Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
buchač
bjuty smis
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......
Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr.
remeselníkov možno nepotrebuješ, ale k holíčovi chodíš ? krajčírku sem tam nepotrebuješ ?
vnučku na zmrzlinu nezobereš ? ženu na večeru ?
k šustrovi boty opraviť ? v lete si pivko nešupneš ?
deti chodia na krúžky, športovať...., kozmetička, .
naozaj myslíš, že zaplatíš za ostrihanie rovnako v ba, ako vo vranove ?
že 2 deci bieleho stojí rovnako v rožnave, ako v ba ?
Nechajme radšej tak...pre moju osobu si zvolil zlé priklady...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
korela
"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
Priemer ? UHM...jak oči !!!
Milujem toto slovo v takýchto súvislostiach...asi ako koza nôž.
-------------------------
Normálny smrteľník ?
Špecifikuj slovo normálny a jeho zaradenie.
Toto je presne ono,
stále sa odvolávajú na priemer a dávajú mu nezmyselný význam.
Ale význam toho priemeru je bezvýznamný.
-------------------------------------------------------
Kto má viac, ako priemer, môže minúť viac za čokoľvek, dokonca aj pri rovnakom množstve a kvalite, ale rovnako môže napríklad šetriť, cestovať, investovať, alebo zle investovať, či dokonca sa preorientovať do podnájmu, alebo ísť bývať mimo BA.
No a tie keci, že východniari, prisťahovalci a podobne, to sú naozaj zas len hlúposti. Je pravda, že to má aký taký vplyv na trh, ale len minimálny a len čiastkový.
-------------------------------------------------------------
No a ešte jeden neodškriepiteľný fenomén v prospech výhody domácich. Oni už aké také bývanie majú z minulosti, ale prisťahovalci ho majú niekde inde, ako v Bratislave. Ak majú možnosť ho predať, predajú a z hypo len doplatia zbytok ceny bytu v BA. Preto sú "ochotní" zaplatiť aj viac. Ale zas to nemusí platiť pre každého a tak to nieje možné považovať za celkové ovplyvňovanie trhovej ceny.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
korela
"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
Priemer ? UHM...jak oči !!!
Milujem toto slovo v takýchto súvislostiach...asi ako koza nôž.
-------------------------
Normálny smrteľník ?
Špecifikuj slovo normálny a jeho zaradenie.
Toto je presne ono,
stále sa odvolávajú na priemer a dávajú mu nezmyselný význam.
Ale význam toho priemeru je bezvýznamný.
-------------------------------------------------------
Kto má viac, ako priemer, môže minúť viac za čokoľvek, dokonca aj pri rovnakom množstve a kvalite, ale rovnako môže napríklad šetriť, cestovať, investovať, alebo zle investovať, či dokonca sa preorientovať do podnájmu, alebo ísť bývať mimo BA.
No a tie keci, že východniari, prisťahovalci a podobne, to sú naozaj zas len hlúposti. Je pravda, že to má aký taký vplyv na trh, ale len minimálny a len čiastkový.
-------------------------------------------------------------
No a ešte jeden neodškriepiteľný fenomén v prospech výhody domácich. Oni už aké také bývanie majú z minulosti, ale prisťahovalci ho majú niekde inde, ako v Bratislave. Ak majú možnosť ho predať, predajú a z hypo len doplatia zbytok ceny bytu v BA. Preto sú "ochotní" zaplatiť aj viac. Ale zas to nemusí platiť pre každého a tak to nieje možné považovať za celkové ovplyvňovanie trhovej ceny.
Presne a bez diskusií !!!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
buchač
bjuty smis
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......
Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr.
remeselníkov možno nepotrebuješ, ale k holíčovi chodíš ? krajčírku sem tam nepotrebuješ ?
vnučku na zmrzlinu nezobereš ? ženu na večeru ?
k šustrovi boty opraviť ? v lete si pivko nešupneš ?
deti chodia na krúžky, športovať...., kozmetička, .
naozaj myslíš, že zaplatíš za ostrihanie rovnako v ba, ako vo vranove ?
že 2 deci bieleho stojí rovnako v rožnave, ako v ba ?
Ale veď to je všetko normálny trh.
Všetko so všetkým súvisí.
Vždy bol aj lokálny trh. Napríklad Bratislavský. Všetko sa tu vzájomne vyvažuje. Dokonca aj trh v centre je iný, ako v Petržalke a iný aj v Ružinove, Rači, Vrakuni.
---------------------------
Pritom nemáš v týchto lokalitách rôznu priemernú mzdu. Každý tu zarába od do. Od málo do veľa a rovnako každý inak míňa od málo do veľa.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskri...a-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Skôr zapindať...
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskri...a-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.
Inzerát člena SaS ? ... a vieš, čo znamená hentá skratka ?
Sprostý a Sprostejší ...
---------------------------
Ak by to bolo v hrubom, tak by mladá právnička nedostala ani len minimálnu mzdu...http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/k...polrok=2015-06


Si myslíš, že by nejaká mladá právnička išla drieť stoličku za 500€ v čistom ??? Dokonca v Blave ?
Nebuď naivná...zabudni.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchac, mzda sa udava iba v hrubom.. Takze tvoja veta nedava zmysel.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchac, mzda sa udava iba v hrubom.. Takze tvoja veta nedava zmysel.
Dám Ti domácu úlohu !
Prečítaj si, na koho a aj na čo som reagoval.

Pre navigovanie na správnu odpoveď Ti ponúkam pomôcku...hľadaj slovo/á ..." hrubý/á"...
1 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, momentálne nemám čas na domáce úlohy, venujem sa teraz veľmi príjemným záležitostiam
0 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

korela
Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskri...a-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.
Veď je tam jasne napísané, že brutto... aj to až po zapracovaní...
A to si zrejme ešte myslí, aký je veľkodušný - voči právničke s praxou. Sú absolventi práva, ktorí v BA začínajú za gastráče ... Bez praxe, bez konexií a tatkovej kancelárie potrebujú niekde začať... Bez ohľadu na kvalitu školy, ktorú práve opustili...
A ktorý právnik/advokát si bude chovať hada na prsiach?
Naposledy upravil Oliwa : 15.12.15 at 13:06
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa
korela
Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskri...a-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.
Veď je tam jasne napísané, že brutto... aj to až po zapracovaní...
A to si zrejme ešte myslí, aký je veľkodušný - voči právničke s praxou. Sú absolventi práva, ktorí v BA robia za gastráče ... Bez praxe, bez konexií a tatkovej kancelárie potrebujú niekde začať... Bez ohľadu na kvalitu školy, ktorú práve opustili...
A ktorý právnik/advokát si bude chovať hada na prsiach?
Mne je v tomto kontexte absolútne jasné, že ta suma 500€, nemá v danom inzeráte žiadny význam. Je tam len tak bez nejakého zámeru. A tie gastráče deto.
----------------------------------------------------------
Veď každému právnikovi musí byť jasné, že o mzde sa budú jednať až neskôr a pravdepodobne až s tým, kto uspeje vo výberovom konaní.
----------------------------------------------------------
Čudujem sa, že z takejto banality tu vznikla "akože zaujímavá" téma.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nicholsonku síce nemusím..... ale toto napísala celkom dobre:
http://nicholsonova.blog.sme.sk/c/39...i.html?ref=tit
List kresťanskému demokratovi


Spomedzi trojice predkladateľov sa obraciam práve na Vás, lebo spolu sedíme v ľudskoprávnom výbore. To je výbor, ktorý by sa mal zaoberať ľudskými právami a sedia v ňom poslanci, ktorí by mali mať blízko k ľudským právam.

Milý pán poslanec Mikloško, milý kolega,

V rozprave k Vášmu návrhu zákona, ktorým ste chceli presadiť trestnoprávnu zodpovednosť a väzenie pre ženy, ktoré podstúpia interrupciu alebo sa nechajú umelo oplodniť, som nevystúpila a trochu netradične sa Vám prihováram prostredníctvom listu. Nevystúpila som nie preto, že by som k predmetnému návrhu nemala čo povedať, ale preto, že som Vám nechcela pridávať na vážnosti. Ani Vám, ani Vášmu inkvizičnému návrhu.

Spomedzi trojice predkladateľov sa obraciam práve na Vás, lebo spolu sedíme v ľudskoprávnom výbore. To je výbor, ktorý by sa mal zaoberať ľudskými právami a sedia v ňom poslanci, ktorí by mali mať blízko k ľudským právam. Tak, že ich budú ochraňovať a podporovať, nie tak, že ich budú chcieť istý ľudským „druhom“ odnímať. Aj žena je človek, milý kolega, dokonca aj taká, ktorej príroda a azda aj Váš Boh neumožnili počať prirodzeným spôsobom potomka.

Aj moja priateľka Anna, ktorá 7-krát potratila, kým nepriviedla na svet „dieťa zo skúmavky“, je človek, So všetkými právami na slobodu a slobodnú voľbu vybrať si z možností, ktoré jej ponúka dnešný svet, vrátane modernej medicíny. Aj jej 5 ročný syn Matúš, jeden z piatich miliónov umelo počatých, je človek. Neuveríte, ale je mimoriadne nadaný, pekne spieva a nemá tykadlá. Anna pracuje so slovami, skladá ich do krásnych viet a tie potom do kníh, je veriaca, aj keď do kostola nechodí, plakala pri správach o teroristických útokoch v Paríži a modlí sa za asýrskych kresťanov na Slovensku.

Je absurdné si predstaviť, že pre Vás je Anna súca za mreže a Matúš je pre Vás niečo, čo ani nemalo vzniknúť. Je to dieťa ako všetky deti, aj ako tie Vaše – deti, vnúčatá, pravnúčatá. Je darom pre svoju mamu a možno raz urobí niečo prevratné, za čo bude spoločnosť vďačiť práve pokroku vedy. Toto je jeden z Vašich argumentov proti interrupciám, nie? Že nenarodené deti by mohli prežiť plnohodnotný život a nikdy nevieme, z koho bude Einstein. A predsa je ten chlapec pre Vás menejcenný, lebo ho rodičia nepočali prirodzene... O koľko prirodzenejšia je záchrana života transfúziou, voperovanie kardiostimulátora alebo umelého kĺbu? Na poslednej predvianočnej schôdzi ste nám zavinšovali ako zástupca seniorov... Viete, koľkí z nich behajú po svete len vďaka pokroku modernej medicíny s kardiostimulátorom alebo s umelým kĺbom? A viete koľkí z nich ľúbia svoje vnúčatá, možno aj zo skúmavky?

Vaším návrhom ste zranili anny a matúšov. A na Slovensku je ich oveľa viac ako si myslíte, stovky detí sa narodí ročne vďaka službám asistovanej reprodukcie. A medzi ich rodičmi je veľa veriacich párov, pán Mikloško. Veria v rovnakého Boha ako Vy.

Desím sa návrhov, akým bol ten Váš. Desím sa toho, že v pléne Národnej rady, ktorá má chrániť občanov a nie ich ohrozovať a kriminalizovať, je 19 poslancov, ktorí Vás podporili. A desím sa toho, že všetkých do parlamentu zvolili tisíce občanov. Len dúfam, že Vám dali hlas lebo netušili, čo ste schopný navrhnúť a obhajovať nielen ako poslanec, ale aj ako člen ľudskoprávneho výboru.

Pán Mikloško, z Vašich vyjadrení viem, že homosexualitu chápete ako chorobu a z vašich občasných fórikov vyplýva, že vrcholom práv žien je, že môžu voliť. Všimla som si, že KDH Vás opäť dalo na kandidátku. Nech už to dopadne akokoľvek, ak ten mandát obhájite, skúste zvážiť výber iného výboru, ako toho, ktorý má byť gestorom dodržiavania ľudských práv pre každého v tejto krajine. Ženy a „deti zo skúmavky“ nevynímajúc.
A prečo viac-menej s týmto súhlasím?
Pretože zopár poslancov, ktorí sú už mimo reality, ktorí zaspali dobu a ostali n stredoveku, predkladá zákony, ktoré v dnešnej dobe sú zastaralé a nepoužiteľné, predkladajú zákony, ktoré platili v stredoveku - chcú zaviesť inkvizíciu, chcú, aby sa občania riadili cirkevnými zákonmi (ujha - čo mi to pripomína? ..... DAESH!).
Títo posranci vy už mali si vstúpiť do svedomia a nekaziť v tejto spoločnosti vzduch svojimi nezmyslami. Sú v parlamente ZBYTOČNÍ, keď navrhujú pravidlá, ktoré sú PROTI ľuďom, sú proti národu!
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Niekedy mám pocit, že tí traja + tí 16-ti, ktorí hlasovali "ZA", pochádzajú práve z nevydarenej interupcie...
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pekne napísané,
ale aj tak, je členom SaS.
misoft ty tiež homosexualitu veľmi nemusíš, ale ani Mikloška a KDH.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
to akože tvoj taxikár v blave ťa odvezie inak ako môj v gelnici, ?? či tvoj holič ťa inak oholí ako mňa?? či saunu vykúriš na teplotu a spotrebuješ viac enegie ako ja tu?? trepeš hovadiny, je to umelé
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nandrolon
Niekedy mám pocit, že tí traja + tí 16-ti, ktorí hlasovali "ZA", pochádzajú práve z nevydarenej interupcie...
na pocity sa ty vytoto. máš aj mozog v hlave
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bettylou
bjuty smis
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
to akože tvoj taxikár v blave ťa odvezie inak ako môj v gelnici, ?? či tvoj holič ťa inak oholí ako mňa?? či saunu vykúriš na teplotu a spotrebuješ viac enegie ako ja tu?? trepeš hovadiny, je to umelé
Bodaj by si mal pravdu, ale nemáš.
Všetko je skutočné a ani tie ceny nemáme umelé. Veď si skús urobiť umelú cenu a uplatni ju na trhu. Pár rokov sme tu mali regulované ceny nájmov a bytov a čo sa dialo? Ako vás štvalo, že si nejaký politik kúpil byt za smiešnu - umelú cenu (regulovanú).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozerám správy: Prievidza.... pred dvoma rokmi sám najvyšší sľuboval vybudovanie obchvatu Prievidze, že to bude do konca 2015! Teraz ukazovali i odpovede od ministrov! Realizácia možno v 2017-2019!!!!!! Takto vláda na čele s tým červeným birmovaným si robí srandu z vlastného národa!
Je to hnus, ako vedia sľubovať a potom sa na to vy*rať! Hlavne, že teatrálne odškrtáva okienka, čo "všetko" on urobil.... populista, ktorý by už konečne mal dostať po papuli, ale takú fajnú, rýdzu slovenské, až by mu hlava odletela z krku!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Pozerám správy: Prievidza.... pred dvoma rokmi sám najvyšší sľuboval vybudovanie obchvatu Prievidze, že to bude do konca 2015! Teraz ukazovali i odpovede od ministrov! Realizácia možno v 2017-2019!!!!!! Takto vláda na čele s tým červeným birmovaným si robí srandu z vlastného národa!
Je to hnus, ako vedia sľubovať a potom sa na to vy*rať! Hlavne, že teatrálne odškrtáva okienka, čo "všetko" on urobil.... populista, ktorý by už konečne mal dostať po papuli, ale takú fajnú, rýdzu slovenské, až by mu hlava odletela z krku!
Čo sa nad tým pohoršuješ?
Veď to nesľuboval tebe, to sľuboval tým svojim "červeným birmovaným".
------------------------------
Keď ti tu verejne sľúbim milión, urobíš tu pred všetkými kotrmelec?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pelegrínyimu včera vykradli byt
a, vráti prezident protiteroristické zákony do parlamentu
b, hrozbu nesplní a nevráti
ak vráti
a, odhlasujú ich znova poslanci jednomyseľne
b, odhlasujú ich len ústavnou väčšinou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať