Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
HYPERBOLA -> To by sme mohli potom povedat, ze vsetci zo skupiny A, ktori zarabaju menej ako v skupine B, odvadzaju menej dani a odvodov, ziju na ukor ludi zo skupiny B. Ked som na SK zarabal 1200EUR Mesacne a mal som rovnaku zdravotnu starostlivost ako ten co zarabal 500 mesacne. Nezil on na moj ukor? <- KONIEC HYPOERBOLY
Ej veru, az takto daleko moze zajst generalizovanie
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
A nie je to náhodou presne tak? Alebo si myslíš že štátna správa produkuje nejaké tajné zisky, z ktorých si potom platí svojich zamestnancov?
Preco by mala statna sprava mat zisky ? Ved ani podnikatel neplati svojim zamestnancom zo ziskov
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Ak sa na niekoho platy skladáme MY VŠETCI, tak vždy je to na úkor niekoho.
Nikdy som netvrdil že každá.
Tvoja žena nepracuje tak, ako plno iných žien na slovensku. Zrejme si aj ako nezamestnaná platí odvody a nechodí tajtrlíkovať každú chvíľu na úrad práce a netvári sa, že si hľadá prácu tak, ako plno iných žien na slovensku.
A musí/nemusí je relatívny pojem.
Nemusí ani moja ani desattisíce ostatných žien, ale nútiť ju sedieť doma sa mi nechce. Každopádne je to viac o povahe a životnom štýle.
no vidis, tak to pomalicky rozmiename na drobne a hned to lepsie vyzera.
Okrem toho, ako vies, ze niekto niekoho nuti ostat doma a nepracovat ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ženičku, ktorá musí zarábať, aby si si ty mohol dovoliť to svoje dôležité potešenie.
-----------------------
Čistému všetko čisté. Tomu druhému je všetko špina.
Fakt nie si normálny !
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko:
Veď hovorím, že je to v prvom rade vec povahy. Preto netreba nikoho nútiť sedieť doma a ani chodiť do práce.
Podnikateľ neplatí svojich zamestnancov zo zisku, ale platí ich zo svojich tržieb. O tom nemá zmysel s tebou diskutovať, nakoľko je to mimo tvoj záber.
Čo sa týka tej poisťovne, tak zčasti máš pravdu, to je základný princíp solidarity, presne ako keď ja jazdím 20 rokov bez dopravnej nehody, ale PZP si platím každý rok, pričom z môjho sa ešte nikomu neplnilo.
Či zase si tu ideme porovnávať vtáky a slovíčkariť?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nandy, bez urážky, zase logická chyba. Vyššia pravdepodobnosť vôbec neznamená pravda.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Na primitívny príspevok odpoviem aj ja primitívne. Ak pracuje dievča vo "verejnom dome", s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou prichádza do styku s cudzími mužskými prirodzeniami. To je môj pohľad.
Ty mi ale napíšeš, že to nie je isté, že tam môže dotyčná robiť aj upratovačku...
Ale kto má väčšiu pravdepodobnosť so skutočnou pravdou, napr. v % vyjadrení???
:-)))))))))))))))))
Môj ty zlatý.
Moje deti nepoznajú kompromis v tom čo je správne, čo nieje správne, čo je trochu nesprávne, trošku zlé, alebo trošilinku nemravné.
Oni sa neriadia podľa hesla, že keď ťa nikto nevidí, alebo čo je doma to sa počíta.
Oni hľadia aj na cenu a nie len vyjadrenú v peniazoch.
---------------------
Som veľmi zvedavý, čo z toho zas pochopíš.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Taiko:
Veď hovorím, že je to v prvom rade vec povahy. Preto netreba nikoho nútiť sedieť doma a ani chodiť do práce.
Podnikateľ neplatí svojich zamestnancov zo zisku, ale platí ich zo svojich tržieb. O tom nemá zmysel s tebou diskutovať, nakoľko je to mimo tvoj záber.
Čo sa týka tej poisťovne, tak zčasti máš pravdu, to je základný princíp solidarity, presne ako keď ja jazdím 20 rokov bez dopravnej nehody, ale PZP si platím každý rok, pričom z môjho sa ešte nikomu neplnilo.
Či zase si tu ideme porovnávať vtáky a slovíčkariť?
Nechcem slovičkáriť, ale poistenie a solidarita nemá nič spoločné a nie tak ešte s princípom PZP.
Tak isto to tvoje vyjadrenie o platení zo zisku, či tržieb. Ty účtovník.
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 :-))) som sa nasmial, diky!
Mzdy sa vacsinou dnes vyplacaju prevodom z uctu, ktory sa naplna vodou zo studne :-)))
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kukučka
nandy, bez urážky, zase logická chyba. Vyššia pravdepodobnosť vôbec neznamená pravda.
Ciastkovo neznamena. V globale to znamena, ze vacsina je tam k*riev...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 :-))) som sa nasmial, diky!
Mzdy sa vacsinou dnes vyplacaju prevodom z uctu, ktory sa naplna vodou zo studne :-)))
Tak to som ja nevedel.
Ja som si až dodnes naivne myslel, že vyplatené mzdy sú pre mňa nákladom.
Naviac by som povedal, že doslova nevyhnutným nákladom. Dokonca dôležitejším ako materiál, alebo energie a podobne.
-----------------------------
Ešte by som dodal, že skôr než to našinec tvojho formátu pochopí, nebude na Slovensku veľa dobrých platov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja som nikde nepisal, "co su mzdy" ale z coho ich platis a to je rozdiel.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
ja som nikde nepisal, "co su mzdy" ale z coho ich platis a to je rozdiel.
Určite sa však neplatia zo zisku.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

technicky to nie je mozne, lebo "zisk/strata" vznika neskor ako naklad/vynos, tak co tu pleties?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

V serioznej firme, kde davaju aj zamestnancom urobia urcity rozbor a podla toho napr. do decembrovej vyplaty sa daju odmeny. takze teoreticky nie, ale v praxi castokrat ano...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Dostuduj si to ty. Neviem po akych krcmach si pracoval, ale vo vacsej firme sa vsetko planuje, aj ten zisk. Stanovi sa ciel a podla toho sa ide, kolko sa nakontrahuje, a tak...
Nebudem ti dávať žiadny link, mal by si si ho vedieť nájsť.
Že sa plánuje je pekná vec, ale to nemá nič spoločné s tým, že sa platí zo zisku.
Ani v prípade, že sa naplánujú odmeny a mzdy odvodené od zisku.
------------------------------------
Zisk je zisk a mzdy sú mzdami.
A dám ti aj pajáca, lebo vnučka chce.
A odo mňa máš tohoto.
PS za pár rokov ťa strčí do vrecka a pôjdeš do geta chudobných.
0 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko:
Veď hovorím, že je to v prvom rade vec povahy. Preto netreba nikoho nútiť sedieť doma a ani chodiť do práce.
Podnikateľ neplatí svojich zamestnancov zo zisku, ale platí ich zo svojich tržieb. O tom nemá zmysel s tebou diskutovať, nakoľko je to mimo tvoj záber.
Čo sa týka tej poisťovne, tak zčasti máš pravdu, to je základný princíp solidarity, presne ako keď ja jazdím 20 rokov bez dopravnej nehody, ale PZP si platím každý rok, pričom z môjho sa ešte nikomu neplnilo.
Či zase si tu ideme porovnávať vtáky a slovíčkariť?
nie netreba nic porovnavat, staci, ked budeme vecne diskutovat, negeneralizovat, neurazat sa, zdrzime sa invektiv a tak podobne
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Veľmi zaujímavé je, že v Amerike postavili prieplav z jedného oceána do druhého za šesť rokov a stálo ich to 5 mld. dolárov
---------------------------------------------
Ako že dlho tu staviame diaľnicu z Ba do Ke? A koľko nás to už stálo?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
ja som nikde nepisal, "co su mzdy" ale z coho ich platis a to je rozdiel.
ale pisal nuz ako to je s tym zaberom ?
Nandrolon
A nie je to náhodou presne tak? Alebo si myslíš že štátna správa produkuje nejaké tajné zisky, z ktorých si potom platí svojich zamestnancov?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

a ako jednoducho som to mal napisat, aby ste tomu konkretne vy dvaja porozumeli???
mal som tu nahadzat konkretne zlozenie suvahy atd?
Aj hlupak pochopil, ze prijem statu su "vybrate peniaze" od fyz. a prav. osob... napisal som to tak, aby to bolo pochopitelne aj pre ekonomickyxh analfabetov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať