Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Aby si stále netáral a neprekrúcal.
--------------------------------------------
Narodil se jako páté dítě v chudé a početné tkalcovské rodině Heinricha Augusta a Christiny Wilheminy Mayových v německém Ernstthalu v Krušných horách. Rodiče museli věnovat všechen čas obstarávání obživy a děti vychovávala babička. Pravděpodobně vlivem podvýživy, nedostatkem vitaminu A a D a špatných hygienických podmínek po narození trpěl zrakovou poruchou a křivicí. Teprve v pěti letech se lékařům podařilo mu zrak opět navrátit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_May
----------------
To čo tu píšeš, že bol slepý je čistá fabulácia.
pavol54 napísal:
Pre tých čo nevedia že Karol MAY BOL SLEPÝ nikdy neopustil Nemecko a mimoriadne farbisto opísal čo zažil na svojich cestách. a internet je niečo podobné, autori môžu uverejniť akékoľvek fabulácie, ktorých pravdivosť je ťažké overiť, tak sa posuň

Bol len ako dieťa chorý, ale vyliečil sa. A dokonca aj opustil Nemecko.
Tak sa posuň, nežijeme v ľese, ani v praľese.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Aby si stále netáral a neprekrúcal.
--------------------------------------------
Narodil se jako páté dítě v chudé a početné tkalcovské rodině Heinricha Augusta a Christiny Wilheminy Mayových v německém Ernstthalu v Krušných horách. Rodiče museli věnovat všechen čas obstarávání obživy a děti vychovávala babička. Pravděpodobně vlivem podvýživy, nedostatkem vitaminu A a D a špatných hygienických podmínek po narození trpěl zrakovou poruchou a křivicí. Teprve v pěti letech se lékařům podařilo mu zrak opět navrátit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_May
----------------
To čo tu píšeš, že bol slepý je čistá fabulácia.
pavol54 napísal:
Pre tých čo nevedia že Karol MAY BOL SLEPÝ nikdy neopustil Nemecko a mimoriadne farbisto opísal čo zažil na svojich cestách. a internet je niečo podobné, autori môžu uverejniť akékoľvek fabulácie, ktorých pravdivosť je ťažké overiť, tak sa posuň

Bol len ako dieťa chorý, ale vyliečil sa. A dokonca aj opustil Nemecko.
Tak sa posuň, nežijeme v ľese, ani v praľese.
Ďakujem za informáciu, aspoň niečo užitočné sa dozviem
Tak hlboko som neštudoval jeho životopis, len som si zapamätal(zo 7 triedy) že v jednej z jeho kníh(edícia STOPY) doslov nejakého kritika či redaktora, že bol slepý a celý život neopustil Nemecko, tak keď klamal on potom so klamstvo aj ja rozširoval (inak toto bola moja pravidelná reakcia na vymýšľačov historiek na (zakrytie prieserov) "vymýšľaš ako Karol May")
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie...d/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie...d/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nikto učený z neba nespadol..... ale mnoho učených padlo.... až na dno.....spoločnosti.......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Tých zákonov, ktorých je škoda dodržiavať, alebo "dodržiavať" na "vlastné riziko" je celá kopa - vďaka pos(r)lancom v parlamente.... odtrhnutých často od reality....
A vďaka ľuďom, ktorí si ich zvolili.
Tí poslanci to schvaľujú vďaka svojej nevedomosti a presvedčeniu, že ľudí treba chrániť hlavne pred trhom a kapitalizmom. Iné im ani na um nezíde.
------------------------------------------
Ľudia by mali sami poznať, kto ich okráda a kto im ako dobre slúži. Je choré, aby to za nich robil zákon, ktorý je v konečnom dôsledku aj tak neúčinný.
Naposledy upravil jar88 : 14.05.16 at 10:23
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie...d/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
bjuty smis
jar88
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie...d/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.
ako to vieš? bol si tam? alebo patríš do iného sveta? napríklad že by zariadenie v Pezinku?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
bjuty smis
jar88
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie...d/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.
vo svojom svete má pravdu......tak to počúval od 15.-.......tak to musí byť....

ostatní sem prispievajú mayovkami......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
bjuty smis
jar88
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie...d/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.
ako to vieš? bol si tam? alebo patríš do iného sveta? napríklad že by zariadenie v Pezinku?
Samozrejme že som v tom vašom svete bol. Nenapadlo ťa, že by to mohol byť napríklad VU xx zz, a VU xz xz a napokon v roku 1975 odchod zas medzi normálnych.?
Dúfam, že ti nezostalo utajené, na čo sa medzi záklaďákmi používalo slovo PAKÁREŇ. Pakáreň totiž nebola len Na Cajle v Pezinku.
Naposledy upravil jar88 : 14.05.16 at 14:54
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
bjuty smis
jar88
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie...d/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.
ako to vieš? bol si tam? alebo patríš do iného sveta? napríklad že by zariadenie v Pezinku?
Samozrejme že som v tom vašom svete bol. Nenapadlo ťa, že by to mohol byť napríklad VU xx zz, a VU xz xz a napokon v roku 1975 odchod zas medzi normálnych.?
Dúfam, že ti nezostalo utajené, na čo sa medzi záklaďákmi používalo slovo PAKÁREŇ. Pakáreň totiž nebola len Na Cajle v Pezinku.
že tvoj lekár nevie že si bol pri počítači?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...
No konečne, že si nabral odvahu, aspoň pomenovať tú svoju celoživotnú činnosť. Ešte by som dodal, že.....ale nemá zmysel.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
Slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...
No konečne, že si nabral odvahu, aspoň pomenovať tú svoju celoživotnú činnosť. Ešte by som dodal, že.....ale nemá zmysel.
Moju celoživotnú činnosť Ty nerieš - na to nemáš...už som Ti minule vravel, že nevieš o nej nič.
Tiež by som mohol ešte niečo dodať...ale má to zmysel ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
agriza
Nemá !
Lebo sa nemôžete ani len priblížiť v koaličných stanoviskách, ak :
Jeden velebí armádu,lebo mu dobre platili (za pakáreň)
druhý ju zatracuje,že (na pakáreň) sú to vyhodené peniaze.
Keby len platili...oni PLATIA...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Darmo mi Ty, neznámy, dávaš nesúhlasné stanovisko....
Raz darmo, je to LEN Tvoj NÁZOR PAKA - slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...
Nechce sa mi hľadať výroky klasikov ale ak zalovím v pamäti tak nejak podobne znel " Nebav sa blbcom a hlupákom lebo skĺzneš na úroveň v ktorej je doma a tam ťa porazí " Ale určite niekto nájde na wikine presný výrok a bude sa oháňať tým že už v škôlke ho čítal. Takže si hovorím nechaj ich nech blábolia, nad hlúposťou nezvíťazíš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
Darmo mi Ty, neznámy, dávaš nesúhlasné stanovisko....
Raz darmo, je to LEN Tvoj NÁZOR PAKA - slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...
Nechce sa mi hľadať výroky klasikov ale ak zalovím v pamäti tak nejak podobne znel " Nebav sa blbcom a hlupákom lebo skĺzneš na úroveň v ktorej je doma a tam ťa porazí " Ale určite niekto nájde na wikine presný výrok a bude sa oháňať tým že už v škôlke ho čítal. Takže si hovorím nechaj ich nech blábolia, nad hlúposťou nezvíťazíš
Dá sa aj inak...
935873_609869562423505_814778788_n.jpg  
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
bjuty smis
taiko
jar88
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ?
no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
to si nemyslim, reagoval som nato, co si napisal v prispevku a ani bylky utoku, co osocenia tam nebolo
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
taiko
bjuty smis
taiko
jar88
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ?
no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
to si nemyslim, reagoval som nato, co si napisal v prispevku a ani bylky utoku, co osocenia tam nebolo
Nemal som záujem to nejak rozmazávať, ale celý príspevok znel takto
jar88 jar88
buchač
Ing. Ľubomír Janoška
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.
Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....

-----------------------------

jar88
Tak o čo tu vlastne ide?
Ide tu o nádhernú ukážku, ako a do čoho sa štát nemá čo angažovať.Takéto veci by mali byť v kompetencii tých, čo na to majú a za svoje. Potom by nám mohlo byť jedno, či ich výstavba stála 60, alebo 150 mil. euro. Či si postavia štadión pre 20 000, alebo 120 000 divákov. Či tam majú návštevnosť 3500 ľudí, alebo 20 000 ľudí. Či sú v zisku, alebo v strate.
------------------------
Ich nápad, ich rozhodnutie, ich zodpovednosť.
--------------------------
Takto je to nápad a rozhodnutie iných a zodpovednosť naša. Pritom zákonite platí, že vždy je strata naša a ich je iba zisk.
-------------
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku. Je nás tam cca 100 vlastníkov a zároveň povinných členov, akože nášho spoločenstva a naša karpatská "demokracia". Pritom na nás traja ľudia neomalene zarábajú a nič sa s tým nedá urobiť.
Ja si vyberiem majstra a firmu na perfektnú pokládku dlažby za konečnú cenu 16 €/m2 (plocha 28 m2) a spoločenstvo si vyberie dodávateľa za 34 euro na m2, pri ploche skoro 600 m2 (v cene bola aj dlažba v cene asi 5 €/m2 a spárovačka).

------------------------
A ty si reagoval na túto nepodstatnú časť: Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku
Naposledy upravil jar88 : 16.05.16 at 06:24
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tak o čom vlastne točíš taiko?
To máš naozaj všetkých za somárov?
Že každého opiješ salámom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kandidatúru proti Sulíkovi už oznámil podpredseda strany Jozef Mihál.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20164952/richa...#ixzz48q51uV4d

...a už sa ebúúúú....
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať