Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Je to cez 800 eur v hrubom, v cistom odhadujem na 600 a v superhrubom o dost viac ako 1000 /1200/ ?
Je to iba pocitovy odhad. Zaklad je v tom, aby som si dovolil to, na co zarobim. Chcem viac? Musim si zarobit viac...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ty odhaduješ a ja som sa spýtal dvoch skutočných chlapov, živitelov.
1. Žilina, 28 rokov, 2 deti - 560€/mesačne a v hrubom.
2. Bratislava, 42 rokov, 2 deti - 14 800€/ za rok a v čistom
Obaja stredná škola a obaja sú robotníci v pneuservise.
---------------------------------------------------------------------------
Len taká malá poznámočka,
ako si má ten zo Žiliny zarobiť viac a čo má z toho, že je priemerný plat iný.
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

1. nemôžeš porovnávať 28 ročného so 42 ročným, takisto ako sa ty chceš porovnávať so mnou :-)), lebo ten 28 ročný môže v 42 rokoch zarábať aj raz toľko ako teraz ten 42 ročný.
2. Obaja žijú sami? čo ženy? Už dávno neplatí, že živiteľ rodiny je IBA otec. Častokrát má žena vyšší plat ako muž, čo je v dnešnej dobe normálne.
Ako si má zarobiť viac? Však ty tu stále tvrdíš, že ak sa mu nepáči, nech sa nenechá vykorisťovať. Tak mu to môžeš poradiť, že ako sa zatvári.
Či ty niečo takéto dokážeš radiť iba anonymne na porade, lebo v skutočnosti si posratý až za ušami ??? aj so svojou kozmickou formou a 20-timi bojovými umeniami?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
1. nemôžeš porovnávať 28 ročného so 42 ročným, takisto ako sa ty chceš porovnávať so mnou :-)), lebo ten 28 ročný môže v 42 rokoch zarábať aj raz toľko ako teraz ten 42 ročný.
2. Obaja žijú sami? čo ženy? Už dávno neplatí, že živiteľ rodiny je IBA otec. Častokrát má žena vyšší plat ako muž, čo je v dnešnej dobe normálne.
Ako si má zarobiť viac? Však ty tu stále tvrdíš, že ak sa mu nepáči, nech sa nenechá vykorisťovať. Tak mu to môžeš poradiť, že ako sa zatvári.
Či ty niečo takéto dokážeš radiť iba anonymne na porade, lebo v skutočnosti si posratý až za ušami ??? aj so svojou kozmickou formou a 20-timi bojovými umeniami?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
Prečo by som ich nemohol porovnávať? Veď každý z nich mi rovnako vymení gumu.
A ako si má zarobiť viac na inom mieste, je tiež od veci. Lebo tak či tak na to miesto príde ďaľší, ktorý zas bude na 500€ v hrubom.
------------------------------------------------------
Zase si akosi odbočil, moja reakcia bola na tvoje táraniny o neschopákoch a nímandoch.
Pritom je úplne jasné, že problém je úplne inde.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ty si nepochopil, že ja som len použil tvoje slová proti tebe?
Veď ty tu furt nadávaš na málo zarábajúcich, že je to ich vina, že môžu kedykoľvek odísť, že si môžu nájsť niečo lepšie, že svet patrí schopnejším. Veď tieto blbosti tu píšeš už niekoľko rokov a zrazu ich ideš hádzať na mňa???
Ja som len reagoval na časť tvojho príspevku, že dnešné deti nemajú z čoho podporiť svojich rodičov, no a ja ti píšem, že tí slušne vychovaní s morálnymi zásadami majú, hoci zarobia aj málo.
Na dôstojné živobytie si slušný človek dokáže v SR zarobiť. Ten, kto robiť nechce, alebo chce manželka sedieť doma, musí hľadať chybu v sebe! Rozmaznané decká, ktoré chcú IPHONY, lebo ich má riaditeľov syn v škôlke si majú rodičia umravniť a vysvetliť im, že nie všetky "služby a pôžitky" ktoré existujú, sú pre všetkých... Ak sú rodičia sprostí a tie iphony im kúpia, hoci na pôžičku, potom nech sa nečudujú že z detí budú do konca života povaľači, vyžírky. Dobré je na tom jedine to, že za chybu vo výchove nakoniec zaplatia sami rodičia.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

európski predstavitelia volení nepriamo. Títo ľudia nezastupujú záujmy nikoho konkrétneho a ani sa nikomu nezodpovedajú.

Táto obrovská moc bez priamej zodpovednosti je v silnom rozpore s myšlienkou Magna charty, ktorá hovorila, že žiadny zákon alebo daň nie je možné zaviesť bez schválenia ľuďmi.

Atraktivita stať sa bruselským úradníkom je však obrovská. Až 10.000 z nich zarába viac ako samotný britský premiér. Mať dobrý vzťah s EÚ stačí častokrát k tomu, aby si politik po skončení svojej domácej politickej kariéry našiel teplé a neuveriteľne dobre platené miesto v Bruseli.

A môže sa tak pustiť do práce – vytvárať celoeurópske zákony, nariadenia a smernice. Len takej zubnej kefky sa týka 31 noriem a „zákonov", uterákov 456 a mlieka dokonca 12.653. Chcete začať v takomto prostredí podnikať? Ak nie ste nadnárodná korporácia, šanca na úspech nie je veľká.

http://www.aktuality.sk/clanok/34201...europsku-uniu/
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ešte pred dvadsiatimi piatimi rokmi by ma ani vo sne nenapadlo, že sa môže v celej európe presadiť socializmus. Vtedy predsa celý svet videl (na príklade z Číny) kam až vie tento systém dospieť. Bol som presvedčený, že až tí starí aparátčici vymrú, vykape aj ich zvrátená idea socializmu a nikto už nebude chcieť žiť bez práva a slobody.
--------------------------------------
Keď prišiel do Európskej komisie Barroso, myslel som si, že práve jeho konanie otvorí normálnym ľuďom oči. Žial nastal pravý opak. Nikto si už nespája komisára s komisárom a nikto si nespája EU totalitu s tou nami prežitou totalitou. Každému pripadajú dotácie, ako dar z nebies a nikto si nevie uvedomiť, že práve to je cesta do závislosti a otroctva.
---------------------------------------
Bol by som zvedavý a naozaj by som sa rád niekedy dozvedieť, či to mal Barroso vopred premyslené, alebo mu to začalo takto krásne vychádzať iba náhodou. Lebo ak to mal naozaj premyslené, tak Lenin, mu nesiaha ani len po členky.
Som zvadavý, aký Stalin príde, až Barroso odíde.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
európski predstavitelia volení nepriamo. Títo ľudia nezastupujú záujmy nikoho konkrétneho a ani sa nikomu nezodpovedajú.

Táto obrovská moc bez priamej zodpovednosti je v silnom rozpore s myšlienkou Magna charty, ktorá hovorila, že žiadny zákon alebo daň nie je možné zaviesť bez schválenia ľuďmi.

Atraktivita stať sa bruselským úradníkom je však obrovská. Až 10.000 z nich zarába viac ako samotný britský premiér. Mať dobrý vzťah s EÚ stačí častokrát k tomu, aby si politik po skončení svojej domácej politickej kariéry našiel teplé a neuveriteľne dobre platené miesto v Bruseli.

A môže sa tak pustiť do práce – vytvárať celoeurópske zákony, nariadenia a smernice. Len takej zubnej kefky sa týka 31 noriem a „zákonov", uterákov 456 a mlieka dokonca 12.653. Chcete začať v takomto prostredí podnikať? Ak nie ste nadnárodná korporácia, šanca na úspech nie je veľká.

http://www.aktuality.sk/clanok/34201...europsku-uniu/
Myslím si, že ak túto šancu Angličania prepásnu, majú po chlebe, po slobode a samozrejme, že aj po právach. Potom už Európu nečaká nič dobré a skončí v nej aj demokracia. Potom už bude návrat k právu a slobode (demokratickou cestou) nemožný. Zástane už len tá radikálna cesta. Cesta rôznymi občianskymi vojnami. Niektorí už dávno tvrdia, že EU čakajú nespočetné občianske vojny.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pre mna je neuveritelné pri tom, čo sa teraz deje, že eurohujeri si spokojne pripravujú dalej smernice na fény a toustovače....

však ich ludia naozaj vidlami poženú
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď sa aj chystajú.....
Lesyk 141.jpg  
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
pre mna je neuveritelné pri tom, čo sa teraz deje, že eurohujeri si spokojne pripravujú dalej smernice na fény a toustovače....

však ich ludia naozaj vidlami poženú
To sa určite nikdy nestane. Veď im každému dajú po päťdesiatke a každý bude vysmiaty jak lečo. Našinec je už viac, ako osprostený.
----------------------------------------
Predstavte si, že každý obyvateľ eurozóny vrátane Slovákov by dostal pravidelne na svoj účet alebo šekom 50 eur mesačne. Zdá sa vám to absolútne nereálne?
http://www.aktuality.sk/clanok/34186...iaze-zadarmo/#
pri nadmernom rozhadzovaní môže spoločná mena skončiť v rozvrate. Najčerstvejším príkladom toho je Venezuela alebo pred pár rokmi Zimbabwe.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ty si nepochopil, že ja som len použil tvoje slová proti tebe?
Veď ty tu furt nadávaš na málo zarábajúcich, že je to ich vina, že môžu kedykoľvek odísť, že si môžu nájsť niečo lepšie, že svet patrí schopnejším. Veď tieto blbosti tu píšeš už niekoľko rokov a zrazu ich ideš hádzať na mňa???
Ja som len reagoval na časť tvojho príspevku, že dnešné deti nemajú z čoho podporiť svojich rodičov, no a ja ti píšem, že tí slušne vychovaní s morálnymi zásadami majú, hoci zarobia aj málo.
Na dôstojné živobytie si slušný človek dokáže v SR zarobiť. Ten, kto robiť nechce, alebo chce manželka sedieť doma, musí hľadať chybu v sebe! Rozmaznané decká, ktoré chcú IPHONY, lebo ich má riaditeľov syn v škôlke si majú rodičia umravniť a vysvetliť im, že nie všetky "služby a pôžitky" ktoré existujú, sú pre všetkých... Ak sú rodičia sprostí a tie iphony im kúpia, hoci na pôžičku, potom nech sa nečudujú že z detí budú do konca života povaľači, vyžírky. Dobré je na tom jedine to, že za chybu vo výchove nakoniec zaplatia sami rodičia.
Ako si prišiel na to, že nadávam na málo zarábajúcich. Veď celú dobu píšem o niečom úplne inom.

Píšem o tom, že ľudia s tebe podobným zmýšľaním, si nevedome kopú vlastný hrob. Nečudujem sa ľuďom, ktorí nemajú ekonomické vzdelanie a vedomosti, ktoré by mali mať študovaní ekonómovia. Čudujem sa hlavne tým ekonomicky "vzdelaným" ľuďom, ktorí ani po rokoch štúdia nemajú šajn, ako sa rôzne regulácie trhu, musia zákonite prejaviť na ich ekonomike.
-------------------
Najhoršie však je, že prijali hlúpe tvrdenie, že bez určitého prerozdelenia nemôže fungovať žiadna ekonomika. Nedokážu si zapamätať a uvedomiť, že ak nastane potreba niečo regulovať, zákonite tomu musela predchádzať nejaká ekonomická chyba. Chyba, ktorú treba odstrániť a nie dotovať. Dočasná dotácia je vhodná, iba na zmiernenie následkov, nie je to odstránenie samotnej chyby.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
aha ho bojovnika proti korupcii a klientelizmu
http://domov.sme.sk/c/20177133/kotle...isice-eur.html
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
aha ho bojovnika proti korupcii a klientelizmu
http://domov.sme.sk/c/20177133/kotle...isice-eur.html
Inak pekná demagógia.
Vraj typické pre fašistov.
---------------------------------
Pre fašizmus sú typické metódy sociálnej a politickej korupcie, pripomína politológ Grigorij Mesežnikov. „Majú snahy uprednostniť svojich ľudí a reči o boji proti korupcii sú len podvodom na voličov,“ hovorí.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20177133/kotle...#ixzz4ADFx2Wsx
-------------------------------
Ostatní politici robia z princípu to isté, len iným spôsobom. Ešte k tomu naviac pridávajú rôzne kšeftíky a kšefty. Rád by som videl čo len jedného jediného politika, ktorý si zamestnáva,ako svojho asistenta, skutočného odborníka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Keby bol poslanec skutocny odbornik.....aspon v nejakej oblasti.....nepotreboval by tolko asistentov.....a potom ....kolki ani neceknu za kecpultom.....iba mackaju gombik ako im odporucia.....pri takych sa asistent teda nenamaka.....max mozno postu vybavi
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
Keby bol poslanec skutocny odbornik.....aspon v nejakej oblasti.....nepotreboval by tolko asistentov.....a potom ....kolki ani neceknu za kecpultom.....iba mackaju gombik ako im odporucia.....pri takych sa asistent teda nenamaka.....max mozno postu vybavi
To sú tí, čo už zistili, že to kecanie v parlamente, už nemá žiadny význam. Nevedia síce prečo a z akého dôvodu, ale vedia, že nemá.
------------------------
Dnes už je jedno, kto je v parlamente, veď nariadenia EU sú aj tak platné a ešte aj nad našim zákonom.
Naozaj si neviem predstaviť, ako by naši poslanci dokázali zrušiť nejakú smernicu EU. Myslím, že na to by im nestačilo ani 150 hlasov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
taiko
aha ho bojovnika proti korupcii a klientelizmu
http://domov.sme.sk/c/20177133/kotle...isice-eur.html
Inak pekná demagógia.
Vraj typické pre fašistov.
---------------------------------
Pre fašizmus sú typické metódy sociálnej a politickej korupcie, pripomína politológ Grigorij Mesežnikov. „Majú snahy uprednostniť svojich ľudí a reči o boji proti korupcii sú len podvodom na voličov,“ hovorí.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20177133/kotle...#ixzz4ADFx2Wsx
-------------------------------
Ostatní politici robia z princípu to isté, len iným spôsobom. Ešte k tomu naviac pridávajú rôzne kšeftíky a kšefty. Rád by som videl čo len jedného jediného politika, ktorý si zamestnáva,ako svojho asistenta, skutočného odborníka.
Tak veru, nedá sa nesúhlasiť...veď potom v konečnom dôsledku ja náš parlament už roky rokúci preplnený fašistami...

Ale pointa článku je niekde inde. Proste si SMEčkári potrebovali do niekoho rýpnuť...
Pche...a moderátor to fikol na Poradu, ako keby sme boli čitatelia Nového Času...
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
taiko
aha ho bojovnika proti korupcii a klientelizmu
http://domov.sme.sk/c/20177133/kotle...isice-eur.html
Inak pekná demagógia.
Vraj typické pre fašistov.
---------------------------------
Pre fašizmus sú typické metódy sociálnej a politickej korupcie, pripomína politológ Grigorij Mesežnikov. „Majú snahy uprednostniť svojich ľudí a reči o boji proti korupcii sú len podvodom na voličov,“ hovorí.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20177133/kotle...#ixzz4ADFx2Wsx
-------------------------------
Ostatní politici robia z princípu to isté, len iným spôsobom. Ešte k tomu naviac pridávajú rôzne kšeftíky a kšefty. Rád by som videl čo len jedného jediného politika, ktorý si zamestnáva,ako svojho asistenta, skutočného odborníka.
Tak veru, nedá sa nesúhlasiť...veď potom v konečnom dôsledku ja náš parlament už roky rokúci preplnený fašistami...

Ale pointa článku je niekde inde. Proste si SMEčkári potrebovali do niekoho rýpnuť...
Pche...a moderátor to fikol na Poradu, ako keby sme boli čitatelia Nového Času...
Ja som myslel skôr na to, že vlastne podobu členstva v EU, parlament a poslancov na nič nepotrebujeme.
Veď všetko nám nalajnuje komisia. Všetko je v plnom znení a vraj odborne spracované. Tak načo potrebujeme našich "hlasovacích odborníkov".
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Už sa asi Švajčiarskych dôchodkov a platov nedožijeme. V nedeľu bude vo Švajčiarsku referendum o tom, či chcú mať všetci Švajčiari mesačne 2000€.
http://ekonomika.sme.sk/c/20180535/s...-to-u-nas.html
Aj SMER by sa mohol inšpirovať a vyhlásiť podobné.
Čo by len na štvrtinku.
------------------------
Nieje to isté, ale možno to odmietnu.
"Prieskumy verejnej mienky predpovedajú, že viac ako dve tretiny voličov ho odmieta."
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/16756...kladnom-prijme
Naposledy upravil jar88 : 03.06.16 at 09:22
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

parastjana
Nandrolon
Na dôstojné živobytie si slušný človek dokáže v SR zarobiť.
Veľmi SMELÉ vyhlásenie

Žena učí klavír cez 30 rokov
v hrubom (bez nadčasov) má pod 600 evri
a nervy v kýbli
( pred 25 začala byť nervozna v polovici júna
pred 15 - 18 rokmi začala byť nervozna na prelome máj / jún
pred 5 - 6 rokmi začala byť nervozna na prelome apríl / máj
pred rokom už v polovici apríla
do RD má ešte 3 roky)

Mám pokračovať ??????????????? !
Možno to bude tým, ako tvrdí Nandrolon, že nieje dostatočne slušným človekom. Lebo na Slovensku si slušný zarobí aj 800 € mesačne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať