Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Katy a R
lujza.j
no ja viem,že to bolo v tom samom začiatku povinné....
... ale zle! - vieš si to ľahko zistiť, že ako to presne bolo!
katy mne je to v podstate jedno,sporil iba moj chlap a ten je fuč-mimo už 4rok robí na dochodok inde......ja som v inom dôchodkovom systéme....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
buchač
karakul
taiko
... Asi si na tukabli stojim, ale nevidim suvislost.. Noze objasni, aby som sa poucil
taiko, buchi o úsporách národa hovoril, a nie o úsporách ľudí.... asi si veľmi mladý, a nevieš z osobnej skúsenosti, čo to bolo makať a budovať na stavbách mládeže a socializmu, čo to boli nespočetné brigády na akciách Z, .... a mohol by som menovať ešte spústu vecí... ale tí, čo o tom ani nepočuli, či nečítali, akoby tá doba ani neexistovalo... ovšem aj vtedy museli ľudia existovať, vydržať, svoje deti vychovať, a za to niečo aj vybudovali... aj keď dnes je väčšina z toho fuč, či zdevastovaná, vybrakovaná...
...a menovite som myslel na starého Rezeša ...

Ale aj tak mu boli tie miliardy na trt, neužil si ich veľmi. Tisíc transplantácií na naj pracoviskách si mohol zaplatiť a ani tú jednu neprežil.
...a teraz ako keby na jeho "šikovnosť" dopláca celá família.
P.S.:
Ten zvyšok môjho názoru radšej nedávam...
chlapi, ja vam rozumiem, co hovorite, ale aku ma suvislost Rezes, budovanie socializmu, akcie "Z", stavby mladeze, kuponova privatizacia, VSZ s dochodkovymi spravcovskymi spolocnostami a penziami?
pavol, Ty si sa zase kam dostal ? Uz sme pri nezamestnanych a supermarketoch. Tam ja uz za Tebou nejdem, prepac
všetko zo všetkým súvisí všetko je navzájom prepojené a ovplyvňuje sa, len polárne medvede a tučniaky nie (dúfam že vieš prečo ich nežerú?)
a ja mam zase velmi rad buchty na pare poliate maslom a posypane kakaom dovezenom zo zahnivajuceho kapitalizmu
0 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
buchač
karakul
taiko
... Asi si na tukabli stojim, ale nevidim suvislost.. Noze objasni, aby som sa poucil
taiko, buchi o úsporách národa hovoril, a nie o úsporách ľudí.... asi si veľmi mladý, a nevieš z osobnej skúsenosti, čo to bolo makať a budovať na stavbách mládeže a socializmu, čo to boli nespočetné brigády na akciách Z, .... a mohol by som menovať ešte spústu vecí... ale tí, čo o tom ani nepočuli, či nečítali, akoby tá doba ani neexistovalo... ovšem aj vtedy museli ľudia existovať, vydržať, svoje deti vychovať, a za to niečo aj vybudovali... aj keď dnes je väčšina z toho fuč, či zdevastovaná, vybrakovaná...
...a menovite som myslel na starého Rezeša ...

Ale aj tak mu boli tie miliardy na trt, neužil si ich veľmi. Tisíc transplantácií na naj pracoviskách si mohol zaplatiť a ani tú jednu neprežil.
...a teraz ako keby na jeho "šikovnosť" dopláca celá família.
P.S.:
Ten zvyšok môjho názoru radšej nedávam...
chlapi, ja vam rozumiem, co hovorite, ale aku ma suvislost Rezes, budovanie socializmu, akcie "Z", stavby mladeze, kuponova privatizacia, VSZ s dochodkovymi spravcovskymi spolocnostami a penziami?
pavol, Ty si sa zase kam dostal ? Uz sme pri nezamestnanych a supermarketoch. Tam ja uz za Tebou nejdem, prepac
všetko zo všetkým súvisí všetko je navzájom prepojené a ovplyvňuje sa, len polárne medvede a tučniaky nie (dúfam že vieš prečo ich nežerú?)
a ja mam zase velmi rad buchty na pare poliate maslom a posypane kakaom dovezenom zo zahnivajuceho kapitalizmu
zahnívajúci kapitalizmus je v tomto prípade len priekupník takže sa podieľal na ožobračovaní producentov(aký jednoduchý príklad prerozdeľovania zisku) daj niečo lepšie ako príklad
3 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
taiko
buchač
karakul
taiko
... Asi si na tukabli stojim, ale nevidim suvislost.. Noze objasni, aby som sa poucil
taiko, buchi o úsporách národa hovoril, a nie o úsporách ľudí.... asi si veľmi mladý, a nevieš z osobnej skúsenosti, čo to bolo makať a budovať na stavbách mládeže a socializmu, čo to boli nespočetné brigády na akciách Z, .... a mohol by som menovať ešte spústu vecí... ale tí, čo o tom ani nepočuli, či nečítali, akoby tá doba ani neexistovalo... ovšem aj vtedy museli ľudia existovať, vydržať, svoje deti vychovať, a za to niečo aj vybudovali... aj keď dnes je väčšina z toho fuč, či zdevastovaná, vybrakovaná...
...a menovite som myslel na starého Rezeša ...

Ale aj tak mu boli tie miliardy na trt, neužil si ich veľmi. Tisíc transplantácií na naj pracoviskách si mohol zaplatiť a ani tú jednu neprežil.
...a teraz ako keby na jeho "šikovnosť" dopláca celá família.
P.S.:
Ten zvyšok môjho názoru radšej nedávam...
chlapi, ja vam rozumiem, co hovorite, ale aku ma suvislost Rezes, budovanie socializmu, akcie "Z", stavby mladeze, kuponova privatizacia, VSZ s dochodkovymi spravcovskymi spolocnostami a penziami?
pavol, Ty si sa zase kam dostal ? Uz sme pri nezamestnanych a supermarketoch. Tam ja uz za Tebou nejdem, prepac
všetko zo všetkým súvisí všetko je navzájom prepojené a ovplyvňuje sa, len polárne medvede a tučniaky nie (dúfam že vieš prečo ich nežerú?)
a ja mam zase velmi rad buchty na pare poliate maslom a posypane kakaom dovezenom zo zahnivajuceho kapitalizmu
zahnívajúci kapitalizmus je v tomto prípade len priekupník takže sa podieľal na ožobračovaní producentov(aký jednoduchý príklad prerozdeľovania zisku) daj niečo lepšie ako príklad
to nebol priklad, to bola komedia. Nema vyznam tato diskusia. Jednak sme sa vzdialili od merita veci a jednak su nase nazory a mentalna vybava kvalitativne ( ci obsahovo) tak odlisne, ze akakolvek diskusia na tuto temu by bola kontraproduktivna. Ja proste zijem v inom svete nez Ty.
Naposledy upravil taiko : 23.01.15 at 08:13
2 4
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
pavol54
taiko
buchač
karakul
taiko
... Asi si na tukabli stojim, ale nevidim suvislost.. Noze objasni, aby som sa poucil
taiko, buchi o úsporách národa hovoril, a nie o úsporách ľudí.... asi si veľmi mladý, a nevieš z osobnej skúsenosti, čo to bolo makať a budovať na stavbách mládeže a socializmu, čo to boli nespočetné brigády na akciách Z, .... a mohol by som menovať ešte spústu vecí... ale tí, čo o tom ani nepočuli, či nečítali, akoby tá doba ani neexistovalo... ovšem aj vtedy museli ľudia existovať, vydržať, svoje deti vychovať, a za to niečo aj vybudovali... aj keď dnes je väčšina z toho fuč, či zdevastovaná, vybrakovaná...
...a menovite som myslel na starého Rezeša ...

Ale aj tak mu boli tie miliardy na trt, neužil si ich veľmi. Tisíc transplantácií na naj pracoviskách si mohol zaplatiť a ani tú jednu neprežil.
...a teraz ako keby na jeho "šikovnosť" dopláca celá família.
P.S.:
Ten zvyšok môjho názoru radšej nedávam...
chlapi, ja vam rozumiem, co hovorite, ale aku ma suvislost Rezes, budovanie socializmu, akcie "Z", stavby mladeze, kuponova privatizacia, VSZ s dochodkovymi spravcovskymi spolocnostami a penziami?
pavol, Ty si sa zase kam dostal ? Uz sme pri nezamestnanych a supermarketoch. Tam ja uz za Tebou nejdem, prepac
všetko zo všetkým súvisí všetko je navzájom prepojené a ovplyvňuje sa, len polárne medvede a tučniaky nie (dúfam že vieš prečo ich nežerú?)
a ja mam zase velmi rad buchty na pare poliate maslom a posypane kakaom dovezenom zo zahnivajuceho kapitalizmu
zahnívajúci kapitalizmus je v tomto prípade len priekupník takže sa podieľal na ožobračovaní producentov(aký jednoduchý príklad prerozdeľovania zisku) daj niečo lepšie ako príklad
to nebol priklad, to bola komedia. Nema vyznam tato diskusia. Jednak sme sa vzdialili od merita veci a jednak su nase nazory a mentalna vybava kvalitativne ( ci obsahovo) tak odlisne, ze akakolvek diskusia na tuto temu by bola kontraproduktivna. Ja proste zijem v inom svete nez Ty.
ja som si myslel že si chcel ukázať ako na tom je súčasný slávny kakaový kráľ
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
ja som si myslel že si chcel ukázať ako na tom je súčasný slávny kakaový kráľ
no vidis, ved hovorim, ze sme z dvoch roznych svetov
1 2
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

trimetra
taiko
to nebol priklad, to bola komedia. Nema vyznam tato diskusia. Jednak sme sa vzdialili od merita veci a jednak su nase nazory a mentalna vybava kvalitativne ( ci obsahovo) tak odlisne, ze akakolvek diskusia na tuto temu by bola kontraproduktivna. Ja proste zijem v inom svete nez Ty.


A nebude to z.B. tým, že majster Pavol žije v socializme ?

(pre necestujúcich z.B. = zum Beispiel )

myslíš tohoto majstra pavla ?

0 3
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
ja som si myslel že si chcel ukázať ako na tom je súčasný slávny kakaový kráľ
no vidis, ved hovorim, ze sme z dvoch roznych svetov
do Davosu sa medzi pozvaných rozhodne nechystám, takže musím byť medzi tými 99% a tebe sa rysuje vari flek medzi tým 1% obyvateľov zeme? Ak nie, tak sme v tom istom svete, len ty o tom ešte nevieš a chvíľu to potrvá kým tvoje spoločenské vedomie dosiahne tvoje spoločenské bytie s tým rozdielom že tebe niekto umožní mať pocit že si niečo viac ale neboj sa nie si.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

je to úbohé keď dochádzajú argumenty tak prídu na rad invektívy alebo sa vytiahne Kórea, tento štátny útvar nás nezaujíma"ten nedelí ani nenásobí v súčasnom svete".
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trimetra
taiko
to nebol priklad, to bola komedia. Nema vyznam tato diskusia. Jednak sme sa vzdialili od merita veci a jednak su nase nazory a mentalna vybava kvalitativne ( ci obsahovo) tak odlisne, ze akakolvek diskusia na tuto temu by bola kontraproduktivna. Ja proste zijem v inom svete nez Ty.


A nebude to z.B. tým, že majster Pavol žije v socializme ?

(pre necestujúcich z.B. = zum Beispiel )
ťažko, ja som vykorisťovaný vykorisťovateľ, ak si dokladač v regáloch alebo iný kopr tak si len vykorisťovaný v princípe odvádzaš rozdiel medzi vstupmi a výstupmi a je jedno či si v socializme alebo v kapitalizme len ten pocit že nedávaš štátu ale nejakému vlastníkovi je hrejivejší.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Po včerajšom úspechu pripojeného linku a fiasku WEF, pripojím ďalší link. Dnes je o hodne zmysluplnejší. V ňom je hlavnou protagonistkou Adelka Banášová.
Konštatuje: "Možno sa niekomu zdá, že nie som dostatočne šťastná" a hneď dodáva: "Rozkošou môže byť aj tiché šťastie človeka".
Skvostné myšlienky, samé osebe. Ale faktom je, že mne je absolútne jedno, či Adélka je viac alebo menej šťastná, dokonca či je nešťastná a akú rozkoš a pri čom prežíva. To odkazujem za seba a ja konštatujem, že kto sa pridlho pohybuje v show biznise, nakoniec degeneruje na jeho úroveň. A také šikovné dievča sa zdalo byť.
http://debata.pravda.sk/debata/34319...tocne-stastna/

A teraz premostím ľadovým medveďom a tučniakom.

Nedávno šiel v telke film "Misia" o "dobrodení" kataolíckych misií v Južnej Amerike. Tak aspoň niečo pekné k tomu z toho filmu.
Naposledy upravil Petra Nová : 23.01.15 at 13:56
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Všetkým novinárom kvalitne šibe.Viete mi vysvetliť,že všade čítam,že za 3 minuty bude koniec sveta?Čo dostali noviny a TV mimoriadnu dotáciu od firiem vyrábajúcich antidepresíva?
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no ja neviem 21 minút od &*Tvojho príspevku a koniec sveta nikde
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No ja predpokladám, že aby sa to o tých 5% posunulo, tak väčšina z tých, čo to môžu ovplyvniť, má zdravý rozum a pud sebazáchovy.
Naposledy upravil Kvaka : 23.01.15 at 18:11
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

willma
no ja neviem 21 minút od &*Tvojho príspevku a koniec sveta nikde
aké časové pásmo podľa nultého poludníka?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja neviem o konci sveta nič
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
tak dať na jednu úroveň menovú reformu v nemecku, ktorá naštartovala hospodárský zázrak a bolo klúčová pre vznik západného nemecka a sprosté bolševické ožobračovanie obyvatelstva chce už naozaj poriadne hrošiu kožu....

alebo skôr absolútnú neznalosť.......ako obyčajne...
Marshallov plán východný blok odmietol. Vieš koľko dostala vtedy západná Európa aby sa vzchopila?
Veru, ako obyčajne.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="trimetra"]
kukučka
práve som dočítala a som zhrozená Kde je moje dítě
[B]
No tak toto zaskúži pár poriadnych po papuli
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

kopretinka
ja neviem o konci sveta nič
Ešte nie je, ale blíži sa ... u nás sa /ktovie, koľkýkrát ešte/ otvorí 2. pilier a ECB natlačí nekryté papieriky za bilión eur... a bude...
Koment z jedného diskusného fóra:

v buducom zivote chcem byt stat. Mina si nad svoje moznosti a ked to nema cim splatit, tak mu proste vytlacia peniaze. to je uz neuveritelne,co sa tu deje.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

BXLmiami
Všetkým novinárom kvalitne šibe.Viete mi vysvetliť,že všade čítam,že za 3 minuty bude koniec sveta?Čo dostali noviny a TV mimoriadnu dotáciu od firiem vyrábajúcich antidepresíva?
Nie, len treba rýchlo vystúpiť z 2. piliera...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať