Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže po dlhšom odhodlávaní sa, ako na to s týmto mini-mini-kurzom pc, skúsime začať. Realizačný team dúfa, že Vám to niečo prinesie.
Ako by to malo prebiehať:
1. Keďže Excel je strašne obrovský na vysvetlenie a ťažko textom vysvetliť čo a ako, budeme dávať postupne Excelové listy s vysvetlením nejakej časti, a budeme sa snažiť, aby na seba tieto nadväzovali.
2. Tiež sa budeme snažiť "polopatisticky" (krásne slovo) vysvetliť tému a upozorniť Vás na možné vylepšenia.
3. Aby sme Vás trochu prinútili k samorealizácii, vždy na konci týždňa sa pokúsime pripraviť nejakú domácu úlohu (aspoň na zamyslenie).
4. Nechceme vysvetľovať Excel položku po položke v menu, ale ukázať možnosti, ako čo najefektívnejšie pracovať s Excelom v praxi.
5. Excelové listy si môžete dávať do jedného zošita a nakoniec by z toho mohla byť pekná príručka.
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

lenkak
Vierka pripájam Ti jeden súbor, pozri sa naň a napíš mi aký rozdiel vidíš medzi zlúčenou bunkou (to je tá prvá) a nezlúčenými. Ja Ti potom dopíšem rozdiely.
Lenka, zlúčená bunka "zlúčila" viaceré bunky do jednej, nedelí ju napr. orámovanie malých buniek. Teraz mi to je jasné, ale budem rada, ak vypíšeš ďalšie "vymoženosti" :-) .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja sa pripojím... praktické využitie je napr. vtedy ak si píšeš údaje, napr. si predstav súvahu brutto korekcia netto. Budu tri stlpce údajov-čísiel ale všetky sa budú vzťahovat na obdobie 2005.
Tak keby si si takýto prehľad robila sama, tri bunky vedla seba nad tými stlpcami brutto-korekcia-netto zlúčiš do jednej, zarovnáš na stred a napíšeš Súvaha-obdobie 2005. Bude sa to vzťahovať na všetky tri sltpce.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

KEJKA
ja sa pripojím... praktické využitie je napr. vtedy ak si píšeš údaje, napr. si predstav súvahu brutto korekcia netto. Budu tri stlpce údajov-čísiel ale všetky sa budú vzťahovat na obdobie 2005.
Tak keby si si takýto prehľad robila sama, tri bunky vedla seba nad tými stlpcami brutto-korekcia-netto zlúčiš do jednej, zarovnáš na stred a napíšeš Súvaha-obdobie 2005. Bude sa to vzťahovať na všetky tri sltpce.
Aha, vidíš, nikdy som prakticky nevedela používať Excel, mám čo robiť sa to doučiť...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V zlúčenej bunke urobíš všetko naraz a v tých nezlúčených musíš každú zvlášť. Či je to úprava písme, farba, zarovnanie, hocijaká úprava. Keby si si chcela spraviť vedľa taký istý text, ako v zlúčenej bunke, natrápila by si sa oveľa viac ako ich zlúčiť dokopy.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ahojte včera som našiel túto tému, velmi sa mi páči takže ak budem môcť pri vzorcoch ale aj iné by som svojou troškou do budúcna prispel
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Keby niekto potreboval "prevod" medzi ceskymi nazvami funkcii a anglickymi, moze pouzit excelovsky zosit s nazvom "funcs.xls". Ja ho mam v podadresari office "1029" pre office 2000.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Peter alias Pepo_p bolo by dobre pokračovať aj tu a nielen na vzorcoch, tam budem neviem za koľko rokov , mne stačí zatiaľ bohate k práci aj toto. Takže môžeme tu?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nebojte sa pozrieť aj do tej druhej témy hlavne do súborov, ktoré sú tam prilepené. Na jednotlivé vzorce, len kliknete na príslušný vzorec a uvidíte ho v hornom riadku nad tabuľkou. Z toho pochopíte veľa súvislostí.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže: po dohode s manažérkou kurzu by som teda začal dopĺňať nejaké ďalšie lekcie.
Ako už som avízoval dávnejšie, pustili by sme sa do toho "Krásneho" tlačiva čo je tu na porade "DOCHÁDZKA". Teraz aspoň zistíte čo všetko viete, lebo to nebude také jednoduché ako doteraz.
Takže tu si môžete stiahnuť tlačivo, ktoré ideme celé prerobiť:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=165
Takže hor sa na to.
Stiahnite si to , dnes popozerajte zajtra začíname.
Alebo : Čo môžeš urobiť dnes...
Naposledy upravil pepo_p : 18.07.06 at 08:16
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
V texte sa vyskytujú položky Data/Údaje (to je pretých čo majú Anglický/Český excel). S touto výukou pôjdeme radšej pomalšie, aby ste si to stíhali precvičovať, lebo potom by sme sa zmytočne zamotali.
Dnes sa posunieme o krôčik ďalej. Dnes sa naučíme robiť zoznamy.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže dnes sa pustíme do prvého komplikovaného výpočtu. A keďže veľa z vás si to začnú precvičovať až cez víkend, pokračovali by sme až v pondelok (aby toho nebolo potom veľa). Dovtedy ak by ste niekto mal nejaké pripomienky alebo dotazy skúste ich sem napísať.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Ako sa Vám podarili výpočty???
Môžeme pokračovať, alebo treba niečo dovysvetliť?
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Skušam tento kurz a velmi mi to nejde.
V súčastnosti som nezamestnaná a cez ÚP som sa
zúčastnila kurzu Efektívne používnie PC, kde som až na mieste
zistila, že súčaasťou kurzu sú aj testy ECDL -europsky certifiták PC.
Keďže som s programom Excel nikdy nepracovala, bola som rada, že na
základe odborného výkladu získam aspon základne znalosti z uvedeného
programu. Velmi mi to nešlo, najväčsí problém bol s funkciami a myslela som si že to nikdy nepochopím. Ale mali sme výborných lektorov, dostali
se knihu "Ako si poradiť s ECDL" - autori Ján Čajka a Marcel Kudláč. Tá
kniha je písaná v takom štýle, že kto chce, tak sa naučí pracovať s programami v nej zverejnenými - samozrejme s odborným výkladom
Ale nakoniec som sa zaťala a povedala som si že to skúsim zvládnuť aj pri mojom veku/t.r.oslávim 50./ a nakoniec
sa mi to podariílo.Nezvládli to aj mladšie ročníky, takže som hrdá, ale
urobila som všetkých 7 predpísaných testov a obdržala som Europský certifikát PC
/neviem kde ho použijem/, ale mám ho.
A vlastne, aby som sa vrátila k podstate veci, kto nepracoval s programom
Excel, tak tento kurz je dosť zložitý-aspoň pre mňa. Urobila som aj domáce úlohy, ale za pomoci mojej knihy, ináč by som to ako laik nepochopila.
Prajem veľa zdaru, a budem tento kurz sledovaž aj ďalej a budem sa
učiť s vami všetkými.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže prikladám dokončenie predchádzajúcej témy.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Marta3
tiež si osobne myslím..že je písaný pre začiatočníkov dosť zložito...
ale asi je tu viac takých, ktorí základné znalosti už majú
a potrebujú sa iba niečo viac dozvedieť...resp. zdokonaliť a rozšíriť svoje vedomosti
- gratulujem k zdolaniu testov..určite excel využiješ...
ja osobne si neviem predstaviť, že by som pri mojej práci nemala excel..a všetko robila cez kalkulačku...to by som v práci mohla aj nocovať
Naposledy upravil Hlinkovx : 25.07.06 at 10:17
0 0
skhanka skhanka

skhanka je offline (nepripojený) skhanka

akurát som prešla všetkými stránkami. Vypadá to na celkom zaujímavý kurz. Ak bude potreba, prípadne rada pomôžem pri tvorbe kurzu
0 0
risino risino

risino je offline (nepripojený) risino

Dobry pocin tento kurz. Kedze je excel moj denny chleba a rad s kurzom vypomozem, ozvite sa mi, ked budete potrebovat pomocnu ruku.

zelam vela zdaru

riso
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

risino
Dobry pocin tento kurz. Kedze je excel moj denny chleba a rad s kurzom vypomozem, ozvite sa mi, ked budete potrebovat pomocnu ruku.

zelam vela zdaru

riso
ja by som potrebovala poradiť, ako zaokruhlovať číslo smerom nahor, berúc do úvahy dve desatinné miesta. Konkretne pre SP mi vychádza číslo 2105,04 ale roundup aj zaokrouhlit.nahoru mi dajú hodnotu 2105 a zo SP ma vyzvali, že to mám opraviť na 2106. Okrem toho, nepochopila som , aký význam má hodnota v zaokrouhlit.nahoru(číslo, hodnota). Podla helpu je to najbližší násobok zadanej hodnoty - a tomu nerozumiem. Ak dám napr. vo výpočte 2105,04 hodnotu 8 dostanem 2112...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
na zaokrúhlenie čísla...aby ti 2105,04 naokrúhlilo na celé číslo...čiže na 2106 môžeš použiť nasledovné funkcie

1. CEILING tá zaokrúhluje celé číslo nahor na najbližšie celé číslo
čiže ceiling a použi SIGNIFICANCE 1
napr. A1 je 2105,04 a do b1 napíšeš tento vzorec
=CEILING(A1;1)

2. alebo to isté dosiahneš aj s funkciou ROUNDUP zaokrúhli ale číslo za desatinnou čiarkou iba pri použití 0 ti zaokrúhli na celé číslo nahor

round up A1 = 2105,04

=ROUNDUP(A1;0) 2106

[hore]ROUNDUP(A1;1) 2105,1


ROUNDUP(A1;2) 2105,04

ako vzor...ti prikladám tabuľku..kde vidíš..ale na inom príklade..ako je to s tou hodnotou
Naposledy upravil Hlinkovx : 12.09.06 at 17:50
0 0
risino risino

risino je offline (nepripojený) risino

Ahoj,

B2 2105,04
C2 Roundup(B2,0)

by malo vyriesit problem.

Roundup(cislo, numdigits) - zaokruhluje cisla nahor
cislo je cislo
numdigits je pocet desatinnych miest v tomto priade 0

ceske meno funkcie teraz rychlo neviem (uz viem: zaokrouhlit ), ale prikladam excel subor. V ceskom excely tak potom staci skopirovat.

----

ohladom druheho parametra funkcie ceiling - signifikance (po cesky zaokrouhlit.nahoru - vyznamnost) je to cislo na nasobok, ktoreho sa ma zaokruhlovat.
takze
2 znamena: bude sa zaokruhlovat nahor na parne cisla. (3 -> 4)
3 znamena: bude sa zaokruhlovat nahor na najblizsi nasob cisla 3 (7 -> 9)
0.1 znamena: bude sa zaokruhlovat na nasobky .1 (3.09 -> 3.1)
0.2 znamena: bude sa zaokruhlovat na nasobky .1 (3.09 -> 3.2)

riso
Naposledy upravil risino : 12.09.06 at 18:18 Dôvod: doplnit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať