Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
sito
buchač
taiko
Som to vedel, ze zase iba machrujes .
Zle si vedel.
Nie zasa.
Furt !
Teraz neviem, ktorý z Vás je macher? A čo je to ...
buchy je tu jediny macher
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
"Kan a kurdel?"
Kan - ucho .
Kurdel - ???
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

taiko
sito
buchač
taiko
Som to vedel, ze zase iba machrujes .
Zle si vedel.
Nie zasa.
Furt !
Teraz neviem, ktorý z Vás je macher? A čo je to ...
buchy je tu jediny macher
Ale, tajko, netaj?! Čo je macher, jediný?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
"Kan a kurdel?"
Kan - ucho .
Kurdel - ???
vraj " kedy si súložil"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
buchač
taiko
No vsak sa o tom aj bavime vlastne
Dig šun more....Tu si korkoro chudel sar troll ...
To bolo po starokosicky ?
Tai .... šak to reč našich zdravých invalidov, čo sú strašne chorí.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pozrel som si konferenciu almaz antej výrobcu buku, týkajúcu sa nehody MH17 ak je to pravda, tak viacerí, najmä politici budú musieť prehodnocovať svoje výkriky do tmy a najmä sa silne ospravedlniť
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
Nandrolon
Napísať, že rusi majú zastaralú techniku a nemajú na to prachy môže iba korunovaný PABLB.
Američani, ak by nekopírovali alebo by im to nerobili NEamerické mozgy, tak by boli ešte dnes 100 rokov za Barackom Obamom :-)
http://www.historiarevue.sk/index.ph...004klubert1112
Koniec studenej vojny
Hlavným úspechom druhej polovice Reaganovho funkčného obdobia bolo ukončenie studenej vojny. Už od nástupu do funkcie bol presvedčený, že ak prejaví dostatočnú .
.
.

Veď povedzte, prečo ich nenechali skapať? Prečo sa nerozhodli ich doraziť a vojensky obsadiť?
Máte na to nejaké vysvetlenie?
(že hviezdne vojny nikdy neboli realitou?)
cituj autora keď už
Ak inak nedáš:
PhDr. Tomáš Klubert, PhD. (1972),
pôsobí ako odborný asistent na katedre histórie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Venuje sa moderným dejinám.
-------------------------------------
Ale dosť dobre nechápem, načo k tomu potrebuješ meno autora, ktorý len zoradil známe fakty. Veď tie skutočnosti zverejňoval aj náš totalitný režim v televíznych novinách. Jediné čo v tých správach menil bol dôvod a iniciátor tých rokovaní.
--------------------------------------------
Vy ste nesmeli sledovať televízne noviny?
Naposledy upravil taiko : 03.08.15 at 07:13
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
Nandrolon
Napísať, že rusi majú zastaralú techniku a nemajú na to prachy môže iba korunovaný PABLB.
Američani, ak by nekopírovali alebo by im to nerobili NEamerické mozgy, tak by boli ešte dnes 100 rokov za Barackom Obamom :-)
http://www.historiarevue.sk/index.ph...004klubert1112
Koniec studenej vojny
Hlavným úspechom druhej polovice Reaganovho funkčného obdobia
.
.
.
Veď povedzte, prečo ich nenechali skapať? Prečo sa nerozhodli ich doraziť a vojensky obsadiť?
Máte na to nejaké vysvetlenie?
(že hviezdne vojny nikdy neboli realitou?)
cituj autora keď už
Ak inak nedáš:
PhDr. Tomáš Klubert, PhD. (1972),
pôsobí ako odborný asistent na katedre histórie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Venuje sa moderným dejinám.
-------------------------------------
Ale dosť dobre nechápem, načo k tomu potrebuješ meno autora, ktorý len zoradil známe fakty. Veď tie skutočnosti zverejňoval aj náš totalitný režim v televíznych novinách. Jediné čo v tých správach menil bol dôvod a iniciátor tých rokovaní.
--------------------------------------------
Vy ste nesmeli sledovať televízne noviny?
Každá práca(činnosť) je poplatná zadávateľovi tak ako si uviedol v predposlednom odstavci. Inak som v tom roku okrem sledovania novín sedel na sále a analyzoval správy vysielacích staníc až hen od Paríža o Nemeckých ani nehovorím, takže mňa nejaký magorko magoráčikom neopije.
Naposledy upravil taiko : 03.08.15 at 07:14
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
vlado 33
jar88
buchač
taiko
buchy nepochopil si ma. Nejde o zdroje, ani o chlapika, ide o pochybovanie, o dve strany, vychod-zapad, anglosasi-slovania, iOS-Android, linux-windows. Ako mozes byt presveceny, ze Tvoje zdroje us OK a ine nie? Ako si mozes dnes nejaky zdroj overit? Chapeme sa ?
Spomenul som vyššie.
Pohyboval som sa v prostredí, kde išlo o overené fakty od overených osôb...na rozdiel od osoby, ktorá používa len ten FAKTU gel...a to je teda rozdiel.

Netvrdím (aj keď mi je to prisudzované), že má ten alebo onen link pravdu. Myslím si ale, že je potrebné si vyberať autora a aj jeho zdroje...no ale ani tie overené predsa nemusia byť v poriadku.

Ono je to ako s Bibliou. Táto bola prepisovaná a aj prekladaná. Občasné vloženie nejakého slovíčka počas tých stáročí tými prepisujúcimi spôsobilo, že sa dnes historici majú aspoň na čom naťahovať.
...a ako si teraz vieš vlastne Bibliu overiť.


Nuž buď jej budeš veriť alebo budeš pochybovať, no ten základ a pointa tam vždy bude rovnaká.
Veď práve preto, že si sa pohyboval v tom prostredí ti spôsobilo, že si kompletne vymletý.
-----------------------------
Tam ste sa vzájomne ubezpečovali, že máte nejakého nepriateľa a že sa treba proti nemu brániť. Tam vám nikto nepovedal, že kapitalista si vie všetko zabezpečiť ľahšie kšeftom ako vojnou. To len socani a komunisti musia kradnúť a rabovať.
------------------------------
Keby ste na nich niekedy mali, dávno by ste ich továrne zabrali a znárodnili. Veď aj Lenin tvrdil, že musíte bojovať dovtedy, kým proletári nezvíťazia na celom svete.
Čo tu teraz vyťahuješ minulosť. Čo bolo už nezmeníš. Takzvaní demokrati nerozpredali firmy ktoré sa vybudovali za peniaze ľudu? Píšeš ako keby Slovensko išlo do úpadku nástupom socializmu. Keby sa vtedy mohlo podnikať, dovolili sa modliť, vycestovať na západ bez postihu, žiadna revolúcia by sa nekonala. O vojne sa hádam baviť nemusíme, na vine je Stalin atď. Rozpadom RVHP všetko padlo. Čo máme teraz, chudobu a milionárov, je to v poriadku?
Nič také, že sme išli do úpadku, som tu nikde nepísal. Socializmus nás však riadne pribrzdil. Počas druhej svetovej nastal technický rozvoj a ten pokračoval na západe a v USA, aj po vojne. Tu to pribrzdilo plánované hospodárenie a stranou riadený výskum. Chybné rozhodnutia a rôzne slepé uličky si odniesla celá spoločnosť, ale v USA a na západe, si tie zlé rozhodnutie odniesli tí, ktorí si ich vymysleli a začali do nich investovať. Naopak tí, čo si vymysleli niečo úspešné a pokrokové tým dali príklad ostatným a tí to mohli ďalej rozvíjať.
------------------------------------
To je celé tajomstvo úspechu slobodného sveta a neúspechu centrálne riadeného sveta. To je fakt, nie FAKTA - masť na hemeroidy.
Ja iba pripíšem takú malú poznámku. Paradoxom doby bolo, že ľudia, ktorí pracovali vo výskumných ústavoch zrejme nemali až tak zlé pracovné podmienky pre svoju prácu, keď svoje výsledky si dokázali patentovať v USA. Nie doma. Spomínaný ústav má u nás zvuk ešte i dnes.
Zrejme si ma nepochopila. Nepísal som o tom, že sme mali lepší, alebo horší výskum, či vývoj. Na tom až tak veľmi nezáleží, ale aj tak je v slobodnej demokratickej spoločnosti dokonalejší a reálnejší.
-------------------------
Podstatné je, že ho nemusia platiť všetci a že ho platia len tí, ktorí o to stoja. Len oni znášajú prípadný neúspech (stratu) ,alebo primeraný úspech (zisk). Naopak v centrálne riadenej ekonomike o tom rozhodujú ľudia, ktorí nenesú žiadne riziko za svoje rozhodnutie, to prenášajú na verejnosť, ale prípadný úspech, prínos pre spoločnosť, si automaticky pripíšu oni a nie vedci, či inovátori.
-----------------------------
Napríklad aj EU rozhodla o povinnom pridávaní rastlinných olejov do pohonných hmôt za účelom zníženia emisií a už to aj zrušili. Vraj pre hroziaci hladomor. Toto rozhodnutie nás stálo veľa peňazí na dotáciách a zbytočne nám zdraželo poľnohospodárstvo. Naviac tým zvýšili aj tvorbu skleníkových plynov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
jar88
Nandrolon
Napísať, že rusi majú zastaralú techniku a nemajú na to prachy môže iba korunovaný PABLB.
Američani, ak by nekopírovali alebo by im to nerobili NEamerické mozgy, tak by boli ešte dnes 100 rokov za Barackom Obamom :-)
http://www.historiarevue.sk/index.ph...004klubert1112
Koniec studenej vojny
Hlavným úspechom druhej polovice Reaganovho funkčného obdobia
.
.
.
USA nepotrebovali na zničenie ZSSR žiadny vojnový konflikt, žiadnu vojnu s Ruskom, im stačilo nepomôcť Rusku a skapalo by samo.
Veď povedzte, prečo ich nenechali skapať? Prečo sa nerozhodli ich doraziť a vojensky obsadiť?
Máte na to nejaké vysvetlenie?
(že hviezdne vojny nikdy neboli realitou?)
cituj autora keď už
Ak inak nedáš:
PhDr. Tomáš Klubert, PhD. (1972),
pôsobí ako odborný asistent na katedre histórie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Venuje sa moderným dejinám.
-------------------------------------
Ale dosť dobre nechápem, načo k tomu potrebuješ meno autora, ktorý len zoradil známe fakty. Veď tie skutočnosti zverejňoval aj náš totalitný režim v televíznych novinách. Jediné čo v tých správach menil bol dôvod a iniciátor tých rokovaní.
--------------------------------------------
Vy ste nesmeli sledovať televízne noviny?
Každá práca(činnosť) je poplatná zadávateľovi tak ako si uviedol v predposlednom odstavci. Inak som v tom roku okrem sledovania novín sedel na sále a analyzoval správy vysielacích staníc až hen od Paríža o Nemeckých ani nehovorím, takže mňa nejaký magorko magoráčikom neopije.
A to má byť akože argument?
Naposledy upravil taiko : 03.08.15 at 07:14
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ty chceš tvrdiť, že tie rokovania neboli a pád komunizmu bol nejaký váš komplot?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Ty chceš tvrdiť, že tie rokovania neboli a pád komunizmu bol nejaký váš komplot?
čítaj pomaly a nevymýšľaj a nevynechávaj a nedomýšľaj a nevkladaj do mojej klávesnice čo som nenapísal ty musíš byť Urválkov potomok podľa tvojho vyjadrovania
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Veď práve preto, že si sa pohyboval v tom prostredí ti spôsobilo, že si kompletne vymletý.
-----------------------------
Tam ste sa vzájomne ubezpečovali, že máte nejakého nepriateľa a že sa treba proti nemu brániť. Tam vám nikto nepovedal, že kapitalista si vie všetko zabezpečiť ľahšie kšeftom ako vojnou. To len socani a komunisti musia kradnúť a rabovať.
------------------------------
Keby ste na nich niekedy mali, dávno by ste ich továrne zabrali a znárodnili. Veď aj Lenin tvrdil, že musíte bojovať dovtedy, kým proletári nezvíťazia na celom svete.
...
Naposledy upravil taiko : 03.08.15 at 07:19
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
...
Pako sa nezaprie.
Ty si vhodný len na debatu v Rómskom jazyku a len na úrovni ich záujmov (rozumej pudov na množenie) Pekne si nám to tu predvádzal DYKE MORE
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
...
Pako sa nezaprie.
Ty si vhodný len na debatu v Rómskom jazyku a len na úrovni ich záujmov (rozumej pudov na množenie) Pekne si nám to tu predvádzal DYKE MORE
čo ti tými troma bodkami nadával? čo ak ťa tým chválil a ty za to napíšeš že je PAKO
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
...
Pako sa nezaprie.
Ty si vhodný len na debatu v Rómskom jazyku a len na úrovni ich záujmov (rozumej pudov na množenie) Pekne si nám to tu predvádzal DYKE MORE
čo ti tými troma bodkami nadával? čo ak ťa tým chválil a ty za to napíšeš že je PAKO
Sám sa tu predvádzal. Ja mu nebudem predsa vyvracať, že nieje PAKO
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
buchač
...
Pako sa nezaprie.
Ty si vhodný len na debatu v Rómskom jazyku a len na úrovni ich záujmov (rozumej pudov na množenie) Pekne si nám to tu predvádzal DYKE MORE
čo ti tými troma bodkami nadával? čo ak ťa tým chválil a ty za to napíšeš že je PAKO
Sám sa tu predvádzal. Ja mu nebudem predsa vyvracať, že nieje PAKO
to je dobrééé už je to ako za socializmu meno k nemu v hlave značka a vybavené, nič - UPPDKŽ aj keby písal pochvalné ódy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
to je dobrééé už je to ako za socializmu meno k nemu v hlave značka a vybavené, nič - UPPDKŽ aj keby písal pochvalné ódy.
Veru máš pravdu...
Ja som u dotyčného za paka...
Ale u mňa je dotyčný za chuja...či starý a či mladý, to je jedno.
Je to proste CHUJ !!!
1 4
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
to je dobrééé už je to ako za socializmu meno k nemu v hlave značka a vybavené, nič - UPPDKŽ aj keby písal pochvalné ódy.
Veru máš pravdu...
Ja som u dotyčného za paka...
Ale u mňa je dotyčný za chuja...či starý a či mladý, to je jedno.
Je to proste CHUJ !!!
že ťa to baví,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
pavol54
to je dobrééé už je to ako za socializmu meno k nemu v hlave značka a vybavené, nič - UPPDKŽ aj keby písal pochvalné ódy.
Veru máš pravdu...
Ja som u dotyčného za paka...
Ale u mňa je dotyčný za chuja...či starý a či mladý, to je jedno.
Je to proste CHUJ !!!
že ťa to baví,
Keď HO to baví...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať