Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
M. le Pen. Demotivovať prichádzajúcich. Novely zákonov, nezamestnanému oznámiť po pol roku, žiaľ, neuplatnili ste sa. Rozlúčiť sa.
Lúčiť sa môžeš len s niekym, kto sa mieni vydať niekam na odchod. No a ak sa má niekto rozhodnúť, že už niekam pôjde, zákonite musí mať aj nejaký ten ciel svojej cesty.
----------------------------------
Nemyslíš, že si niečo v tom jednoduchom myslení, zas preskočila?
Najskôr musíš v tých ich krajinách urobiť poriadok, upratať im tam ten ich bordel a až potom sa s nimi môžeš lúčiť.
To sú tvoje slová.
Ja som nikde nepísala, že ide o nejakú politickú stranu zo Slovenska.
Tá krajina, ktorej sa to týka, che urobiť opatrenia vo svojej krajine, nie niekde na Slovensku. Pretože sa už poučili z prisťahovalcov.

Okrem toho, keď sa už človek rozhodne vybrať z domoviny na odchod do nejakej cudzej krajiny, mal by vopred myslieť aj na možný odchod z nej, ak nesplní podmienky danej krajiny.
Aby niekto prišiel o cieľ svojej cesty, a vysnívaný život v nej, už sa niektoré krajiny začínajú spamätávať zo svojej dobročinnosti, viď Dánsko, kde znižujú sociálne dávky o polovicu.

.
„Dúfajme, že výsledkom bude, že počet žiadateľov o azyl prichádzajúcich do Dánska sa zníži,“ cituje Stojbergovú britský The Guardian. Zníženie takzvaných integračných benefitov je súčasťou boja novej dánskej vlády, aby „obmedzila prisťahovalectvo a dostala integráciu opäť pod kontrolu“.
Voči cudzincom toho chystajú viac

Ako píše TheLocal.dk s odvolaním sa na ministerku, škrt v integračných príspevkoch je jedným z prvých a vláda je pripravená robiť ďalšie. Tie by mali začať platiť od januára. Zasiahnuť by mali všetkých cudzincov, ktorí prišli do Dánska za uplynulých sedem až osem rokov. Mali by dostať nižšie dávky v nezamestnanosti aj zoškrtané študentské príspevky.
http://www.aktuality.sk/clanok/30277...dikalne-skrty/
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
A to akože čo budú upratovať?
To zas sem ťaháš cigánov?
Nejaké nové riešenie, alebo iný pohľad na nevinné obete segregácie.???
Ja ich sem neťahám, ty ich spomínaš. A ešte, aké "zas"? To by som prosila vysvetliť.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Mňa zaujalo slovné spojenie "biele Slovensko". Viete niekto, čo to je?
šak v zime, ked nasneží ,,,

0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kukučka
bettylou
kočka , asi hej, ber to ako facku od života, kor aj len ľahkú
Nepochopila som
nepatrilo tebe, či?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
jar88
A to akože čo budú upratovať?
To zas sem ťaháš cigánov?
Nejaké nové riešenie, alebo iný pohľad na nevinné obete segregácie.???
Ja ich sem neťahám, ty ich spomínaš. A ešte, aké "zas"? To by som prosila vysvetliť.
Jar je obeť kapitalistickej segregácie, ešče o tom nevie, ešče je mladý.. _D
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
"Zoltán, vysoký mladík s vypracovanými svalmi v maskáčoch, ma priváža do jedného z utečeneckých táborov. Zoltán patrí k skupine maďarských dobrovoľníkov, národne (alebo patrioticky) naladených, ktorí ochraňujú hranicu a silou sa pokúšajú brániť prieniku utečencov. Nie je policajt a v skutočnosti nemá žiadne právomoci. Ale zle obídu tí utečenci, ktorí sa dostanú do rúk jeho organizácie. V lepšom prípade ich vykopnú späť cez hranicu."

celkom rozumný prístup

príp. Chorvátsko: "Nedávno sa na internete objavil plagát: „Drahí imigranti! Vitajte v Chorvátsku! Niet práce, niet peňazí, niet budúcnosti. Prosíme, pokračujte do Slovinska. Ďakujeme.“
Naposledy upravil bettylou : 10.09.15 at 05:10
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hezkýýý...
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
bettylou
korela
jar88
A to akože čo budú upratovať?
To zas sem ťaháš cigánov?
Nejaké nové riešenie, alebo iný pohľad na nevinné obete segregácie.???
Ja ich sem neťahám, ty ich spomínaš. A ešte, aké "zas"? To by som prosila vysvetliť.
Jar je obeť kapitalistickej segregácie, ešče o tom nevie, ešče je mladý.. _D
Ty trdlo makové, a čo je to podľa teba ten kapitalizmus?
tvoje podriadenie kapitálu ty trdlo umyté, a zmakovený si sám,
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Na margo toho, čo sa deje.
Spomeňme si na minulosť.
II.sv.vojna..... obsadzovanie štátov jednou "nenažranou" silou.... mnohí emigrovali, tí čo zostali, mali na výber: A) podriadiť sa; B) zomrieť pre svoje vyznanie, svoj pôvod; C) postaviť sa na odpor.
Tí za A) - doplatili potom na to.
Tí za B) - doplatili na to.
Tí za C) - mnohí na to doplatili, ale tí čo zostali - to zlo VYHNALI! A ich vlasť ostala.
Noo tie ovce sú. lebo Takého sprostého a arogantného turka (resp. blal bla skade sú) sme už neraz vyháňali, čo len sa chceli priživiť na práci druhých a ten náš Jar ďaleko neodskočí, len aby mu tie papiere niekto do krku tak napchal, že príde na to o čom si celý život dosral
Naposledy upravil taiko : 12.09.15 at 07:44
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keďže toho "yntelygenta" mám v paži (umývaci prostriedok z 1988) - teda Ignore, vidím akurát jeho komentáre.
On totiž - blbeček - ani nevie, ako to bolo.
Poukazuje na 1948 - áno - nastupoval socializmus, áno bolo to prevzatie moci, ale bolo to nenásilné - žiadne popravy. Ľudia mali (síce málo, ale mali) to základné, mali prácu, mali vzdelanie atď. Vtedy bezprávie ešte nebolo.
Nuž ty "yntelygent" s IQ dreveného koníka - vraví ti niečo rok 1968? Ľudia boli vtedy ovce? Snažili sa vlastnými telami (bez zbraní) zabrániť Rusom, aby postupovali. Že emigrovali? Museli, pretože až potom začalo tu riadne peklo! Utekali do Rakúska, do západného Nemecka. A NIČ im tam nedali, všetko si museli vlastnými rukami vydrať. Často ušli len s jedným kufrom, celý majetok tu zostal - nepredávali ho. Prišli o všetko. Boli to ovce? Boli to politickí emigranti!
A potom - ty "yntelygent" - 1989 - odchod Rusov z ČSSR - myslíš, že odchádzali dobrovoľne? Opäť tie "ovce" sa o to pričinili - lenže ty si vtedy do plienok kadil.

Takže nie obyčajní Európania sú ovce - ovce sú tí, ktorí predajú všetok majetok v arabskom svete a dajú sa na "pochod" za lepším životom.
A tam sú dve skupiny - tí, ktorí utekajú, lebo už zažili pohromu, straty a tí, ktorí "utekajú" za lepšími podmienkami pre život. Vedia, ako sa o nich postarajú i formou peňazí, ubytovania, ošatenia a pod.
Lenže jední i tí druhí - neurobili nič, aby zastavili tých bláznov - žiadny odpor, len sklopili uši a šli. A tí blázni teraz majú na vrch.

Mimochodom - rozhovor so 17-ročnou imigrantkou vo vlaku (v telke dávali) - uteká, pretože sa tu bude mať lepšie - jej slová. Teda žiadna imigrantka, ktorá by sa bála o život. A keď to na ňu "švenkli" - nalakované nechty, zubný strojček - mohol si toto niekde v Sýrii, Iraku alebo niekde v Afrike dovoliť najchudobnejší chudák? Ťažko.... mala prachy! Tak šla. Bola z bohatej (na ich pomery) rodiny!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
A keď to na ňu "švenkli" - nalakované nechty, zubný strojček - mohol si toto niekde v Sýrii, Iraku alebo niekde v Afrike dovoliť najchudobnejší chudák? Ťažko.... mala prachy! Tak šla. Bola z bohatej (na ich pomery) rodiny!
Aj Ty si si to všimol ??? Skoro mi okuliare rozbilo...
Zubný strojček nechajme na pokoji...
ALE zarazili ma práve tie nechty. Nejde o ten lak, ten si fakt môže dovoliť aj ten chudák...veď si všimni tie malé cigánčence...tiež majú nalakované nechty.

Ale ide trocha o iné...taká strastiplná cesta, púšťou a pralesom, morom a súšou, pešmo a koňmo...a taká bezchybná manikúra ?

Ja viem...aj v tých zlých časoch sa má jeden o seba starať...lež kto sa staral o OSAMOTENÉ dievča vo veku 17 rokov ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hľa:
Snímok 001.jpg  
Snímok 002.jpg  
1/1
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"Poukazuje na 1948 - áno - nastupoval socializmus, áno bolo to prevzatie moci, ale bolo to nenásilné - žiadne popravy."
https://cs.wikipedia.org/wiki/Proces_se_Sl%C3%A1nsk%C3%BDm
https://cs.wikipedia.org/wiki/Milada_Hor%C3%A1kov%C3%A1
https://sk.wikipedia.org/wiki/Proces...Hor%C3%A1kovej
Vysťahovánie z bytov a domov, ľudia umiestňovaní po maštaliach, na statkoch, po garážach, ďaleko od svojich príbytkov, konfiškácie majetkov...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Milada_Hor%C3%A1kov%C3%A1
Mena peňazí, ako dopadli živnostníci..., je toho dosť.
Päťdesiate roky boli veľmi zlé.
48, 68, 89, 04, 15 interval sa nejako začal skracovať...
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Koľko prenasledovaných ľudí, kolektivizácia, znárodnenie, jáchymovské bane, a všetky bane, rádové sestry, kňazi a iné nepohodlné osoby. Železná opona.
3 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

O nás, bez nás. Raz to ide sprava, raz zľava, prašť jak uhoď.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Toto nie sú Malacky, klesnú im ceny?

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
"Poukazuje na 1948 - áno - nastupoval socializmus, áno bolo to prevzatie moci, ale bolo to nenásilné - žiadne popravy."
https://cs.wikipedia.org/wiki/Proces_se_Sl%C3%A1nsk%C3%BDm
https://cs.wikipedia.org/wiki/Milada_Hor%C3%A1kov%C3%A1
https://sk.wikipedia.org/wiki/Proces...Hor%C3%A1kovej
Vysťahovánie z bytov a domov, ľudia umiestňovaní po maštaliach, na statkoch, po garážach, ďaleko od svojich príbytkov, konfiškácie majetkov...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Milada_Hor%C3%A1kov%C3%A1
Mena peňazí, ako dopadli živnostníci..., je toho dosť.
Päťdesiate roky boli veľmi zlé.
48, 68, 89, 04, 15 interval sa nejako začal skracovať...
Poukazuješ na jednu zvrátenú osobu, ktorá bola zaslepená socializmom.
OK!
Jedna osoba! Možno dve-tri.
Poukazuješ na konfiškácie.
OK!
Bolo to! Robila sa kolektivizácia. Ale ľudia i potom žili.
Ale búrili sa. Bojovali.
Na druhej strane:



Toto ani tí komunisti v takom rozsahu nerobili. Neučili deti zabíjať. Nerobili si so žien a malých dievčat otrokyne, ktoré museli sa nechať znásilňovať desiatkami bláznov.
Aj ty sa už konečne zobuď.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela sa nemá prečo zobúdzať...

misoft, trepol si riadnu kravinu...to vás na tej vojne učili ??
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
korela sa nemá prečo zobúdzať...
Máš pravdu...radšej nech spí a sníva ďalej...
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať