Zavrieť

Porady

je možné rozdeliť pozemok V ktorom som spolupodielovy väčšinový vlastník bez ostatných vl ? ďakujem

Dobry deň chcem sa opýtať že ako je možné rozdeliť pozemok V ktorom som spolupodielovy väčšinový vlastník bez ostatných vlastníkov nakoľko sú tam ešte dvaja matka zo synom ktorý to zdedili a žijú v usa a nemienia sa už nikdy vrátiť na Slovensko a že koli tomu sem ani nebudú cestovať nakoľko sa jedná len O 60m2 a.ja si chcem na tej parcele postaviť domček ale stavebný úrad nevydá povolenie pokiaľ niesom celkový vlastník
Viete niekto pomôcť čo robiť v takejto situácii?
Ďakujem za každú odpoveď vopred
Naposledy upravil Mkkebab Raca : 06.12.14 at 08:15 Dôvod: dvojité slovo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mkkebab Raca Nemajú záujem o ten pozemok darovať nechcú predať nechcú a ani na Slovensko nechcú pricestovať
    Dáša_ tak potom cestou súdu - zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva
    Mkkebab Raca Dik skúsim sa na to informovat
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Získaj od nich splnomocnenie - aby si mohol konať v ich mene. môžu ti ho poslať (treba sa dohodnúť)

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    S tým vlastníctvom je to pekná blbosť, poznám firmu ktorá stavia na cudzom pozemku svoj objekt a je to bez problémov, stačí ak má platnú nájomnú zmluvu
    Mkkebab Raca Mám si to prenajať a staviat?skúsim zistiť či to ide

    Pišta6 je offline (nepripojený) Pišta6

    Pišta6
    Síce už rok staré, ale zaujímalo by ma, ako si pochodil, či si spravil tak, ako ti poradila Dáša, pretože ti poradila dobre a v takomto prípade asi jedinú možnú zákonnu cestu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mkkebab Raca Pišťa akurát pred týždňom som dal návrh na súd tak ešte neviem ako to dopadne ale dúfam ze to bude moje čoskoro nakoľko spoluvlastníci sú roky v zahraničí nemienia sa vrátiť a mam silného právneho zástupcu plus som väčšinový vlastník tak verím tomu ze sa to podarí
    branislavp a už to máš v poriadku, prosím daj vedieť, ako to máš vyriešené, ďakujem.
    Mária27 stačí súhlas spoluvlastníkov, aby tam staval
    vicktor To sice staci, ale mne to pripada ze ho ignoruju - nie su ochotni rozdelit, darovat a ani predat!
    Mária27 Myslím, že oni len nechcú prísť kvôli tomu sem, iank im je všetko jedno. Získať overený podis pre kataster jz cudziny je tiež zložité.
      zbaliť

    je možné rozdeliť pozemok V ktorom som spolupodielovy väčšinový vlastník bez ostatných vl ? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.