Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
Daň solidarity....jak v De....treba zaviest.....pre vychod.....

tá tu už funguje dlhé roky ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ale neofic...v De pekne na vyplatnej paske....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

hej...to by ukludnilo vášne ))
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mne v tejto súvislosti napadlo, prečo na google mapách sú zmapované osady a iné obce nie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Bola som v terene-v centre mojej dzedziny....najprv krizovatka bajkalska-trvanska......nova cesta.....prejdem k trom veziam...a hups...hned skok do tankodromu.....potom som na hradny kopec....tam pred hodzovym majstruju cestu....len teraz rozmyslam...robosov som nevidela....a nakoniec....plataju hradny kopec....aby kocky nefrkali s pod kolies autobusov na vôkol....aj do zaparkovanych aut....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Vie tu niekto, čo je skutoče ISIS - Moslimský štát.
Ako a kde všade funguje a na čom vlastne zarába? Načo im v skutočnosti slúži teror?
A nakoniec, prečo je taká obrovská migrácia do EU a kto to všetko financuje?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Vie tu niekto, čo je skutoče ISIS - Moslimský štát.
Ako a kde všade funguje a na čom vlastne zarába? Načo im v skutočnosti slúži teror?
A nakoniec, prečo je taká obrovská migrácia do EU a kto to všetko financuje?
Pekná návnada...
Ale spapkaj si ju aj s navijákom radšej sám...

Nože vysvetli ten Tvoj pohľad na dané...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Serte na východ Versus Západ..

Toto je trochu iný level, iné hrátky medzi Západnou a Vychodnou Európou.
Zaujímavé, že "mienkotvorné" médiá sú nejak ticho.

Brusel plánuje udeľovať azyl sám, vládam mieni zobrať rozhodovacie právo
http://www.aktuality.sk/clanok/32747...dovacie-pravo/

Tu už nepôjde o nejakú smiešnu smernicu ohľadom zakrivenia banánov....
Brusel si vyslovene koleduje o rozbitie EU.
A čo NATO JE TU NAČO?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Hm...a ide sa jak podľa slovenskej svadby..."Zabava graduje"...opilec Schulz sa realizuje.


Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

http://medzicas.sk/koniec-srandy-sch...vs-imigrantom/
Ak si niekto myslí že podmienkou pre prijatie do EÚ bolo vstúpiť do NATO že to bolo pre srandu králikov tak je na omyle ekonomické a politické investície je vždy nutné zabezpečiť silou
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
buchač
Hm...a ide sa jak podľa slovenskej svadby..."Zabava graduje"...opilec Schulz sa realizuje.


Koniec srandy! Schulz pohrozil… použitím sily voči štátom, ktoré sa nepodradia “záujmu spoločnosti” vs. imigrantom.

http://medzicas.sk/koniec-srandy-sch...vs-imigrantom/
Ak si niekto myslí že podmienkou pre prijatie do EÚ bolo vstúpiť do NATO že to bolo pre srandu králikov tak je na omyle ekonomické a politické investície je vždy nutné zabezpečiť silou
To reagujete na túto vetu?
“Európa ultranacionalistov – keď oni zvíťazia – to budeme mať takú Európu, len v tejto veci, ale aj v každej inej. Potrebujeme ducha európskeho spoločenstva. A v prípade nutnosti to musí byť vynútené silou. Nemôže byť – a ja patrím k ľuďom, ktorí to hovoria -, aby sme v XXI. storočí globalizáciu a globálne problémy riešili nacionalizmom. V istom okamihu treba zabojovať a treba povedať , že v prípade nutnosti budeme proti iným bojovať, aby sme dosiahli svoj cieľ.“

------------------------------------------
PS - Mal by si si naštudovať stavbu viet Slovenského pravopisu.

Ak si niekto myslí, že podmienka vstupu do NATO, bola pre prijatie do EÚ pre srandu králikov, je na omyle. Ekonomické a politické investície je nutné vždy zabezpečiť silou.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Vie tu niekto, čo je skutoče ISIS - Moslimský štát.
Ako a kde všade funguje a na čom vlastne zarába? Načo im v skutočnosti slúži teror?
A nakoniec, prečo je taká obrovská migrácia do EU a kto to všetko financuje?
Pekná návnada...
Ale spapkaj si ju aj s navijákom radšej sám...

Nože vysvetli ten Tvoj pohľad na dané...
Ja som sa len pýtal, či to tu niekto vie?
Písali ste tu totiž, že ISIS, alebo moslimský štát, je dielom CIA. Svorne ste sa tu na tom zhodli. Dokonca aj o vyzbrojení ste sa svorne zhodli, že to USA. Potom to všetko vyznieva tak, že ste asi fanúšikmi všetkých konšpirácií, ktoré robia z USA, svetového agresora číslo jedna.
----------------------
Pritom je fakt, že na vojne aj USA (skoro) vždy zarobili. Má to však jeden dosť podstatný háčik. USA vždy viac a ľahšie zarábali na produkcii a obchode, ako na svojej vlastnej účasti vo vojnách. Vždy sa do poslednej možnej chvíle vyhýbali vojnám. Viď prvú a druhú svetovú vojnu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Buchač, v posledných rokoch sa dosť často stretávam s mladými ľuďmi z celého sveta. Sú medzi nimi aj Moslimi. Sú medzi nimi aj Aziati, Černosi a dokonca aj Európania. Nie len Arabi.
Počúvam ich názory a čudoval by si sa, aké sú rôzne. Hlavne na islam, krasťanstvo a judaizmus. Tiež sa rôznia v pohľade na globalizáciu, socializmus a kapitalizmus. Pritom všetci to so svetom myslia dobre.
---------------------
Ale narazil som na pár ľudí, arabov žijúcich v EÚ, ktorí sa debate o živote v ich komunite akosi nechceli vyjadrovať. Ale v nedávnej minulosti, mi pár ľudí z Francúzka a Holandska porozprávalo, ako to v ich bydlisku chodí. Ako tam fungujú moslimské gangy a čo je ich hlavnou silou. Jednoducho, že sa proti tomu nedá nijako brániť a že každým rokom, je to len horšie a horšie. A že polícia je tam úplne bezbranná.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, a ako sa s nimi dorozumievaš pri komunikácii?
To by som fakt rád vedel :-))))))))))
Keďže počúvaš ich názory, tak predpokladám že vieš aspoň 5 jazykov, ale najlepšie je, že nevieš ten "základný", teda angličtinu /keďže si sa tu dobrovoľne priznal/...
Dnes si si dal zase dobrý matroš, toto sú fantasmagórie najhrubšieho zrna, lebo v reále si to fakt neviem "technicky" predstaviť.
Nezásobuje ťa Kažimír?
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ked niekto nevie po anglický, neznamená, že nevie francuzský,holandský, arabsky, či perzský...


a možno aj černošský... ))
Naposledy upravil bjuty smis : 07.04.16 at 09:19
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Neznamená, to je pravda, ale ten jeho príspevok mi pripadá ako fantasmagória. To, čo on píše môže napísať nejaký veľvyslanec. Bežný človek toto nezažíva, pokiaľ nie je "aspoň nejaký misionár, ktorý chodí po svete.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Neznamená, to je pravda, ale ten jeho príspevok mi pripadá ako fantasmagória. To, čo on píše môže napísať nejaký veľvyslanec. Bežný človek toto nezažíva, pokiaľ nie je "aspoň nejaký misionár, ktorý chodí po svete.

to bola ironia...dám tam smajlíka ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

:-))))))))))))))) aj mi to tak prišlo, ale vravím si, však máš trochu aj pravdu :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Neznamená, to je pravda, ale ten jeho príspevok mi pripadá ako fantasmagória. To, čo on píše môže napísať nejaký veľvyslanec. Bežný človek toto nezažíva, pokiaľ nie je "aspoň nejaký misionár, ktorý chodí po svete.
Môžeš sa aj veľmi hlboko mýliť.
Slovensko má pomerne veľa zaujímavých ľudí so svojím jedinečným potenciálom, ako napr. aj PhDr. Milan Odran. Je o ňom veľa info na nete, STV s ním urobila dokumentárny film. Jeho rečové znalosti sú skutočne obsiahle. Keby bol v bývalom režime v KSČ, z veľvyslaneckej stoličky by sa nepohol roky. Pozná veľmi dobre reálie o svete. Sprevádzal a prekladal množstvu ľudí, to znamená, že aj čosi zažil a videl. Človek s rozhľadom a obrovskou pokorou k životu.
Námatkou http://www.magnificat.sk/old/mrosa/0503/ichmecom.htm

P.S. Vravievam tu, že nikdy neviete, kto sedí za druhým PC.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
ked niekto nevie po anglický, neznamená, že nevie francuzský,holandský, arabsky, či perzský...


a možno aj černošský... ))
Všetci mladí ľudia, ktorí cestujú po svete, vedia aspoň po anglicky a naviac, vedia narábať s PC. Na internete je množstvo prekladačov. Dokonca aj prekladačov viet a celých textov.

Naviac mám v rodine ľudí, ktorí dokonale ovládajú angličtinu, taliančinu, španielčinu. Tak že ak v debate niečo poviem, vždy to niekto automaticky preloží do potrebného jazyku. Avšak dosť často používam tablet, do ktorého napíšem obsiahlejšiu otázku, alebo odpoveď a podstrčím dotyčnému adresátovi. Takto sa striedame a napokon, on sa dozvie niečo nové odo mňa a od neho.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.sk1.sk/v2383-slovak-milan...udzich-jazykov
.
Z diskusie http://www.aktuality.sk/clanok/27293...kazeme-naucit/
Autorka niečo prečítala zo zahraničných zdrojov a o Slovensku nevie nič. Vedel priveľa, vieme o ňom málo [Liptovské noviny; 33/2012; 20/08/2012; AKTÍVNE OVLÁDAL 26, pasívne asi 15 jazykov, vytvoril univerzálnu stenografiu použiteľnú pre všetky reči, patril medzi najlepších dešifrovačov na svete. Bol dôverníkom ruského cára, o jeho služby prejavil záujem aj Lenin. Napokon ho odsúdili na smrť. Reč je o Vladimírovi Krivošovi, ktorý sa narodil 1. júla 1865 v Liptovskom Mikuláši - vtedajšom Vyšnom (Vrbickom) Huštáku. Na rodnom dome oproti múzeu Čierny orol má pamätnú tabuľu.

Milan Odran ovláda tridsať cudzích jazykov ZVOLEN. Ovláda všetky slovanské jazyky a je tiež znalcom väčšiny arabských jazykov. No zoznam rečí, ktorými sa dohovorí, je oveľa dlhší. Hovorí po rusky, poľsky, maďarsky, rumunsky, bulharsky, chorvátsky, srbsky, ukrajinsky, nemecky, španielsky, grécky, taliansky, turecky, arabsky, azerbajdžansky, albánsky, macedónsky, turkménsky, perzsky, krymsko-tatársky, uzbecky, hindsky, urdsky, mongolsky, kórejsky, indicky, japonsky, jemensky, vietnamsky. Naučil sa aj latinčinu. Milan Odran (74), rodák z Rykynčíc v Krupinskom okrese, je slavista a orientalista, historik, prekladateľ, žurnalista a dramaturg. Napríklad na orientálnu tematiku starých rozprávok napísal vyše desať rozhlasových hier pre deti a mládež, ktoré odvysielal slovenský rozhlas. Z Rykynčíc odišiel v devätnástich. Dnes žije v Bernolákove.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať