Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie na zdr. poistenie

Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil)..
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

M3G
Tiež ma zaujíma, prečo je ten dátum(7.5.2006) taký dôležitý. Mám za to, že keď prídem v období od 10.5.2006 do 30.6.2006 za mzdárkou, aby mi vydala potvrdenie o zrazených preddavkoch, tak mi ho nevydá a bude sa odvolávať na zákon?

Poznám také mzdárky, ktoré 7.5.2006 ani netušili(vrátane mňa)...
To závisí od mzdárky.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

pochemi
Ja Vás poprosím o dva prípady:
1. 1-10/2005 dobrovolne nazamestnaný
11-12/2005 SZČO nulové DP Musí robiť RZ ZP?

2. Druhý prípad: ukončenie SŠ- a od 2.9.2005 študent diaľokvého štúdia VŠ
a zaregistrovaná ako samoplatiteľka.Musí podať RZ?

Ďakujem
1. Musí, lebo bol SZČO - zrejme X+XB+XC (podľa príjmu).
2. Ak nemala od 1.9.2005 príjmy vyššíe ako 13000, nemusí.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Janka,

1-10 dobrovoľne nezamestnaný
11-12 SZČO
príjem za rok 2005 O,- Sk
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
ešte mám jednu otázku, keď bude niekto taký zlatý.Mám zamestnanca s kolísavými príjmami čiže musím urobiť RZ , pracovník mal v roku 2005 aj s.r.o.-čku, kde bol konateˇolom ale tvrdí že v čase od 1.1. do 31.8.2005
sa neprihlásil ako SZČO aj keď mu to zákon prikazoval. Môžem mu spraviť RZ keď ma o to požiadal. Z titulu konateľa nemal príjem .ďakujem
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

Už aj ja sa pridávam k tým, ktorý majú v tom riadny "hokej". Mám otázky:
1. mám zamestnanca s HM 7200,- Sk každý mesiac s počtom odpr. mesiacov 4-5 je povinný si podať ročné zúčtovanie - NIE
2. potvrdenie im vydávam len keď má o to požiadajú - ÁNO
3. keď mal zamestnanec príjem aspoň v jednom mesiaci vyšší 43095,- Sk robí si už ročné zúčtovanie - ÁNO
Pochopila som to všetko správne.

Ďakujem veľmi pekne
<!-- / message -->
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

1. pracoval len 2 mesiace, a ostatné bol čo ?
2. správne
3. na požiadanie mu robíš zúčtovanie, ak do 15.5. nepožiada, robí si sám
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

pochemi
Janka,

1-10 dobrovoľne nezamestnaný
11-12 SZČO
príjem za rok 2005 O,- Sk
Ako som písala, X,XA,XB.
0 0
Hada Hada

Hada je offline (nepripojený) Hada

[quote=Hada]Alusik,


Prosim, fakt mi nik nepomoze s touto odpovedou ako pri zmluve o dielo, ak v danovom priznani bola uvedena ako § 6, islo o lektorsku cinnost, suma do 5000 Sk?
inak osoba bola zamestnancom u jednej firmy? ma sa ta zmluva o dielo do rocneho zuctovania zdravotneho ratat?

dakujem za pomoc
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ak SZČO v r.2005 v strate t.j. Príjmy boli 300 000,- výdaje 400 000,- Vymeriavací základ nula. Zaplatené preddavky na ZP v minimálnej sadzbe 10920,- Sk.
Vypisuje tlačivo B?
Čo vypisuje do riadka 27, 52, 53?
Zaplatené preddavky sa mu vrátia?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mikolajova
Ak SZČO v r.2005 v strate t.j. Príjmy boli 300 000,- výdaje 400 000,- Vymeriavací základ nula. Zaplatené preddavky na ZP v minimálnej sadzbe 10920,- Sk.
Vypisuje tlačivo B?
Čo vypisuje do riadka 27, 52, 53?
Zaplatené preddavky sa mu vrátia?

Áno "B" ak bol len SZČO.
V pol.27 - píšeš stratu
v pol.28 - výdavky ,ktoré máš v účtovníctve zahrnuté
od 1.1. 2005 - 31.12. 2005 ako daňové výd.
v pol.29 - "0" /nepíšeš zápor. sumu,ktorá Ti vyšla/


Potom vypisuješ podľa pokynov ďalej a výpočet
preddavku za predpokladu,že podnikanie bude
naďalej trvať vypíšeš nasledovne:


pol.61 - píšeš ak budeš ďalej podnikať /12/
pol.62 - "0"
pol.63 - 14% / ak sadzba pre Teba je 14% /
pol.64 - "0"
pol.65 - 966

Preddavky Ti nevrátia.
Naposledy upravil Melnick : 09.05.06 at 18:46 Dôvod: doplnenie údajov
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Poprosim o radu. Cely rok 2005 zamestnanec a zaroven aj SZCO. Poziada zamestnavatela o vystavenie potvrdenia a pri zuctovani poistneho pouzije tlaciva typu S, SA a SB? Vdaka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
YVETTE - ak úhrn jeho vym.základov (zamestnanec, SZČO) je aspoň 78000, tak typ S (list SA a list SB), inak typ X (list XA a list XB).
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

YVETTE
Poprosim o radu. Cely rok 2005 zamestnanec a zaroven aj SZCO. Poziada zamestnavatela o vystavenie potvrdenia a pri zuctovani poistneho pouzije tlaciva typu S, SA a SB? Vdaka.

Áno, ak súhrn VZ je > 78000. Ak súhrn VZ je <<o> 78000, podáva tlačivo typ_X, XA, XB.

Dodatok:
To nie je kopírovanie, to len p. Mihál bol rýchlejší.</o>
<o></o>
Naposledy upravil Marína : 09.05.06 at 20:05
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Ďakujem za odpovede, bude to tlačivo typu S, SA,SB. Ale mám ešte jednu otazočku. Zamestnanec celý rok 2005 u jedného zamestnávateľa s mesačným príjmom menším ako 43095 Sk, a v priebehu obdobia 09-12/2005 dohoda o vykonaní prace brutto 5000 Sk mesačne od iného zamestnávateľa. Mýlim sa ak poviem, že tento zamestnanec nie je povinný vykonať zúčtovanie poistného?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nemýlite sa. Ak je niekto zamestnanec (prac.zmluva) tak na príjmy na dohodu, ktoré má popri tom, sa neprihliada.
...
Ďalšia otazočka?
0 0
mazella mazella

mazella je offline (nepripojený) mazella

somij
Ak živnosť nie je prerušená, musíš podať RZZP s nulami.

A nie je to zbytocne....za mna plati poistné štát, ked nemám žiadny príjem okrem rodicovskeho prispevku ...nebodaj som povinná platit preddavky ako SZCO aj ked nemám žiadny prijem??????
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Jozef Mihál
Nemýlite sa. Ak je niekto zamestnanec (prac.zmluva) tak na príjmy na dohodu, ktoré má popri tom, sa neprihliada.
...
Ďalšia otazočka?
Srdečná vďaka. A ďalšia otazočka? Tu je: Zamestnanec celý rok u toho istého zamestnávateľa, s mesačným príjmom 100000 Sk brutto, a zároveň je jediným spoločníkom a konateľom inej s.r.o. Jedná sa o s.r.o., ktorá nevykonáva takmer žiadnu činnosť, mojimi slovami povedané spí. Dotyčný pán nemá za vykon funkcie konateľa žiadne príjmy, a myslím, že ani nie je prihlásený do poisťovní ako konateľ. Je povinný sám vykonať zúčtovanie poistného? Ak áno, použije tlačivo S alebo X. Vďaka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
mazella, tým ročným zúčtovaním prehlasujete, že za r.2005 skutočne nemáte žiaden príjem. Zdr. poisťovňa to sama od seba nemá ako vedieť. Nie každá žena - podnikateľka na rodičovskom príspevku, je bez príjmu. Napr. tá, čo má pár butikov, ako čistý kapitalista príjem má, i keď sedí doma - má predsa predavačky, má zisk.

Ak za r.2005 nemáte žiaden príjem, preddavky od júla 2006 platiť nebudete - a na preukázanie tohto faktu je opäť nutné podať ročné zúčtovanie.

Nebojte sa toho, vo vašom prípade je vyplnenie typu B hračka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
YVETTE
Srdečná vďaka. A ďalšia otazočka? Tu je: Zamestnanec celý rok u toho istého zamestnávateľa, s mesačným príjmom 100000 Sk brutto, a zároveň je jediným spoločníkom a konateľom inej s.r.o. Jedná sa o s.r.o., ktorá nevykonáva takmer žiadnu činnosť, mojimi slovami povedané spí. Dotyčný pán nemá za vykon funkcie konateľa žiadne príjmy, a myslím, že ani nie je prihlásený do poisťovní ako konateľ. Je povinný sám vykonať zúčtovanie poistného? Ak áno, použije tlačivo S alebo X. Vďaka.
Na danú otazočku radšej neodpoviem, aby ma Veľký brat neobvinil z navádzania na porušovanie zákonov.
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

OK. Beriem aj takúto odpoveď, lepšia ako žiadna. Asi si to bude musieť vyriešiť sam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať