Zavrieť

Porady

Čo je náplňou práce ekonóma firmy a samostatného účtovníka?

Nastupujem do jednej firmy robiť samostatnú účtovníčku. Táto firma má aj ekonóma. Doteraz v predchádzajúcej firme som bola ja sama účtovník a ekonóm v jednej osobe. Chcem sa opýtať, že aké máte skúsenosti aká je náplň práce ekonóma a samostatného účtovníka v jednej firme. Doteraz som tak vedela, že ekonom väčšinou aj účtuje pre firmu. Môže byť ekonóm nadriadeným samostatnému účtovníkovi???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    a čo ti povedali na tvoje otázky na pracovnom pohovore a pri podpise pracovnej zmluvy? predpokladám, že si sa pýtala na náplň práce, alebo to je irelevantné pre teba?
    Ekonóm je vo väčšine prípadov nadriadený účtovníkovi. V závislosti na veľkosti firmy rieši komplexnejšie otázky vo veci investovania, užšie spolupracuje s vedením. V niektoých firmách rieši komunikáciu s inštitúciami zvonku.
    Každopádne účtovník robí špinavšiu robotu. Aj keď... Robil som vo firme, kde ekonóm mal na starosti spomínanú komunikáciu napr. s DU, a musel učesať výstupy z účtovníctva a zamaskovať bordel, ktoré narobilo vedenie. Aby neboli veľké pokuty či "pozornosti". Nezávideniahodná činnosť.
    V niektorých firmách je funkcia ekonóma čisto formálna - napr. manželka konateľa, či blízky príbuzný.
    Takže sečteno a podtrženo - firma od firmy je to odlišné. Treba sa pýtať v konkrétnej firme. Napr. človeka, za ktorého nastupuješ.
    fortunka Presne, dokonca sa líši ekonóm od ekonóma a účtovníkov je tiež niekoľko... odpovedia ti jedine v práci. Podľa mňa budeš účtovať, paierovať a ekonóm bude riešiť veci nad tým.. tj. poradenstvo, investovanie, daňová optimalizácia atď. Pokiaľ viem ani účtovný firma nemusí robiť daňovú optimalizáciu a poradenstvo v cene účtovníctva... Ale kludne môže byť ekonóm iba akože a ty budeš robiť všetko

    Čo je náplňou práce ekonóma firmy a samostatného účtovníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.