Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
korela
Na 112 som volávala kvôli zdrav. stavu, vždy sa dostavili do 10 min. Aj na 158 a hliadka vyslaná okamžite.
...
Niekto mi raz na podobný príspevok odpísal, že kde bývam. Úplne normálne.
taiko

.. ak by some mali ist do dosledkov, debata je vlastne bezpredmetna, kedze korela nikde nenaznacila, ze by dana aplikacia mala byt niekedy pouzivana na SK a ja som zmienku o 112 spomenul len ako reakciu na Tvoje zatrollovanie
..mimochodom.. isty si nemozes byt nikdy nicim. 112 som volal naposledy v decembri 2014, ked som potreboval sanitku pre carnicu.
Pre obidvoch !
Nemyslíte si, že prvotný link smeroval k aplikácii na tú "spoločnú cestu" a jej prípadné použitie ? Čiže k pomoci v prípade násilného činu.....či ?
...a teraz sa tu naraz objaví 112 - záchranka...
Kua, takže ak ja trollujem, tak potom vy dvaja spamujete.
-----------------------------
Ale po poriadku...aby som učinil zadosť taikovi.
Záchranná služba (vraj) má v dnešnej dobe sídla, z ktorých by sa sanitka mala dostať k pacientovi. Na "mojom" sídlisku je jedna, no sanitka príde z druhého sídla...cesta trvá o 10 minút viac.
-----------------------------
Hliadky ?
Mám zistiť, koľko je u nás hliadok na nočnej službe ? Nerobí problém, vytočím len jedno číslo a info mám na počkanie...
-----------------------------
Hliadky ?
Pokiaľ sa hliadka dostane na miesto činu, tak obeť sa ani nestihne poďakovať tomu násilníkovi ...
-----------------------------
Aplikácia ?
Nehrozí v mojom prípade. Furt platí ten jeden príspevok v mojom blogu.
....telefonne cisla si prvy spominal Ty.

A ideme dalej. Buchy, teraz iba teoretizujem, kedze tel cisla s aplikaciou ako takou nijako nesuvisia ako som bol byval spomenul
112 je cislo na zachranny integrovany system. Volas ho napr aj v pripade ze
- ste svedkom násilia, bitky alebo výtržností,
- ak chcete polícii oznámiť skutočnosti k trestnej činnosti alebo informácie k hľadaným alebo prenasledovaným osobám.
- lúpežného prepadnutia či krádeže
takze sa nejedna iba o zachranku a da sa porovnat s cislom 158, ci 911
Po dalsie :
- je uplne jedno, kolko je v Tvojom meste v noci hliadok,
- je uplne jedno, ze mas telefonne cislo, kde si vies zisiti ich pocet
- Ty tu a teraz nemozes poevdat za ako dlho za hliadka dostane k miestu cinu

Takze mne si veru zadost neucinil ba aprave naopak, iba sa ponaras hlbsie. Ved priznaj, ze si s tym prispevkom nejednal uvazene, nic na tom nie je. Vsetci sa zvykneme niekedy pomylit.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Čo z toho máš, buchač, že z každej debaty musíš za každú cenu urobiť sprostú hádku.
Ten pravý TROLL sa ozval...

Najprv si prečítaj, čo som napísal, potom sa ozývaj.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

viete aký je reálny prínos tej aplikácie?
0, 0 ho*no....
Je to iba FALOŠNÝ pocit bezpečia, zdôrazňujem to slovo falošný. Je to porovnateľné s plynovou zbraňou, ktorú je lepšie v určitých situáciách nemať, ako mať, lebo vďaka nej človek ľahko môže prísť o život...
Už vidím ako REÁLNE niekto nadrbaný na diskotéke vytiahne notebook a bude sledovať niekoho 20 minút kým príjde domov.
Ak by už bol niekto taký ochotný, tak rovno ju môže ísť odprevadiť, prípadne v dnešných rôznych volacích programov, kde je po 1. minúte zdarma je už lepšie radšej tých 20 min. telefonovať...
ps: a "falošný pocit bezpečia" je oveľa nebezpečnejší ako "žiaden pocit bezpečia"... ale to je na dlhší OT.
Naposledy upravil Nandrolon : 22.09.15 at 12:52
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
....telefonne cisla si prvy spominal Ty.

A ideme dalej. Buchy, teraz iba teoretizujem, kedze tel cisla s aplikaciou ako takou nijako nesuvisia ako som bol byval spomenul
112 je cislo na zachranny integrovany system. Volas ho napr aj v pripade ze
- ste svedkom násilia, bitky alebo výtržností,
- ak chcete polícii oznámiť skutočnosti k trestnej činnosti alebo informácie k hľadaným alebo prenasledovaným osobám.
- lúpežného prepadnutia či krádeže
takze sa nejedna iba o zachranku a da sa porovnat s cislom 158, ci 911
Po dalsie :
- je uplne jedno, kolko je v Tvojom meste v noci hliadok,
- je uplne jedno, ze mas telefonne cislo, kde si vies zisiti ich pocet
- Ty tu a teraz nemozes poevdat za ako dlho za hliadka dostane k miestu cinu

Takze mne si veru zadost neucinil ba aprave naopak, iba sa ponaras hlbsie. Ved priznaj, ze si s tym prispevkom nejednal uvazene, nic na tom nie je. Vsetci sa zvykneme niekedy pomylit.
Ale šak nik nevraví opak o tej 112.
Ja len spomínam kladiem dôraz na volanie kvôli nejakej násilnosti...sanitka je v tomto prípade vedľajšia.
...a nemám si čo priznávať. Môj názor je na danú problematiku daný a punktum...a radšej sa ani do problematiky ďalej nejdem vŕtať.
Ako by som to inak povedal ??? ...nejak sa mi nedarí nájsť patričné a vhodné (nemyslím práve expresívne) slová.

Poviem inak...na určitých fórach by takúto aplikáciu v podstate vysmiali...a statočne.
1 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... buchač, tá aplikácie je iba určitá forma "hrania", proste hračka pre vývojárov, čo sme naprogramovali, čo to všetko robí a čo to všetko sleduje a dokáže... A do hračiek by som ju aj zaradil...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
viete aký je reálny prínos tej aplikácie?
0, 0 ho*no....
Je to iba FALOŠNÝ pocit bezpečia, zdôrazňujem to slovo falošný. Je to porovnateľné s plynovou zbraňou, ktorú je lepšie v určitých situáciách nemať, ako mať, lebo vďaka nej človek ľahko môže prísť o život...
Už vidím ako REÁLNE niekto nadrbaný na diskotéke vytiahne notebook a bude sledovať niekoho 20 minút kým príjde domov.
Ak by už bol niekto taký ochotný, tak rovno ju môže ísť odprevadiť, prípadne v dnešných rôznych volacích programov, kde je po 1. minúte zdarma je už lepšie radšej tých 20 min. telefonovať...
Plynovka ? Kua, ani zadarmo by som ju nechcel.
----------------------------------
Alebo rovno zavolať taxík...u nás je v rámci mesta jazda za 3 €...a nezáleží na vzdialenosti....či 3 km alebo 20 km.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, tých verzií je viac, len som sa chcel vyjadriť, že ani pri 20-tich variáciách by som tu aplikáciu nepoužil...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
ako som predpokladal.....
čakám aj názor mudrlantov-oponentov


SYDNEY, BRATISLAVA. Veľké austrálske banky zatvárajú účty burzám, ktoré sa zaoberajú výmenou bitcoinov za skutočné peniaze. Celkovo sa nová vlna aktivít týka najmenej 13 inštitúcií, ktoré sa týmto druhom obchodu zaoberajú.

Deje sa tak v čase, keď sa banky hromadne zbavujú tohto druhu aktív a začínajú sa strániť obchodov, ktoré s bitcoinom súvisia. Čelia čoraz prísnejšej legislatíve a dohľadu, ktoré sa snažia zabrániť praniu špinavých peňazí. Bitcoinom chýba regulácia a anonymný princíp fungovania virtuálnej meny bráni tomu, aby mohli úrady neštandardné finančné operácie odhaliť.

Podobný trend podľa agentúry Reuters nastáva aj v iných kútoch sveta. Hoci mnohí očakávali, že bitcoin časom do finančného ekosystému zapadne a nájde si popri bankovom štandarde cestičku, posledné mesiace naznačujú, že sa tak pravdepodobne nestane. Bitcoin sa drží svojho štandardu a živelného vývoja rovnakým tempom, akým sa zjavil na scéne.

Chýbajúca legislatíva v krajinách so sebou nesie ďalšie ťarchy a ťažoby. Keďže bitcoinu chýba presné vymedzenie, finančné inštitúcie hľadajú cestičky, ako sa vyhnúť plateniu daní z obchodu, ktorý sa okolo nich točí.

http://tech.sme.sk/c/20060629/austra...u-problem.html
To malo byť ako že pre mňa?
Pre oponenta, alebo mudrlanta. Tak ako? Alebo aj aj?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

aj aj
a nebol si sám..
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
....telefonne cisla si prvy spominal Ty.

A ideme dalej. Buchy, teraz iba teoretizujem, kedze tel cisla s aplikaciou ako takou nijako nesuvisia ako som bol byval spomenul
112 je cislo na zachranny integrovany system. Volas ho napr aj v pripade ze
- ste svedkom násilia, bitky alebo výtržností,
- ak chcete polícii oznámiť skutočnosti k trestnej činnosti alebo informácie k hľadaným alebo prenasledovaným osobám.
- lúpežného prepadnutia či krádeže
takze sa nejedna iba o zachranku a da sa porovnat s cislom 158, ci 911
Po dalsie :
- je uplne jedno, kolko je v Tvojom meste v noci hliadok,
- je uplne jedno, ze mas telefonne cislo, kde si vies zisiti ich pocet
- Ty tu a teraz nemozes poevdat za ako dlho za hliadka dostane k miestu cinu

Takze mne si veru zadost neucinil ba aprave naopak, iba sa ponaras hlbsie. Ved priznaj, ze si s tym prispevkom nejednal uvazene, nic na tom nie je. Vsetci sa zvykneme niekedy pomylit.
Ale šak nik nevraví opak o tej 112.
Ja len spomínam kladiem dôraz na volanie kvôli nejakej násilnosti...sanitka je v tomto prípade vedľajšia.
...a nemám si čo priznávať. Môj názor je na danú problematiku daný a punktum...a radšej sa ani do problematiky ďalej nejdem vŕtať.
Ako by som to inak povedal ??? ...nejak sa mi nedarí nájsť patričné a vhodné (nemyslím práve expresívne) slová.

Poviem inak...na určitých fórach by takúto aplikáciu v podstate vysmiali...a statočne.
hmmm nie zeby na tom zalezalo a ani z toho nic nevyplyva, ale som Tebou naozaj uprimne sklamany.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
ked si dobre pamatam, aj ja som sa viacmenej zastaval bitcoinu ako takeho a tento clanok, zatial moj nazor nekoriguje
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
hmmm nie zeby na tom zalezalo a ani z toho nic nevyplyva, ale som Tebou naozaj uprimne sklamany.
Hm...niežeby na tom záležalo, ale nie si prvý a ani posledný a nie prvý a ani posledný krát.

Ale dalo by sa odpovedať aj kratšie na Tvoje sklamanie...že " Detto "...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
A čo považuješ za "mudrovanie"?
No a nedá mi spýtať sa ešte inak a jasnejšie.
Mudrlant v tom tvojom kontexte znamená niečo, ako chumajko?
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
taiko
hmmm nie zeby na tom zalezalo a ani z toho nic nevyplyva, ale som Tebou naozaj uprimne sklamany.
Hm...niežeby na tom záležalo, ale nie si prvý a ani posledný a nie prvý a ani posledný krát.

Ale dalo by sa odpovedať aj kratšie na Tvoje sklamanie...že " Detto "...
Dettto, až po teba, až poteba. (taiko je až po mne)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
A čo považuješ za "mudrovanie"?
No a nedá mi spýtať sa ešte inak a jasnejšie.
Mudrlant v tom tvojom kontexte znamená niečo, ako chumajko?
nie...nemyslím to pejoratívne

konkrétne v tomto prípade ste - aby si sa dalšiu otázku nepýtal, či myslím teba - teda ty si bitcoin vychvaloval a predovedal si mu budúcnosť...ja som tvrdil opak....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
ked si dobre pamatam, aj ja som sa viacmenej zastaval bitcoinu ako takeho a tento clanok, zatial moj nazor nekoriguje
nevadí...prvá indícia pre neveriacich...alebo skôr pre veriacich
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko
bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
ked si dobre pamatam, aj ja som sa viacmenej zastaval bitcoinu ako takeho a tento clanok, zatial moj nazor nekoriguje
nevadí...prvá indícia pre neveriacich...alebo skôr pre veriacich
jasne, ze nevadi. Tu nejde o veriacich , ci neveriacich. Tento clanok nijako nespochybnuje myslienku bitcoinu. Clanok len potvrdzuje, ze sa krajiny asi budu branit zneuzivaniu bitcoinu na kriminalne aktiviy. To nasledne, a tu Ti treba asi dat za pravdu, povedie k jeho oslabeniu az zaniku. Alebo mozno k transformacii, ak je vzhladom na podstatu bitcoinu vobec mozna. Alebo sa stane nieco ine, co este netusime
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
A čo považuješ za "mudrovanie"?
No a nedá mi spýtať sa ešte inak a jasnejšie.
Mudrlant v tom tvojom kontexte znamená niečo, ako chumajko?
nie...nemyslím to pejoratívne

konkrétne v tomto prípade ste - aby si sa dalšiu otázku nepýtal, či myslím teba - teda ty si bitcoin vychvaloval a predovedal si mu budúcnosť...ja som tvrdil opak....
Myslím, že vychvaľoval, nieje to správne vyjadrenie. Niekto v tej debate spomenul Bitcoin v súvislosti s tunelom na sprostých. No a proti tomu som oponoval.
-----------------------------------------------------
Ale podstata BC, ako virtuálnej meny je v niečom celkom inom. A to čo sa práve deje, nieje Bitcoinu na škodu. Skôr je mu na prospech, že sa mu budú banky a burzy vyhýbať. Teda nie že by ho nechceli, naopak, rady by, ale zrejme sa ho obávajú výbercovia daní a legálni emitenti mien.
-----------------------------------------------------
To naznačuje skôr, že je Bitcoin životaschopný, že je oň dosť podstatný záujem a nie že je to naivná hlúposť. Bitcoin má vlastnosti, ktoré reálnym (legálnym) menám chýbajú a nieje im to na osoh. A už určite to nieje na osoh používateľom tých legálnych mien.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
bjuty smis
taiko
bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
ked si dobre pamatam, aj ja som sa viacmenej zastaval bitcoinu ako takeho a tento clanok, zatial moj nazor nekoriguje
nevadí...prvá indícia pre neveriacich...alebo skôr pre veriacich
jasne, ze nevadi. Tu nejde o veriacich , ci neveriacich. Tento clanok nijako nespochybnuje myslienku bitcoinu. Clanok len potvrdzuje, ze sa krajiny asi budu branit zneuzivaniu bitcoinu na kriminalne aktiviy. To nasledne, a tu Ti treba asi dat za pravdu, povedie k jeho oslabeniu az zaniku. Alebo mozno k transformacii, ak je vzhladom na podstatu bitcoinu vobec mozna. Alebo sa stane nieco ine, co este netusime
Presne tak, ide o podstatu Bitcoinu.

----------------------------------
Na kriminálne aktivity sa rovnako ľahko používajú aj legálne meny. To že na účtoch sú ľahšie kontrolované, neznamená, že sú aj vždy skontrolované. Dokonca sú prípady, že sa niektoré transakcie ani nechcú kontrolovať, lebo to asi siaha veľmi vysoko. Zrejme nieje až taká rovnosť majetku a vlastníctva, akú mocní deklarujú. No a Bitcoin im tú voľnosť k rovnosti a právu, dosť dobre neumožňuje.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
taiko
bjuty smis
taiko
bjuty smis
aj aj
a nebol si sám..
ked si dobre pamatam, aj ja som sa viacmenej zastaval bitcoinu ako takeho a tento clanok, zatial moj nazor nekoriguje
nevadí...prvá indícia pre neveriacich...alebo skôr pre veriacich
jasne, ze nevadi. Tu nejde o veriacich , ci neveriacich. Tento clanok nijako nespochybnuje myslienku bitcoinu. Clanok len potvrdzuje, ze sa krajiny asi budu branit zneuzivaniu bitcoinu na kriminalne aktiviy. To nasledne, a tu Ti treba asi dat za pravdu, povedie k jeho oslabeniu az zaniku. Alebo mozno k transformacii, ak je vzhladom na podstatu bitcoinu vobec mozna. Alebo sa stane nieco ine, co este netusime
Presne tak, ide o podstatu Bitcoinu.

----------------------------------
Na kriminálne aktivity sa rovnako ľahko používajú aj legálne meny. To že na účtoch sú ľahšie kontrolované, neznamená, že sú aj vždy skontrolované. Dokonca sú prípady, že sa niektoré transakcie ani nechcú kontrolovať, lebo to asi siaha veľmi vysoko. Zrejme nieje až taká rovnosť majetku a vlastníctva, akú mocní deklarujú. No a Bitcoin im tú voľnosť k rovnosti a právu, dosť dobre neumožňuje.
no porozprávaj niečo čo vieš o transakciách čo siahajú veľmi vysoko, ja som zase pre zmenu počul že policajné psy majú dve prirodzenia, ak o tom niečo vieš tak napíš, ak nevieš obráť sa na Matoviča, on ti poskytne nejakú perličku, tak nám napíšeš
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať