Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
skús to radšej s tým pavlom54.....už si sa zapísal ?
pseudo pisárik , ak si niečo vymýšľaš tak treba presvedčivo a ak nemáš argumenty tak mlč aby si iní nemysleli že si vieš čo, Sú niektorí o ktorých sa hovorí "ten keď príde k rozumu tak sa z toho zblázni".
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves
bjuty smis
duves
bjuty smis

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...
Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.

takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?
Bez ohľadu na to či sa šafári alebo nie, častokrát sú obchodné zmluvy postavené tak že by sa o ich obsahu nemala dozvedieť tretia strana takže ak z nemocnice niekto niečo vykecal tak(ekonóm právnik účtovníci) riskuje že príde o miesto. A stále premýšľam prečo pri nákupoch je z von z kola zdravotná poisťovňa či ona neschvaľuje a neuhrádza položky za výkony z ktorých sa potom hradia nákupy?
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jednoznačne pavol54. Okrem toho čo robí NKÚ? Predražene nakupy a na to upozorňuju sestry a lekari? Ved to je chore. Oni nič nenakupuju, ceny neporovnavajú. A kto to ma porovnavať? Ved na to su tam určeny ludia.
1 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pred nejakym rokom, možno to boli dva roky späť, neviem presne, tak boli članky na pravda.sk, ako chcu sestry štrajkovať. Nejaky "všeznalek" tam napísal, že čo taka sestra chce, ved ona iba podava lekarovi zdravotnú kartu. Pan minister, takže to lahko nahradite. Kto kolvek poda lekarovi zdravotnu kartu, nie?
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
samozrejme, tam som dal jeden link...pieštany sú druhý prípad....

každý normálny minister, ked za ním dojdú, že chcú viac a nepovedie odkial s nimi vyrazí dvere....
ked dojdú za ním s fasciklom plným lúpeží v zdravotníctve, pomôže im to.....

ja osobne odmietam akceptovať, že to. čo tu zlodejskí socani predvádzajú je nemenný stav a tak to musí byť..

podla teba to zverejnenie ct v piešťanoch tou sestrou a doktorom nezabránilo tomu tunelu ?
neletel arcizlodej alipaška z postu predsedu nr ?
Presne to je tvoj problém. Ty to jednoducho odmietaš akceptovať.
Ty jednoducho odmietaš akceptovať skutočnosť, že ľudská rasa je z desiatich percent tvorená, mimoriadne nadanými jedincami. Sú to jedinci s nadpriemernými kombinančnými schopnosťami. Väčšina z nich sa uplatní v legálnych činnostiach a ostatná spoločnosť z ich činnosti má prospech. Ale určitá časť z nich sa uplatňuje aj v nelegálnych veciach. Majú schopnosť konať beztrestne a bez vlastného rizika, lebo do tých vecí dokážu zapojiť a zaangažovať tých menej schopných, ale za to veľmi ctižiadostivých a hamižných jedincov. Jasné že za zanedbateľnú cenu.
Pritom pre nich nieje dôležité, na ktorom vrecku máš práve ruku. Prímu to, ako skutočnosť a pošpekulujú, ako ti ju z toho vrecka dať na iné, ale najskôr ti ho riadne prešmátrajú. Tak či tak, ťa nakoniec z toho kabáta vyzlečú skôr, než stihneš svoje peniažky utratiť.
---------------------------------------
No a čo sa týka toho zachráneného CT. Klobúk dole pred takým doktorom a zdravotnou sestrou. Teda za predpokladu, že nie sú aktérmi inej skupiny. Zachránili státisíce euro pre zdravotníctvo. Ale zmluva bola zrušená a nemocnica (jej pacienti) to CT aj tak nemajú. Pritom konečný účet, aj tak nieje a ani tak skoro na stole nebude. Teda, ak sa jednalo o nejaký trestný čin. Vyšetrovanie môže preukázať, že firma sa ničoho trestného nedopustila, že to majú na triku zamestnanci mesta, štátu, obce a bude žiadať nejakú náhradu. .
----------------------
A čo s tým do budúcna? To dokedy budeme bez toaletného papiera, bez sestier, bez CT a iných potrebných vecí?
Dokedy budeme čakať na dialnicu aspoň do KE, na obchvat, tunel cez Karpaty a podobné, inde úplne samozrejmé veci?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
Pred nejakym rokom, možno to boli dva roky späť, neviem presne, tak boli članky na pravda.sk, ako chcu sestry štrajkovať. Nejaky "všeznalek" tam napísal, že čo taka sestra chce, ved ona iba podava lekarovi zdravotnú kartu. Pan minister, takže to lahko nahradite. Kto kolvek poda lekarovi zdravotnu kartu, nie?
Jasné že tie sestry robia aj podstatne zodpovednejšie veci a ešte k tomu aj SO NE nočné a čo ja viem čo. Dokonca aj zaplatené majú (na naše pomery) ako tak dosť dobre.
Podstatné na tom je, že prišli na to, že majú účinnú páku na tých akože mocných.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Hosi, vidim ze Vas Vase manzelky uz nebavia, tak sa tu j.... sulozite od rana medzi sebou :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ps: sestry nezarobia malo oproti ostatnym profesiam... a cele noci tak tvrdo na chodbach JISIEK narabaju hlasivkami, ze JISkarov dviha z posteli...
Ps2: tiez mam 1 v rodine...
Ked moja babka umrela, cca 2 roky spat, tak prisli na to, az ked ju rano budili... nasrat do ruk a nepustit k vode. Cest vynimkam, ale to je tak 1 z 5-tich a to som este optimista.
Staci sa pozriet do CR a mate pocit ze je to 2000 km od Slovenska...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Co mam aj ja aj kolegyne vlastnu skusenost, tak najhorsie sestry su okolo 35 rokov. Mlade sa este ako tak snazia a starsie uz maju skusenosti, drill a zodpovednost. Tieto maju ale vsetko na salame, staraju sa iba o svoju pohodu, chichichi-checheche, najlepsie s nejakym doktorom, cigaretka a tak. Zodpovednost, odbornost, ludskost 0,001.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

duves
To sú predstavy, jak Hurvínek o válce. Ty budeš určite manažér.
Som. A ty urcite budes stary uj.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
skús to radšej s tým pavlom54.....už si sa zapísal ?
pseudo pisárik , ak si niečo vymýšľaš tak treba presvedčivo a ak nemáš argumenty tak mlč aby si iní nemysleli že si vieš čo, Sú niektorí o ktorých sa hovorí "ten keď príde k rozumu tak sa z toho zblázni".
Ja aky pisarik?
Mne hlavu nevygumovali, ja som nepodpisal jak ty.

Pises nieco o argumentoch a nedas ani jeden. Len urazas.
Uz tI dosla prihlaska od toho druheho stareho uja?

Ste ako cuk a gek )))
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nandrolon
Co mam aj ja aj kolegyne vlastnu skusenost, tak najhorsie sestry su okolo 35 rokov. Mlade sa este ako tak snazia a starsie uz maju skusenosti, drill a zodpovednost. Tieto maju ale vsetko na salame, staraju sa iba o svoju pohodu, chichichi-checheche, najlepsie s nejakym doktorom, cigaretka a tak. Zodpovednost, odbornost, ludskost 0,001.
A teraz tú o Jankovi a Marienke
0 2
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
bjuty smis
samozrejme, tam som dal jeden link...pieštany sú druhý prípad....

každý normálny minister, ked za ním dojdú, že chcú viac a nepovedie odkial s nimi vyrazí dvere....
ked dojdú za ním s fasciklom plným lúpeží v zdravotníctve, pomôže im to.....

ja osobne odmietam akceptovať, že to. čo tu zlodejskí socani predvádzajú je nemenný stav a tak to musí byť..

podla teba to zverejnenie ct v piešťanoch tou sestrou a doktorom nezabránilo tomu tunelu ?
neletel arcizlodej alipaška z postu predsedu nr ?
Presne to je tvoj problém. Ty to jednoducho odmietaš akceptovať.
Ty jednoducho odmietaš akceptovať skutočnosť, že ľudská rasa je z desiatich percent tvorená, mimoriadne nadanými jedincami. Sú to jedinci s nadpriemernými kombinančnými schopnosťami. Väčšina z nich sa uplatní v legálnych činnostiach a ostatná spoločnosť z ich činnosti má prospech. Ale určitá časť z nich sa uplatňuje aj v nelegálnych veciach. Majú schopnosť konať beztrestne a bez vlastného rizika, lebo do tých vecí dokážu zapojiť a zaangažovať tých menej schopných, ale za to veľmi ctižiadostivých a hamižných jedincov. Jasné že za zanedbateľnú cenu.
Pritom pre nich nieje dôležité, na ktorom vrecku máš práve ruku. Prímu to, ako skutočnosť a pošpekulujú, ako ti ju z toho vrecka dať na iné, ale najskôr ti ho riadne prešmátrajú. Tak či tak, ťa nakoniec z toho kabáta vyzlečú skôr, než stihneš svoje peniažky utratiť.
---------------------------------------
No a čo sa týka toho zachráneného CT. Klobúk dole pred takým doktorom a zdravotnou sestrou. Teda za predpokladu, že nie sú aktérmi inej skupiny. Zachránili státisíce euro pre zdravotníctvo. Ale zmluva bola zrušená a nemocnica (jej pacienti) to CT aj tak nemajú. Pritom konečný účet, aj tak nieje a ani tak skoro na stole nebude. Teda, ak sa jednalo o nejaký trestný čin. Vyšetrovanie môže preukázať, že firma sa ničoho trestného nedopustila, že to majú na triku zamestnanci mesta, štátu, obce a bude žiadať nejakú náhradu. .
----------------------
A čo s tým do budúcna? To dokedy budeme bez toaletného papiera, bez sestier, bez CT a iných potrebných vecí?
Dokedy budeme čakať na dialnicu aspoň do KE, na obchvat, tunel cez Karpaty a podobné, inde úplne samozrejmé veci?
Mozno to je ten moj problem...
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bjuty smis
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
Som tušil, že si teplý
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

duves
bjuty smis
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
Som tušil, že si teplý
Pana beka...zase krasny dokaz inteligencie..
Teba pali spravi hned svojim zastupcom...
Ci som teply, alebo nie som,

Ty stale budes stary uj ))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

duves
bjuty smis
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
Som tušil, že si teplý
A nie je? Veď má 36,6°C..... nie je Mrazík.....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
toto je na tejto dobe choré
http://zurnal.pravda.sk/fenomen/clan...ne-ako-safran/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
Toto je (podľa mňa) najdôležitejšie v celom článku a mám dojem, že vzhľadom k histórii aj najpravdvejšie

"Zmenu pripisuje Uhliarik rozpadu poľnohospodárskych družstiev, ktoré postupne zrušili veľkochovy ošípaných a prestali družstevníkom vyplácať naturálne odmeny v podobe obilia a kukurice. Z dvanástich metrákov zrna sa vykŕmiť v jednej vidieckej rodine aj štyri bravy. Po transformácii poľnohospodárstva vyschol lacný zdroj krmív a za drahé kŕmne zmesky sa už svine ľuďom neoplácalo chovať."

Akurát by som doplnil, respektíve opýtal sa, že čo bolo príčinou ?
Môj názor je na to asi taký, že po nežnej sa začali teda diať veci a je aj jasné, komu je potrebné za tento stav poďakovať sa.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
duves
Toto je (podľa mňa) najdôležitejšie v celom článku a mám dojem, že vzhľadom k histórii aj najpravdvejšie

"Zmenu pripisuje Uhliarik rozpadu poľnohospodárskych družstiev, ktoré postupne zrušili veľkochovy ošípaných a prestali družstevníkom vyplácať naturálne odmeny v podobe obilia a kukurice. Z dvanástich metrákov zrna sa vykŕmiť v jednej vidieckej rodine aj štyri bravy. Po transformácii poľnohospodárstva vyschol lacný zdroj krmív a za drahé kŕmne zmesky sa už svine ľuďom neoplácalo chovať."

Akurát by som doplnil, respektíve opýtal sa, že čo bolo príčinou ?
Môj názor je na to asi taký, že po nežnej sa začali teda diať veci a je aj jasné, komu je potrebné za tento stav poďakovať sa.
že by súdnictvu? Ak by existovali ponovembrové poľnohospodárske podniky tak mnohým v účtovníctve by existovala položka " nevymožené dlhodobé pohľadávky" A MZDY, vstupy do výroby, platba podľa možnosti ihneď
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
duves
Toto je (podľa mňa) najdôležitejšie v celom článku a mám dojem, že vzhľadom k histórii aj najpravdvejšie

"Zmenu pripisuje Uhliarik rozpadu poľnohospodárskych družstiev, ktoré postupne zrušili veľkochovy ošípaných a prestali družstevníkom vyplácať naturálne odmeny v podobe obilia a kukurice. Z dvanástich metrákov zrna sa vykŕmiť v jednej vidieckej rodine aj štyri bravy. Po transformácii poľnohospodárstva vyschol lacný zdroj krmív a za drahé kŕmne zmesky sa už svine ľuďom neoplácalo chovať."

Akurát by som doplnil, respektíve opýtal sa, že čo bolo príčinou ?
Môj názor je na to asi taký, že po nežnej sa začali teda diať veci a je aj jasné, komu je potrebné za tento stav poďakovať sa.
Tieto hodnotenia zbožňujem. "Múdrosť"sama, ale dobre ukrytá v náznaku.
-----------------------------------------
Absolútne prázdne tvrdenie o príčine, autorovi je úplne "jasné", že sa začali diať veci, aj komu (nekonkrétnemu) je potrebné poďakovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ako by asi mala prebiehať diskusia primerane k danej téme.
Pritom musím podotknúť, že to nieje moja krvná skupina a že ich názor nezdieľam.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/...zor-je-usudek/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať