Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.

takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
bjuty smis.
Viem že neprijmeš myšlienku, že zo spoločného sa kradne najľahšie a vždy sa nájde spôsob, ako sa beztrestne obohatiť. Môžeš kontrolovať a strážiť, šikanovať a bojovať a vždy to bude 50:50.
----------------------------------------------------
Jediná možná cesta je cesta z dola. Nie zhora. Z EU a z vlády a z mesta. Základom je, aby gro rozhodoval občan a denne. Nie raz za štyri roky a len nevyhnutné, či znesiteľné zlo.

prečo by som to neprijal ?

kde tvrdím niečo iné ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
presne....na zdravotníctvo dávame dosť, len neefektívne...to isté školstvo....


teraz idú štrajkovať aj učitelia...minister tvrdí, že nemá....

a hned nato dá 20 000 000 éček na digitalizáciu učiva pre škôlky...
http://veronikaremisova.blog.sme.sk/...a.html?ref=tit

plat lektora ? 600.-...na deň....

sami učitelia, sestry musia na to upozorňovať...mať odvahu..
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
taiko
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
presne....na zdravotníctvo dávame dosť, len neefektívne...to isté školstvo....


teraz idú štrajkovať aj učitelia...minister tvrdí, že nemá....

a hned nato dá 20 000 000 éček na digitalizáciu učiva pre škôlky...
http://veronikaremisova.blog.sme.sk/...a.html?ref=tit

plat lektora ? 600.-...na deň....

sami učitelia, sestry musia na to upozorňovať...mať odvahu..
Ale toto nieje o odvahe. To je o hazarde s vlastnou kariérou. Uvedom si, že v tomto systéme žiadny učiteľ, ani sestra, nikdy nevie kto je poctivý a kto o nich môže a na základe čoho rozhodnúť. Kto je v tom duálnom systéme zaangažovaný a akú má skutočnú moc. Jedna sestra, či učiteľka nikomu chýbať nebude. Urobia z nich neschopné z mesiaca na mesiac.
--------------------------------------------
Sám systém vytvára tie podmienky na beztrestné tunelovanie všetkého.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko dal pekný príklad, že sa to dá....

ale ty si môžeš dalej uvedomovať, že sa to nedá.....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lenže s tym čo napísal jar88 osobne suhlasím. Nikomu nebude chýbať 1 sestra.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
bjuty smis.
Viem že neprijmeš myšlienku, že zo spoločného sa kradne najľahšie a vždy sa nájde spôsob, ako sa beztrestne obohatiť. Môžeš kontrolovať a strážiť, šikanovať a bojovať a vždy to bude 50:50.
----------------------------------------------------
Jediná možná cesta je cesta z dola. Nie zhora. Z EU a z vlády a z mesta. Základom je, aby gro rozhodoval občan a denne. Nie raz za štyri roky a len nevyhnutné, či znesiteľné zlo.

prečo by som to neprijal ?

kde tvrdím niečo iné ?
Si predsa zástancom všeobecného povinného poistenia, či nie?
Veď iná možnosť mať dobré zdravotníctvo pre všetkých nejestvuje. Všetci by sa dobrovoľne nepoistili a tí nepoistení by sa liečili na úkor poistených.
To isté platí aj o sociálnom zabezpečení. Tam by tí nepoistení aj tak zostali na krku štátu, teda aj tých sociálne poistených.
------------------------------------------------
Ale nieje to tak. Aj dobrovoľné poistenie by fungovalo a fungovalo by lepšie a spravodlivejšie.
Boli by lepšie zárobky, dôchodky a aj zdravotníctvo a školstvo.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
Možno boli mimo hru a hrala to ich konkurencia.
----------------------------------------------------
Asi tam majú viac záujmových skupín. Každý vie, že ich obletuje množstvo obchodných zástupcov. Je to akože verejné tajomstvo.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

A ešte jedna drobnosť.
Dúfam, že už nieje tajomstvo, že vyrobiť sa dá čokoľvek a kdekoľvek na svete. To však samo o sebe nevytvára bohatstvo. Bohatstvo vytvára až jeho dobrý predaj.
----------------------------------------
Napríklad formu na injekčné striekačky ti vyrobia aj v Číne. Vyrobia ti ich aj desať a všetky budú rovnaké a samozrejme, že aj striekačky budú navlas rovnaké. Rovnako aj plast ti v tej Číne vyrobia absolútne ten istý. A samozrejme že aj striekačky budú všetky rovnaké. Rovnaké vylisuješ na Slovensku a presne také isté aj v Číne.
Rozdiel je len v tom, na ktorých dodávateľ viac zarobí. Či si dá na 2 centy prirážku 30 centov, alebo na 5 centov 35 centov.
---------------------------------------
Ak by tu bol zdravý trh, mohol by si dať len 5€ na základnú cenu 10 000 striekačiek a aj tak by sa musel obávať konkurencie a špekulovať, kde dobre nakúpiť, aby si mohol zarobiť aj 6 či 8€ na 10000 striekačiek.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
A ešte jedna drobnosť.
Dúfam, že už nieje tajomstvo, že vyrobiť sa dá čokoľvek a kdekoľvek na svete. To však samo o sebe nevytvára bohatstvo. Bohatstvo vytvára až jeho dobrý predaj.
----------------------------------------
Napríklad formu na injekčné striekačky ti vyrobia aj v Číne. Vyrobia ti ich aj desať a všetky budú rovnaké a samozrejme, že aj striekačky budú navlas rovnaké. Rovnako aj plast ti v tej Číne vyrobia absolútne ten istý. A samozrejme že aj striekačky budú všetky rovnaké. Rovnaké vylisuješ na Slovensku a presne také isté aj v Číne.
Rozdiel je len v tom, na ktorých dodávateľ viac zarobí. Či si dá na 2 centy prirážku 30 centov, alebo na 5 centov 35 centov.
---------------------------------------
Ak by tu bol zdravý trh, mohol by si dať len 5€ na základnú cenu 10 000 striekačiek a aj tak by sa musel obávať konkurencie a špekulovať, kde dobre nakúpiť, aby si mohol zarobiť aj 6 či 8€ na 10000 striekačiek.
Ale ved vieme, že prečo čína. Ja som len zvedavy, že čo sa bude diať, až v tych krajinach zistia, že maju koli tomu zničene životne prostredie a relatívne nízke mzdy.
Až tym investorom raz niekedy stupnu obrovske naklady spojene s enviromentalnou zaťažou. A to nie su iba striekačky. Len elektrotechnicky priemysel spotrebuje obrovske množstvo vody. Príroda nie je nekonečna. Raz to narazí na limity.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

duves
Lenže s tym čo napísal jar88 osobne suhlasím. Nikomu nebude chýbať 1 sestra.
isteže...

v jednote je sila...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Sám systém vytvára tie podmienky na beztrestné tunelovanie všetkého.
Skús TY niečo vytunelovať a skončíš raz dva v Ilave alebo Leopoldove.
Tunely sú pre "väčšie lokomotívy"...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
Hovorí sa, že 1 lastovička jar nerobí.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bjuty smis
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.

takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
taiko
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
Hovorí sa, že 1 lastovička jar nerobí.
ale hovori sa aj " ked neprsi, aspon nech kvapka ". Vsetko sa zacne najnrv u jedneho cloveka a ked je dost mudrych a vnimavych okolo neho, tak moze dobra vec pokracovat. Ked je ale obklopeny hlupakmi a ignoratnmi, nuz leto veru leto neurobi.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
bjuty smis
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.

takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?
nuz teda nech sestry sedia na riti a placu ako je zle v zdravotnictve Presne pre takyto pristup je Slovensko v prevelebnej. A este budeme bagatelizovat tych, ktorym to nie je jedno a ktori nasli odvahu

Bolo by uz nacim si uvedomit, ze zato ako Slovensko vyzera nemozu politici, ale ludia samotni. Ti ktori volia, ti ktori sa neozyvaju, ti, ktorym je vsetko jedno, ti, ktori vravia, ze za vsetko zle moze niekto iny.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
jar88
A ešte jedna drobnosť.
Dúfam, že už nieje tajomstvo, že vyrobiť sa dá čokoľvek a kdekoľvek na svete. To však samo o sebe nevytvára bohatstvo. Bohatstvo vytvára až jeho dobrý predaj.
----------------------------------------
Napríklad formu na injekčné striekačky ti vyrobia aj v Číne. Vyrobia ti ich aj desať a všetky budú rovnaké a samozrejme, že aj striekačky budú navlas rovnaké. Rovnako aj plast ti v tej Číne vyrobia absolútne ten istý. A samozrejme že aj striekačky budú všetky rovnaké. Rovnaké vylisuješ na Slovensku a presne také isté aj v Číne.
Rozdiel je len v tom, na ktorých dodávateľ viac zarobí. Či si dá na 2 centy prirážku 30 centov, alebo na 5 centov 35 centov.
---------------------------------------
Ak by tu bol zdravý trh, mohol by si dať len 5€ na základnú cenu 10 000 striekačiek a aj tak by sa musel obávať konkurencie a špekulovať, kde dobre nakúpiť, aby si mohol zarobiť aj 6 či 8€ na 10000 striekačiek.
Ale ved vieme, že prečo čína. Ja som len zvedavy, že čo sa bude diať, až v tych krajinach zistia, že maju koli tomu zničene životne prostredie a relatívne nízke mzdy.
Až tym investorom raz niekedy stupnu obrovske naklady spojene s enviromentalnou zaťažou. A to nie su iba striekačky. Len elektrotechnicky priemysel spotrebuje obrovske množstvo vody. Príroda nie je nekonečna. Raz to narazí na limity.
Keď už si to otočil na to životné prostredie, tak by som rád upozornil, že vybudovanie Európy má za sebou tiež nejakú tú enviromentálnu stopu. A dovolím si tvrdiť, že takú stopu Čína určite nezanechá.
Zober si len posledných 100 rokov, to je od roku 1914 - 1917.
Ako efektívne sa vyrábala oceľ, cement, vápno, pálená tehla, škridla, v Európe, Rusku a ako efektívne v USA. Všimni si, že s rozvojom poznania a technického pokroku efektivita rapídne stúpala.
------------------------------
V USA správne posúdili, že všetci ľudia na svete, majú právo využívať tieto poznatky a pôžitky, ktoré z toho plynú. Že aj rozvojové krajiny majú mať rovnakú možnosť. Preto iniciovali založenie WTO. Preto globalizácia.
--------------------------------------
Prečo by len Európa mala mať právo na rozvoj? Pritom si ju sami Európania zbúrali dva krát za sebou. (prvá vraj "svetová"vojna) a druhá už naozaj svetová vojna. Pritom nikto na Európu zvonku neútočil.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Ešte niekto bude spochybňovať, že je to len riadené rozkrádanie verejných financií?
http://www.aktuality.sk/clanok/31181...cudnom-tendri/
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko

nuz teda nech sestry sedia na riti a placu ako je zle v zdravotnictve Presne pre takyto pristup je Slovensko v prevelebnej. A este budeme bagatelizovat tych, ktorym to nie je jedno a ktori nasli odvahu

Bolo by uz nacim si uvedomit, ze zato ako Slovensko vyzera nemozu politici, ale ludia samotni. Ti ktori volia, ti ktori sa neozyvaju, ti, ktorym je vsetko jedno, ti, ktori vravia, ze za vsetko zle moze niekto iny.
Taiko, fakt v tom nepokračuj. Toto ked ukažem polovičke....sa zasmeje.
Nema čas sedieť. Kolkokrat nema čas sa napiť, isť na wc.
Nepíšte o pracovnom dni sestier, ak o tom nemate realne info.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať