Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
misoft ,chapem, co sa snazis naznaciit, ale obavam sa ze si mylis pojmy, "arab" a "moslim". Za druhe arabska narodnost neexistuje. A za tretie, niektori arabi su napr. krestania, dokonca niektori arabi su zidia.
Možno - lenže definícia národnosť: príslušnosť k národu, národnostnej alebo etnickej menšine
To že niektorí arabi sú židia - nesprávne. Nemôže byť arab a zároveň žid. Veď to sú národnosti! Áno - Arab môže vyznávať judaizmus, ale to neznamená, že je žid. Môže vyznávať kresťanstvo, ale to neznamená, že je automaticky Slovan, Sas a pod..

Ty si zase mýliš národnosť a vierovyznanie. Takže......? Mám dojem, že si tak trochu i ty capa strelil.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kukučka
misoft, až tak hlboko klesnúť... chlape, strácaš súdnosť
Písal som - Scifi... na zamyslenie.... nie je to návod. Takže - to strácanie súdnosti .... ako si to napísala.... nesprávne vyhodnotenie... je to nepravdepodobná fikca - scifi.
Ja som neklesol - som stále na hladine a zvažujem pre a proti.

BTW: ak sem prídu, požiadajú o azyl a majú snahu žiť v symbióze s inými národnosťami a náboženstvami v tejto krajine, riadiť sa zákonmi tejto krajiny, prípadne aj niečo prospešné dať - nech sa páči - vitajte.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

@korela.... veď Scifi..... nie je to skutočnosť. Nemusela si čítať. Ja teba tiež nečítam (akurát len komentár v inom príspevku ťa odhalil).
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

misoft - nemala som na mysli text, ale obrázok, ako som zistila, už je zmazaný
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

hm
Naposledy upravil trisestri : 17.09.15 at 21:41
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm...

Ak ilegálne prekročíš severokórejské hranice, dostaneš 12 rokov nútených prác.
Ak prekročíš ilegálne iránske hranice, skončíš bez časového obmedzenia vo väzení.
Ak prejdeš ilegálne afgánske hranice, budeš zastrelený.
Ak prejdeš ilegálne hranice Saudskej Arábie, budeš väznený niekoľko rokov.
Ak prekročíš ilegálne čínske hranice, pravdepodobne nebude o tebe nikdy viac nikto počuť.
Ak prejdeš ilegálne hranice Venezuely, budeš považovaný za špióna a tvoj osud bude otázny.
Ak prejdeš kubánske hranice ilegálne, skončíš tiež vo väzení.
Ak však zavítaš ilegálne do Nemecka, Rakúska alebo Švajčiarska, dostaneš:
-> kartu sociálnej poisťovne
-> mobilný telefón bez faktúry
-> platený nájom
-> bezplatnú zdravotnú starostlivosť
-> peniaze bez potreby dôkazov na aký účel
-> bezplatné jazykové kurzy
-> voľné lístky na autobusovú alebo železničnú prepravu
-> detské príplatky
-> bezplatných právnych zástupcov na obranu proti vykázaniu z krajiny
-> žiadne povinnosti, ale zato viac práv ako majú domáci

Nezbláznili sme sa?
11892148_844600482255409_87514746197443066_n.jpg  
9 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
misoft ,chapem, co sa snazis naznaciit, ale obavam sa ze si mylis pojmy, "arab" a "moslim". Za druhe arabska narodnost neexistuje. A za tretie, niektori arabi su napr. krestania, dokonca niektori arabi su zidia.
Možno - lenže definícia národnosť: príslušnosť k národu, národnostnej alebo etnickej menšine
To že niektorí arabi sú židia - nesprávne. Nemôže byť arab a zároveň žid. Veď to sú národnosti! Áno - Arab môže vyznávať judaizmus, ale to neznamená, že je žid. Môže vyznávať kresťanstvo, ale to neznamená, že je automaticky Slovan, Sas a pod..

Ty si zase mýliš národnosť a vierovyznanie. Takže......? Mám dojem, že si tak trochu i ty capa strelil.
Napisal si:
.... vsetci arabi....
.... Budú vychovávané v moslimskej viere .....
.... môžu si islam zaregistrovať ako náboženstvo .....
.... Budú si môcť stavať mešity .....
.... A potom im už nič nebude brániť, ako vymazať Ústavu a ostatné zákony z povrchu zemského a zaviesť Šaríu .....

Mne z toho vyplyva, ze si stotoznil arabov s moslimami a teda podla mna zamienas tie pojmy navzajom, co je podla mna zcestne, ako som pisal.

Aha tu. Kuk na rozne arabske " narodnosti ".
https://en.wikipedia.org/wiki/Catego...by_nationality
https://www.quora.com/What-are-some-...ut-one-another
Ergo arabska narodnost ako taka podla mna neexistuje, ako som pisal.

Co sa tyka toho, ci moze byt arab zidom, alebo zid arabom, postuduj tuto :

http://www.bintjbeil.com/E/occupation/arab_jew.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Mizrahi_Jews
https://en.wikipedia.org/wiki/Arab_Jews
http://jewishrefugees.blogspot.nl/20...im-kattan.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_tribes_of_Arabia
https://en.wikipedia.org/wiki/Judeo-Arabic_languages

Okrem toho, toto asi nebola prava podstata Tvojho prispevku, takze sa nebudeme na tom natahovat dufam.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
Taiko a to zase pŕŕ, neviem ako tvoji, ale moji neboli kolonizátori.
tomu celkom nerozumiem. Co maju kolonizatori spolocne napr s tym, ze stracame moralku ? Alebo s tym, ze dobrosrdecnost je povazovana mnohokrat za slabost? Alebo s tym, ze ucel, cim dalej tym viac svati prostriedky? Alebo s tym, ze lenivieme, ze sme pohodlni, ze si vsetko ulahcujeme, kde sa len da. Aelbo, ze uz prestalo zalezat na tom ako je nieco urobene? Ze brat brata nevaha okradnut ? Ze zlyhavaju uz aj moralne predlohy a nikomu to nevadi.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí. Ak ňou nebudú presiaknuté oni, budeme si voliť stále tých istých "poškodených" ľudí.
A tomuto trochu nerozumiem: Alebo s tym, ze lenivieme, ze sme pohodlni, ze si vsetko ulahcujeme, kde sa len da. Aelbo, ze uz prestalo zalezat na tom ako je nieco urobene?"
To si myslíš?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí. Ak ňou nebudú presiaknuté oni, budeme si voliť stále tých istých "poškodených" ľudí.
A tomuto trochu nerozumiem: Alebo s tym, ze lenivieme, ze sme pohodlni, ze si vsetko ulahcujeme, kde sa len da. Aelbo, ze uz prestalo zalezat na tom ako je nieco urobene?"
To si myslíš?
S tymi detmi musim len suhlasit.
a k tomu druhemu. To si nielen myslim, to vidim neustale okolo seba, aj na SK, aj tu v NL aj v DE. Samozrejme, to je zovseobecnenie. Jasne ze sa to neda naaplikovat na vsetkych. Ale je toho nejak stale viac a viac, podla mojho nazoru. Slendrian, kde sa len pozriem.
Suvisi to aj s tymto
http://www.rajeshsetty.com/2011/10/2...of-mediocrity/
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

taiko
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí. Ak ňou nebudú presiaknuté oni, budeme si voliť stále tých istých "poškodených" ľudí.
A tomuto trochu nerozumiem: Alebo s tym, ze lenivieme, ze sme pohodlni, ze si vsetko ulahcujeme, kde sa len da. Aelbo, ze uz prestalo zalezat na tom ako je nieco urobene?"
To si myslíš?
S tymi detmi musim len suhlasit.
a k tomu druhemu. To si nielen myslim, to vidim neustale okolo seba, aj na SK, aj tu v NL aj v DE. Samozrejme, to je zovseobecnenie. Jasne ze sa to neda naaplikovat na vsetkych. Ale je toho nejak stale viac a viac, podla mojho nazoru. Slendrian, kde sa len pozriem.
Suvisi to aj s tymto
Každý by mal robiť to, čomu rozumie



PS

Pred pár rokmi zobrali HOCIKOHO z ulice a za pár mesiacopv z neho vyškolili "" ekonomického poradcu ""
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí. Ak ňou nebudú presiaknuté oni, budeme si voliť stále tých istých "poškodených" ľudí.
A tomuto trochu nerozumiem: Alebo s tym, ze lenivieme, ze sme pohodlni, ze si vsetko ulahcujeme, kde sa len da. Aelbo, ze uz prestalo zalezat na tom ako je nieco urobene?"
To si myslíš?
Ale morálka u detí sa nedá budovať demokratickou cestou...a nech si vraví, každý čo len chce.
Nejdem tvrdiť (aby bolo jasne-aby niekto nezneužil moje slová), že je na decko potrebná trestajúca výchova za každú cenu. No tvrdšia výchova v určitých momentoch je predsa potrebná.

Budem ale tvrdiť, že východnejšie kultúry (vrátane cigánov) vidia vo svojich deťoch to zlato. Lenže vieme, že čo tie "zlatká" vedia urobiť a aj robia...no trest neprichádza, aj keby mal.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí. Ak ňou nebudú presiaknuté oni, budeme si voliť stále tých istých "poškodených" ľudí.
A tomuto trochu nerozumiem: Alebo s tym, ze lenivieme, ze sme pohodlni, ze si vsetko ulahcujeme, kde sa len da. Aelbo, ze uz prestalo zalezat na tom ako je nieco urobene?"
To si myslíš?
Ale morálka u detí sa nedá budovať demokratickou cestou...a nech si vraví, každý čo len chce.
Nejdem tvrdiť (aby bolo jasne-aby niekto nezneužil moje slová), že je na decko potrebná trestajúca výchova za každú cenu. No tvrdšia výchova v určitých momentoch je predsa potrebná.

Budem ale tvrdiť, že východnejšie kultúry (vrátane cigánov) vidia vo svojich deťoch to zlato. Lenže vieme, že čo tie "zlatká" vedia urobiť a aj robia...no trest neprichádza, aj keby mal.
Pod "tvrdsou vychovou" mas na mysli telesne tresty?
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

buchač
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí.
Ale morálka u detí sa nedá budovať demokratickou cestou

Budem ale tvrdiť, že východnejšie kultúry (vrátane cigánov) vidia vo svojich deťoch to zlato. Lenže vieme, že čo tie "zlatká" vedia urobiť a aj robia...no trest neprichádza, aj keby mal.
1,
Deti sa apriori nerodia zlé !!!
2,
Vari ti je jasné, že deti odjakživa IBA :
- kopírujú rodičov
- skúšajú, čo si môžu dovoliť
3 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lacotinka
buchač
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí.
Ale morálka u detí sa nedá budovať demokratickou cestou

Budem ale tvrdiť, že východnejšie kultúry (vrátane cigánov) vidia vo svojich deťoch to zlato. Lenže vieme, že čo tie "zlatká" vedia urobiť a aj robia...no trest neprichádza, aj keby mal.
1,
Deti sa apriori nerodia zlé !!!
2,
Vari ti je jasné, že deti odjakživa IBA :
- kopírujú rodičov
- skúšajú, čo si môžu dovoliť
ergo rodicia za svoje chyby mnohokrat trestaju deti , lebo nemaju silu priznat, ze chybovali
0 1
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

taiko
buchač
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí. Ak ňou nebudú presiaknuté oni, budeme si voliť stále tých istých "poškodených" ľudí.
A tomuto trochu nerozumiem: Alebo s tym, ze lenivieme, ze sme pohodlni, ze si vsetko ulahcujeme, kde sa len da. Aelbo, ze uz prestalo zalezat na tom ako je nieco urobene?"
To si myslíš?
Ale morálka u detí sa nedá budovať demokratickou cestou...a nech si vraví, každý čo len chce.
Nejdem tvrdiť (aby bolo jasne-aby niekto nezneužil moje slová), že je na decko potrebná trestajúca výchova za každú cenu. No tvrdšia výchova v určitých momentoch je predsa potrebná.

Budem ale tvrdiť, že východnejšie kultúry (vrátane cigánov) vidia vo svojich deťoch to zlato. Lenže vieme, že čo tie "zlatká" vedia urobiť a aj robia...no trest neprichádza, aj keby mal.
Pod "tvrdsou vychovou" mas na mysli telesne tresty?
to je to posledné
najprv musia byť stanovené dosť široké a dosť pevné pravidlá
potom striktné dodržiavanie (včetne matiek)

ak sa povolí výnimka, tak sa povie : teraz je to výnimka

A toto je celé
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lacotinka, vidím, že slovo genetika ti nič nehovorí.....
si myslíš že ak by rómske dieťa bolo vychovávané od narodenia s rovnako starým "bielym" súrodencom, že tie 2 deti by si boli podobné čo sa týka povahy a vlastností??
A to myslím zdravé rómske dieťa, pretože drvivá väčšina týchto detí sú mentálne postihnuté.
Raz bola o tom pekná relácia v TV, kde sa vyjadrovali aj lekári o adopcii a jej veľkých rizikách práve v zmysle vrodených predpokladov......
Mnoho ľudí žije v omyle typu, že "všetko sa dá naučiť", čo presne súvisí s týmto pohľadom.
Vôbec to nie je pravda a vôbec sa nedá všetko naučiť.
Ak raz niekto nemá predpoklady na matematiku, vživote ju nemusí pochopiť.
Ak raz niekto nemá nadanie na hudobný nástroj, môže cvičiť aj 100 rokov, ale vždy to bude len "slabý výkon"...
ps: s tvojim príspevkom čiastočne súhlasím, lebo máš čiastočne pravdu, ale je tam to jedno veľké ALE....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lacotinka
taiko
Pod "tvrdsou vychovou" mas na mysli telesne tresty?
to je to posledné
najprv musia byť stanovené dosť široké a dosť pevné pravidlá
potom striktné dodržiavanie (včetne matiek)

ak sa povolí výnimka, tak sa povie : teraz je to výnimka

A toto je celé
Tak nejako...

Dalo by sa aj povedať, že jenna výchovná má oveľa lepší účinok ako hodinová prednáška ...viď tie chujoviny (sorry) v amerických filmoch....posedia si, porozprávajú sa, odpustia si, objímu sa....a o týždeň decko vystrieľa celú triedu.

Ale podotýkam (aby ma niekto neobvinil z týrania), že moje dievky som nemusel - nebolo potrebné telesne trestať. Vždy som s nimi inak vybabral, vedeli odkiaľ veje mierny severný vietor...
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
kukučka
misoft, až tak hlboko klesnúť... chlape, strácaš súdnosť
Písal som - Scifi... na zamyslenie.... nie je to návod. Takže - to strácanie súdnosti .... ako si to napísala.... nesprávne vyhodnotenie... je to nepravdepodobná fikca - scifi.
Ja som neklesol - som stále na hladine a zvažujem pre a proti.

BTW: ak sem prídu, požiadajú o azyl a majú snahu žiť v symbióze s inými národnosťami a náboženstvami v tejto krajine, riadiť sa zákonmi tejto krajiny, prípadne aj niečo prospešné dať - nech sa páči - vitajte.
No konečne si čo to pochopil.
-------------------------------------------
Ak tu budú chcieť žiť, budú sa musieť prispôsobiť našim štátnym zákonom a tie vylučujú zakazujú a aj trestajú niektoré praktiky šarije a aj koránu.
Náš zákon nerozlišuje trestný čin araba, belocha, černocha, slováka
--------------
Hanobenie národa, rasy a presvedčenia
§ 198

ods. 1: „ Kto verejne hanobí
a) niektorý národ, jeho jazyk alebo niektorú rasu, alebo
b) skupinu obyvateľov republiky pre ich politické presvedčenie, vyznanie, alebo preto, že sú bez vyznania,

potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo peňažným trestom.“

ods. 2: „ Odňatím slobody až na tri roky sa páchateľ potresce, ak spácha čin uvedený v odseku 1 najmenej s dvoma osobami.“
--------------
--------------
Podnecovanie k národnostnej a rasovej nenávisti
§ 198a

ods. 1: „ Kto verejne podnecuje k nenávisti k niektorému národu alebo rase alebo k obmedzovaniu práv a slobôd ich príslušníkov, potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo peňažným trestom.“

ods. 2: „ Rovnako sa potresce, kto sa spolčí alebo zhromaždí na spáchanie činu uvedeného v odseku 1.“
---------------------------------------------
Náš zákon jasne vyjadruje "že KTO" a to znamená niečo ako ktokoľvek kto sa toho dopustí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
lacotinka, vidím, že slovo genetika ti nič nehovorí.....
si myslíš že ak by rómske dieťa bolo vychovávané od narodenia s rovnako starým "bielym" súrodencom, že tie 2 deti by si boli podobné čo sa týka povahy a vlastností??
A to myslím zdravé rómske dieťa, pretože drvivá väčšina týchto detí sú mentálne postihnuté.
Raz bola o tom pekná relácia v TV, kde sa vyjadrovali aj lekári o adopcii a jej veľkých rizikách práve v zmysle vrodených predpokladov......
Mnoho ľudí žije v omyle typu, že "všetko sa dá naučiť", čo presne súvisí s týmto pohľadom.
Vôbec to nie je pravda a vôbec sa nedá všetko naučiť.
Ak raz niekto nemá predpoklady na matematiku, vživote ju nemusí pochopiť.
Ak raz niekto nemá nadanie na hudobný nástroj, môže cvičiť aj 100 rokov, ale vždy to bude len "slabý výkon"...
ps: s tvojim príspevkom čiastočne súhlasím, lebo máš čiastočne pravdu, ale je tam to jedno veľké ALE....
To čo hlásaš je totálne zaostalé myslenie.
------------------------------------------------------------
Kromě antropologie byla a dosud je fyzická lidská typologie také důležitou politickou otázkou. Jako rasismus se označují ideologie, které z příslušnosti k rase odvozují politické důsledky, nejčastěji ve smyslu, že některé lidské rasy jsou hodnotnější než jiné a mají právo či povinnost „méněcenné“ rasy ovládat či dokonce jejich příslušníky hubit. Tato teorie vychází z domněnky, že jednotlivé rasy mají odlišné předky, tzv. "teorie polygenetického vzniku ras". Rasismus založený na údajně vědeckých teoriích byl populární v 19. a první polovině 20. století, zdiskreditoval se však zejména v podobě nacistické ideologie. Dnes je obvykle považován za nevědecký, nesprávný a nemorální, v řadě států včetně České republiky je hlásání rasové nenávisti dokonce trestným činem.
-----------------------------------------------------------------------

Mal som chuť pokračovať, ale zdržím sa, nemalo by to žiadny zmysel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať