Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54
Čo môže byť predmetom návrhov, keď ráno pritvrdia sankcie a poobede mu idú navrhovať nejaký zmierovací projekt "VVP buď ustúpiš alebo..."a čo bude?
Neviem, ale držím tomu návrhu palce, lebo ten americký neprinesie nič dobré.
0 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54
Petra Nová
Viliam F. obvinený políciou z korupcie!
Ďalší z tých, čo sa už necíti. Necítil to, že v 76 rokoch sa mal spakovať a odísť do dôchodku. Veď na jeho "tuzéry" čaká húf počestných občanov - lekárov, odborníkov z branže.
A my máme zas raz o čom.
Môže vstúpiť do siete "rovný rovného si hľadá"

To by bola už jeho štvrtá strana...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Petra Nová
Pôvodne som mienila ísť na referendum. Veď aj môj šéf mi to odporučil. Potom som si povedala, že si hodím mincou. Pred niekoľkými dňami som dostal akýsi podivuhodný list od suseda Bieleka. Na liste formátu A4, popísanom z oboch strán, ma presviedčal o tom, prečo mám ísť a ako mám hlasovať. A tak rozhodol za hodenú mincu. Na referendum - ani za otca, ani za matku, ani za národ a Alianciu za rodinu! Čo ma potešilo, že v krabici na letáky moji susedia už predo mnou odhodili neprečítaný list tohto aktívneho suseda, možno z desiateho chotára od môjho mesta.
a to som netušila, že sme susedky.. aj mne sused hodil leták do schránky..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Petra Nová
pavol54
Čo môže byť predmetom návrhov, keď ráno pritvrdia sankcie a poobede mu idú navrhovať nejaký zmierovací projekt "VVP buď ustúpiš alebo..."a čo bude?
Neviem, ale držím tomu návrhu palce, lebo ten americký neprinesie nič dobré.
OD PONDELKU je mimoriadne uzavretý priestor záhorie. Na Ukrajine vytvorili nový batalión "Mažor" určený len pre deti papalášov stmeľovacie cvičenie prebehne na juhovýchode -Francúzska
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Petra Nová
pavol54
Petra Nová
Viliam F. obvinený políciou z korupcie!
Ďalší z tých, čo sa už necíti. Necítil to, že v 76 rokoch sa mal spakovať a odísť do dôchodku. Veď na jeho "tuzéry" čaká húf počestných občanov - lekárov, odborníkov z branže.
A my máme zas raz o čom.
Môže vstúpiť do siete "rovný rovného si hľadá"

To by bola už jeho štvrtá strana...
ale vraj členstvo za ňou(sieťou) bude až 7 rokov
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
Peggynka
Taiko,viacmenej na to,že mnohí Slováci sa pohoršujú nad tým,že Slováci v Prahe komunikujú na verejnosti česky.A áno,máš pravdu,že je to o všetko o ľuďoch...
No to su prave ti "jedini, pravi" vlastenci, co sa pohorsuju. Ako si niekto dovoli v Cesku s Cechom, alebo v pritomnosti Cecha hovorit po Cesky. To je ale fakt drzost
Mne na strednej škole dala triedna (češtinárka) 3 týždne, aby som v škole necekla ani slovo po slovensky.To by sa na Slovensku nestalo.
Nebol to problém, veď som čítala české knihy ako slovenské, a po siedmich mesiacoch som si uvedomila, že myslím po česky. Aj tak vznikne vonku automatika, myslím si.
Brat sa nesťažoval po vojenčine na Čechov. Všetko záleží od jednotlivca. Ale keď som im dala v škole čítať slovenský text, nevedeli, a keď, tak s veľkým zapretím.
Ak sa syn stretne s Pražanmi v skupinke kamarátov, tak sa idú zo slovenčiny vykotiť zo stoličiek, normálne ich vystrie v záklone od smiechu z niektorých výrazov. Ešte si ich aj potom memorujú. Ľudia od pera, majú na to gebír. Ja sa na tom tiež potom pobavím. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
taiko
nieeeeeeeee, samozrejme to pre turistov neplatiiii. Sak ale my sa o turistoch nebavime som myslel. Dcera Peggy predsa nie je turistka v Cesku ani ja niesom turista v NL. Hovorim, my sme boli specialnu pripad z Cechmi, ked sme boli v spolocnom state. Tam by som Ti dal za pravdu. Ale vo vseobecnosti by podla mna malo platit, co som pisal.
No pokiaľ bývaš v krajine a pracuješ tam - samozrejme - mal by si ovládať ich štátny jazyk. Ale tie posledné (zvýraznené) tvoje vyjadrenia však navodzovali podmienku - všetci by MALI rozprávať jazykom krajiny!

P.S. Vidíš - nesprávne formulovaná veta toto navodí.....
V čase, keď som tu nebola cca mesiac, tak vyšla správa z EÚ,že už je vytvorená komisia?, úrad? (už to človek ani nestíha vnímať, čo odtiaľ vychádza) pre vytvorenie umelého jazyka z jazykov štátov EÚ. Prešla som si všetky neprečítané príspevky a nikto to tu nekomentoval, čo ma dosť prekvapilo. To ako nič? Bez povšimnutia?
Viete si to ďalšie esperanto predstaviť? Furt sa iba odvádza pozornosť od denných potrieb. :-)
Údajne esperantom medzi sebou komunikuje na svete asi 1 mil. ľudí, a to najmä v ekonomickej oblasti.

"Cieľom EÚ je tzv politika 1+2 - aby čo najviac obyvateľov Únie hovorilo okrem svojho materinského jazyka ďalšími dvoma jazykmi.

Špeciálny Eurobarometer v roku 2006 o mnohojazyčnosti ukázal, že 50% populácie EÚ hovorí cudzím jazykom (výsledok bol približne rovnaký aj v roku 2001, kedy 47% občanov EÚ-15 uviedlo, že ovláda minimálne jeden cudzí jazyk). Najmenej jazykovo zdatní sú Maďari a Briti. Luxemburčania ďaleko vedú pred ostatnými národmi EÚ. 56% Európanov je schopných konverzovať v inom, než materinskom jazyku, a 28% dokonca v dvoch jazykoch. 11% multilingvistov z radov Európanov je schopných konverzovať až v troch jazykoch okrem materinského. Angličtina je druhým jazykom tretiny populácie EÚ, nasleduje nemčina, francúzština, ruština a španielčina. Takmer 8 z 10 študentov využíva minimálne jeden cudzí jazyk."
http://www.europskaunia.sk/jazyky_eu
2 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Odo mňa nevzal vďačné iba jeden lekár, primár, ani keď som mu to osobne neodovzdala, ale nechala u neho na stole. Prijal ma, nepatrila som tam, ležala som tam tri mesiace. K nemu ma odporučil iný primár zo špitála, ktorý povedal pacientovi, keď otvoril obálku, že na cigarety ešte má. Bavila sa na tom celá nemocnica.
Aj by som zverejnila, ako sa môj primár oddelenia volal, ale čo keby tu niekto napísal, že má s ním iné skúsenosti.? Ale som presvedčená, že sa choval ku všetkým pacientkam rovnako.
Ale tak ma vychovali rodičia, stará škola, lekár, notár, učiteľ. Učiteľom vždy aspoň kyticu, na začiatku, na konci, na Deň učiteľov, Ale bolo to ešte vtedy zaužívané tak na 80% i viac. Učitelia na konci roka úrichádzali domov s bonboniérami v počte rovnajúcim sa počtu žiakov. Učiteľky si po rokoch pamätajú, čo od ktorej matky dostala a za čo.
Mala si mu dať na ferari. Cigarety ho z biedy nevytrhnú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som neležala u toho nespokojného. Nič to ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Včera som to objavila.
"Môj sused má celé leto vonku klietku s papagájom...niekedy by som mu najradšej krk vykrútil a pritom sa nejedná o nejaké zvlášť silné decibely...no ten škrekot ma fest vytáča."
Ts,ts,ts, nuž kukučka si zvolila lepší nick. Darmo, asociácie, každý máme iné. :-)
To bude samček, samičky sú kľudnejšie.
Preto ho dieťa nechalo doma, aby si nepopudilo susedov voči sebe, aj keď ho poznali od narodenia.
Poznám jedno panelákové námestíčko, tam majú korely oproti sebe v domoch, tak si kontrujú. To je fakt na poľutovanie, riadne sa to ozýva.
http://www.porada.sk/t257148-ako-usv...a-z-pouzivania ....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nemecko je stále nejaké aktívne. O medvedíkovi čistotnom.
"V roce 1934 byly vysazeny v německém městě Kassel dva páry do volné přírody. Dnes žije ve městě 100 000 mývalů, v celém Německu zhruba milion, rozšiřují se i do sousedních států. Vyskytuje se i v celém Česku, nejčastěji na jižní Moravě a na Šumavě. Populace mývalů se nachází také v Bělorusku, kam byli úmyslně vysazeni v letech 1954 a 1948."
No a Japonci mali pre neho takýto dôvod "Mýval se do Japonska dostal jako důsledek popularity televizního seriálu Araiguma rascal (angl. Raccoon Rascal) z roku 1977. V té době bylo do země dováženo až 1500 mývalů ročně, z nichž mnoho bylo posléze vypuštěno do volné přírody. Dnes se vyskytuje po celém Japonsku."
Absurdné.
z wiki
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač
Oliwa

Doplním Ťa, kopretinka...

Prečo sa vytrieskali celé chovy hovädzieho dobytka ?
Prečo sa svine museli nútene pozabíjať ?
Prečo nesmie mať Slovensko oviec koľko chce ?

Lebo Havel...lebo Mečiar...lebo Miki ...lebo Fico...
Lebo EÚ !!!
Ako keby Holandsko nebolo v EÚ... Alebo Írsko... A napriek tomu tam rodinné farmy nezanikli... A podmienkou nie je sedliak s vidlami, ktorému z topánok trčí slama... Viete si predstaviť u nás napr. lekárnika, ktorý má popri svojom hlavnom jobe stádo dobytka alebo koní? U nás nepredstaviteľné, inde realita...
Dalo by sa oponovať v štýle ...:

Aj Holandsko a Írsko je v EÚ...ale šak veď aj Gréci...

ALE, lenže...nemôžeš porovnávať Holandsko alebo Írsko so Slovenskom. Grékov (vyžírky EÚ) teraz nechajme na pokoji...
Spomenuté krajiny sú trochu (alebo aj viac) niekde úplne inde. Tam je tradícia rodinných fariem a či firiem dedená z pokolenia na pokolenie...tak isto je to aj pri tých Tebou spomínaných lekárnikov alebo lekárov...
Takáto situácia bola predsa aj u nás za 1. republiky...sedliak (farmár) hrdlačil na poli a tí druhí robili to svoje. Málokedy sa dostal niekto z tej prvej skupiny do tej druhej...ako príklad by snáď mohli postačovať Štúrovci.

ALE nebudem Ti predsa oponovať...[/QUOTE]

Buchy, to si teda premostil...
Ja o rodinných farmách, a Ty o Grékoch, 1. republike a Štúrovcoch...
Ako by som Ti to... po Tvojom... nepochopil si... alebo ako sa tu zvykne: treba čítať s porozumením....
Reagovala som len na to, že členstvo v EÚ nemusí zákonite viesť k vykynoženiu domáceho chovu... nič viac a nič menej. A úmyselne som vybrala krajinu, akou je Írsko, lebo rozhodne nie sú tí, ktorí pískajú EÚ, ako má tancovať, rovnako ako my...
Hovorím úplne o inom, ako k čomu sa vyjadruješ Ty. Delíš ľudí na tých, čo hrdlačili a na tých druhých... Ja hovorím práveže o spojení úplne inej profesie s tradíciou... A myslela som na reálnu skúsenosť zo života - že napr. v Írsku má lekárnik za domom svoje vlastné stádo a človeka, ktorý sa oň stará... Lekárov nespomínam vôbec, neviem, kde si ich nabral , ale to je fuk...
A už vôbec nechápem, načo sem pletieš štúrovcov a dávaš ich ako príklad hneď za 1. republiku? Lebo to "nem" dobrý príklad... keďže chlapci patria do 19. storočia ... Či akože vyšli z chudobných pomerov a vzdelaním sa z nich vymanili? Ani to "nem" šťastný príklad:
Štúr - pochádzal z učiteľskej rodiny
Sládkovič - jeho otec bol učiteľ a spisovateľ
Janko Kráľ - z rodiny mäsiara a krčmára
Títo teda určite na poli nehrdlačili....
Nanajvýš Ján Kollár, resp. jeho apa, ale aj ten mal remeselnícko-roľnícky pôvod... Ani som nemienila reagovať, veď načo aj , ale niekedy treba uviesť veci na správnu mieru ...

Pekný víkend, maj sa!
PS: Viem, že Ty "musíš" mať vždy pravdu. Aj keď ju nemáš...
Naposledy upravil Oliwa : 06.02.15 at 16:06
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa

Buchy, to si teda premostil...

A už vôbec nechápem, načo sem pletieš štúrovcov a dávaš ich ako príklad hneď za 1. republiku? Lebo to "nem" dobrý príklad... keďže chlapci patria do 19. storočia ... Či akože vyšli z chudobných pomerov a vzdelaním sa z nich vymanili? Ani to "nem" šťastný príklad:
Štúr - pochádzal z učiteľskej rodiny
Sládkovič - jeho otec bol učiteľ a spisovateľ
Janko Kráľ - z rodiny mäsiara a krčmára
Títo teda určite na poli nehrdlačili....
Nanajvýš Ján Kollár, resp. jeho apa, ale aj ten mal remeselnícko-roľnícky pôvod... Ani som nemienila reagovať, veď načo aj , ale niekedy treba uviesť veci na správnu mieru ...

Pekný víkend, maj sa!
PS: Viem, že Ty "musíš" mať vždy pravdu. Aj keď ju nemáš...
Premostil, nepremostil...máš jedno.
Či mám alebo nemám pravdu je jedno, v diskusii nemá nik pravdu, tam sa jedná len o názor.
Ale aby som dal tiež veci na správnu mieru, tak :

Ján Botto - Narodil sa v roľníckej rodine otcovi Jurajovi Bottovi a matke Kataríne (rodenej Gajdáčovej).
Janko Matuška - Narodil sa v roľníckej rodine.
Michal Miloslav Hodža - Pochádzal z roľnícko-mlynárskej slobodníckej rodiny (otec Ján, matka Mária, rodená Hrianková).
Súdružka učiteľka Wiki mi dáva za pravdu a na strednej som mal vynikajúceho profesora...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

bucháč, nehraj to na nás..

wiki ti nedala za pravdu....wiki ti to povedala )
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
bucháč, nehraj to na nás..

wiki ti nedala za pravdu....wiki ti to povedala )
Dilino...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
Korela, nebudem Ta citovat, aby sa to dalo citat
Sulasim s Tebou v jednom a to som vlastne pisal aj pred tym. Nemyslm, si ze Slovaci su neschopni. Prave naopak. Este aj ti obycajni (nech sa prosim neurazia) robotnici, murari s napr tu vNL ohromne chvaleni, za dobru robotu, ktoru odvadzaju. Kamaratovi Turkovi prerabali SLovaci cely dom a ten by ich na rukach nosil keby mohol. A to nehovorim o nasich vedcoch a odbornikoch, inzinieroch, architektoch atd.
So vsetkym respektom k Tebe, zvysok je zase len plac a hladanie dovodov, preco ini ano a my nie. Ako ini mozu za nase nestastie, komplexy a podobne. A paradoxne dokonca podporujes moje myslienky.
Co sa toho vlastenectva, hrdosti a sebeucty tyka. Ja neviem nic o sprisahaniach ani o vyssich mociach snaziacich sa znicit nas narod. Viem len o Slovakoch hovoriacich v cudzine na svoje deti v cudzom jazyku (asi aby boli lepsi Holandania, nez samotni Holandania), viem o Slovakoch, ktori sa v zahranici jeden k druhemu nepriznaju, viem o Slovakoch, ktori sa ponahlaju vymenit si statne obcianstvo, lebo je to vyhodne, viem o Slovakoch,doma na Slovensku ktori uprednostia vlastnu zavist pred vseobecnejsim blahom inych Slovakov. Viem o Slovakoch, ktori uprednostnuju zahranicneho investora pred inym Slovakom, A odmietam verit tomu, ze za vsetko toto mozu tajne spolky a sprisahania.
To je v akom zmysle rozvinutá myšlienka? Pretože ja neplačem, ja som uviedla, akou historickou cestou Slovensko prešlo a budem dávať ešte stále do uvodzoviek, že Slovensko je "slobodné" až 25 r. Tak na akurát na papieri. Vôbec nie sme slobodní, čítam, vidím, počujem, veď to udiera do očí zo všetkých strán. Keby to tak nebolo, a pracovali by sme na seba, podľa seba, je tu druhé Švajčiarsko. Sme ako pandrláci na nitkách. Pískajú iní, nie my. Nepotrebujem si vytvárať žiadne konšpirácie, lebo viem.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

včera potešilo...."valentínske"pyjamko od decka
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54
Petra Nová
Merkelová s Hollandom včera priniesli na Ukrajinu plán na urovnanie konfliktu. Dnes rokujú s Putinom. Média tomuto plánu nedávajú veľkú nádej na úspech a už špekulujú, že po tomto pláne príde americký plán na urovnanie konfliktu. Jeho podstatou bude, že na Ukrajine budú bojovať Američania s Rusmi. Nie je to náhodou ten scénar, o ktorom pred niekoľkými mesiacmi hovoril Fico a všetci ho zaň odsúdili, ako šíriteľa poplašnej správy? Možno precitneme až potom, keď na Ukrajinu pôjde bojovať aj naša armáda.
Putin je v Ukrajinskom konflikte vraj najväčším a jediným vinníkom. Treba za každú cenu eliminovať. Dnes som sa ešte mohla zasmiať na anekdote z Pravdy z čias vojenských "hrátok" Rusov a Číny.
Brežnev sa stretne s Maom na hranici, no stoja na opačných brehoch rieky Amur. Leonid Iľjič máva rukami a kričí: "Mier! Mier!" Čínsky vodca mu odpovedá. "Ja mierim, súdruh, len ty tu stále poskakuješ."
Zajtra už možno nebudem mať žiadny dôvod na úsmev.
Čo môže byť predmetom návrhov, keď ráno pritvrdia sankcie a poobede mu idú navrhovať nejaký zmierovací projekt "VVP buď ustúpiš alebo..."a čo bude?
Asi budeš mať pravdu, ale nie pre pritvrdenie sankcií.
Podľa dnešného vyjadrenia Merkelovej pred odchodom do Ruska, vraj nie je presvedčená o tom, že sa jej podarí Putina získať pre N-F plán. Nuž, ak ona neverí v úspech, tak ako chce presvedčiť Putina, že plán je dobrý pre všetkých účastníkov konfliktu? Alebo je jasné už od včerajška, že plán skončí fiaskom po tom, čo rokovala s Porošenkom a Jaceňukom, inštruovaných a uplatených Johnom Kerrym? Ukrajina nemôže byť vinníkom, tak kto iný, ako Putin?!
Nedávno som si pozrela pár filmov o UFO a mimozemských civilizáciách. Aj keď nezvyknem písať o visáži ľudí, to, čo som v tých filmoch videla je provokujúco aktuálne. Keď vidím Kerryho, tak jeho tvár je akoby kópiou tej, ktorú popisujú ľudia, čo sa vraj stretli s mimozemšťanmi. Kto ho vie?!
2 2
lupa lupa

lupa je offline (nepripojený) lupa

Nezvyknem debatovať, ale dnes som mala zopár zážitkov z bánk, o ktoré sa chcem podeliť. Je pravda, že sa pomaličky blíži päťdesiatka a podnikám už roky. Ideme kúpiť nové autíčko. A povedala som si, že aj keď mám cash, možno by sa oplatilo ísť skôr na tretinky, ... Tak som išla do banky. A hádajte aký mám rating? Najhorší !!! V živote som nemala žiadnu pôžičku, tak nemôžu (ani z histórie účtov alebo DP) vedieť, či vôbec budem schopná splácať úver (( Alebo som kliente (staršej pani) pomáhali vypisovať prevoďák. V decembri uzatvorila zmluvu na novú sro a nevedela IBAN. V zmluve totiž má uvedený iba účet v bežnej forme. Hlavne, že banka iné prevoďáky ako s IBAN ani nemá Viem, bežné, obyčajné ... Aj tak želám krásny víkend :-)))
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

@lupa: ja len malú poznámočku (a možno sa to aj niekomu bude hodiť) - prepočet čísla účtu a kódu banky na IBAN: http://www.nbs.sk/sk/platobne-system...nsku-republiku
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať