Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže po dlhšom odhodlávaní sa, ako na to s týmto mini-mini-kurzom pc, skúsime začať. Realizačný team dúfa, že Vám to niečo prinesie.
Ako by to malo prebiehať:
1. Keďže Excel je strašne obrovský na vysvetlenie a ťažko textom vysvetliť čo a ako, budeme dávať postupne Excelové listy s vysvetlením nejakej časti, a budeme sa snažiť, aby na seba tieto nadväzovali.
2. Tiež sa budeme snažiť "polopatisticky" (krásne slovo) vysvetliť tému a upozorniť Vás na možné vylepšenia.
3. Aby sme Vás trochu prinútili k samorealizácii, vždy na konci týždňa sa pokúsime pripraviť nejakú domácu úlohu (aspoň na zamyslenie).
4. Nechceme vysvetľovať Excel položku po položke v menu, ale ukázať možnosti, ako čo najefektívnejšie pracovať s Excelom v praxi.
5. Excelové listy si môžete dávať do jedného zošita a nakoniec by z toho mohla byť pekná príručka.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tempo primerané. Ste skvelí.
0068.gif  
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Ahojte, tak sa mi podarilo sem dotrepat.
DU su super a aj cely kurz. Nemam vyhrady.
DU som zvladol myslim uspesne i ked nie vsetky skratky som poznal
Ja by som potreboval s niecim pomoct:
Mam tabulku (cennik) a v nom mam hyperlinkove odkazy. Chcem tieto odkazy zrusit. Ako nato? Jeden odkaz zrusim v pohode ale chcem ich vsetky naraz. Poradite mi?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Este aby som nezabudol, mam Excel 2003 slovensku verziu.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ja mám EXCEL 2000 česká verzia.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Práve sa trápim s tou tabuľkou, ešte s minulou domácou úlohou. Asi som začala od konca a najskôr som si orámovala tabuľku, chcem sa preto opýtať: Ako si zaistím, že tabuľka nezmizne, keď si ju vytvorím len ľavým tlačidlom myši a nechcem do nej zatiaľ vpisovať? Ako ju zafixujem? Iba orámovaním? To mi je jasné, že vpísaním údajov, ale ako inak?
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Na vysvetlenie učiacim.: Alternatívou k Microsoftu Excel, za ktorý je potrebné zacvakať cca 16 tis. Sk, je voľne šíriteľný OpenOffice. Ja ho používam v práci i doma, nemám problémy aj s Excelom. Openoffice, vzhľadom k tomu že je zadarmo, funguje vynikajúco a má všetky funkcie MS Office. Tu neplatí, že darované veci sú zlé. Naopak, číta v pohode súbory excelu, a môže ich aj v tom istom formáte ukladať.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
anto
Na vysvetlenie učiacim.: Alternatívou k Microsoftu Excel, za ktorý je potrebné zacvakať cca 16 tis. Sk, je voľne šíriteľný OpenOffice. Ja ho používam v práci i doma, nemám problémy aj s Excelom. Openoffice, vzhľadom k tomu že je zadarmo, funguje vynikajúco a má všetky funkcie MS Office. Tu neplatí, že darované veci sú zlé. Naopak, číta v pohode súbory excelu, a môže ich aj v tom istom formáte ukladať.
Je to síce pravda, ale najviac ľudí používa MS Office a hlavne v práci, kde je politika trochu iná ako doma .
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Viera123
Práve sa trápim s tou tabuľkou, ešte s minulou domácou úlohou. Asi som začala od konca a najskôr som si orámovala tabuľku, chcem sa preto opýtať: Ako si zaistím, že tabuľka nezmizne, keď si ju vytvorím len ľavým tlačidlom myši a nechcem do nej zatiaľ vpisovať? Ako ju zafixujem? Iba orámovaním? To mi je jasné, že vpísaním údajov, ale ako inak?
Tabuľku v Exceli nijako nefixuješ. V Exceli iba vo veľkom hárku ohraničuješ bunky.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Prosím ťa, a kde nájdem opäť stĺpec, ktorý som si dala skryť? Kde mám kliknúť? Veď ostal "utajený" a ja ho nemôžem nájsť, potvoru! A stále netuším, kde je predel riadkov, žiadna dvojšípka sa mi tam nezobrazuje .
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
1. Stĺpec, ktorý si si schovala, nájdeš tak, že označíš stĺpec pred a za schovaným stĺpcom, klikneš pravým tlačítkom myši a dáš Odkryť stĺpec.
Čize ak si schovala stĺpec B musíš označiť stĺpce A, C a klik pravým tlačítkom a odkryť.
2.Predel riadkov je tá tenká čiarka medzi číslami riadkov, alebo stĺpcov. Ak na túto tenkú čiarku dáš myš, zmení sa na dvojšípku.
Dúfam že som to napísal zrozumiteľne.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

pepo_p
1. Stĺpec, ktorý si si schovala, nájdeš tak, že označíš stĺpec pred a za schovaným stĺpcom, klikneš pravým tlačítkom myši a dáš Odkryť stĺpec.
Čize ak si schovala stĺpec B musíš označiť stĺpce A, C a klik pravým tlačítkom a odkryť.
2.Predel riadkov je tá tenká čiarka medzi číslami riadkov, alebo stĺpcov. Ak na túto tenkú čiarku dáš myš, zmení sa na dvojšípku.
Dúfam že som to napísal zrozumiteľne.
Ďakujem Pepo_p, napísal, až na to, že musím držať Shift, mne musíš všetko lopatisticky... :-)
Ten predel som pochopila, ale popravde sa mi to ako dvojšípka nezdalo... A už vôbec mi nič neurobil dvojklik...
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Nemusíš držať SHIFT, stačí ak potiahneš myšou pri stlačenom ľavom tlačítku po názvoch stĺpcov, alebo riadkov. Pokiaľ tlačítko nepusťíš, označuješ.
Ten dvojklik funguje tak, že napr. napíš si do bunky dlhší text ako je šírka bunky. napr. "Dnes večer si budem robiť domácu úlohu" .
Potom dvoj-klikni na predel stĺpcov a uvidíš, že bunka sa natiahne na takú veľkosť akú máš text.
Takto isto ju aj zmenšíš, ak by si tam napísala napr. "1".
Toť vsjo.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Pepo_p, shift, jasný. Dvojklik na predel mi nič nerobí... ak napíšem do bunky text dlhší, ako je bunka, tak mi ho jednoducho napíše a nepotrebujem žiadny dvojklik. Iné s tým neviem urobiť...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vierka, dvojklik urob na tú čiarku napr. medzi A a B stĺpcom. Najprv si však napíš do stĺpca A dlhší text ako je šírka stĺpca, aby si to videla, čo Ti to urobí. Stĺpec sa Ti rozšíri na takú veľkosť, aká je dĺžka textu. Potom si vyskúšaj: V stĺpci A vydeletuj(vymaž) ten text, ktorý máš napísaný a napíš tam text kratší ako je šírka stĺpca. Znova dvojklikni na čiarku medzi A a B a uvidíš ako sa Ti šírka stĺpca prispôsobí šírke textu(zúži sa Ti).
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Marína
Vierka, dvojklik urob na tú čiarku napr. medzi A a B stĺpcom. Najprv si však napíš do stĺpca A dlhší text ako je šírka stĺpca, aby si to videla, čo Ti to urobí. Stĺpec sa Ti rozšíri na takú veľkosť, aká je dĺžka textu. Potom si vyskúšaj: V stĺpci A vydeletuj(vymaž) ten text, ktorý máš napísaný a napíš tam text kratší ako je šírka stĺpca. Znova dvojklikni na čiarku medzi A a B a uvidíš ako sa Ti šírka stĺpca prispôsobí šírke textu(zúži sa Ti).
Marína, ďakujem, konečne som pochopila, že mám kliknúť priamo hore medzi písmenká napr. A-B a nie hocikde na predel medzi sĺpcami v texte.... Už mi to ide, môžem sa pohnúť ďalej... (bolo načase )
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Čo znamená zlúčiť bunky? Nejako som to opäť nepochopila, nie je tam príklad a ja neviem, čo to obnáša. A mám tam aj: Prispôsobiť bunke, tak to tiež neviem, čo s tým...
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Dobré ráno vospolok,

hlásim sa do služby po návrate z pracovnej cesty.

Vierka, zlúčiť bunky znamená, že sa viaceré bunky tvária ako jedna. Ja to nepoužívam, nevidím v tom praktický význam. Radšej používam "normálne" formátovanie textu, napr. na zarovnanie nadpisu cez viacero stĺpcov používam príkaz "na stred výberu".

Ale keby si to niekedy potrebovala, bunky zlúčiš tak, že si ich označíš, v menu "Formát buniek" klikneš na "Zarovnanie", a v časti "Nastavenie textu" klikneš na "Zlúčiť bunky".

Ak si zvolíš "Prispôsobiť bunke", excel automaticky zmení veľkosť písma v bunke tak, aby sa celý jej obsah vošiel na šírku stĺpca. Pri zmene jeho šírky sa zmení aj veľkosť písma v bunke.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja zlúčenie buniek využívam, keď nechcem už do zlúčených buniek nič dopisovať. Keď chcem aby sa tie bunky chovali ako jedna spojená väčšia bunka, vtedy použijem zlúčenie buniek.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

PeterNR
Dobré ráno vospolok,

hlásim sa do služby po návrate z pracovnej cesty.

Vierka, zlúčiť bunky znamená, že sa viaceré bunky tvária ako jedna. Ja to nepoužívam, nevidím v tom praktický význam. Radšej používam "normálne" formátovanie textu, napr. na zarovnanie nadpisu cez viacero stĺpcov používam príkaz "na stred výberu".

Ale keby si to niekedy potrebovala, bunky zlúčiš tak, že si ich označíš, v menu "Formát buniek" klikneš na "Zarovnanie", a v časti "Nastavenie textu" klikneš na "Zlúčiť bunky".

Ak si zvolíš "Prispôsobiť bunke", excel automaticky zmení veľkosť písma v bunke tak, aby sa celý jej obsah vošiel na šírku stĺpca. Pri zmene jeho šírky sa zmení aj veľkosť písma v bunke.
Peter, ale čo znamená zlúčiť? Ako sa to správa? Už to viem urobiť, keď napríklad píšem nadpis cez viac buniek a niečo z texu vymažem, bunka mi ostane celá, bez predelov... To je zlúčenie? Tomu celkom nerozumiem, že k čomu to je dobré.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vierka pripájam Ti jeden súbor, pozri sa naň a napíš mi aký rozdiel vidíš medzi zlúčenou bunkou (to je tá prvá) a nezlúčenými. Ja Ti potom dopíšem rozdiely.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať