Zavrieť

Porady

Zahraničný cestovný príkaz

Som 23 ročná, slobodná, minulý rok som dokončila EU v Bratislave, Fakultu hospodárskej informatiky, odbor účtovníctvo - audítortvo a v tejto oblasti som i zostala pracovať. ...viac
Ahojte všetci, zasa tu mám malý problémik s ktorým by som potrebovala poradiť. Ešte som takýto prípad nemala. Kolega bol na školení v Rakúsku a teda má nárok na zahraničné cestovné. To, že je rozhodujúci prechod cez hranice a že mu prináleží 45 eur za deň, ktorý sa kráti podľa počtu hodín v zahraničí som si už naštudovala v zákone. On tam jeden deň ráno išiel a na druhý deň večer došiel domov. Prepravu mal zabezpečenú, autom išiel jeden pán z inej firmy, ktorý sa tiež bol školiť, ale späť išiel z Bratislavy už vlakom. Ale ja mám takúto triviálnu otázku. To cestovné mu vyplatím v eurách alebo v SK? A akým kurzom to prepočítam? Zaúčtovať to aj tak musím v SK a tam aký kurz? Prosím nenechajte ma v štichu a ak robíte zahraničie, píšte!!!
Díky moc.........
Usporiadat
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Možno mám triviálnu otázku. Klient cestoval z Maďarska do USA lietadlom. Cesta trvala 9 hodín. Akým spôsobom rátať náhrady? pre USA až keď pristane, alebo aj let? Ak let nie, akú náhradu dať, pre ktorý štát?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

calawen Pozri príspevok
Možno mám triviálnu otázku. Klient cestoval z Maďarska do USA lietadlom. Cesta trvala 9 hodín. Akým spôsobom rátať náhrady? pre USA až keď pristane, alebo aj let? Ak let nie, akú náhradu dať, pre ktorý štát?
prestuduj odkaz v predchadzajucom prispevku
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

nedá sa mi poslať pochvala, tak touto cestou ďakujem
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte poradaci...ak bol szčo na ZPC a boli mu poskytnuté ranajky, obed, večera....nemá nárok na stravné ale vreckové do výšky 40% z max. sumy stravného mu môžem dat?? týka sa to ešte roka 2010
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

tinkas Pozri príspevok
ahojte poradaci...ak bol szčo na ZPC a boli mu poskytnuté ranajky, obed, večera....nemá nárok na stravné ale vreckové do výšky 40% z max. sumy stravného mu môžem dat?? týka sa to ešte roka 2010
áno vreckové mu môžeš vyplatiť
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať