Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88

Už nieje párek párkom, ako za komančov atd....
Fakt? Ved ty stale tvrdíš, že robili všetko postavane na hlavu. Tak napíš, z čoho sú zložene pravé kapitalistické párky ty vodca socanov, Obamovi najbližší.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lacotinka, myslel som tých 40%, ktoré Fico zinkasuje vo voľbách 2016. Vieš, po voľbách všetci začnú na Fica nadávať a tváriť sa, že ho nikto nevolil.... preto hovorím, jediné vysvetlenie je, že máme 40% pravičákov, ktorí idú učiť socanov a preto budú voliť Fica tak, ako Jar88
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
On to opakuje ako Biľak prejavy, len povymiena sled slov.
Biľak je tvoj vzor, nie môj.
--------------------------
Len tak na okraj:
už odznela finančná kríza?
Už ste vyriešili úrok, alebo čakáte na nejakého Mohameda ,,,?
A čo tie bezcenné potlačené papiere (voláme ich aj peniaze), za ktorými sa tak bezcharakterne lápete.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
jar88

Už nieje párek párkom, ako za komančov atd....
Fakt? Ved ty stale tvrdíš, že robili všetko postavane na hlavu. Tak napíš, z čoho sú zložene pravé kapitalistické párky ty vodca socanov, Obamovi najbližší.
Kapitalizmus je len socanský a komunistický výmysel.
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Nandrolon
lacotinka, myslel som tých 40%, ktoré Fico zinkasuje vo voľbách 2016. Vieš, po voľbách všetci začnú na Fica nadávať a tváriť sa, že ho nikto nevolil.... preto hovorím, jediné vysvetlenie je, že máme 40% pravičákov, ktorí idú učiť socanov a preto budú voliť Fica tak, ako Jar88
Normálny ani pravičák nemôže voliť Ficka
ani keby ho zobudili 3 minúty pred voľbami

toho môže voliť (ako kedysi Vladka) akurát tak :
stádo
opálení (senegalskí strelci )
červení (odroda Stano / Palo )
ružoví
buzíci
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
lacotinka, myslel som tých 40%, ktoré Fico zinkasuje vo voľbách 2016. Vieš, po voľbách všetci začnú na Fica nadávať a tváriť sa, že ho nikto nevolil.... preto hovorím, jediné vysvetlenie je, že máme 40% pravičákov, ktorí idú učiť socanov a preto budú voliť Fica tak, ako Jar88
Vieš kto volil SMER?
Vieš podľa čoho spoznáš Ficovoliča?
----------------------------------------
Mne a mne podobným je jasné, že SMER volili ľudia, ktorí majú ten istý názor a presvedčenie, ako Fico.
Ty a vaša úderka ste vzoroví Ficovoliči. To mi ničím nepoprieš.
A je mi jasné, že budeš klamať a zatĺkať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lacotinka
Nandrolon
lacotinka, myslel som tých 40%, ktoré Fico zinkasuje vo voľbách 2016. Vieš, po voľbách všetci začnú na Fica nadávať a tváriť sa, že ho nikto nevolil.... preto hovorím, jediné vysvetlenie je, že máme 40% pravičákov, ktorí idú učiť socanov a preto budú voliť Fica tak, ako Jar88
Normálny ani pravičák nemôže voliť Ficka
ani keby ho zobudili 3 minúty pred voľbami

toho môže voliť (ako kedysi Vladka) akurát tak :
stádo
opálení (senegalskí strelci )
červení (odroda Stano / Palo )
ružoví
buzíci
Prečo by som mu nemal dať svoj hlas? Veď tu určite nevznikne žiadna strana, ktorá by bola iná.
Každý tu o sebe tvrdí, že je naľavo - napravo od stredu.
Každý tu o sebe tvrdí že bude robiť to isté, čo tu robili všetci pred nimi, ale oni to budú robiť lepšie, čistejšie, spravodlivejšie, transparentnejšie,.........................
Naposledy upravil jar88 : 24.09.15 at 13:45
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lacotinka
jar88
Nandrolon
Jar88 - ty si ficovoličská ovca, dokonca si sa tu sám verejne priznal, tak pozor, nie každému tu na porade už odišla pamäť.....
Si čistý klamár.
A si si toho aj vedomý.
-------------------------------
Verejne som tu napísal, že ho budem voliť, aby vám ukázal čo prináša socanská tuposť.
tak si to aj ja pamätám

ale možno sa nandríkovi cestou z papiera do mozgu niektoré písmená modifikujú = nervové výhybky má posrané
Nič nemá posraté. On vedome klame.
Klame ako malé decko, decko, ktoré si niečo už uvedomuje a niečo ešte nie.
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

jar88
On vedome klame.
Klame ako malé decko, decko, ktoré si niečo už uvedomuje a niečo ešte nie.
Drobná nevýhoda klamania je, že si to musíš pamätať
Inak vyzeráš ako debo / táraj
a podobne
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
bjuty smis
taiko
bjuty smis
taiko
bjuty smis
počuj, porazený...

ešte experimentuješ s domácim šunkovarom ?
hej, preço? Mam ten hlinikovy, ale teraz zhanam nerezovy

ne, ja som kúpil silikonový , či nemáš nejaký špeci recept )
vies co nijaky speci recept nemam, len to co som ponachadzal kadetade a experimentujem. Rozne masa, miesto cukru med, alebo javorovy sirup, kadejake bylinky (napr salvia bola super). A nepouzivam rychlosol.

zafarbí sa do ružova bez rýchlosoli ?

v recepte od výrobcu je na 1 kg masa 18 g soli a len 2 ( alebo 4?? ) g rýchlosoli...
Veľa ľudí odmieta rýchlosol, lebo sú presvedčení o jej škodlivosti, ale bez nej sa to dobre urobiť nedá. Najpodstatnejšie je, aby bolo mäso dobre naložené, premiesené a dostatočne uležané. Veľmi podstatná je teplota, dostatočne dlhá doba a čo najmenší obsah vzduchu (vzduchové bublinky). Preto sa naložené mäso zaťažuje. Pochutiny - koreniny a bylinky sú druhoradé - každý podľa svojej chuti.
PS
so soľou to nepreháňať! Soľ v šunke zabíja chuť. Rovnako aj bylinky. Veď šunka sa nikdy neje samotná. Skoro vždy s niečim, čo podporuje jej špecifickú a originálnu chuť.
ps2
dobré je mať v mäse a aj okolo svaloviny čo najmenej tuku
čím menej, tým lepšie
súhlas....ešte aj tak je jej tam len 4 g z 22....

mám ho asi 2mesiace.....doteraz som robil z masa z doma chovanej svine z mrazáka, čo každý rok kupujem...

raz som spravil zo stehna kupeného v kauflande v tých ich krabicách, purland, či ako...

ten rozdiel bol strašný......
Myslím, že to nebolo tým, že bolo z Kauflandu (purland), ale skôr zlým výberom. No a ak prejde mäso zmrazením, už je vhodné na vieš čo.
Skús sa poriadne pozrieť na to mäso v Kauflande. Dobre si ho popozeraj - čo najviac kusov (balení) a skús zbadať (nájsť) nejaké rozdiely. Myslím, čím viac balení tým lepšie - aj 20 kusov. Mäso zo starého, staršieho kusu je iné. Tiež menší kus svalu a väčší kus toho istého svalu z prasnice a kanca je iný. Aj vytečené mäso a čerstvé je iné už na pohľad. No a na chuť a konzistenciu je to nebe a dudy.
-----------------------------------------------
Ak máš možnosť kúpiť čerstvé a domáce, tiež je to iné. To treba pred údením a aj na šunku nechať odležať a naložiť do pácu, alebo aspoň do soli. Týždeň - dva a až potom sa o niečo pokúšať. Jasné že solené po odležaní treba umyť vodou.
---------------------------------------------
No s s tou soľou treba dodržať tých sponínaných 22g, alebo aspoň 18g.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lacotinka
jar88
On vedome klame.
Klame ako malé decko, decko, ktoré si niečo už uvedomuje a niečo ešte nie.
Drobná nevýhoda klamania je, že si to musíš pamätať
Inak vyzeráš ako debo / táraj
a podobne
On neklame, len tara ako male dieťa, A detí neklamú, len sa nerozumia. Presne ako jarko-trolko.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lacotinka
jar88
On vedome klame.
Klame ako malé decko, decko, ktoré si niečo už uvedomuje a niečo ešte nie.
Drobná nevýhoda klamania je, že si to musíš pamätať
Inak vyzeráš ako debo / táraj
a podobne
Veď práve.
Preto neklamem, a ak sa mi nehodí povedať pravdu, radšej poviem, že "klamať nebudem a pravdu ti nepoviem"
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
lacotinka
jar88
On vedome klame.
Klame ako malé decko, decko, ktoré si niečo už uvedomuje a niečo ešte nie.
Drobná nevýhoda klamania je, že si to musíš pamätať
Inak vyzeráš ako debo / táraj
a podobne
On neklame, len tara ako male dieťa, A detí neklamú, len sa nerozumia. Presne ako jarko-trolko.
deti klamú, ale u nich je to prejav ich inteligencie - na rozdiel od dospelého.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Niečo pre teba jarko-trolko

1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ani nie .... skôr toto:

Pekne to znie, ale prd vieš, o čom to je.....
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lacotinka
Nandrolon
lacotinka, myslel som tých 40%, ktoré Fico zinkasuje vo voľbách 2016. Vieš, po voľbách všetci začnú na Fica nadávať a tváriť sa, že ho nikto nevolil.... preto hovorím, jediné vysvetlenie je, že máme 40% pravičákov, ktorí idú učiť socanov a preto budú voliť Fica tak, ako Jar88
Normálny ani pravičák nemôže voliť Ficka
ani keby ho zobudili 3 minúty pred voľbami

toho môže voliť (ako kedysi Vladka) akurát tak :
stádo
opálení (senegalskí strelci )
červení (odroda Stano / Palo )
ružoví
buzíci
A Milan
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Nandrolon
lacotinka, myslel som tých 40%, ktoré Fico zinkasuje vo voľbách 2016. Vieš, po voľbách všetci začnú na Fica nadávať a tváriť sa, že ho nikto nevolil.... preto hovorím, jediné vysvetlenie je, že máme 40% pravičákov, ktorí idú učiť socanov a preto budú voliť Fica tak, ako Jar88
Vieš kto volil SMER?
Vieš podľa čoho spoznáš Ficovoliča?
----------------------------------------
Mne a mne podobným je jasné, že SMER volili ľudia, ktorí majú ten istý názor a presvedčenie, ako Fico.
Ty a vaša úderka ste vzoroví Ficovoliči. To mi ničím nepoprieš.
A je mi jasné, že budeš klamať a zatĺkať.
Aj Peter zatlkal kým kohút nezakikiríkal
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
bjuty smis
jar88
bjuty smis
taiko
bjuty smis
taiko
bjuty smis
počuj, porazený...

ešte experimentuješ s domácim šunkovarom ?
hej, preço? Mam ten hlinikovy, ale teraz zhanam nerezovy

ne, ja som kúpil silikonový , či nemáš nejaký špeci recept )
vies co nijaky speci recept nemam, len to co som ponachadzal kadetade a experimentujem. Rozne masa, miesto cukru med, alebo javorovy sirup, kadejake bylinky (napr salvia bola super). A nepouzivam rychlosol.

zafarbí sa do ružova bez rýchlosoli ?

v recepte od výrobcu je na 1 kg masa 18 g soli a len 2 ( alebo 4?? ) g rýchlosoli...
Veľa ľudí odmieta rýchlosol, lebo sú presvedčení o jej škodlivosti, ale bez nej sa to dobre urobiť nedá. Najpodstatnejšie je, aby bolo mäso dobre naložené, premiesené a dostatočne uležané. Veľmi podstatná je teplota, dostatočne dlhá doba a čo najmenší obsah vzduchu (vzduchové bublinky). Preto sa naložené mäso zaťažuje. Pochutiny - koreniny a bylinky sú druhoradé - každý podľa svojej chuti.
PS
so soľou to nepreháňať! Soľ v šunke zabíja chuť. Rovnako aj bylinky. Veď šunka sa nikdy neje samotná. Skoro vždy s niečim, čo podporuje jej špecifickú a originálnu chuť.
ps2
dobré je mať v mäse a aj okolo svaloviny čo najmenej tuku
čím menej, tým lepšie
súhlas....ešte aj tak je jej tam len 4 g z 22....

mám ho asi 2mesiace.....doteraz som robil z masa z doma chovanej svine z mrazáka, čo každý rok kupujem...

raz som spravil zo stehna kupeného v kauflande v tých ich krabicách, purland, či ako...

ten rozdiel bol strašný......
Myslím, že to nebolo tým, že bolo z Kauflandu (purland), ale skôr zlým výberom. No a ak prejde mäso zmrazením, už je vhodné na vieš čo.
Skús sa poriadne pozrieť na to mäso v Kauflande. Dobre si ho popozeraj - čo najviac kusov (balení) a skús zbadať (nájsť) nejaké rozdiely. Myslím, čím viac balení tým lepšie - aj 20 kusov. Mäso zo starého, staršieho kusu je iné. Tiež menší kus svalu a väčší kus toho istého svalu z prasnice a kanca je iný. Aj vytečené mäso a čerstvé je iné už na pohľad. No a na chuť a konzistenciu je to nebe a dudy.
-----------------------------------------------
Ak máš možnosť kúpiť čerstvé a domáce, tiež je to iné. To treba pred údením a aj na šunku nechať odležať a naložiť do pácu, alebo aspoň do soli. Týždeň - dva a až potom sa o niečo pokúšať. Jasné že solené po odležaní treba umyť vodou.
---------------------------------------------
No s s tou soľou treba dodržať tých sponínaných 22g, alebo aspoň 18g.
okolo politiky papaťkuj koľko chceš ale do hodnotenia kvality mäsa sa radšej nemontuj lebo si tu dosť netáral, vidieť že nerozumieš
Naposledy upravil pavol54 : 24.09.15 at 16:11
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Ani nie .... skôr toto:

Pekne to znie, ale prd vieš, o čom to je.....

Toto znie o dosť lepšie,
ale takým ako ty, to aj tak nič nepovie.
-------------------------------------------------
Takže - počúvaj si ďalej to svoje Da Da Da.
Naposledy upravil jar88 : 24.09.15 at 16:18
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

jar88
[

Tiež menší kus svalu a väčší kus toho istého svalu z prasnice a kanca je iný.
.
Už si jedol z prasnice ?
aj z kanca ??

tak to raččej neponúkaj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať