Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, ako nechces priznat ze si zdrhol sam, sa doserem :-)))
to by si nemal, uz aj bez toho je tu akysi smrad v tejto teme
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ale ja som tu očakával skôr argumenty, ako napríklad:
čo ti to pomôže, ak nadnárodná spoločnosť nakúpi tovar v Číne za 100 €, v Holandsku ho precení na 200 € a následne ho predá na Slovensku za 205 €. Teda so zdanitelným ziskom 2,5% a v skutočnosti odíde so ziskom 105%.
Teda 100% zisku zdaní trebárs na Kajmanoch.
Bežná prax našich "podnikateľov"...viď zvýraznené.

Ak vidím v určitých eshopoch ponuku určitého tovaru za určitú cenu a následne si ju porovnám s predajcom v Číne, tak mi občas padá sánka.
Cena v Číne je povedzme 5 € ... no predajca na Slovensku pýta za ten istý (doslova a do písmena = rovnaký obal) cifru 25 €.
Nevravím do vetra...mám to overené a už som nejaký ten tovar objednal, dostal a niečo je aj na ceste.
...mimochodom, zásielka z Číny je pre mňa bez poštovného.


...a môžete nesúhlasiť, názor je názor, ale môj účet je veru môj.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, dokazes pochopit ze tie najvacsie danove uniky su vlastne statne provizie, z ktorych sa potom kupuju drahe auta, vily a pozemky?
Robil si sa tu velky majitel stav. firmy tak hadam chapes kolobeh, ze ty das uradnikovi 100 000 eur, ten si urobi radoat s autom, ale ty navysis o 300 000 statnu zakazku, teda dokopy napr. na 2 500 000 eur + dph. Ty sice ako kvazi poctivy podnikatel mozes odviezt dph vo vyske 500 000. Lenze tych 2 500 000 + 500 000 vyfakturujes statu, ktory ti to uhradi. Ako vieme stat nie je ziadna firma ale iba danovy hospodar, takze celych 3 mil. eur ti zaplati s uz raz vybranych dani, takze v systeme ako celok bude chybat DPH cka za auto z uplatku, DPH cka zo stavby /ktoru si zaplati sam sebe stat, takze nula/ a este mas aj ciernych 200 000 eur nezdanenych v kapse, lebo si si neopravnene nadhodil cenu, z ktorej si mozes zaplatit dan z prijmu. Samozrejme ako vieme, cena sa navysuje aj o 70 %, takze vtedy vychadzaju podstatne ine cisla a moznosti.
Bud sa robis hlupy, alebo chronicky odrbavas. Tazko diskutovat.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
Taiko, ako nechces priznat ze si zdrhol sam, sa doserem :-)))
to by si nemal, uz aj bez toho je tu akysi smrad v tejto teme
Ten si si priniesol vo vreckach...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ach jaj.... jar,jar.... pochyboval som o tvojej inteligencii - a teraz sa to potvrdilo - žiadnu nemáš.
Trepeš také voloviny, až sa mi monitor z toho začal vlniť.
Chceš naznačiť - v júni dostaneš 100€, zdania 20% = 80€, tie dáš do banky a na konci ti tých 80% opäť zdania 20%? A ostane ti 64€? A na ďalší rok ti tých 64€ opäť zdania 20%?

Ty si fakt na hlavu...... chytá sa ťa senilita.....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
bjuty smis
jar88
bjuty smis
jar88
bjuty smis
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.

neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......
No že ich daj.
Je jedno z akej oblasti budú.
Rieši to dokonca aj Export import. Všetko jednoduché a spoľahlivé.
Naviac aj pašovanie a spotrebnú daň.
Ešte aj cenovú manipuláciu od dovozcov a vývozcov.

však píšem, že to zdanenie neminutých penazí....

budem si 10r odkladať na auto a ty mi za každý rok neminuté peniaze daníš dalšími 20%


po desiatych rokoch kúpim auto a opäť daň ??
Každý rok ti zdania všetky nadobudnuté peniaze dvadsiatimi percentami a tie ktoré sám neminieš, na konci roku zdania druhý krát dvadsiatimi percentami. Je to vlastne to isté, ako keď ti zdania peniaze štyridsiatimi percentami a neskôr ti dajú možnosť uplatniť si zľavu na určitú časť peňazí, alebo daňový bonus, či 10% dph na určité potraviny.
------------------------------------------------
Peniaze ktoré ti zostali na účte z minulého roku sú predsa tvoje (zdanené), tvoj starý majetok, nie príjem.
---------------------------------
Ale ja som tu očakával skôr argumenty, ako napríklad:
čo ti to pomôže, ak nadnárodná spoločnosť nakúpi tovar v Číne za 100 €, v Holandsku ho precení na 200 € a následne ho predá na Slovensku za 205 €. Teda so zdanitelným ziskom 2,5% a v skutočnosti odíde so ziskom 105%.
Teda 100% zisku zdaní trebárs na Kajmanoch.



a to je na tom zlé....v prípade neminutia tých penazí v danom roku mi ich zdaníš ako píšeš dalšími 20%...ok
ALE ked ich reálne miniem na kúpu auta za pár rokov, tak ich zdaníš 3 x pri spotrebe....

a ked očakávaš skôr argumenty ako napr. nákup v číne., tak sa ma nepýtaj na nedomyslené veci v tvojom návrhu....ten sa k naozajským problémom ani nepribližuje a podme sa baviť o nich......
Naposledy upravil bjuty smis : 02.12.15 at 07:01
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
bjuty smis
jar88
bjuty smis
jar88
bjuty smis
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.

neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......
No že ich daj.
Je jedno z akej oblasti budú.
Rieši to dokonca aj Export import. Všetko jednoduché a spoľahlivé.
Naviac aj pašovanie a spotrebnú daň.
Ešte aj cenovú manipuláciu od dovozcov a vývozcov.

však píšem, že to zdanenie neminutých penazí....

budem si 10r odkladať na auto a ty mi za každý rok neminuté peniaze daníš dalšími 20%


po desiatych rokoch kúpim auto a opäť daň ??
Každý rok ti zdania všetky nadobudnuté peniaze dvadsiatimi percentami a tie ktoré sám neminieš, na konci roku zdania druhý krát dvadsiatimi percentami. Je to vlastne to isté, ako keď ti zdania peniaze štyridsiatimi percentami a neskôr ti dajú možnosť uplatniť si zľavu na určitú časť peňazí, alebo daňový bonus, či 10% dph na určité potraviny.
------------------------------------------------
Peniaze ktoré ti zostali na účte z minulého roku sú predsa tvoje (zdanené), tvoj starý majetok, nie príjem.
---------------------------------
Ale ja som tu očakával skôr argumenty, ako napríklad:
čo ti to pomôže, ak nadnárodná spoločnosť nakúpi tovar v Číne za 100 €, v Holandsku ho precení na 200 € a následne ho predá na Slovensku za 205 €. Teda so zdanitelným ziskom 2,5% a v skutočnosti odíde so ziskom 105%.
Teda 100% zisku zdaní trebárs na Kajmanoch.
zdania novo nadobudnuté peniaze keď už tak potom je to 19% opakovaná daň je len z nehnuteľnosti
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
....
zdania novo nadobudnuté peniaze keď už tak potom je to 19% opakovaná daň je len z nehnuteľnosti
Darmo mu to vysvetľuješ...... bude trvať na svojom.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, on myslel, že tých 64 eur už nebudeš mať nikdy zdanených, lebo už raz zdanené boli...
Ale i tak je to totálna volovina. On uvažuje s týmto vylepšením zároveň zrušiť DPH /tak som pochopil "medzi riadkami"/. Úplne na hlavu hodné tak 13 ročného chlapca hrajúceho sa na makroekonóma...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

prečo by bolo úplne choré zrušiť dph ??
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Choré by to bolo v súvislosti s tou Jarovou hatlaninou.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žiadna daňová reforma nezabezpečí dostatočný "príjem štátu". Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách.
Tá "malá časť" zamestnaných a produktívnych ľudí nezvráti to miliardové rozkrádanie.
Ak bude mať štátny rozpočet X miliárd, rozkradne sa X miliárd, ak bude mať XXX miliárd, rozkradne sa XXX miliárd, výsledok? Rovnaké sračky ako teraz.
Pokiaľ ľudia nezačnú lynčovať ľudí ako Široký a spol., ťažko sa niečo zmení.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách....

tak to sa velmi mýliš.....
idú volby a uvidíš, že naše obyvatelstvo s tým nemá najmenší problém.....okolo 40% po tom priam túži......
4 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty, ani sa im nečudujem.
Nie všetci už stratili pamäť z predchádzajúcich vlád...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
bjuty, ani sa im nečudujem.
Nie všetci už stratili pamäť z predchádzajúcich vlád...

konečne si dal úprimnú vetu....
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Odchod od rodiny, rozhovory, vysvetľujú sami.
Vysvetľovať môžu,ak v tom pekle nechá ženu a deti,to nevysvetlí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, dokazes pochopit ze tie najvacsie danove uniky su vlastne statne provizie, z ktorych sa potom kupuju drahe auta, vily a pozemky?
Robil si sa tu velky majitel stav. firmy tak hadam chapes kolobeh, ze ty das uradnikovi 100 000 eur, ten si urobi radoat s autom, ale ty navysis o 300 000 statnu zakazku, teda dokopy napr. na 2 500 000 eur + dph. Ty sice ako kvazi poctivy podnikatel mozes odviezt dph vo vyske 500 000. Lenze tych 2 500 000 + 500 000 vyfakturujes statu, ktory ti to uhradi. Ako vieme stat nie je ziadna firma ale iba danovy hospodar, takze celych 3 mil. eur ti zaplati s uz raz vybranych dani, takze v systeme ako celok bude chybat DPH cka za auto z uplatku, DPH cka zo stavby /ktoru si zaplati sam sebe stat, takze nula/ a este mas aj ciernych 200 000 eur nezdanenych v kapse, lebo si si neopravnene nadhodil cenu, z ktorej si mozes zaplatit dan z prijmu. Samozrejme ako vieme, cena sa navysuje aj o 70 %, takze vtedy vychadzaju podstatne ine cisla a moznosti.
Bud sa robis hlupy, alebo chronicky odrbavas. Tazko diskutovat.
Nandrolon, ja to nielen, že dokážem pochopiť, ja sa v tom aj riadne vyznám. Ja nemusím čakať až na to, keď sa to stane. Ja to totiž dokážem predvídať už z v zákone nastavených podmienok.
-----------------------------
Ty mňa určite nepoučíš v tom, ako vymyslieť a realizovať tunel. Tým však myslím "inteligentný" tunel. Tunel po ktorom si obeť hodí vinu sama na seba. Nie ten primitívny - smerácky - čo tu predvádzaš a pranieruješ.
1 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, ako môže normálny človek poučovať podvodníka ako lepšie robiť podvody? Veď je to nelogické.
Si si asi tú hlavu o tú komodu moc otrieskal.
0 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Žiadna daňová reforma nezabezpečí dostatočný "príjem štátu". Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách.
Tá "malá časť" zamestnaných a produktívnych ľudí nezvráti to miliardové rozkrádanie.
Ak bude mať štátny rozpočet X miliárd, rozkradne sa X miliárd, ak bude mať XXX miliárd, rozkradne sa XXX miliárd, výsledok? Rovnaké sračky ako teraz.
Pokiaľ ľudia nezačnú lynčovať ľudí ako Široký a spol., ťažko sa niečo zmení.
Ľudia, ako Široký a spol., tu fungujú len vďaka tomuto systému. (o systéme sa teraz rozpisovať nebudem) Ak budeš chcieť, aj ten ti na požiadanie popíšem.
----------------------------------------
Ale základná chyba je v štátnom rozpočte, či skôr v jeho nekonkrétnom určení výdavkov.
Štát nemôže hospodáriť s peniazmi tak, ako ja. To znamená, že ak mi dnes napadne, že chcem vymeniť kotol, tak ho zajtra nechám demontovať a rovno aj iný namontovať. Sám rozhodnem aký dodávateľ, aký výrobca a aká cena. Ja sa nemusím nikoho pýtať, či môžem minúť 2000€, alebo 5000€. Ja nemusím plánovať výmenu za schválenú cenu, lebo mám prirodzený záujem konať v prospech mojej rodiny a jej kasy.
Ak by som si na to platil nejakého správcu, určite by som ho kontroloval a nedal mu voľnú ruku na výmenu strechy, lebo jeho kamoš zrovna potrebuje dobrú zákazku.
------------------------------------------
Štát musí mať prehľad, štatistiku a plánovaný rozvoj. No a samozrejme, že ten, kto sa uchádza o riadenie štátu, by mal aspoň načrtnúť, ako bude hospodáriť. V čom to bude lepšie, ako teraz.
Nie len heslá, že zatočí so zlodejmi.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Choré by to bolo v súvislosti s tou Jarovou hatlaninou.
Tvoj problém je v tom, že si zabudol, akú funkciu majú rôzne dane.
A možno to ani nevieš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať