Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
Odpovedať nemusíš....a ani radšej neodpovedaj.
Ale veď už konečne pochop, že trh je ten, kto určuje ceny.
To platí všade, nie len tu na západe.
Radšej si fakt nemusel odpovedať...zasa ideš podľa svojho.
...a hlavne si ma nepochopil...alebo nechcel pochopiť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88:
Toto si TY!
http://www.inflow.cz/troll-internetovy
Internet-Troll.jpg  
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar a ty uz konecne pochop, ze zopar % ludi, ktori maju nakradnute na 10 zivotov ten trh deformuje! A vdaka tomuto javu nebude nikdy "trh" spravodlivy. Aby bol, museli by sme tychto ludi eliminovat a vylucit z neho.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
Inak bol by som vééľmi zvedavý o akom monopolnom postavení to tu pavol54 píše. Čo si pod tým mám predstaviť?

Monopol na našej ulici?

Monopol v našej dedine?

Monopol v našej dedine a troch, či piatich okolitých dedinách?

Monopol v Senci? Či dokonca v okolí Miletičky?

Alebo monopolné postavenie v oblasti medzi Trebišovom a Michalovcami?

Veď napíš, ako sa buduje monopolné postavenie na globálnom trhu, alebo na trhu EÚ, či aspoň Slovenska, západného Slovenska, alebo aspoň na trhu Bratislavského kraja.

Inak mne by stačilo, ak by si mi dal návod aspoň na Petržalku. Prípadne nejakú radu, ako si vybrať produkt, na ktorom by som si mohol naplánovať "neprimerane veľký zisk".

--------------------------------------

Ak mi niečo také dohodíš a nebude to v rozpore s mojimi morálnymi hodnotami, dám ti polovicu zdaneného zisku. A naviac ti dám právo rozhodnúť, či to chceš mať zdanené tu, alebo v niektorom z daňových rajov.
na čom frčíš? keď to prejde tak sa ozvi
Veď ty si tu splietal sfetované fantasmagorie o monopole.
ak pochopíš čo je monopol, tak sa prihlás, budeme sa baviť dobre? fakt niekedy píšeš z cesty s cieľom byť za každú cenu zaujímavý a NAJROZUMNEJŠÍ
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar a ty uz konecne pochop, ze zopar % ludi, ktori maju nakradnute na 10 zivotov ten trh deformuje! A vdaka tomuto javu nebude nikdy "trh" spravodlivy. Aby bol, museli by sme tychto ludi eliminovat a vylucit z neho.
Ak by si napísal, čím a ako tých zopár percent ľudí deformuje trh, bolo by sa o čom baviť. Takto si vlastne nič konkrétne nenapísal. Vyjadril si iba svoju nevraživosť voči bohatším a chuť ich nejakým spôsobom vylúčiť, eliminovať, odstrániť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
jar88
Inak bol by som vééľmi zvedavý o akom monopolnom postavení to tu pavol54 píše. Čo si pod tým mám predstaviť?

Monopol na našej ulici?

Monopol v našej dedine?

Monopol v našej dedine a troch, či piatich okolitých dedinách?

Monopol v Senci? Či dokonca v okolí Miletičky?

Alebo monopolné postavenie v oblasti medzi Trebišovom a Michalovcami?

Veď napíš, ako sa buduje monopolné postavenie na globálnom trhu, alebo na trhu EÚ, či aspoň Slovenska, západného Slovenska, alebo aspoň na trhu Bratislavského kraja.

Inak mne by stačilo, ak by si mi dal návod aspoň na Petržalku. Prípadne nejakú radu, ako si vybrať produkt, na ktorom by som si mohol naplánovať "neprimerane veľký zisk".

--------------------------------------

Ak mi niečo také dohodíš a nebude to v rozpore s mojimi morálnymi hodnotami, dám ti polovicu zdaneného zisku. A naviac ti dám právo rozhodnúť, či to chceš mať zdanené tu, alebo v niektorom z daňových rajov.
na čom frčíš? keď to prejde tak sa ozvi
Veď ty si tu splietal sfetované fantasmagorie o monopole.
ak pochopíš čo je monopol, tak sa prihlás, budeme sa baviť dobre? fakt niekedy píšeš z cesty s cieľom byť za každú cenu zaujímavý a NAJROZUMNEJŠÍ
Podľa tvojej reakcie vidím, že si pochopil svoj omyl v tvrdení o nejakom monopolnom postavení. Že je skoro nemožné ho vybudovať,,, a dlhodobo si ho udržať, je vďaka slobodnému prístupu naň priamo vylúčené. Nikto nedokáže využiť slobodný trh na neprimerane veľký zisk. Dokonca aj kupujúci majú možnosť kúpiť inde, alebo niečo iné.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar. Zoberme si taky maly trh, 1 budovu. Urobi sa dobra akcia na tovar pre ludi. Prijde zopar nezamestnanych paniciek prachacov co iba chodia po obchodoch a doslova vykupia dany tovar kludne v 10 nasobnych mnostvach ako bezny clovek. Tym padom je vsetko vypredane. Poobede ide na vlak chudak z prace, zastavi sa do obchodu a to, co chcel je uz vypredane. Zostava mu kupit /ak nechce byt hladny/ iba to "drahe". No a teraz si to preved na ten vas trh v osade, v dedine, v kraji, v SK, alebo global /tak, ako si vyssie pisal/. Princip je presne rovnaky, dokonca aj na burzach /soros a spol/ a vsade. V cr uz maju pekne pri akciach uvedene, napr. na osobu 5 ks. Lebo castokrat pipka zobrala 50 kusov a zamrazila. Teraz by sa musela otacat s vozikom ako pica, ktoru by verejne zo seba urobila /ludia nie su slepi/..., az kym sa jej prva pokladnicka neopytala, preco nechce nechat aj ostatnym.
Nemam nic proti prachacom. Som ale za to, aby kazdy zil na svoje pomery. Lebo ked vidim, ako prachaci idu urvat chudobnemu spred papule akciovy tovar, je mi na grcanie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
buchač

Sa čudujem, že neberieš v úvahu všetky aspekty ...
Oponuješ mi, že neprispôsobuješ si dané na svoje pomery...a ajhľa, čo píšeš ?

Nandrolon a Ty sa bavíte o domoch.
Snáď nechceš povedať, že podmienky na Kysuciach (alebo inde severnejšie - vyššie)
sú rovnaké ako na Dolniakoch...či ? Ja som netvrdil, že sú rovnaké. Napísal som na tvrdenie Nandrolona, že potom sa nečuduj, že máte menšie výplaty. Bolo to v súvislosti s tým, že oni za tú istú sumu postavia viac. Pritom cena materiálov je porovnateľná a výslednú cenu ovplyvňuje hlavne ich nižšia cena práce.

...a vzápätí otáčaš na svoju nôtu - pomery - západné zárobky - ekonomiku.

Lenže ani tu to nie je predsa v poriadku...problémy so zárobkami sú predsa jasné. Tu by si mal napísať, aké problémy so zárobkami a v čom konkrétne sú jasné. Čo to spôsobuje.
Ak by sa tieto problémy (čo je samozrejme fikcia) otočili a všetky okolité veľké fabriky šli mimo Blavy a Západného Slovenska ? Ak by sa začali tým pádom stavať aj tie autostrády opačne ?
Nuž veru, tak by bola Blava tam, kde je momentálne teraz ten zvyšok Slovenska....či ? No jasné že by sa to zmenilo, veď trh nepustí, ale aj tu by si mal napísať svoju predstavu o tom, ako by sa to otočilo. A môžem ti rovno napísať, že by sa to otočilo, ale nie tak a v tých istých podmienkach, ako si to predstavuješ.

Odpovedať nemusíš....a ani radšej neodpovedaj.
Ale veď už konečne pochop, že trh je ten, kto určuje ceny.
To platí všade, nie len tu na západe.
Radšej si fakt nemusel odpovedať...zasa ideš podľa svojho.
...a hlavne si ma nepochopil...alebo nechcel pochopiť.
Vy všetci traja radi mlžíte a zavádzate a všetci svorne oponujete a neustále niečo podsúvate. Oponujete vo všetkom čo napíšem s jasným cieľom vyvracať nevyvrátiteľné.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar. Zoberme si taky maly trh, 1 budovu. Urobi sa dobra akcia na tovar pre ludi. Prijde zopar nezamestnanych paniciek prachacov co iba chodia po obchodoch a doslova vykupia dany tovar kludne v 10 nasobnych mnostvach ako bezny clovek. Tym padom je vsetko vypredane. Poobede ide na vlak chudak z prace, zastavi sa do obchodu a to, co chcel je uz vypredane. Zostava mu kupit /ak nechce byt hladny/ iba to "drahe". No a teraz si to preved na ten vas trh v osade, v dedine, v kraji, v SK, alebo global /tak, ako si vyssie pisal/. Princip je presne rovnaky, dokonca aj na burzach /soros a spol/ a vsade. V cr uz maju pekne pri akciach uvedene, napr. na osobu 5 ks. Lebo castokrat pipka zobrala 50 kusov a zamrazila. Teraz by sa musela otacat s vozikom ako pica, ktoru by verejne zo seba urobila /ludia nie su slepi/..., az kym sa jej prva pokladnicka neopytala, preco nechce nechat aj ostatnym.
Nemam nic proti prachacom. Som ale za to, aby kazdy zil na svoje pomery. Lebo ked vidim, ako prachaci idu urvat chudobnemu spred papule akciovy tovar, je mi na grcanie.
Neviem presne o čom píšeš. Nedal si totiž konkrétny tovar.
Predpokladám však, alebo dosadím si za tovar v akcii chladené kura - možno prsia. Tieto tovary je možné aj zamraziť.
Nuž podľa môjho názoru, je to obmedzenie na 5 ks iba dobrý marketingový ťah. Nikto si predsa nekúpi viac, ako dve, či tri balenia. A určite si ani zbohatlícka panička nebude kupovať 10 násobok do mrazáku. Je to nelogické.
A akcie sa určite nerobia pre ľudí - to by si ty naozaj už mohol vedieť. Teda to, čo je skutočným cieľom akcie.
No a to, že nemáš nič proti pracháčom, si nám tu už neraz preukázal. Len ti trošku vadí, že nemusia dva krát otáčať každé euro, než ho minú a že im ani prešustrované nechýba.
----------------------------------
Len by si už konečne mohol napísať, od akej hranice majetku (alebo platu), je v tvojich očiach človek "pracháčom, či zbohatlíkom".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Urobi sa dobra akcia na tovar pre ludi. Prijde zopar nezamestnanych paniciek prachacov co iba chodia po obchodoch a doslova vykupia dany tovar kludne v 10 nasobnych mnostvach ako bezny clovek.
.....eeee....takto to nefunguje...paničky by si nechtíky dokaličili.

Nie raz som videl.... nie raz manželka oheň a síru chŕlila, keď mi spomínala, čo sa dialo na ploche pri akciových cenách. Kurčatá sa sypali z nákupných vozíkov, celé balenia vajec si "zákazníci" kradli navzájom, atď...proste grc.

Lenže zákazníci boli podnikatelia, ktorí mali malé predajničky potravín, alebo reštiky...
Samozrejme, že pri tej cene do pokladne prihodili šaržu, maržu, dph, rodné číslo švekry...a vysmiaty jak lečo zdieral ľudí v tom okolí, ktorí proste nemali šancu sa k danej akcii dostať včas....
-------------------------------------------------
Alebo aj inak.
Na chalupe v potravinách kupujem len maličkosti, inak si všetko vozím z mesta.
Minule som sa majiteľkou na tú tému debatoval, lebo mierne pindala, že jej nejde obchod. Šak aj hej, nezamestnanosť je dosť vysoká...no ceny v obchode sú ale tiež vyššie ako v meste. Len na jednom balení minerálnej vody je rozdiel cca 1,50-2€ ...a tak je to pri každom tovare.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Brazílski vedci zistili že ochorenie mozgu u dospelých súvisí so ZIKOU len teraz bz mali zistiť slovenskí akou cestou sa táto nemoc v tak masovom merítku dostala aj ku nám
Jeden môj spolužiak mal správny výrok voči niektorým čo nechápali "Ty ak raz dostaneš rozum tak sa z toho zblázniš"
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
Urobi sa dobra akcia na tovar pre ludi. Prijde zopar nezamestnanych paniciek prachacov co iba chodia po obchodoch a doslova vykupia dany tovar kludne v 10 nasobnych mnostvach ako bezny clovek.
.....eeee....takto to nefunguje...paničky by si nechtíky dokaličili.

Nie raz som videl.... nie raz manželka oheň a síru chŕlila, keď mi spomínala, čo sa dialo na ploche pri akciových cenách. Kurčatá sa sypali z nákupných vozíkov, celé balenia vajec si "zákazníci" kradli navzájom, atď...proste grc.

Lenže zákazníci boli podnikatelia, ktorí mali malé predajničky potravín, alebo reštiky...
Samozrejme, že pri tej cene do pokladne prihodili šaržu, maržu, dph, rodné číslo švekry...a vysmiaty jak lečo zdieral ľudí v tom okolí, ktorí proste nemali šancu sa k danej akcii dostať včas....
-------------------------------------------------
Alebo aj inak.
Na chalupe v potravinách kupujem len maličkosti, inak si všetko vozím z mesta.
Minule som sa majiteľkou na tú tému debatoval, lebo mierne pindala, že jej nejde obchod. Šak aj hej, nezamestnanosť je dosť vysoká...no ceny v obchode sú ale tiež vyššie ako v meste. Len na jednom balení minerálnej vody je rozdiel cca 1,50-2€ ...a tak je to pri každom tovare.
Presne tak buchač, paničky sa na akcie môžu vytoto.

Ale reštaurácie a rôzni malí obchodníci si pritom tiež čo to prilepšia, či ušetria. Ale určite z toho niesu vysmiati jak lečo. Možno si tým trošku zahoja rany a znížia svoje straty.
Veď ako sám píšeš, gro si nakúpiš v meste a dedinský "hypper - supper" použiješ len v nevyhnutnej miere. Robím to aj ja. Predsa je len pohodlnejšie nakúpiť v meste a ak sa náhodou minie voda, kúpim dve tri fľaše a nie kartóny. Pri cigaretách je to iné, tam by som kúpil aj celý kartón, ale s ohľadom na obchodníka a ostatných, kúpim zas len dve, tri balenia, aby nezostala predajnička vyrabovaná. Nuž a občasne vyrabovaný tovar predajničke určite na prosperite nepridá.
-------------------
No a k tomu, že nemali šancu sa k danému tovaru v akcii dostať a dokonca preto, že iní vykúpili, len toľko, že oni by tak či tak do mesta nešli, alebo že akcia bola spustená bez dostatočného množstva akciového tovaru. Také akcie robia reťazce vtedy, ak sú v situácii, ako bola Hypernova a "Moja samoška". U nás na dedine už zmenili rozsah sortimentu a to pred tým tu ľudia špekulovali, že kým nezničia konkurenciu (miestnu CBA) budú mať všetko a samozrejme, že lacnejšie. Ľudia sú naozaj naivní a neznalí.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Nandrolon
Urobi sa dobra akcia na tovar pre ludi. Prijde zopar nezamestnanych paniciek prachacov co iba chodia po obchodoch a doslova vykupia dany tovar kludne v 10 nasobnych mnostvach ako bezny clovek.
.....eeee....takto to nefunguje...paničky by si nechtíky dokaličili.

Nie raz som videl.... nie raz manželka oheň a síru chŕlila, keď mi spomínala, čo sa dialo na ploche pri akciových cenách. Kurčatá sa sypali z nákupných vozíkov, celé balenia vajec si "zákazníci" kradli navzájom, atď...proste grc.

Lenže zákazníci boli podnikatelia, ktorí mali malé predajničky potravín, alebo reštiky...
Samozrejme, že pri tej cene do pokladne prihodili šaržu, maržu, dph, rodné číslo švekry...a vysmiaty jak lečo zdieral ľudí v tom okolí, ktorí proste nemali šancu sa k danej akcii dostať včas....
-------------------------------------------------
Alebo aj inak.
Na chalupe v potravinách kupujem len maličkosti, inak si všetko vozím z mesta.
Minule som sa majiteľkou na tú tému debatoval, lebo mierne pindala, že jej nejde obchod. Šak aj hej, nezamestnanosť je dosť vysoká...no ceny v obchode sú ale tiež vyššie ako v meste. Len na jednom balení minerálnej vody je rozdiel cca 1,50-2€ ...a tak je to pri každom tovare.
6X 2l =18 kg to je zhruba 0,08€/kg takže 500 kg x 0,08 40 € ani kilometrovné to nepokryje za tento jeho zisk by mi voda zo zubov netiekla, keď sa bude mračiť tak od neho nekúpi nikto nič tak musí byť vysmiaty ako lečo predpokladám že má tak maximálne pick up akú má nosnosť ako ďaleko je ten lacný supermarket? no to by som ani nenakladal do auta resp len na objednávku pre dôchodcov čo nemajú auto a cigi však cena rovnaká všade tomu sa hovorí štátny(regulovaný ) monopol jedna cena jeden štát, tie dovezie distribútor
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 vedel som,ze sa zase chytis mojho nenavideneho slova "akcia". To slovo som pouzil presne rovnako ako reflexny zvyraznovac pri citani doleziteho zakona.
Co sa tyka tak si uviedol chladene kurcata. RELATIVNE kvalitny a drahsi tovar /su drahsie ako mrazene a cerstvejsie/.. Takze uplne mimo.
Pri takomto tovare som nikdy ziadne obmedzenie nevidel, lebo by bolo zbytocne, tazky, spinavy, zle ukladatelny tovar... Takze konkretne napr. "kvalitne tatranske maslo, kvalitne plnotucne mlieko, kvalitne piva /plzen, budweiser/. A este jedna vec. To obmedzenie nie je marketingovy tah. Ono sluzi preto, aby v tych obchodoch aj nieco ostalo po najazde vyhladovanych slovakov. Aj preto uz nechodim za hranicu, ale potiahnem 25 km dalej, tam uz ti najvacsi kolenovrti nechodia, lebo im nema kto zaplatit benzin :-))))))
Buchac - takto to funguje, lenze ty si bral ine panicky a ja ine panicky. Tie tvoje maju dlhe gelove nechty, vek okolo 20-ky, cigareta v hube a nic ju netrapi.
Ja som bral panicky vek o 10-20 rokov viac, oblecene v sekaci, obchody preliezaju cele dni len kde by co lacnejsie kupili a vyzorom nic moc. Az ty sam vies /ked ich poznas/ ze vsak toto su prezleceni milionari aby nekricali z davu na akciovy tovar.
Ad Jar88- milionari neobracaju kazde euro 2x. Oni ho obracaju ovela viac ako ten bezny clovek. Mamon je tazka choroba, ktora brani pustit akekolvek euro z ruky.
Odjakziva plati, ze svadba/oslava u bohatych je ovela horsia z pohladu pohostenia ako u chudobnych.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
Alebo aj inak.
Na chalupe v potravinách kupujem len maličkosti, inak si všetko vozím z mesta.
Minule som sa majiteľkou na tú tému debatoval, lebo mierne pindala, že jej nejde obchod. Šak aj hej, nezamestnanosť je dosť vysoká...no ceny v obchode sú ale tiež vyššie ako v meste. Len na jednom balení minerálnej vody je rozdiel cca 1,50-2€ ...a tak je to pri každom tovare.
6X 2l =18 kg to je zhruba 0,08€/kg takže 500 kg x 0,08 40 € ani kilometrovné to nepokryje za tento jeho zisk by mi voda zo zubov netiekla, keď sa bude mračiť tak od neho nekúpi nikto nič tak musí byť vysmiaty ako lečo predpokladám že má tak maximálne pick up akú má nosnosť ako ďaleko je ten lacný supermarket? no to by som ani nenakladal do auta resp len na objednávku pre dôchodcov čo nemajú auto a cigi však cena rovnaká všade tomu sa hovorí štátny(regulovaný ) monopol jedna cena jeden štát, tie dovezie distribútor
Ježiši Kriste .....Pali..
Šak nebuď jak oný...nechápajko. Tie minerálky boli použité len ako taký príklad na ceny. Snáď nechceš, aby som dával celý sortiment predajne.

Ďalej špecifikovať podmienky danej lokality nemá nejak veľmi význam rozpitvávať...to by bolo na dlhšie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
Alebo aj inak.
Na chalupe v potravinách kupujem len maličkosti, inak si všetko vozím z mesta.
Minule som sa majiteľkou na tú tému debatoval, lebo mierne pindala, že jej nejde obchod. Šak aj hej, nezamestnanosť je dosť vysoká...no ceny v obchode sú ale tiež vyššie ako v meste. Len na jednom balení minerálnej vody je rozdiel cca 1,50-2€ ...a tak je to pri každom tovare.
6X 2l =18 kg to je zhruba 0,08€/kg takže 500 kg x 0,08 40 € ani kilometrovné to nepokryje za tento jeho zisk by mi voda zo zubov netiekla, keď sa bude mračiť tak od neho nekúpi nikto nič tak musí byť vysmiaty ako lečo predpokladám že má tak maximálne pick up akú má nosnosť ako ďaleko je ten lacný supermarket? no to by som ani nenakladal do auta resp len na objednávku pre dôchodcov čo nemajú auto a cigi však cena rovnaká všade tomu sa hovorí štátny(regulovaný ) monopol jedna cena jeden štát, tie dovezie distribútor
Ježiši Kriste .....Pali..
Šak nebuď jak oný...nechápajko. Tie minerálky boli použité len ako taký príklad na ceny. Snáď nechceš, aby som dával celý sortiment predajne.

Ďalej špecifikovať podmienky danej lokality nemá nejak veľmi význam rozpitvávať...to by bolo na dlhšie.
no veď nemôžem reagovať na niečom inom, len na tom istom príklade, len to som chcel povedať že i napriek marži toho obchodníka, možno má dokladač do regálu v meste viac ako on, ale nie každý býva v meste, a nie každý tam môže behať pre každý rohlík, inak tie bedničkové tovary sú tiež predražené aj pica s dovozom je drahšia ako keď si pre ňu prídeš do picérie aj dedinskej jednote je tovar drahší ako ako ten istý v mestskom jednoťáckom super markete
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Jar88 vedel som,ze sa zase chytis mojho nenavideneho slova "akcia". To slovo som pouzil presne rovnako ako reflexny zvyraznovac pri citani doleziteho zakona.
Co sa tyka tak si uviedol chladene kurcata. RELATIVNE kvalitny a drahsi tovar /su drahsie ako mrazene a cerstvejsie/.. Takze uplne mimo.
Pri takomto tovare som nikdy ziadne obmedzenie nevidel, lebo by bolo zbytocne, tazky, spinavy, zle ukladatelny tovar... Takze konkretne napr. "kvalitne tatranske maslo, kvalitne plnotucne mlieko, kvalitne piva /plzen, budweiser/. A este jedna vec. To obmedzenie nie je marketingovy tah. Ono sluzi preto, aby v tych obchodoch aj nieco ostalo po najazde vyhladovanych slovakov. Aj preto uz nechodim za hranicu, ale potiahnem 25 km dalej, tam uz ti najvacsi kolenovrti nechodia, lebo im nema kto zaplatit benzin :-))))))
Buchac - takto to funguje, lenze ty si bral ine panicky a ja ine panicky. Tie tvoje maju dlhe gelove nechty, vek okolo 20-ky, cigareta v hube a nic ju netrapi.
Ja som bral panicky vek o 10-20 rokov viac, oblecene v sekaci, obchody preliezaju cele dni len kde by co lacnejsie kupili a vyzorom nic moc. Az ty sam vies /ked ich poznas/ ze vsak toto su prezleceni milionari aby nekricali z davu na akciovy tovar.
Ad Jar88- milionari neobracaju kazde euro 2x. Oni ho obracaju ovela viac ako ten bezny clovek. Mamon je tazka choroba, ktora brani pustit akekolvek euro z ruky.
Odjakziva plati, ze svadba/oslava u bohatych je ovela horsia z pohladu pohostenia ako u chudobnych.
presne mamon je ťažká choroba preto sú daňové raje
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 vedel som,ze sa zase chytis mojho nenavideneho slova "akcia". To slovo som pouzil presne rovnako ako reflexny zvyraznovac pri citani doleziteho zakona.
Co sa tyka tak si uviedol chladene kurcata. RELATIVNE kvalitny a drahsi tovar /su drahsie ako mrazene a cerstvejsie/.. Takze uplne mimo.
Pri takomto tovare som nikdy ziadne obmedzenie nevidel, lebo by bolo zbytocne, tazky, spinavy, zle ukladatelny tovar... Takze konkretne napr. "kvalitne tatranske maslo, kvalitne plnotucne mlieko, kvalitne piva /plzen, budweiser/. A este jedna vec. To obmedzenie nie je marketingovy tah. Ono sluzi preto, aby v tych obchodoch aj nieco ostalo po najazde vyhladovanych slovakov. Aj preto uz nechodim za hranicu, ale potiahnem 25 km dalej, tam uz ti najvacsi kolenovrti nechodia, lebo im nema kto zaplatit benzin :-))))))
Buchac - takto to funguje, lenze ty si bral ine panicky a ja ine panicky. Tie tvoje maju dlhe gelove nechty, vek okolo 20-ky, cigareta v hube a nic ju netrapi.
Ja som bral panicky vek o 10-20 rokov viac, oblecene v sekaci, obchody preliezaju cele dni len kde by co lacnejsie kupili a vyzorom nic moc. Az ty sam vies /ked ich poznas/ ze vsak toto su prezleceni milionari aby nekricali z davu na akciovy tovar.
Ad Jar88- milionari neobracaju kazde euro 2x. Oni ho obracaju ovela viac ako ten bezny clovek. Mamon je tazka choroba, ktora brani pustit akekolvek euro z ruky.
Odjakziva plati, ze svadba/oslava u bohatych je ovela horsia z pohladu pohostenia ako u chudobnych.
Vidím, že žiješ doslova v zajatí svojho vlastného mamonu a tým pádom iného videnia sveta. Nemá význam ti to argumentačne nijako vyvracať.
------------------------------------------------------------------
Žiadny obchod však nerobí akcie na to, aby uspokojil všetkých zákazníkov. To určite nieje ich zámerom. Ty sa raz vyjadruješ k obchodným reťazcom, ako k nenažrancom, ktorím ide len a len o maximálny zisk a inokedy vieš tvrdiť, že robia opatrenia proti predaju (obmedzenie na 5 ks) za účelom spravodlivého rozdelenia lacnejšieho tovaru medzi všetkými zákazníkmi. Veď to nemá hlavu ani pätu. Je to len tvoje skreslené videnie.
Máš pravdu, že mamonu je ťažké sa nejako ubrániť, ale nie je to problémom bohatých. Skôr by som povedal, že je to problém tých, nie doslova chudobných, ale ani nie doslova bohatých, avšak dosť bohatých nato (príjem cca 2500€) aby mali potrebu to ukázať tým chudobným. Formy sú rôzne, značkovým ošatením, telefónom, modelom a značkou auta, bramakom na streche a tak ďáálej.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar obchod urcite nerobi akcie, aby to vykupili najsolventnejsi ludia.
S tym obchodom si si ma pomylil, lebo v tej sfere pracujem, takze urcite som nikdy nenadaval.
Jar, mamonari maju iny sposob zivota ako my /a rovnaky ako ty/. Oni su duchom velmi chudobni, bez konickov /preboha, kto by im ich platil/... Oni myslia 24 h denne iba na peniaze a za euro by si dali vrtat koleno.
Takze pozdrav pre teba:"Zdar mamonu!" :-)))))))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar obchod urcite nerobi akcie, aby to vykupili najsolventnejsi ludia.
S tym obchodom si si ma pomylil, lebo v tej sfere pracujem, takze urcite som nikdy nenadaval.
Jar, mamonari maju iny sposob zivota ako my /a rovnaky ako ty/. Oni su duchom velmi chudobni, bez konickov /preboha, kto by im ich platil/... Oni myslia 24 h denne iba na peniaze a za euro by si dali vrtat koleno.
Takze pozdrav pre teba:"Zdar mamonu!" :-)))))))
Tak keď pracuješ priamo vo sfére obchodu, (pred tým si tvrdil niečo iné) tak nám napíš, ako to teda v skutočnosti s pravideľnými akciami funguje. Rád sa niečomu z reálu priučím. Či dovzdelám?
-----------------------------------
No a ak mamonári, majú rovnaký spôsob života ako ja, tak daj čo je to vlastne ten mamonár.
Ja som totiž nikdy v živote nevedel, koľko mám peňazí a nikdy som nemal ani vkladnú knižku. Pritom som zarábal od roku 1975, ženil som sa v roku 1982 a od tej doby má prehľad o peniazoch, len moja manželka. Ja sa preto peniazmi vôbec nezaoberám.
To isté platí aj o autách. Pre mňa je podstatné, že fungujú tak ako od nich očakávam a ostatné ma na nich nezaujíma. Deto dom, byt, oblečenie a tak ďalej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať