Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa - oznámenie OKEČ - úrazové poistenie

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Dostali ste v týchto dňoch žiadosť o oznámenie údajov do Soc. poisťovne ?
Treba oznámiť :
- OKEČ
- priemerný počet zamestnancov
- priemerný počet zamestnancov , vykonávajúcich rizikové práce

nie je mi tam jasné - zamestnancom na účely úrazového poisteniaje aj FO, ktorá vykonávala práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru.

Mám si to vysvetliť tak, že zistím každý mesiac v dannom roku koľko bolo dohôd a spravím aritmetický priemer počtu zamestnancov ?

Mzdy sa vo firme robili ručne, ako ísť na to aby som si to zjednodušila ?
Ja som vo firme ešte nerobila a neviem z čoho to vytiahnuť.
Usporiadat
anet anet

anet je teraz online anet

ewap
Veď na tom nie je nič hrozné...vypíšem pár čísel, názov zamestnávateľa, adresu, dátum, opečiatkujem a podpíšem, pošlem a hotovo...

Plne s tebou súhlasím, len prosím ťa, poraď, kde nájdem tie rizikové práce.[/quote]

No toto aj mna trapi. Napisane je ze rizikove prace vyhlasuje regionalny hygienik, viem ze su to prace zaradene v 3 a 4 skupine, nasla som internetove stranky Regionalneho uradu verejneho zdravotnictva ( http://www.ruvzdk.sk/linky.html) mojho regionu, len tie rizikove prace tam nejako vypisane nemaju.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
možno toto niekomu pomôže:

http://www.obcan.sk/Default.aspx?catID=13&eventID=971

tam na konci je trošku popísané o kategóriach
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
My sme zaraďovali zamestnancov podľa tohto.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

ZuzanaP
My sme zaraďovali zamestnancov podľa tohto.
OK, že ste si zaradili zamestnancov podľa tej tabuľky. Ale ako ja zistím, či hluk, alebo prach presahujú stanovené normy? Veď to treba nejako odmerať.
Ako to my na ekonomickom odmeriame?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
My pracujeme v práčovni (zohľadňovali u nás chem. faktory) a nám to odmerali hygienici.

V takýchto veciach nám radí náš bezpečnostný technik.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

ZuzanaP
My pracujeme v práčovni (zohľadňovali u nás chem. faktory) a nám to odmerali hygienici.

V takýchto veciach nám radí náš bezpečnostný technik.
Ste zavolali hygienikov? Platí sa za to niečo? Vieš niečo bližšie k tomu napísať?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nevybavovala som to, ale aspoň niečo: sme z PB a odber vzoriek ovzdušia, vody nám bral Regionálny úrad verejného zdravotníctva zo Žiliny. Napísali sme im objednávku, prišli, odobrali vzorky, vyhodnotili a poslali faktúru. Stálo to okolo tri tisíc, kde bolo zahrnuté odobratie vzoriek, vypracovanie hodnotenia a cesta. Tento výsledok sme oznámili na reg. úrad verej. zdrav. tu v PB a požiadali o prehodnotenie rizikových faktorov. Z RUVZ nám prišla odpoveď, že nás zaraďujú do takého a takého stupňa.

Keby si si zavolala na RUVZ vo Vašom meste, určite by ti hygieničky poradili.
0 0
IvkaH IvkaH

IvkaH je offline (nepripojený) IvkaH

Máme stavebnú firmu. Do akej rizikovej skupiny zaradiť zamestnancov, iste ste to niekto už riešili, poraďte. Vďaka.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

No my máme stolársku dielňu. Volali sme na RUVZ, tak nám poradili, že si treba vyžiadať tie merania.
0 0
IvkaH IvkaH

IvkaH je offline (nepripojený) IvkaH

No to je super !!! Kto zasa toho všetko vymýšľa ? To nevedia proste na to urobiť nejakú tabuľku, dať to napr. ako prílohu k oznámeniu (alebo na webstránku SP) a vyhľadaj sa? Zase sa potrebuje niekto nabaliť !
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
ZuzanaP
My pracujeme v práčovni (zohľadňovali u nás chem. faktory) a nám to odmerali hygienici.

V takýchto veciach nám radí náš bezpečnostný technik.
My máme zmeraný hluk a mne to vychádza, že by sme mali byť zaradení do skupiny 3. Nám to ale merali v roku 2001 a ani nie hygienici ale cez súkr. firmu, takže to možno ani nie je platné. A tu už prichádza aj tá druhá záležitosť s doplnkovým dôchodkovým poistením a povinnosťou zamestnávateľa prispievať za zamestnanca, ktorý je zaradený do riz. skup 3-4. Stretli ste sa niekto s týmto problémom?
Viem, že je to aj trochu mimo témy kvôli DDP ale naozaj ma to zaujíma, či mám zapísať prev. robotníkov do kolónky zamestnancov vykonávajúcich rizikové práce?!
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

AGRO
Dostali ste v týchto dňoch žiadosť o oznámenie údajov do Soc. poisťovne ?
Treba oznámiť :
- OKEČ
- priemerný počet zamestnancov
- priemerný počet zamestnancov , vykonávajúcich rizikové práce

nie je mi tam jasné - zamestnancom na účely úrazového poisteniaje aj FO, ktorá vykonávala práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru.

Mám si to vysvetliť tak, že zistím každý mesiac v dannom roku koľko bolo dohôd a spravím aritmetický priemer počtu zamestnancov ?

Mzdy sa vo firme robili ručne, ako ísť na to aby som si to zjednodušila ?
Ja som vo firme ešte nerobila a neviem z čoho to vytiahnuť.


chcem sa spytat, ze preco riesite, kto kam patri do akej rizikovej skupiny, ked v prilozenom liste od SP, pisu, ze SP si sama zaradi firmu do triedy podla OKEČU, preto od nás vyžaduju tento kod, teda, ja som to tak pochopila
a do bodov 4 a 5 zapisujem tie iste cisla ako v bode 2 a 3, aj tak ked sa stane nejaky uraz, tak to vysetruju ako "tazky zlocin", tak co sa budem s tym trapit, aj tak budu chciet nove udaje a podobne papierove zalezitosti
a sami nevedia, co s tymito dotaznikmi budu robit, takze posta zase na nas zarobi

http://www.infostat.sk/ELIS/RES/okec.html - tuto najdete aktualny OKEČ
Naposledy upravil monikago : 02.05.06 at 12:26
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

my mame tiez stavebnu firmu a tiez mi to doslo dnes. ked nad tym porozmyslam, vobec mi nevychadza, ze by sme boli rizikovy.... ale zas na druhej strane, ked som citala ten prilozeny zakon, asi by som si mala dat spravit nejaky prieskum. avsak, pochybujem, ze mi sem hygienici nabehnut do 15teho....
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ja som si spomenula, že keď sme za zamestnávateľa vypisovali registračný list do soc. poisť., bola tam kolónka OKEČ, kde nám pracovníčka soc. poisť. poradila napísať číslo 93 020. Teraz som si to odkontrovala na stránke infostat a našla som, že pod týmto číslom sú kadernícke a kozmetické služby. Tento zamestnávateľ však prevádzkuje strážené parkovisko . Tie čísla sa menili, lebo sa mi to nejako nezdá?

Ináč, kam by ste zaradili strážnikov parkoviska?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

http://www.infostat.sk/ELIS/RES/5501_ijk.html#74

pozri sem, by som to dala bud to ine sluzby pre pozemnu dopravu, alebo ine obchodne sluzby
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
evae
http://www.infostat.sk/ELIS/RES/5501_ijk.html#74

pozri sem, by som to dala bud to ine sluzby pre pozemnu dopravu, alebo ine obchodne sluzby
Ďakujem.

Čo ak sa rozhodnem pre zlé OKEČ?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

tak mozno by som skusila zavolat na statisticky urad, hadam budu vediet poradit. ja osobne som tiez v stavebnictve hladala moznosti, nasla som ich milion, tak som dala jednu, ktora zhruba zhrnala moje poziadavky.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Aj tak sa da pomôcť: V programe "Mzdy MRP" je OKEČ (Nastavenie - Identifikačné údaje - Právna forma) a tam je podrobný zoznam profesii - kódy.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ajobs
Je to potrebné urobiť do 15. mája 2006.
Je potrebné to urobiť aj v prípade,že ma neoslovili?

To asi idú dvíhať % urazového poistenia.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

pokial viem, tak to nevyslo v zakone. som to doteraz brala ako formu statistiky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať