Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dosť by ma zaujímal dnešný názor autora výzvy - zastavme predaj pitnej vody zo Slovenska.
Čo mu na tom predaji prekážalo a tak podobne a či mu to ešte stále vadí.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
som ateista
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bettylou
jar88
som ateista
Ja tiež, ale tie takzvané božie prikázania uznávam a snažím sa podľa nich aj správať.
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

jar88
bettylou
Ja tiež, ale tie takzvané božie prikázania uznávam a snažím sa podľa nich aj správať.
Božie prikázania NIE sú dnes už úplne dobré.

Navrhol by som zmeniť to monopolizujúce (hneď tuším prvé ? ) :

Nebudeš mať iných bohov okrem mňa

na

Choď , spoznaj iných bohov a ak budem pre teba najlepší, príď NAVŽDY ku mne.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lacotinka
jar88
bettylou
Ja tiež, ale tie takzvané božie prikázania uznávam a snažím sa podľa nich aj správať.
Božie prikázania NIE sú dnes už úplne dobré.

Navrhol by som zmeniť to monopolizujúce (hneď tuším prvé ? ) :

Nebudeš mať iných bohov okrem mňa

na

Choď , spoznaj iných bohov a ak budem pre teba najlepší, príď NAVŽDY ku mne.
Je zrejmé, že si si nevšimol to TAKZVANÉ božie prikázania. No a to znamená, že si ich cirkev len privlastnila a doplnila o svoje. A tie pre ateistov nemajú žiadny význam. Ateista nieje ovečka, čo potrebuje pastiera a psa pri zadku, ako napríklad Nandrolon.

Inak povedané, sú to hlavne ľudské, spravodlivé a dobré pravidlá.
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Nandrolon
lacoco :-))
Ja by som to ešte pre niektorých tu prítomných upravil na:
Nebudeš mať iných bohov okrem Mamona a mňa .....
PS: nezabúdaj, že podľa cirkvi je toto iba krátka prestupná stanica...., takže neviem ako chceš porovnávať....
Uvedomuješ si že u veľkej časti "veriacich" im to bolo natlačené ???????????
- rodičmi (a imprint to ti je veľká sviňa)
- societou
-
- strachom z iného

PS
Takže v tej prestupnej (cirkevnej ) stanici je veľmi málo z vlastného presvedčenia
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Nandrolon
lacoco :-))
Ja by som to ešte pre niektorých tu prítomných upravil na:
Nebudeš mať iných bohov okrem Mamona a mňa .....
PS: nezabúdaj, že podľa cirkvi je toto iba krátka prestupná stanica...., takže neviem ako chceš porovnávať....

ee

to by ti neprešlo
ten, čo to písal, NEMÁ rád "konkurenciu"
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
lacoco :-))
Ja by som to ešte pre niektorých tu prítomných upravil na:
Nebudeš mať iných bohov okrem Mamona a mňa .....
PS: nezabúdaj, že podľa cirkvi je toto iba krátka prestupná stanica...., takže neviem ako chceš porovnávať....
Nandrolon, rozumný človek vie, že mu nieje do hlavy vidieť, ale vie aj to, že ten sprostý, vždy vytára aj to, čo sám nevie. To na margo tvojho mamonu - "zlatý tele".
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lacotinka
Nandrolon
lacoco :-))
Ja by som to ešte pre niektorých tu prítomných upravil na:
Nebudeš mať iných bohov okrem Mamona a mňa .....
PS: nezabúdaj, že podľa cirkvi je toto iba krátka prestupná stanica...., takže neviem ako chceš porovnávať....

ee

to by ti neprešlo
ten, čo to písal, NEMÁ rád "konkurenciu"
To má odomňa.
Písal som tu, že dať dieťaťu vieru priamo do kolísky je sprostosť.
Že prijať vieru treba s rozumom a po zrelom zvážení. Inak je to len.... slepá viera?
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 - takže nemýlim sa, že si svoje deti nedal ani pokrstiť ? teda po narodení?
PS: lebo osobne si myslím, že ak ateista krstí vlastné deti, tak je to "na hlavu".
Veď som snáď dosť jasne napísal, že dať dieťaťu vlastnú vieru priamo do kolísky (to znamená krstenie) je niečo (pre normálneho inteligentného jedinca) nepochopiteľné. No a to následné vychovávanie (formovanie) je už doslova znásilňovanie bezbranného človiečika. To dieťa nemá žiadnu možnosť čosi reálne prijať, alebo odmietnuť. Jednoducho je závislé a vydierané prijať ich vieru, nie svoju. A to dokonca vlastnými rodičmi. Potom sa nieje čo čudovať, že sú z nich ovládateľné a bojácne ovečky, ktoré sa najskôr naučia prijať autoritu v podobe Boha a neskôr aj každú inú autoritu. Jednoducho rešpekt a pokora voči autoritám.
Naposledy upravil jar88 : 08.10.15 at 11:33
1 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jar88
Kvaka
Kuki, ten koncert bol super, zrejme nik nespieval na playback, po dlhom čase som bola včera s programom TV veľmi spokojná. http://www.teraz.sk/kultura/koncert-...30-clanok.html
Musíš uznať, že tá skladba Koloseum bez Gombitovej, vyznela totálne o ničom.
Tým som chcel povedať, že Kamil Peteraj mal aj úžasné šťastie na interpretov.
Súhlasím, že mal šťastie na interpretov, ale on si ich asi aj vyberal a zrejme mal z čoho.
Pri tom Koloseu mi akurát chýbal refrén v plnej výške, boli o oktávu nižšie, inak boli dobrí. S terajšou Gombitovou by to muselo ísť na playback. Akurát Mirku Partlovú som nevidela a nepočula. Doma si pustím z archívu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

jar88
lacotinka
Nandrolon
lacoco :-))
Ja by som to ešte pre niektorých tu prítomných upravil na:
Nebudeš mať iných bohov okrem Mamona a mňa .....
PS: nezabúdaj, že podľa cirkvi je toto iba krátka prestupná stanica...., takže neviem ako chceš porovnávať....

ee

to by ti neprešlo
ten, čo to písal, NEMÁ rád "konkurenciu"
To má odomňa.
Písal som tu, že dať dieťaťu vieru priamo do kolísky je sprostosť.
Že prijať vieru treba s rozumom a po zrelom zvážení. Inak je to len.... slepá viera?
No len nezabudni,že ideme do sveta s prevahou islamu,či sa nám to páči alebo nie.A u nich je po gayoch najhoršie na svete ak si ateista.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Kvaka
jar88
Kvaka
Kuki, ten koncert bol super, zrejme nik nespieval na playback, po dlhom čase som bola včera s programom TV veľmi spokojná. http://www.teraz.sk/kultura/koncert-...30-clanok.html
Musíš uznať, že tá skladba Koloseum bez Gombitovej, vyznela totálne o ničom.
Tým som chcel povedať, že Kamil Peteraj mal aj úžasné šťastie na interpretov.
Súhlasím, že mal šťastie na interpretov, ale on si ich asi aj vyberal a zrejme mal z čoho.
Pri tom Koloseu mi akurát chýbal refrén v plnej výške, boli o oktávu nižšie, inak boli dobrí. S terajšou Gombitovou by to muselo ísť na playback. Akurát Mirku Partlovú som nevidela a nepočula. Doma si pustím z archívu.
U tých dvoch mi nešlo až tak veľmi o hlas, ale o interpretáciu. Koloseum v ich podaní bolo nudné a nikdy by sa nestalo tým čím ho urobila Gombitová.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Nenormálne možno pre teba.
Je normálne, že ak sa zoberú dvaja veriaci, tak automaticky si dajú pokrstiť aj svoje dieťa, nejdem vysvetľovať na čo slúži krst...
Nenormálne by to bolo vtedy, ak by dvaja ateisti druh a družka, ktorí sami nie sú pokrstení chceli dať to dieťa pokrstiť. V Bratislave by to možno išlo, tu na kysuciach nepoznám takého farára, ktorý by takýmto rodičom pokrstil dieťa...
Takisto ak rodičia zdravo žijú, tak k tomu vedú aj svoje deti.
Takisto ak rodičia lyžujú, tak k tomu vedú aj svoje deti.
Takisto ak rodičia bicyklujú, tak k tomu vedú aj svoje deti.
Obmedzený mozog to ale nedokáže pochopiť, a bude mi tvrdiť že tvoja 3 ročná vnučka už sama a zodpovedne rozhoduje o svojom živote, možno to u vás aj tak vypadá...
Deti treba celú dobu k niečomu cielene "viesť", nikto nechce aby sa z jeho detí stali tzv. "deti ulice", ktoré od narodenia o sebe rozhodujú samé, potom to aj tak vždy vypadá...
Ja navrhujem deti hneď po narodení vypustiť do voľnej prírody, nech sa samé vytriedia a postarajú o seba, určite z nich budú vysoko-intelektuálni ľudia prospešní pre spoločnosť s vynikajúcimi pracovnými návykmi :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))
Nemienim sa vyjadrovať ku každej tvojej konštrukcii, ale k tomu, že deti treba k niečomu cielene viesť, sa znova vyjadrím.
---------------------------------------
Áno, deti treba už od najútlejšieho veku (povedal by som od narodenia) viesť k vlastnému poznaniu sveta a nie k niečomu. Hocičomu, či trebárs aj k pokore a viere v boha. Neskôr, až má dieťa dostatočné znalosti, malo by sa (napríklad aj v škole) oboznámiť s náboženstvom a občianskou náukou. Zámerne píšem o oboch, lebo u nás je zavedená taká zvrátenosť, (v mene slobody) že si môžu rodičia vybrať a aj vyberajú, čo sa bude ich dieťa učiť.
-------------------------
Jedni degeši vyberajú občiansku náuku a tí druhí náboženstvo. Degeši sú to preto, že ani jedného nenapadne, že ich dieťa bude ukrátené o nejakú vedomosť (poznanie). Zrejme si myslia, že len o zbytočnú vedomosť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
... Takže žiaden šport, nič, iba ostať pri poznávaní :-)))))))))))))
A potom príjde do školy a bude si pripadať ako menejcenné, lebo jeho rovesníci budú už rozumovo, chápaním, zručnosťami, vedomosťami, úplne niekde inde...
To sú čo za choré dedukcie?
Čo si ty predstavuješ pod pojmom (slovným spojením) poznávať svet?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pamätá si niekto eše na " kauzu " liberálny dom ??

pri smerákoch musí blednuť závisťou aj 40 zbojníkov od alibabu....

https://dennikn.sk/262280/smer-zivia...liona/?ref=tit
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, máš odo mňa 2 sz, nechcel som to pitvať tu...
Naozaj dosť dobre nechápem potrebu súkromnej komunikácie.
Ale vidím, že tu na Porade, je to akosi IN.
------------------------------------------------------------
Mne to akosi IN nepripadá a nemám potrebu niečo súkromne potvrdzovať či vyvracať.
Som z normálnej rodiny. Mám jedného otca, jednu matku a pár súrodencov.
Mám aj svoju rodinu, mám aj (jednu prvú a jedinú) manželku a pár detí a predstav si, že aj slobodne a kontaktne vychovávanú vnučku.
-------------------------------------------------------
A aj ja sa jej snažím ukazovať svet.
Svet v ktorom sú rozprávky, skutočné zvieratka, príroda, kamaráti a ihriská, rôzne stavebnice, pucle a pexesa, detské centrá, výlety do prírody a čo ja viem čo ešte.
--------------------------------
Ešte nemá 3 roky a čo všetko vie ti radšej ani písať nebudem. (ale už dávno vie, že zvonenie ktoré počujeme, ide z kostola a že šedivý sused ide v nedeľu ráno do kostola)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
jar88
lacotinka
Nandrolon
lacoco :-))
Ja by som to ešte pre niektorých tu prítomných upravil na:
Nebudeš mať iných bohov okrem Mamona a mňa .....
PS: nezabúdaj, že podľa cirkvi je toto iba krátka prestupná stanica...., takže neviem ako chceš porovnávať....

ee

to by ti neprešlo
ten, čo to písal, NEMÁ rád "konkurenciu"
To má odomňa.
Písal som tu, že dať dieťaťu vieru priamo do kolísky je sprostosť.
Že prijať vieru treba s rozumom a po zrelom zvážení. Inak je to len.... slepá viera?
No len nezabudni,že ideme do sveta s prevahou islamu,či sa nám to páči alebo nie.A u nich je po gayoch najhoršie na svete ak si ateista.


povedz nám , komu je lepšie, ako doktorom ???

https://dennikn.sk/262583/ako-z-vas-...onara/?ref=tit
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
Nandrolon
Neviem, lebo som tu písal že deti treba viesť k športu, k slušnosti, ku koníčkom a nejaký imbecil mi tu napísal že to nie je správne, že ich netreba do ničoho nútiť. Však určite na bicykel ju neberiem nasilu, ani na turistiku...
Možno že ona pozná ten svet iba z tvojho rozprávania, takže nie skutočný, ale ten, čo je v tvojej bezvýznamnej hlave...
:-))
To si naozaj tak obmedzený?
Nedá mi ešte napísať jednu maličkosť.
S náboženstvom som vysporiadaný od naozaj útleho detstva.
Na našej ulici býval starý žid. Zhrbený, šedivý s paličkou a jarmulkou. Samozrejme že celý v čiernom, ako čiernokňažník.
Ako malé deti sme na neho pokrikovali a vysmievali sa mu. Nemali sme ani osem rokov, ale asi medzi nami boli aj deti rodičov, pre ktorých bol žid židom.
------------------------------------
Raz nás pri tom videl môj otec a okamžite ma zobral domov. Bez slova. Doma mi vysvetlil, že ten starý pán je žid a že je to náboženstvo. Že je to niečo, ako kresťanstvo a že je to vlastne viera v boha. Pritom mi pripomenul, že aj jeho mama chodí do kostola v čiernom, že tam chodí denne a že ak sa jej za to môj dedo posmieva, nemyslí to naozaj. Že si ju len doberá, lebo stačí chodiť do kostola raz za týždeň a to v nedeľu. Nie na každú každučičkú omšu. Ráno aj večer kázanie pána farára.
------------------------------------------
Otec bol krstený, ale neveriaci v boha. Mama tiež krstená, ale ja už nie.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
BXLmiami
jar88
lacotinka
Nandrolon
lacoco :-))
Ja by som to ešte pre niektorých tu prítomných upravil na:
Nebudeš mať iných bohov okrem Mamona a mňa .....
PS: nezabúdaj, že podľa cirkvi je toto iba krátka prestupná stanica...., takže neviem ako chceš porovnávať....

ee

to by ti neprešlo
ten, čo to písal, NEMÁ rád "konkurenciu"
To má odomňa.
Písal som tu, že dať dieťaťu vieru priamo do kolísky je sprostosť.
Že prijať vieru treba s rozumom a po zrelom zvážení. Inak je to len.... slepá viera?
No len nezabudni,že ideme do sveta s prevahou islamu,či sa nám to páči alebo nie.A u nich je po gayoch najhoršie na svete ak si ateista.


povedz nám , komu je lepšie, ako doktorom ???

https://dennikn.sk/262583/ako-z-vas-...onara/?ref=tit
Doktorom pozerajúcim správnym Smerom.Ešte otázka?:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať