Zavrieť

Porady

Čierna Hora

Blížia sa pomaly dovolenky a keďže som si od kamarátky pracujúcej dlhé roky v cestovke dala poradiť, aby sme išli do Čiernej Hory, chcela by som vedieť, či tam už bol niekto z vás, Vaše skúsenosti, rady atď.
Usporiadat
lenkka81 lenkka81

lenkka81 je offline (nepripojený) lenkka81

som... :-)))
ahoj linduska, no aspon daco pozitívne, ja verím ze to nebude az také zléé, zajazd sme kupili na last minute, nebolo to drahé, takze kaslem už na to....už sa nejdem stresovat, lebo takto znechutená som este nebola pred ziadnou dovolenkou....drz mi palce, nech to dopadne lepsie ako ocakávam...Dakujem za povzbudenie...Lenka
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Aj my sme boli last minute a bolo to celkom lacne a kedze sme isli po sezone(zaciatok septembra) uz ani teplo velmi nebolo, tak sme chceli ist co najnizsie. Dopravu sme mali kombinovanu a cestou spat sme si pozreli aj Chorvatsko.
A samozrejem nestresujte sa, je to zbytocne. Treba si to uzit. Aj ja som si pred zajazdom precitala kadeco a brala som to skor ako srandu.
A odporucam pozriet Boku Kotorsku, ak bude CK robit aj zajazdy. Ja som tam sice nebola, ale ti co boli si chvalili a ked sme isli okolo, ked sme sa vracali sme lutovali, ze sme nesli.
Treba mysliet pozitivne .
0 0
lenkka81 lenkka81

lenkka81 je offline (nepripojený) lenkka81

som... :-)))
ahojte, no poviem vam,ze az dnes som dostala chut sadnut k pc a napísať tu pár riadkov k čiernej hore...dosli sme v nedelu z "hotela" Korali, takéto pocity som nemala esta ani po jednej dovolenke...Slubované svedske stoly sa nekonali, ranajky ubohé, vecera troska lepsie, ale len v case od 19,00 do cca 19,10...neskor už nebolo co jest,zostal max jeden druh mäsa,ak daco dolozili tak to bola max. nastruhaná kapusta, tej tam jedinej bolo vzdy dost, takze zajaciky by si prisli na svoje. Co sa týka stravy tak myslím, ze to bolo velmi slabé. Ubytovanie bolo vcelku ok, samozrejeme pokial ste vyslovene nenáročný. Uteráky nemenia, nám izbu nezamietli a neumyli celý týžden, inde ževraj umývali kazdý den, ale my sme to stastie nemali. Park pred hotelom bol síce bez odpadkov, ale 10m dalej popri ceste ktorá vedie ku plázi, to už bol des...BORDEL AKO V TANKU...koše nonstop plné, smrad. Pláz nic extra veru, naozaj dost spinavo, ten kto bol aspon raz v chorvatsku pri mori, bude velmi sklamany, ani more nebolo čisté, stale tam bola nejaká pena, den pred odchodom doplávali slubované použité vlozky, plastové flase a igelity, takze bolo po kúpaní... Jednoznacne toto stredisko NEDOPORUČUJEM!!!!!!!!!!!!! Kedze sme nechceli stravit celu dovolenku na tomto mieste, vybrali sme sa taxikom na crvenu plazu, ktorá je cca 3km odtial, no a tam som si konecne uvedomila ze som pri mori, bolo cisté, priam užasné, toto miesto doporucujem vsetkým, tam sa nám velmi pacilo, aj ked tam bola tiez plnka, ale bolo tam podstatne cistejsie more a aj okolie. Jednodnový vylet do Ulčinju bol tiez perfektný, jemnucký piesok dlhá pláz, konecne nepreplnená, čisté prostredie tam bolo naozaj super. Čierna hora je krasna krajina, užasné hory, more, avsak hotel Korali a plaz pred ním jednoznacne neoporucujem na peknú dovolenku...toť moj nazor.
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

Krajina: Čierna Hora
Termín: 26.6.-3.7. 2004
Počet osôb: 2 dospelí, 1 dieťa do 10 rokov zľava –250,- Sk/deň,
Cena: 14 200,- Sk
Miesto: Tivat, časť Seljanovo- Donja Lastva
Ubytovanie: hotel Kamélia
Stravovanie: polpenzia, raňajky- švédske stoly
večera -servírovaná ,výber z 3 jedál
bez nápojov
klimatizovaná reštaurácia

Hodnotenie:
Hotel Kamélia sa skladal zo štyroch nízkych pavilónov a reštaurácie s nočným barom, ktoré spolu vytvárali príjemný ucelený komplex. Átrium hotela spríjemňovalo jazierko s umelým vodopádom, nad ktorým šumeli listy palmy, borovica s oleandrom poskytovali príjemný tieň. Na terase sa dalo posedieť v dennom bare
alebo si zahrať biliard pri dvoch stoloch. Terasa hotela bola prepojená s bazénovým komplexom, kde sa vyšantili najmä deti. Za hotelom sa
nachádzalo basketbalové a volejbalové ihrisko a v blízkosti hotela tenisový kurt, kde sa poplatok dal zahrať tenis. Areál hotela oddeľovala od pláže len promenáda. Kto však čakal pláž v klasickom slova zmysle, bol sklamaný, jednalo sa o vybetónované plochy, z ktorých sa schádzalo do mora kovovými rebríkmi ako do bazéna. Na druhej strane dno mora bolo vysypané jemným štrkom a spád taký mierny, že poskytoval dobré možnosti pre hry vo vode. Keďže Tivat sa nachádza v Tivatskom zálive, ktorý je súčasťou Boky kotorskej, more tu bolo veľmi pokojné, bez vĺn, no nie také čisté, ako na otvorenom mori. Ubytovanie v izbách štandardnej kvality s vlastnou kúpeľňou. Niekedy bol cez obed problém s dodávkou teplej vody. Raňajky vo forme bufetových stolov uspokojili požiadavky aj tých najnáročnejších. Večere boli servírované s možnosťou výberu, najviac nám chutili ryby.
V dedinke Seljanovo – Donja Lastva bol náš hotel jediný, bolo to pokojné tiché miesto ako stvorené pre večerné prechádzky, človek si pripadal ako v kúpeľoch. Do Tivatu to bola pol hodina pešej chôdze. V Tivate stojí za pozretie mestký park, hoci dosť zanedbaný, uchoval si ešte zvyšky svojej bývalej krásy. Zo starého mesta ostala len bašta protitureckej pevnosti s kanónom, v ktorej sa nachádza múzeum. Za prehliadku stojí aj pravoslávny kostol svätého Sávu. Palmová promenáda pred hotelom Palma s prístavom oproti navodzuje tú pravú stredomorskú atmosféru.
Široká ponuka fakultatívnych výletov: lodný výlet do Modrej jaskyne (Plava špilja), výlet do Kotoru, Baru, Svätého Štefana, Ulcinju alebo Dubrovníka umožňuje každému vybrať si podľa svojho gusta.
Komu sa to vidí málo, môže si ráno privstať, ako sme to urobili my, a prejsť sa na neďaleký kopec s kostolíkom (700 m.n.), odkiaľ je krásny výhľad na tivatský záliv a boku kotorskú a počkať si tu na východ slnka. Možno sa mu cestou podarí vidieť suchozemské korytnačky, ako sa to podarilo nám. Krásna prechádzka pred raňajkami uprosted olivových hájov osvieži telo aj myseľ.
Dovolenka v Tivate je pre tých, ktorý majú radšej pokojnejšiu atmosféru, vhodné najmä pre rodina s deťmi, ale aj pre športovo založených dovolenkárov.
0 0
krajanová krajanová

krajanová je offline (nepripojený) krajanová

Janna Pozri príspevok
Som zvedavá na Tvoje dojmy z Tivatu.
Ja som sa vrátila v stredu zo Sutomore, hotel Korali. Kto špekuluje nad dovolenkou ísť tam, tak neodporúčam.
Hotel resp. ubytovňa len tak na prespatie. V stredisku je neskutočný bordel. Na pláži sa ležalo ako v popolníku, všade samé špaky, flaše, papiere, v mori to bolo dosť často tiež. Prostedie krásne, hory, zeleň, ale ten neporiadok to úplne zabil.
Inak ceny pre Slovákov celkom primerané.
Boli sme aj na výlete v Albánsku, po návrate do Sutomore sa mi už aj Sutomore zdalo krásne)
Možno pre tínedžerov by som to odporučula, samé diskotéky, kopec mladých ľudí, takže celkom veselo.
Pekný deň
Najkrajšia na ČH je asi Budva a okolie, Bejčiči po ostrov sv. Štefana, pod túto oblasť sa ísť neoplatí, na pláži v Sutomorí som sa stretla aj so stádom kôz s pastierom, ktorí nechápal, prečo sa na neho divne pozeráme keď pasie svoje stádo. Sranda.
Je tam úplne iná mentalita, čiernohorci sú strašní bordelári.
Budva si drží určitý štandard.
Ja som bola 2 roky delegátka v jednej cestovke, niekoľko krát sme boli vyberať nové ubytovania, chodili sme po domoch - nimi nazývaných vily, nič moc. Domáci boli strašne zlatí.
Naša cestovka ponúkala ubytovanie na súkromí, žiadne hotely, naša strava - varili kuchári zo Slovenska.
Kto bol na tento typ ubytka pripravený nebol sklamaní.
Dokonca si dávam zásluhy za to, že v ubytovaniach začali budovať sprchové kúty. Všade kde sme prišli boli len sprchy natiahnuté z úmývadla mne sa to vrcholne nepáčilo tak sme na nich tlačili, že ak chcú ubytovávať musia držať určitý štandard. No veľmi s nami nesúhlasili. Niektorí si dali povedať a dovolím si tvrdiť, že zrekonštruované ubytovania sa mohli rovnať hotelom. S upratovaním sa ale veľmi netrhali.
Toto je moja skúsenosť spred 7 rokov. Tento rok bola v Budve moja kamarátka, chválila si, bývali na súkromí.
0 0
Cyros Cyros

Cyros je offline (nepripojený) Cyros

Bol som v Sutomore. V Čiernej Hore sa nám veľmi páčilo. Sú tam nádherné pláže, teplé more a krásne hory (krásne pláže myslím mimo tých hotelových). Je výhodou mať vlastné auto a navštíviť pláže ako Drobný Pisak pri Petrovaci, alebo sa dať dopraviť člnom na Kráľovčinu pláž. Odporúčam aj návštevu Jezerského vrchu s nádhernými výhľadmi (autom až hore), mesta Kotor, či zažiť malý adrenalín pri návšteve Albánska
0 0
monka001 monka001

monka001 je offline (nepripojený) monka001

Ahojte,
potrebovala by som aktuálne informácie o Čiernej hore, 23.6. 2011 odchádzame do Tivatu - hotel Kamélia. Čítam tu samé ponosy, ale všetko staršie dátumy. Dôfam, že sa to už zmenilo, lebo ponúkajú all inclusiv. Vďaka
0 0
Elena33 Elena33

Elena33 je offline (nepripojený) Elena33

Bola som v Ciernej Hore 2x s odstupom 5 rokov, dost sa to tam zmenilo. Z miest by som najmenej odporucala Sutomore, je tam hlava na hlave a dost spina. Najviac odporucam Svaty Stefan, no nie cez cestovku na Slovensku, ale priamo na mieste v miestnej cestovke. Mas zaruceny luxus, ticho, stale volne miesto na plazi (vyslo ma to lacnejsie ako cestovka, strava sa da zabezpecit v miestnej restike s plnou penziou) Ja som dost dobrodruzny typ, sli sme tam autom cez Bosnu a Hercegovinu, nieco uzasne, ti Bosniaci si krajinu nevedia predat, najma tie tunely vytesane do skal a vyvysenia az do 2000 metrov n.m.
Mentalitou su ludia v Ciernej Hore este za nami, aj na cestach nepoznaju znacenie. No krajina a more su velmi pekne. Ja to vrelo odporucam.
0 0
monka001 monka001

monka001 je offline (nepripojený) monka001

Vďaka za odpoveď, ideme cez Tip travel a v cestovke tento hotel vychválila, že tam bol jej syn a sa mu tam strašne páčilo. Takže som zvedavá čo to bude.
0 0
danica996 danica996

danica996 je offline (nepripojený) danica996

V Čiernej Hore sme boli na dovolenke už 5x. Prvý krát to bolo v roku 2001 a naposledy 2008. Vyskúšali sme letoviská Sutomore, Bar a Zlatna Obala - tam sa nám páčilo najviac a boli sme tam 3x za sebou. Ja som si Čiernu Horu veľmi obľúbila. Teplé more, krásne hory, skrátka pekná krajina. Ubytovanie nebolo až také komfortné ako v 4 alebo 5* hoteli, ale dalo sa a podstatné bolo, že izby upratovali každý deň a mali sme stále čisto. So stravou sme boli tiež spokojní. Doporučujem výlet do Boky Kotorskej a taktiež si nenechajte ujsť celodenný výlet loďou spojený s návštevou Budvy, Petrovacu a kúpanie sa na Kraličinej plaži, ktorá je naozaj kráľovská. Ja na Čiernu Horu nedám dopustiť, no poznám ľudí aj z môjho okolia, ktorí sa odtiaľ vrátili sklamaní. Nie darmo sa hovorí, že koľko ľudí, toľko chutí. A keby sme sa rozhodli ísť na dovolenku k moru, tak zase by to bola asi Čierna Hora.
0 0
nasu nasu

nasu je offline (nepripojený) nasu

Dobry deň ,prosím vás o radu kam na čiernu horu kde nie sú preplnené pláže ?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

V Čiernej Hore som bol 2x, poprvé Petrovac ne Moru ešte za Yugoslávie. Pred pár rokmi sme šli autom cez Srbsko, NP Durmitor do Sutomore. Krajina je to nádherná. Sutomore a Bar majú špinavé pláže, je to spôsobené tým, že tam dovolenkujú "poriadkumilovní" Srbi. Mimo pláže človek nikdy nevie do čoho stúpi. Ale za to nemôže krajina ale ľudia.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

deane7 Pozri príspevok
V Čiernej Hore som bol 2x, poprvé Petrovac ne Moru ešte za Yugoslávie. Pred pár rokmi sme šli autom cez Srbsko, NP Durmitor do Sutomore. Krajina je to nádherná. Sutomore a Bar majú špinavé pláže, je to spôsobené tým, že tam dovolenkujú "poriadkumilovní" Srbi. Mimo pláže človek nikdy nevie do čoho stúpi. Ale za to nemôže krajina ale ľudia.
Za to môžu ľudia a nielen ,,poriadkumilovní" Srbi.
Čo si chcel povedať tými ,,poriadkumilovnými" Srbmi?
Videla som v Čiernej Hore aj Slovákov, ako hádzali špaky a nechávali neporiadok na pláži a práve Srbka keď odchádzala z pláže pozbierala do koša aj po našincoch.

Takže netreba drístať všeobecne. To, že BaLKáN je Balkánom sa zaprieť nedá, ale Srbi nie sú zvieratá až také, ako si ich tu odprezentoval.

Jedno staré srbské príslovie hovorí:
Ako hoćeš da praviš reda u tudjoj kući, napravi reda prvo kod svoje...

Keď si dáš námahu, google Ti preloží dostatočne toľko, aby si pochopil
Naposledy upravil danushka : 17.07.11 at 22:21 Dôvod: priložené príslovie...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mne netreba prekladač
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

danushka Pozri príspevok
Takže netreba drístať všeobecne. To, že BaLKáN je Balkánom sa zaprieť nedá, ale Srbi nie sú zvieratá až také, ako si ich tu odprezentoval.
Nedrístam všeobecne. Možno si v Srbsku ešte nebola. A možno vo Vojvodine, to je o niečom inom. Ja mám v Srbsku dosť priateľov, bol som tam aj na svadbe za svedka. To len pre obraz. Hore od Maďarska je to multikultúra a tam je pekne a čisto. Ale už v okolí Belehradu nájdeš hocikde pri ceste bordel. Nehovorím že majú v dome bordel, no životné prostredie im asi moc nevraví.
Ja som nebol cez cestovku v hoteli a tam v okolí sme ani Slovákov nevideli. Pri pláži stáli autá samí Srbi. Oni dovolenkujú v Čiernej hore, v Chorvátsku ich totiž v láske nemajú. Mne nejde o to, že by som ich chcel nejak zhodiť, píšem len to, čo som videl. Ale aj v Chorvátsku som kde-čo zažil. Smetisko len kúsok od pláže, žiadne separovanie odpadu. A čo ma dorazilo to keď som videl ako v nádhernej zátoke s veľmi čistou vodou z luxusnej jachty vyhodili vrecia z bordelom.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

deane7 Pozri príspevok
Nedrístam všeobecne. Možno si v Srbsku ešte nebola. A možno vo Vojvodine, to je o niečom inom. Ja mám v Srbsku dosť priateľov, bol som tam aj na svadbe za svedka. To len pre obraz. Hore od Maďarska je to multikultúra a tam je pekne a čisto. Ale už v okolí Belehradu nájdeš hocikde pri ceste bordel. Nehovorím že majú v dome bordel, no životné prostredie im asi moc nevraví.
Ja som nebol cez cestovku v hoteli a tam v okolí sme ani Slovákov nevideli. Pri pláži stáli autá samí Srbi. Oni dovolenkujú v Čiernej hore, v Chorvátsku ich totiž v láske nemajú. Mne nejde o to, že by som ich chcel nejak zhodiť, píšem len to, čo som videl. Ale aj v Chorvátsku som kde-čo zažil. Smetisko len kúsok od pláže, žiadne separovanie odpadu. A čo ma dorazilo to keď som videl ako v nádhernej zátoke s veľmi čistou vodou z luxusnej jachty vyhodili vrecia z bordelom.
Študovala som v Srbsku, Balkán poznám lepšie ako Slovensko .
Preto ma zarazila poznámka o ,,poriadkumilovných"Srboch...

Takže všeobecne. Rozdilel medzi Slovincami, Chorvátmi a zbytkom bývalej YU je daný históriou. Ich rozlišnosť vyplýva aj z toho, že časť patrila kedysi Rakúsko-Uhorskej monarchii a zbytok bol okupovaný Osmanmi.
Celkovo majú ľúdia z celého teritória iný názor na ,,poriadok" ako našinec.
Len sa mi akosi nepáči to škatuľkovanie. Toť vsjo.
To, čo my máme navrch oproti balkáncom sa dá vymenúváť. A sú tiež veci ktoré majú navrch oni oproti nám.

A to, že Chorváti Srbov nemajú radi... Nuž tiež to nie je problém novodobej histórie. Kto vie, čo boli Ustašovci počas 2. sv. vojny, vie, že tá láska ani nemôže byť.
Faktom však je aj to, že nebyť Srbov, tak Osmani by ťahali ďalej svojho času a možno by nebolo ani Rak.-Uh. monarchie a možno dnes, by sme aj na Slovensku čítali korán a namiesto našich chrámov by tu boli mešity.
Naposledy upravil danushka : 18.07.11 at 07:18
2 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Len tak pre poriadok, ja osobne nemám bližšie k Chorvátom. K tomu čo som napísal by som len dodal že nejak som nepočul z úst Srbov toľko nadávať na Chorvátov ako naopak. To že považujem Srbov za väčších bordelárov im poviem kľudne aj do očí, ale inak mám k nim dobrý vzťah. Ako som už napísal, vo Vojvodine je to iné, taký Nový Sad je pekné mesto a žiaden bordel som tam nevidel.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

deane7 Pozri príspevok
Len tak pre poriadok, ja osobne nemám bližšie k Chorvátom. K tomu čo som napísal by som len dodal že nejak som nepočul z úst Srbov toľko nadávať na Chorvátov ako naopak. To že považujem Srbov za väčších bordelárov im poviem kľudne aj do očí, ale inak mám k nim dobrý vzťah. Ako som už napísal, vo Vojvodine je to iné, taký Nový Sad je pekné mesto a žiaden bordel som tam nevidel.
A veď, čo sa paprčíš .
Moje jedno dospelé dieťa a druhé v akútnej puberte odišli na dva mesiace ku Nišu. Ja viem, koľko mi to bude trvať, kým ich ,,preopačím" na naše slovenské pomery .
Celý čas sa snažím hovoriť o rozdielnosti kultúr a iných prioritách. Nový Sad poznám ako svoju dlaň, tam som prežila časy štúdií, časy embarga, aj časy všeobecnej mobilizácie.
Súhlasím, že Vojvodina je iná a iné je to dole od Belehradu. Ale zas na druhej strane nemôžme očakávať zázraky od krajiny, ktorá bola tak dlho skúšaná a na okraji.
Zámerne sa nevyjadrujem ku vzťahovým záležitostiam bývalej YU. Sú to dobrí slovania, prajní, dobrosrdeční, na chlieb rozotierateľní, ale aj horkokrvní a oddaní svojim presvedčeniam. My Slováci sme vždy nastrčili chrbáty a nechali sa po nich biť, oni nie...
A čo ma najviac fascinuje na nich, že slovo tam má stále veľkú váhu, väčšiu ako podpísaný papier. Preto možno tie papiere na pláži prenesene povedané neznamenajú pre nich toľko, ako to, čo sa povie a nemusí sa podpisovať.

Keď som tam žila, domáce ženy si mysleli že som z inej planéty. Nikdy v živote nevideli niekoho toľko upratovať, vysávať a okná umývať. Povedali mi, že som LUDA , v preklade znamená bláznivá.
Naposledy upravil danushka : 18.07.11 at 20:27
2 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Nepaprčím sa. Mám rád tú krajinu. Asi budeš súhlasiť že je tam menej snobizmu než u nás, ľudia sú milší, jednoduchší. Vždy hovorím že na dôchodku by som chcel žiť niekde dolu v Čiernej Hore. Zamiloval som si tú krajinu keď som tam bol myslím v 86-tom v Petrovci na Moru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať