Zavrieť

Porady

Potvrdenky k podaniu daňového priznania!!!

Ahojte milí Poraďáci,

chcela by som sa s vami podeliť, o dnešný "šok" na daňových úradoch v KE.

TOTIŽ: od včera vyšiel vraj nejaký príkaz, že nám už nemôžu potvrdzovať kópie daňových priznaní, ale že musíme vypisovať potvrdenky o podaní daňových priznaní, a tam dostaneme pečiatku, že sme dané daňové priznanie podali.

V KE máme 5 daňových úradov, ja som bola na troch. Každý DU má iné tlačivo, inak sa vypisuje ... na IV. boli vcelku ústretový, potvrdili kópiu, dostala som tlačivo vo formáte A4 pre budúcnosť, aby som si ho skopírovala a pri najbližšej návšteve použila.
Na DU KE II. a III. stoji jedna teta pred podateľňou a pýta sa: "Potrebuje niekto potvrdenky?" Samozrejme, každý na ňu pozerá, že čo vlastne sa pýta, že aké potvrdenky, každému to vysvetľuje, že kópie daňových priznaní sa už nemôžu potvrdzovať, že sa musia vypisovať potvrdenky.
Tak som sa tam usadila, vypísala 10 potvrdeniek, keďže ani toľko nemala, tak rozdala potvrdenky, ktoré mala, šla hore ďalšie okopírovať, ak ste prišli práve v tej chvíli, tak ste si na to museli počkať.
Každé potvrdenie je iné, iná veľkosť, iný systém vypisovania !!!!
Poviem vám, bol to riadny chaos, každý sa rozčuľoval, hľadal pero, miesto na vypisovanie ...

Tak som sa tam rožčúlila:
1. nemáme dosť vypisovania? treba nám ďalšie papiere, lebo ich máme málo!!!
2. NAČO je na daňových priznaniach OSOBITNÉ OKIENKO, ktoré slúži na potvrdenie o prijatí daňovým úradom??? načo ďalší papierik? ktorý treba vypisovať, pripárovať k správnemu daňovému priznaniu, nestratiť ho, atď.???

No poviem Vám, som z toho riadne rozhorčená, a som VEĽMI ZVEDAVÁ, či nám niekto vysvetlí, z akého dôvodu bola zavedená ďalšia (podľa môjho názoru) NAVYŠE BYROKRACIA???!!!

Luckasari
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katarína STR
Asi som zaľúbená .
Takéto preklepy nerobím často, len vo výnimočných prípadoch.
Čo je vlastne dnes ?
Že by , to potom sme všetky zaľúbené , nie ?Aj ja robím preklepy . :p
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

"Potrebuje niekto potvrdenky?"

Otázka na zamyslenie a na zamyslenie aj forma potvrdenky / krížiky sa dajú v pohode dopĺňať............./

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katarína STR
Hej, všimla som si. :p

Šéf sedí oproti mne, tak sa snažím rýchlo rýchlo písať a on mi skáče do písmenok.
Horšie by bolo , ak by utelel šéfino :p
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

KatarinaSTR: ja som bola dnes rano zaniest priznania /tiez DU ZILINA 1/ a bez ziadnych reci mi potvrdili kopiu a isla som ta het.

Ale jedna znama mi povedala, ze ked bola zaniest priznania z prijmu, tak jeden den prisla a davali tie papieriky, ze prevzali danove priznanie. Na druhy den prisla uz len s originalmi a zrazu tie potvrdenia nedavali, tak tiez nema papier, ze ho odovzdala. "mile" vsak?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Zita5
Horšie by bolo , ak by utelel šéfino :p
Šefino už utelel, preto som prestala robiť preklepy. :p
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katarína STR
Šefino už utelel, preto som prestala robiť preklepy. :p
Ty sa dnes ale vytešuješ! Už je urobené , poslané a zaplatené DPH?:p
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

andreaS
KatarinaSTR: ja som bola dnes rano zaniest priznania /tiez DU ZILINA 1/ a bez ziadnych reci mi potvrdili kopiu a isla som ta het.

Ale jedna znama mi povedala, ze ked bola zaniest priznania z prijmu, tak jeden den prisla a davali tie papieriky, ze prevzali danove priznanie. Na druhy den prisla uz len s originalmi a zrazu tie potvrdenia nedavali, tak tiez nema papier, ze ho odovzdala. "mile" vsak?
No, asi majú na DU I pekný chaos.
Mne by sa najviac páčilo, keby buchli pečiatku na priznanie a bolo by.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Tweety
Ty sa dnes ale vytešuješ! Už je urobené a poslané DPH?:p
No jasnačka, však to je preto.
Už vegetím.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katarína STR
No jasnačka, však to je preto.
Už vegetím.
Myslela som si to, trochu relexu( čítaj relaxu) aj tak nezaškodí.
Naposledy upravil Tweety : 25.04.06 at 13:33
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No, ešte treba poslať papiere do zbierky listín a potom bude celkom pohoda.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety
Myslela som si to, trochu relexu aj tak nezaškodí.
Aj ja rada relexujem, Twetty .......ooooch , dnes si z Vás robím srandičky , že ? Mám po DK, to asi preto .:p
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
Aj ja rada relexujem, Twetty .......ooooch , dnes si z Vás robím srandičky , že ? Mám po DK, to asi preto .:p
A ako dopadla, ako? , určite super.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety
A ako dopadla, ako? , určite super.

0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5



To chce šampáňo. A rad účtovníčky zlaté.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Katarína STR
Akože nie su u vás hodiny pre verejnosť ?
Veď podateľňa je otvorená /teda aspoň u nás/ každý deň.
A potvrdenie predsa musíš dostať, ak nejaký doklad donesieš na DU.
To ho tam dáš len tak ?
A čo ak sa niekde stratí ?
Ako dokážem, že som ho vôbec podala ?
Ak by nebola pokuta za nepodanie, tak by mi to bolo jedno.
Aj v Brezne funguje podateľna aj v nestránkové. No a tým potvrdením prekvapkali dnes aj mňa.
Lýdia
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zita5
Zitka, dúfam že vo štvrtok o 17,00 to konečne nebude už len to virtuálne šampáňo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať