Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Fiktívna faktúra je faktúra, ktorá nie je splnená po vecnej stránke, teda transakcia /dodanie tovaru, služby/ REÁLNE a FYZICKY NIKDY neprebehla.
Máš problém pochopiť význam slov?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Fiktívna faktúra je faktúra, ktorá nie je splnená po vecnej stránke, teda transakcia /dodanie tovaru, služby/ REÁLNE a FYZICKY NIKDY neprebehla.
Máš problém pochopiť význam slov?
Pekná definícia a ešte k tomu študovaného účtovníka.
Vraj "transakcia" po vecnej stránke (dodanie tovaru) neprebehla.
------------------------------------------
Tým si chcel povedať, že faktúra musí ísť s tovarom, ako dodací list, alebo CMR, inak je neplatná, fiktívna, podvodnícka?
------------------------------------------
Dám ti príklad:
Moja firma so sídlom na Bermudách kúpi tovar v Číne za 10 000€, pridá mu svoje meno (ochrannú známku) a cenu dopravy z Číny na SK za 90 000€ a predá ho za 100 000€ mojej druhej firme so sídlom na Slovensku. Tá pri dovoze zaplatí na základe faktúry z Bermúd clo z tovaru za 100 000€ plus DPH z celkovej hodnoty tovaru. Následne ho predá za cenu 105 000€ plus DPH a z tých 5000€ zaúčtuje 4500€ ako náklady potrebné na predaj.
---------------------------
To má byť ten tovar prepravený z Činy na Bernudy a následne z Bermúd na Slovensko? Ktorá z faktúr je fiktívna, či podvodná. Tá z Číny na Bermudy, alebo tá z Bermúd na Slovensko?
Pritom je jasné, že ak by bola faktúra z Číny priamo na Slovensko, bolo by menšie clo, lebo len z 10 000 a zároveň aj menšia DPH na vstupe, ale následne by bola väčšia daň zo zisku 95 000 a samozrejme že aj zvyšná DPH.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nechcem sa ťa dotknúť, ale tieto hovniská fakt nepotrebujem čítať. Valím domov, papa.
ps: naštuduj si čo je "deň zdaniteľného plnenia" na faktúre.
ps2: "náklady potrebné na predaj"
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
- čo to je? to ti povedala opatrovateľka v domove dôchodcov, či? nič také neexistuje, ani sa o tom neúčtuje a nikdy neexistovalo, jedine v tvojej vymyslenej fantázii.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

pavol54
Nandrolon
Už som sa ho pýtal, akosi "zabudol" odpovedať...
no veď práve ak by toto bolo vyriešené tak polovička nasr. ..ho národa je spokojná a bolo jasno a úsmevy na tvárach a ak to osolí taký matovič a lipšic, no nie je čo riešiť niekedy mám taký dojem že takýto potrebujú nasr..ý národ
Vie mi niekto povedať prečo skáče pri hodnotení tohto príspevku + aj -. Je to celé nejako pošiahané, tema aj p. moderátor.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Nechcem sa ťa dotknúť, ale tieto hovniská fakt nepotrebujem čítať. Valím domov, papa.
ps: naštuduj si čo je "deň zdaniteľného plnenia" na faktúre.
ps2: "náklady potrebné na predaj"
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
- čo to je? to ti povedala opatrovateľka v domove dôchodcov, či? nič také neexistuje, ani sa o tom neúčtuje a nikdy neexistovalo, jedine v tvojej vymyslenej fantázii.
Tak že netušíš, ktorá z daných faktúr je fiktívna, alebo aspoň zbytočná? Ktorá z nich je potrebná na tuzemské zdanenie? Si fakt profesionál a doslova "odborník" vo fachu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

takže takto...
http://www.aktuality.sk/clanok/33302...-to-aj-brusel/
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
nejak som neporozumel tomu prebytku. Raz 4,6MLD raz 1,4 MLD. Nic to ale nemeni na veci ze fajnu facku dostali nanichodnici.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/33309...ok-ma-vyhrady/
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/33309...ok-ma-vyhrady/
viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


http://domov.sme.sk/c/20147397/na-op...ne-dlhsie.html
Hranatý to stihol za osem dní!
Ak by nebol Hranatý - čakal by aj 80 dní....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/33309...ok-ma-vyhrady/
viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
bjuty smis
taiko
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/33309...ok-ma-vyhrady/
viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
bjuty smis
taiko
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/33309...ok-ma-vyhrady/
viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.
neda sa inak, nez suhlasit
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

A ešte nás čaká ďalšia "novota".
V najbližších rokoch sa zmení spôsob, akým sa počítajú dôchodky. Cieľom je, aby budúci penzisti nedostávali v porovnaní so svojím predošlým platom tak veľa, ako je to v súčasnosti.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20147365/b...#ixzz46wKU15O5

Veselo platíme odvody, stále viac a viac, ale penzie a zdravotnej starostlivosti nám sľubujú stále menej a menej.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
taiko
bjuty smis
taiko
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/33309...ok-ma-vyhrady/
viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.
no, naposledy, ked sme" nemuseli proti ním bojovať"a nechali sme to na nich sme tu 40 rokov moc veselo nemali..
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
taiko
bjuty smis
taiko
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/33309...ok-ma-vyhrady/
viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.
no, naposledy, ked sme" nemuseli proti ním bojovať"a nechali sme to na nich sme tu 40 rokov moc veselo nemali..
Ale veď väčšina si vie zvyknúť aj na bodák v zadku a nakoniec je aj tak vysmiata jak lečo.
Spýtaj sa skalných tu na Porade, akí boli vysmiati, keď bránili ľudové výdobytky a práva proletariátu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ale veď väčšina si vie zvyknúť aj na bodák v zadku a nakoniec je aj tak vysmiata jak lečo.
Spýtaj sa skalných tu na Porade, akí boli vysmiati, keď bránili ľudové výdobytky a práva proletariátu.
Ser na skalných...to je iná muzika...to nikdy nepochopíš.

Tá menšina, ktorá si nevedela zvyknúť, tá "bojovala" o dušu v tom boji divokom a nespútanom...
Jedna skupina ničila socializmus a jeho menu vekslovaním s bonami a valutami pred Tuzákom. Druhá popíjala všeličo možné v kaviarňach pri vedení prázdnych reč...
...a tak je to doteraz...akurát len trochu zostarli.

...a obe skupiny začali po nežnej revolúcii vládnuť...a ich potomkovia v ničom nezaostávajú.
Akurát veksl povýšili na tunelovanie každej možnej investície...prázdnych pindovačiek sú plné média a vládne zložky.
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
A ešte nás čaká ďalšia "novota".
V najbližších rokoch sa zmení spôsob, akým sa počítajú dôchodky. Cieľom je, aby budúci penzisti nedostávali v porovnaní so svojím predošlým platom tak veľa, ako je to v súčasnosti.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20147365/b...#ixzz46wKU15O5

Veselo platíme odvody, stále viac a viac, ale penzie a zdravotnej starostlivosti nám sľubujú stále menej a menej.
Mám za to, že tu je dôležitý výraz "dôchodok".
Čo je to vlastne v tomto ponímaní slova ?
Všeobecne sa jedná o príjem po dovŕšení určitého veku a po splnení určitých kritérií...hlavne počet odpracovaných rokov.

No je na hlavu postavené..... ak niekto pracuje od ukončenia školy a dôchodok sa mu vypočíta podľa daných tabuliek....a niekto ani len základnú školu neukončil, celý život trt robil (okrem poberania všeliakých výhod) a dôchodok sa mu vypočíta podľa priemeru.

...a výsledok je nie raz taký, že ten druhý prípad berie kľudne aj vyšší dôchodok.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Harabin je fuč a súdnictvo sa zlepšilo, podiel sudcov v 10 melónovom uniku na DPH je dôkazom rastu kvalít (asi sa doma manželka a syn predsedu KS spolu nerozprávajú ) "Sudcovia potrebujú mať veľké platy aby nebrali úplatky" Kotelba v nedeľu povedal "Vyšší plat sudcu je len motiváciou na vyššie úplatky"
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol, staré známe: "S jedlom rastie chuť.", plný súhlas s p. Kotlebom, i keď som reláciu nevidel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať