Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Novidis, vsetko super vlastnosti silneho vodcu :-))))) Skor by ma zaujimalo, kto NIE JE populista z terajsich politikov?
A zidovske korene nemam, tak nech si popiera hocico. Cenzurujuci divadla :-)) som sa nasmial, lebo cenzurovane je vsetko. Ak na to, co urobil nemal pravo, mal byt zbaveny funkcie a stihany. Ak na to mal pravo, respektujem zakon.
Najlepsie je kydat na vsetkych ale toho, koho som volil neprezradit az za hrob, lebo by som nakoniec mohol vypadat ako debo. Tiez moznost volby...
nuz proti gustu ziadny disputat.
btw. K tomu, ci vypadas ako debo alebo nie. Ja som v zupnych volbach nevolil, lebo som nebol na SK.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/0...how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/s...ych-miest.html
ale len velmi zhruba
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Chcel som len napísať, že každý miluje mudrlantov, ktorí vedia mudrovať iba do "cudzieho" ale so svojim vlastným názorom a konkrétnym faktom /napr. koho voliť/ vživote nevyjdú na svetlo sveta...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Chcel som len napísať, že každý miluje mudrlantov, ktorí vedia mudrovať iba do "cudzieho" ale so svojim vlastným názorom a konkrétnym faktom /napr. koho voliť/ vživote nevyjdú na svetlo sveta...
a ak to chceš aby vyšli s názorom, dostaneš neužitočnú to je asi ako s tým primárom s detského urgentu, alebo jedna moja zamestnankyňa že "Fuj aké svine sa tam v televízii holé vyvaľovali" a ja že pani ako viete ja to nepozerám nemôžem vedieť Ona "ja som pozerala ale s takým hnusom" Ak sa stým nestotožňujem tak nerobím farizeja.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Podľa mňa sa za svoj názor /ak nejaký majú/ hanbia, ak nemajú, o to je to horšie...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/0...how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/s...ych-miest.html
ale len velmi zhruba
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
taiko
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/0...how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/s...ych-miest.html
ale len velmi zhruba
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
pavol54
taiko
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/0...how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/s...ych-miest.html
ale len velmi zhruba
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
V princípe máš pravdu ale ľudia musia vykonávať nejakú činnosť lebo inak sa zopsujú a zostádujú, a ak im na to nedá príležitosť ekonomika, potom musí vytvoriť štátna štruktúra niečo čo usmerní činnosť ľudí v dobe voľna (napríklad niečo ako univerzita tretieho veku ale už v období produktívneho veku) ak práca poľudštila opicu tak potom prirodzená lenivosť ho stiahne na úroveň opičieho stáda.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
priznávam, že článok som nečítala. Ale ke´d vidím, čo si napísal, tak mi vždy napadne priemysená revolúcia, ke´d nápríklad tkáči začali rozbíjať tkáčske stavy, lebo im brali prácu... Kým môj pradedo vykoval kliniec, chvíľu to trvalo. A keď prišiel automat, ktorý to sekal vo veľkom, tiež prišiel o časť práce.
Tým som len chcela povedať, že tieto zmeny sa raz za čas dejú... Ja to neobhajujem, lebo fakt netuším, kam až to zájde. Možno by sme mali fakt zájsť pre poučenie do histórie....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
V princípe máš pravdu ale ľudia musia vykonávať nejakú činnosť lebo inak sa zopsujú a zostádujú, a ak im na to nedá príležitosť ekonomika, potom musí vytvoriť štátna štruktúra niečo čo usmerní činnosť ľudí v dobe voľna (napríklad niečo ako univerzita tretieho veku ale už v období produktívneho veku) ak práca poľudštila opicu tak potom prirodzená lenivosť ho stiahne na úroveň opičieho stáda.
tak tak, aj o tom sa tam pise v tom clanku
Naposledy upravil taiko : 19.01.16 at 19:05
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
taiko
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
priznávam, že článok som nečítala. Ale ke´d vidím, čo si napísal, tak mi vždy napadne priemysená revolúcia, ke´d nápríklad tkáči začali rozbíjať tkáčske stavy, lebo im brali prácu... Kým môj pradedo vykoval kliniec, chvíľu to trvalo. A keď prišiel automat, ktorý to sekal vo veľkom, tiež prišiel o časť práce.
Tým som len chcela povedať, že tieto zmeny sa raz za čas dejú... Ja to neobhajujem, lebo fakt netuším, kam až to zájde. Možno by sme mali fakt zájsť pre poučenie do histórie....
v suvislosti s tym tam pisu, ze sa otvoria noznice a jednak vzniknu este vacsie rozdiely medzi prijmom z kapitalu a prijmom z prace a popritom aj rozdiely medzi pracujucimi. Vzdelani, pracujuci vykonavajuci vysoko specializovane prace a nevzdelani vykonavajuci "jednoduche" prace. Aj tam sa noznice zvacsia. Ale nejakym zaverom, sa v clanku vyhybaju
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.
Nemá náhodou dojem, že už teraz sa vyrába zbytočne veľa ?
...veľa a nekvalitne.....

Súvislosti s tými výrobcami z Ázie netreba absolútne hľadať.

P.S.:
Peňazí je medzi pospolitým ľudom habadej...a to aj napriek tomu plaču.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.
ale ja som nic o vyrabani nepisal. Treba si to cele priecitat, inac sa tazsie diskutuje.
Okrem toho ked bude vela vysokokvalifikovanej prace, bude aj vela vysokokvalifikovanych ludi ( teda ak vlady zachytia tend ) a teda ti ludia budu predstavovat kupnu silu. Nuz a ti ostattni, nuz tych nam bude luto ako nam je luto ludi v indii, ci v Sudane. Je ale pravdou, ze ako som pisal, nejakym zaverom sa v tejto suvislosti v clanku vyhybaju a naznacuju, ze to bude problem.
Naposledy upravil taiko : 19.01.16 at 08:04
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, práve preto, že sa vyrába dnes "veľa" musí sa vyrábať úmyselne "nekvalitne".
Ak by sa vyrábalo kvalitne, tak za chvíľu by bola 60% nezamestnanosť.
Taiko, písal som o výrobe, lebo automatizácia procesov sa práve jej dotýka a bude dotýkať vždy najviac.
... veľa vysokokvalifikovanej práce... nebude nikdy existovať, lebo vždy väčšina musí byť a bude tých menej kvalifikovaných, už z princípu aby to fungovalo.
PS: buchač - s tými peniazmi máš pravdu, ale to platí teraz. Ja píšem o "situácii" keď zaniknú tie milióny pracovných miest čo sa píše v tom SCIFI článku :-)))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Buchač, práve preto, že sa vyrába dnes "veľa" musí sa vyrábať úmyselne "nekvalitne".
Ak by sa vyrábalo kvalitne, tak za chvíľu by bola 60% nezamestnanosť.
Taiko, písal som o výrobe, lebo automatizácia procesov sa práve jej dotýka a bude dotýkať vždy najviac.
... veľa vysokokvalifikovanej práce... nebude nikdy existovať, lebo vždy väčšina musí byť a bude tých menej kvalifikovaných, už z princípu aby to fungovalo.
PS: buchač - s tými peniazmi máš pravdu, ale to platí teraz. Ja píšem o "situácii" keď zaniknú tie milióny pracovných miest čo sa píše v tom SCIFI článku :-)))))))))))))))))))))))))))))))
ja som presvedceny, ze si ten clanok necital, pretoe nikde tam nepisali o zaniku milionov pracovnych miest. PIsali len o velkej medzere medzi high skilled a low skilled pracovnikmi
Co sa tej kvalifikovanej prace tyka, nepostrehol si ze oproti roku 1912 je tu podstatne viac kvalifikovanej prace ako nekvalifikovanej? ved uz teraz vidiet, ze nepotebujes v Tescu pokladnicky, v Rotterdame v pristave potrebujes ovela menej pristavnych robotnikov.
V NL napr obycajny zivnostnik uz pomaly nepotrebuje uctovnika. atd atd

Vsetkych nahradi par kvalifikovanych IT engineers, ktori spravuju systemy. Dokonca aj v mojom business uz netreba tolko ludi, lebo siete sa organizuju sami. A riadia to zase ludia s vysokou kvalifikaciou, vyssou, nez aku sme niekedy mali my v casoch, ked sme to robili rucne.
Naposledy upravil taiko : 19.01.16 at 10:12
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.
na toto sa "vynašli" sociálne dávky. Odkedy sa veľkej kríze v 29 zaviedol tento inštitút, nedoško k tak obrovskej kríze, ako bola vtedy. Tak sa teraz zavedie niečo ako bezpodmienečný príjem, odvodový bonus, alebo aké meno sa tomu dá....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, myslel som to trochu ináč ale nevadí... tou "vysoko kvalifikovanou silou" som myslel najmä ľudí v riadiacich funkciách a nie obyčajných robotníkov pri páse... ale nevadí.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, myslel som to trochu ináč ale nevadí... tou "vysoko kvalifikovanou silou" som myslel najmä ľudí v riadiacich funkciách a nie obyčajných robotníkov pri páse... ale nevadí.
aha, ja som "nic nevymyslal", ja som vychadzal z clanku
Nemozno predsa len tak nieco vymyslat a potom tym argumentovat, co povies? Ono potom diskusia straca zmysel, ked kazdy bude o tom, co si vymyslel rozpravat a nie o topic-u.
btw. .... a ked sme uz pri tom, so vsetkou pokorou a respektom k nemu, robotnika pri pase nijako nemozno pokladat za vysokokvalifikovanu prac silu
Naposledy upravil taiko : 19.01.16 at 10:29
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hr...-minulost.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať