Zavrieť

Porady

Výpovedná doba a odstupné

Ahojte, prosím poraďte. Ak sa so zamestnancom uzatvorí dohoda o ukončení pracovného pomeru, musí byť aj výpovedná doba alebo nemusí? Rovnako, má nárok na odstupné? Ďakujem.
Usporiadat
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
jeeej, ahoj janko :-) ďakujem za odpoveď, ale ešte predsa niečo...

a ako ste ich presunuli? nerobili ste žiadne ukončenie u FO? ak áno, aké?
fakt, s tými dovolenkami ma to ani nenapadlo. naši ZC majú skôr menej vyčerpané, ako majú nárok.

naša nová účtovníčka povedala, že to máme riešiť výpoveďou a dohodnúť sa s nimi, že odstupné im nebude v skutočnosti vyplatené, takže mám dilemu...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

MIRKA
jeeej, ahoj janko :-) ďakujem za odpoveď, ale ešte predsa niečo...

a ako ste ich presunuli? nerobili ste žiadne ukončenie u FO? ak áno, aké?
fakt, s tými dovolenkami ma to ani nenapadlo. naši ZC majú skôr menej vyčerpané, ako majú nárok.

naša nová účtovníčka povedala, že to máme riešiť výpoveďou a dohodnúť sa s nimi, že odstupné im nebude v skutočnosti vyplatené, takže mám dilemu...
Mirka, skončili sme pracovný pomer dohodou. Bolo im vysvetlené, že sa mení len právna forma zamestnávateľa /alebo ako to nazvať/, ale pre nich sa prakticky nič nemení ani prac. náplň ani mzda, chodia do tej istej budovy a podobne, všetko sa prakticky okopírovalo od SZČO. Boli odhlásení zo ZP a SP u SZČO a nanovo prihlásení u SRO.
To je asi všetko...
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
janko, nemáš náhodou niekde u seba tú dohodu uloženú? a tiež čo sa týka tých dovoleniek...
chcem veľa ?????????
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

MIRKA
janko, nemáš náhodou niekde u seba tú dohodu uloženú? a tiež čo sa týka tých dovoleniek...
chcem veľa ?????????
Môžem ale až v pondelok - utorok, ale bolo to klasické ukončenie prac. pomeru dohodou k 30.4.2005 dla Zák. práce, kde bolo uvedenbé že sa mení len právna forma zamestávateľa a o odstupnom v dohode nebola žiadna zmienka. A k 1.5.2005 uzatvorili novú pracovnú zmluvu so SRO. Zo strany zamestnancov neboli žiadne výhrady. /Ono to je aj o sosobných vzťahoch/
Pekný večer...
0 0
Janka Gánovská Janka Gánovská

Janka Gánovská je offline (nepripojený) Janka Gánovská

Dobrý deň,
prečítala som si príspevky o vyplácaní odstupného zamestńancovi, len by som ešte potrebovala vedieť, kde nájdem, ako sa dospelo k výpočtom priemerného počtu pracovných hodín pripadajúcich v roku na jeden mesiac. Je to niekde v zákone? Možno som zle čítala, ale v ZP som to nenašla.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Janka Gánovská
Dobrý deň,
prečítala som si príspevky o vyplácaní odstupného zamestńancovi, len by som ešte potrebovala vedieť, kde nájdem, ako sa dospelo k výpočtom priemerného počtu pracovných hodín pripadajúcich v roku na jeden mesiac. Je to niekde v zákone? Možno som zle čítala, ale v ZP som to nenašla.
Logický výpočet:
priem. počet kalend. dní za rok = 365,25 dňa (každý 4. rok má 366 dní)
počet týždňov = 365,25 dní v roku : 7 dní v týždni = 52,18 týždňov v roku
počet týždňov v mesiaci = 52,18 : 12 mesiacov v roku = 4,348 týždňov v mesiaci
5-dňový pracovný týždeň = 4,348 x 5 dní = 21,74 dní v mesiaci
0 0
Janka Gánovská Janka Gánovská

Janka Gánovská je offline (nepripojený) Janka Gánovská

Ďakujem, aj mne to tak logicky vychádzalo, len keby mi šefstvo položilo otazku, že odkial mám to číslo, aby som vedela odpovedať.
Aspoň ich preskúšam matematiku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať