Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa - oznámenie OKEČ - úrazové poistenie

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Dostali ste v týchto dňoch žiadosť o oznámenie údajov do Soc. poisťovne ?
Treba oznámiť :
- OKEČ
- priemerný počet zamestnancov
- priemerný počet zamestnancov , vykonávajúcich rizikové práce

nie je mi tam jasné - zamestnancom na účely úrazového poisteniaje aj FO, ktorá vykonávala práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru.

Mám si to vysvetliť tak, že zistím každý mesiac v dannom roku koľko bolo dohôd a spravím aritmetický priemer počtu zamestnancov ?

Mzdy sa vo firme robili ručne, ako ísť na to aby som si to zjednodušila ?
Ja som vo firme ešte nerobila a neviem z čoho to vytiahnuť.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janka6685
Pozri, ak by som šla podľa počtu ľudí podľa rodných čísel, tak napočítam 10, ale ak prezerám nové zmluvy každý mesiac, tak za celý rok ich mám 32. Teda 10/12=0,83 alebo 32/12=2,67?

Btw, zaokrúhlim matematicky? Čiže 1 alebo 3?
Napíšem Ti, ako som to robila ja, určite aj väčsina poraďákov, zobrali sme pásky za jednotlivé mesiace, ak bola výplatka,tak bol zamestnancom,( aj na PN) ak nie, tak nebol, pretože napr. zmluvu môže mať aj žena na MD, ale sa nepočíta za zamestnanca( je mimo evidencie).
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janka6685
Pozri, ak by som šla podľa počtu ľudí podľa rodných čísel, tak napočítam 10, ale ak prezerám nové zmluvy každý mesiac, tak za celý rok ich mám 32. Teda 10/12=0,83 alebo 32/12=2,67?

Btw, zaokrúhlim matematicky? Čiže 1 alebo 3?
Zober si mesačné výkazy do SP za dané roky, spočítaj počet ľudí za všetky mesiace v roku, za ktorých sa odvádzalo úrazové poistenie a vydeľ 12-timi. Dostaneš číslo, ktoré zaokrúhliš matematicky
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Aha, čiže je to úplne inak, ako som si myslela ja. Veľmi pekne vám dievčatá ďakujem .
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prosim Vas - viem ze to s tymto nesuvisi ale nechcem kvoli tomu zakladat novu temu - viete mi poradit kde by som zistila aktualny pocet zamestnancov firmy - hocijakej? Myslela som ze to bolo na stranke statitickeho uradu v zozname organizacii, ale neviem preco mi tu stranku nechce zobrazit... Neviete ci sa to da zistit este niekde inde??? Dakujem!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať