Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Vieš ako sa hovorí, že s hlúpym musíš "pohlupu" ? Ja to tak vždy praktikujem. S každým sa bavím presne tak, ako on so mnou.
Určite nebudem vysvetľovať odborne a dopodrobna nejaký problém úplnému laikovi, ktorí nepochopí z toho ani 1 slovo.
Nandy..... bratia Česi majú toto:
Osla mluvit není těžké....... ale kdo se pak má s nim bavit?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Ako sa vyrábajú novinárske nezmysly dnes autor článku v Pravde Matyšák .........V Nice 90 tonový kamion zdemoloval a ...... 90 TON majú tí novinári pojmy jednotkách SI a ich násobkoch ? Podľa dobových záberov mohol ten nákladiak mať maximálnu prípustnú hmotnosť tak 10 ton to je 10 000 kilogramov. A teraz verte tomu čo napíšu novinári.(niektorí čitatelia to zožrali aj s navijakom ) Taiko toto som myslel keď som navrhoval rubriku podobnú téme "kýho výra"
Nerada ruším vašu pánsku jazdu, ale každý normálny odborník si dá autorizovať svoj rozhovor, dnes to už nie je pre vylúčenie nezmyslov oproti minulosti žiadny časový problém.
Ak ide o normálne texty, tak buď zaúraduje preklep, alebo fakt nevedomosť, a keď sa preberie článok z nejakej agentúry, tak s chybou obehne celý svet.
Pre mňa osobne však ostáva priam nepochopiteľné, že v 21. st. nepoužíva celý svet jednotné fyzikálne jednotky.
Preto aj Hejce ..., vraj ľudský faktor. Nenapadá mi doteraz iný, ako práve tento. Majú výškomery v rozdielnych jednotkách, alebo ako to je?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela existuju aj rozdielne jednotky tak, ako pri teplote, ako pri vahe, ako pri dlzkovej miere...
Chcel som len reagovat na tu autorizaciu....
Dnes je tolko odbornikov, ze ti zautorizuju hocico. Len staci zohnat potrebneho "debila" s potrebnou certifikaciou.
Kedysi som sa zamyslal nad odhadom nehnutelnosti...
Ako je mozne so vsetkymi VS a okruhlymi peciatkami sa v odhadoch vzajomne rozist aj o + 150% a viac?
Napada mi jedine obalka do kapsy.....
Pisem z firemnej skusenosti.
PS: moj nazor k nehodam je taky, ze VZDY moze v absolutnom ponimani za to ludsky faktor. Ci uz pri projekte, realizacii, udrzbe, oprave alebo pilotazi.
Chybu moze urobit iba zivy, rozmyslajuci tvor, nie stroj, suciastka a pod...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
Ako sa vyrábajú novinárske nezmysly dnes autor článku v Pravde Matyšák .........V Nice 90 tonový kamion zdemoloval a ...... 90 TON majú tí novinári pojmy jednotkách SI a ich násobkoch ? Podľa dobových záberov mohol ten nákladiak mať maximálnu prípustnú hmotnosť tak 10 ton to je 10 000 kilogramov. A teraz verte tomu čo napíšu novinári.(niektorí čitatelia to zožrali aj s navijakom ) Taiko toto som myslel keď som navrhoval rubriku podobnú téme "kýho výra"
Nerada ruším vašu pánsku jazdu, ale každý normálny odborník si dá autorizovať svoj rozhovor, dnes to už nie je pre vylúčenie nezmyslov oproti minulosti žiadny časový problém.
Ak ide o normálne texty, tak buď zaúraduje preklep, alebo fakt nevedomosť, a keď sa preberie článok z nejakej agentúry, tak s chybou obehne celý svet.
Pre mňa osobne však ostáva priam nepochopiteľné, že v 21. st. nepoužíva celý svet jednotné fyzikálne jednotky.
Preto aj Hejce ..., vraj ľudský faktor. Nenapadá mi doteraz iný, ako práve tento. Majú výškomery v rozdielnych jednotkách, alebo ako to je?
výškomery majú a aj výšky sa merajú v tých istých jednotkách, len tam asi budú nejaké korekcie ktoré majú vzťah k nadmorskej výške a zemepisnej šírke o tom by naši odborníci na lietanie viac vedeli. K tým mierovým jednotkám - je to komplikované rovnako ako s prechodom na jazdy na jednotnú stranu ani nie tak s úžívateľmi, ale technikou nemyslím len meraciu techniku ale konštrukcia strojov si predstav skrutky v metrickej sústave a palcovej nezameníš
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
korela existuju aj rozdielne jednotky tak, ako pri teplote, ako pri vahe, ako pri dlzkovej miere...
Chcel som len reagovat na tu autorizaciu....
Dnes je tolko odbornikov, ze ti zautorizuju hocico. Len staci zohnat potrebneho "debila" s potrebnou certifikaciou.
Kedysi som sa zamyslal nad odhadom nehnutelnosti...
Ako je mozne so vsetkymi VS a okruhlymi peciatkami sa v odhadoch vzajomne rozist aj o + 150% a viac?
Napada mi jedine obalka do kapsy.....
Pisem z firemnej skusenosti.
PS: moj nazor k nehodam je taky, ze VZDY moze v absolutnom ponimani za to ludsky faktor. Ci uz pri projekte, realizacii, udrzbe, oprave alebo pilotazi.
Chybu moze urobit iba zivy, rozmyslajuci tvor, nie stroj, suciastka a pod...
No keď si tu niečo krátko k tým rektifikáciám výškomerov nedáš
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

tak ma tu zase Kar za niekoho vyhlasi :-))(
Ja pisem len o jednotkach a nie o praktickych pasmach kde sa vsetko blizsie upresnuje...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Lepšie to už ani byť nemôže asi majú nemecké tajné služby zamestnaných potomkov rodu Pepek Vyskoč (Švejk) Ako puboši sme sa na zábavách prestavovali kočkám prezývkami aby nás neodhalili (ako napr tu pod nickami samí múdri a príťažliví(é)) Podobne to bolo aj osobnými preukazmi, za ktoré bola údajne ponuka až 1000 dolárov Ak chcel niekto spraviť teroristický čin tak si od kámoša kúpi za misu humusu doklady, ten bude evidentne dokázateľne ďaleko, a po čine ich tam nechá ako návnadu na udičke pre zmetenie stôp a oni mu to zhltli aj s navijákom možného vinníka prepustia (už sa stratil ) a majiteľa dokladov nenájdu a všetci sú spokojní najmä politici a sme bližšie k povinnému čipovanieu
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://x.podkapotou.zoznam.sk/cl/100...ordy-nedrzime-
Co chcel basnik tymto povedat?!
"na trase až 190 tunelov a 480 mostov" predstavujem si vystavbu u nas
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
http://x.podkapotou.zoznam.sk/cl/100...ordy-nedrzime-
Co chcel basnik tymto povedat?!
"na trase až 190 tunelov a 480 mostov" predstavujem si vystavbu u nas
Nuž... u nás by to bola stavba storočia.... trvala by storočie.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duski minule som kukala kolko kopkali sitinu...1500m.....lebo ako som bola vcul v de kopkaju tam tunelcok pri garmiši....5 000m....za 5-6 rokov ma byt hotovko....
Ked inde stavaju odstrelom....preco u nas vrtkáme?!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ono to záleží aj na geológii. Odstrel sa používa v pevných horninách/skalách a pri GaPa je žula. Ale u náš je to rozmanité - vápence, pieskovec, nesúrodá hornina, často geologické zlomy - tam by odstrel narobil veľa škody.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Inak - to "razenie" tunelov mi pripomenulo jeden vtip (žiaľ skoro pravdivý):
Nemec ukazuje vo svojej krajine: Vidíte tú diaľnicu? 10km za 100 miliónov €, stála len 90 a 10 je mojich.
Potom ukazuje Čech u seba: Vidíte tú diaľnicu? 5km za 100 mil Kć - stálo to len 80 a 20 je na mojom účte.
Potom ukazuje Slovák u nás: Vidíte tú diaľnicu? 1km za 140 mil €?
A Nemec a Čech na to: Ale veď tam žiadna nie je!
A Slovák - no nie je, ale 140 mil. je na mojom účte.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak tomtom nám ide pokračovať v boji za svoju a sns-ácku predstavu o demokracii

ide nám stanovovať minimálny počet členov politických strán...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vsak ma volne pole, popularitu 2. najvyssiu v SR, tak si robi co chce...
Inac kde je Matop*c s Brblavym? Ziju este?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Spočítať sa mi ich nechce...
http://www.ives.sk/registre/zoznamps.do?action=azza

Danka niekto nazval tomtom...mám navigáciu tejto značky, no na rozdiel od tomtoma ten prístroj aspoň vie, čo rozpráva.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taký tu už bo, že vyhraj volby a možeš všetko.....potom sa bál výjsť z domu medzi ludí a radšej odstúpil....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

"Korupciu v najvyšších kruhoch nemožno stíhať, pretože neexistuje," povedal minister vnútra Robert Kaliňák. Preto sa Slovensko v roku 2017 nedočká odstíhania korupcie v najvyšších poschodiach politiky........

odlahlo mi....
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ha, ha, ha,
https://www.cas.sk/clanok/494545/kal...myslite-vazne/
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

asi sa mu ešte nedostaa lspráva sis...

„Naša spravodajská služba v hodnotenom období zaznamenala prípady podozrenia z korupcie a klientelizmu pri verejnom obstarávaní a nakladaní s majetkom štátu a samosprávy, pri čerpaní dotácií zo štátneho rozpočtu a fondov EÚ a pri činnosti orgánov finančnej správy, polície, prokuratúry a súdov. Služba tiež externých príjemcov informovala o podozreniach z nezákonného ovplyvňovania rozhodovania súdov a prokuratúry,“ napísala SIS v poslednej výročnej správe.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Veľmi pekne vysvetlená situácia o privatizácii, stave a ziskoch vodární v Česku.
A ako začína dochádzať k náprave.
Čiže nebude všetko tak ako bolo doteraz naveky, ako sa mnohí domnievali.
.
vysvetlenie

Veolia prohrála v Česku vleklý spor. Klondike skončil, míní aktivista
http://ekonomika.idnes.cz/vrchni-sou..._ekonomika_cen

Z vodáren odtéká více peněz, než je zdrávo, zjistila vládní analýza
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/vladni-ana..._ekonomika_ozr

Češi spotřebují polovinu vody oproti roku 1989. Šetření však už skončilo
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/spotreba-v..._ekonomika_pas
.

(Cena vody počas ČSSR bola jednotná, najlacnejšia výroba bola v Bratisl. vodárňach, najmä kvôli jej najmenšej úprave.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať