Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pokiaľ som zisťovala, na slovenskej wikipédii nie je. :-(
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nuž čo s vami. Už ste sa tu vymačkli k mojej osobe a tak poďme k veci. Noviny vás už dosť nahustili rôznymi fantasmagóriami a logické vám potom pripadá, priam neprípustné.
--------------------------
Viete aspoň to, že sú vo svete oblasti, kde už skutočne vládne "islamský štát"? Že sú aj v USA, vo Francúzku, v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Španielsku, Taliansku, vo Švédsku a tak ďalej? Že im tam ľudia úplne bežne platia každý mesiac "dane"? Dane podľa ich zákonov.
--------------------------
Dozvedel som sa, že v každom takom mieste, majú čosi ako kalifa a ten má všetkých pod palcom. Že hitom posledných rokov, je u nich dovoz a nákup poddaných z islamských krajín. Sú pre nich veľkým zdrojom financií. Hlavne tí, čo poberajú podporu a rôzne štátne dávky. Oni tým terorizmom predvádzajú svoju silu svojim poddaným, nie nám.
--------------------------
Je to obrovský biznis. Majú to pod palcom vonku v arabskom svete a aj tu v našom sociálnom svete. Majú pod kontrolou aj migračné trasy. Ani mafia sa im do toho nemontuje. Jediné v čom im pomáha mafia, je vybavovanie dokladov na úradoch. Dokladov potrebných na udelenie azylu a pre poberanie maximálnych finančných dávok. Naviac, vždy si nechávajú niekoho z rodiny v krajine pôvodu, ako rukojemníka islamského štátu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Pokiaľ som zisťovala, na slovenskej wikipédii nie je. :-(
Asi je tu viac takých Slovákov. Tiež jedného takého poznám. Utiekol do Juhoslávie vo veku, keď nemal ešte dokončené gymnázium. Vedel iba po Slovensky. Prešiel cez Taliansko do Francúzka a tam sa po čase nechal naverbovať do cudzineckej légie. Časom dezertoval, prešiel celú severnú Afriku a po desiatich rokoch odišiel do USA. V štátoch si urobil dve vysoké školy a následne pár rokov pracoval pre NASA. Pracoval ako odborník na dizajne elektroniky s kybernetikou. Našetril si nejaké peniaze a založil si vlastnú firmu na servis lodnej navigácie a neskôr malú lodnú spoločnosť v Paname. Tým pádom sa dostal do južnej Ameriky a tam sa naučil nejaké indiánske reči.
------------------------------------------
V roku 1998 tam všetko zabalil a vrátil sa na Slovensko. Tu sme sa spoznali a časom som zistil, že vie hovoriť nie len anglicky, taliansky, nemecky a tak ďalej, ale aj menej užívanými jazykmi. Jazykmi Afriky a južnej Ameriky. Tak som sa ho spýtal, koľko jazykov ovláda a on že nevie. Nevie to spočítať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - s rodinou opatrne, lebo my sa tiež nechválime, kde všade máme bratov, sestry, na akých vysokých postoch s mesačným platom prezidenta a dochádzkou do zamestnania 15 minút od vlastnej rodiny...
Takže nerád by som o tom diskutoval, lebo v každej rodine by sa našiel "niekto výrazný"...
Druhá vec je, že ak by bola pravda všetko, čo si tu popísal, tak ti môžem z vlastnej skúsenosti napísať /tiež z rodiny/, že takýto človek VôBEC nemá čas "onanovať" niekde na porade alebo nebodaj na viacerých fórach niekoľko rokov.
Taký človek je tak zaneprázdnený, že na rôzne info /ekonomické, právnické, opravárenské a čojaviem aké/ má "svojich podriadených ľudí" a on "hrá" v spoločnosti úplne "inú ligu".
Človek, ktorý trávi na nete to, čo ty má buď kancelársku prácu, ktorou je súčasť byť 24h na nete, alebo je nezamestnaný looser. Ešte je tu jedna kategória "sfetovaný VASKY" na dôchodku....
EDIT: keď už sme pri tých rôzných funkciách, čo si tu aj v minulosti nepriamo písal o synoch /alebo že by o jednom/...
Frajerina podľa mňa nie je zarábať 5 ciferné číslo v eurách mesačne niekde X tisíc kilometrov v "riti" a ešte k tomu bez rodiny. Vrchol frajeriny je zarábať to číslo ako zamestnanec 15 minút od domu v malom okresnom meste...
A ver, že tých "miest" je habadej...
Naposledy upravil Nandrolon : 07.04.16 at 10:54
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="jar88"]Nuž čo s vami.

Nuž čo už len s Tebou ?
Nie raz som tu chcel dať určite linky a určite nie z "mienkotvorných - slniečkárskych" médií.
Ale podľa mňa to nemá význam, prečítam si to či ono...aj príspevky a fertig. Zvyšok nemá nejak veľmi význam riešiť.
---------------------------
Myslíš si, že si na niečo nové prišiel ? Veď to nie je žiadna novinka.
Takto to funguje predsa už dávno a dokonca (v podstate) aj našich končinách.
Predsa pred určitým časom, po roku 89, bolo solídne sťahovanie cigánov za tými výhodami do Západnej Európy...ba dokonca kvôli nim Kanada zaviedla znovu vízovú povinnosť.
----------------------------
Mafiu do toho absolútne nemontuj. Už to nie je to, čo bývalo. Onehdá by si s nimi raz dva urobila poriadok.
Mafia je v dnešnej dobe výraz na trestnú činnosť určitého druhu. Tá dnešná ide po kšefte ako takom, nehľadiac na okolnosti a následky.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, pekný príbeh o človeku.
Ono, v prírode ak si si nevšimol je rovnováha, takže k tomu článku ti môžem napísať len jedno. "Milión vecí" získal a zároveň "milión vecí" stratil. Nikto nestihne mať za život "všetko" a tak je to aj spravodlivé.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE="buchač"]
jar88
Nuž čo s vami.

Nuž čo už len s Tebou ?
Nie raz som tu chcel dať určite linky a určite nie z "mienkotvorných - slniečkárskych" médií.
Ale podľa mňa to nemá význam, prečítam si to či ono...aj príspevky a fertig. Zvyšok nemá nejak veľmi význam riešiť.
---------------------------
Myslíš si, že si na niečo nové prišiel ? Veď to nie je žiadna novinka.
Takto to funguje predsa už dávno a dokonca (v podstate) aj našich končinách.
Predsa pred určitým časom, po roku 89, bolo solídne sťahovanie cigánov za tými výhodami do Západnej Európy...ba dokonca kvôli nim Kanada zaviedla znovu vízovú povinnosť.
----------------------------
Mafiu do toho absolútne nemontuj. Už to nie je to, čo bývalo. Onehdá by si s nimi raz dva urobila poriadok.
Mafia je v dnešnej dobe výraz na trestnú činnosť určitého druhu. Tá dnešná ide po kšefte ako takom, nehľadiac na okolnosti a následky.
S tými cigánmi máš pravdu, ale tí cigáni si tie peniaze aj sami užívali. Iné je to s Arabmi. Oni berú veľké štátne dávky, ale žijú z minima a v neskutočnej chudobe, lebo všetko musia odovzdať svojmu výberčímu daní na území ich kalifátu, ktorý naši nazývajú "No - go Zones". Sú to milióny Eur. Je to vymakanejší biznis, ako drogy, prostitúcia, obchod s bielym mäsom a podobne. Pritom riziko nula.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, pekný príbeh o človeku.
Ono, v prírode ak si si nevšimol je rovnováha, takže k tomu článku ti môžem napísať len jedno. "Milión vecí" získal a zároveň "milión vecí" stratil. Nikto nestihne mať za život "všetko" a tak je to aj spravodlivé.
Nechápem o čo ti stále ide.
Teda ak vylúčim tvoju frustráciu z vlastného ničotného života. Pripadá mi to tak, že sa stále usiluješ ospravedlňovať svoje zápecníctvo. Ako keby si sa vinil z nejakej ustráchanosti, či zbabelosti konať niečo nezvyčajné.
Inak ja som najradšej, keď som doma, ale tiež veľmi rád idem niekam von za povinnosťou. Pritom je mi jedno, či idem len tu do okolia na jednanie v nejakej reštaurácii, alebo niekam do Antverp, alebo za dom ku psom. Aj tu na Porade sem tam niečo "kuknem". Ale určite nikde inde neprispievam. Dokonca ani na fb.
------------------------------------
Tak že klídek - tabáček Nando.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, ide mi tu iba o to, že častokrát sa tu v tejto téme robí z niečoho čo je úplne normálne a prirodzené a vyskytuje sa to všade, niečo magické, nadprirodzené, ako keby sme všetci pochádzali z nejakej diery a len ty, sám náš veľký JAR88 vie, čo je život aj ďalej ako 100 metrov od vlastného príbytku.
Takých podobných ľudí o ktorých píšeš ty, je na slovensku habadej a nikto to neberie ako niečo nezvyčajné.
Vždy považujem za väčšieho frajera, ktorý si niečo vybuduje aj tu, ako utekať častokrát za hranice, zarábať tam na ich pomery minimálku, potom to zameniť na slovenské koruny /pred rokom 2008/ a tváriť sa tu ako veľký multimilionár a cestovateľ.
Pritom tie isté peniaze, ktoré si tu zamenil boli v danej krajine častokrát almužna predavačky v hypermarkete...
O tých školách radšej pomlčím, lebo VŠDS v Žiline bola svetovo uznávanou školou, narodziel od terajších.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon, ty máš záľubu v leteckom modelárstve. Čo by si povedal na to, že aj ja som mal záľubu práve v leteckom modelárstve?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

No, aj moja dcéra 5 ročná má záľubu v leteckom modelárstve, čo na to povieš?
ps: píšem to preto, lebo fakt neviem, čo mám na to "k veci" akože povedať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Nandrolon, ty máš záľubu v leteckom modelárstve. Čo by si povedal na to, že aj ja som mal záľubu práve v leteckom modelárstve?

Ešte mi povedz, že máš zbroják...a na viaceré skupiny...
Dokonca máš záľubu v strieľaní a si vynikajúci strelec...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, tých záľub má človek niektorý viac, niektorý menej, niektorý ani jednu.
Raz prevláda jedná, druhýkrát druhá.
A niekto má iba jednu záľubu, pásť svoj zadok a hnať sa za peniazmi, smutný život :-)))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

OT:
Ešte na tú tému pre Jar88.
Ak to mieriš smerom k posmeškom typu to, čomu sa venuješ ty teraz ja už mám dávno za sebou /cítim, že to tam smeruješ/ tak ti musím napísať jednu a podstatnú vec.
To, aké technológie, materiály, postupy, mechanizmy, zariadenia sa používajú teraz, tak nielen že si to nikdy nedržal v ruke, ale to ani neexistovalo a to dokonca nikde na svete, nielen u nás. Ak nevieš nič naprogramovať, zase si ťažko škrtneš.
Dnes hračka za 100 eur kúpená v tescu /lebo model to nie je/ tak oproti najlepšiemu a najdrahšiemu modelu vtedy je to technologicky a výkonovo tak, ako porovnávať nie bugatti veyron s trabantom, to by sa ešte dalo, ale ako bugati veyron s konským vozom s drevenými kolesami a bez motora.
Priemerný vek mojich "spolubojovníkov" je nad 60rokov, bežne aj nad 70 rokov.
Takže je to ako povedať dnes špičkovému chirurgovi, že však aj ja som liečil pred 100 rokmi kašeľ...
Ale ak zase neklameš, kľudne by som rád poznal vtedajšie výkony a ešte keby si napísal k tomu rok.
Napríklad, že v roku 1975 bol vrchol techniky model ovládaný dvojkanálovou súpravou na frekvencii 27 MHz s magnetickým ovládaním smerovky a podobne
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Nandrolon, ty máš záľubu v leteckom modelárstve. Čo by si povedal na to, že aj ja som mal záľubu práve v leteckom modelárstve?

Ešte mi povedz, že máš zbroják...a na viaceré skupiny...
Dokonca máš záľubu v strieľaní a si vynikajúci strelec...
Už som ti tu raz písal, že napriek tomu, že som mal ako služobnú zbraň pištoľ 7,62 nikdy som nevedel trafiť ten terč 100 x 100 cm. Myslím tým tú kruhovú časť. Pár krát sa mi podarilo trafiť spodný okraj rámu a sem tam som trafil aj pravú nohu stojana.
Samopal vz.58 to už bolo iné. Tým som vedel trafiť aj ležiaceho strelca na 250 metrov. Ale nie viac, ako raz na jeden zásobník. (30 nábojov po troch až piatich za sebou) Niekedy sa mi okolo toho terča ani len nezaprášilo.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, tých záľub má človek niektorý viac, niektorý menej, niektorý ani jednu.
Raz prevláda jedná, druhýkrát druhá.
A niekto má iba jednu záľubu, pásť svoj zadok a hnať sa za peniazmi, smutný život :-)))
Nuž posledný môj "model" bol Fokker DVII.
Celo preglejková konštrukcia kombinovaná s balzou, žhaviaci jednoválec 5 ccm a 12 kanálova súprava. Serva Mabuchi.

------------------------------------------------

V štrnástich rokoch ma to z určitých dôvodov prestalo baviť, ale brat sa toho nikdy nezbavil. Ten s tým zabíja čas dodnes.
----------------------------------------
A ešte musím doplniť, že profil a konštrukciu krídla, som si navrhol sám.
Celé lietadlo bolo vyvážené 22 g brokov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ktorý rok? lebo 12-kanál mi tam akosi nejde, predpokladám ale že za kanál považuješ každý osobitný prepínač, nakoľko ani neviem, kde by si v tom využil viac ako zopár proporcionálnych kanálov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku. Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ktorý rok? lebo 12-kanál mi tam akosi nejde, predpokladám ale že za kanál považuješ každý osobitný prepínač, nakoľko ani neviem, kde by si v tom využil viac ako zopár proporcionálnych kanálov.
5 x servo, 10 povelov. bez povelu stred. Spaľovací motor len plný plyn, alebo 1200 ot. na nastavený doraz, alebo 2650 ot. bez signálu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať