Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Taiko, ja viem, že to myslíš dobre. Už je neskoro začať zdola, pretože tí drobní lopotníci sú k tomu prinútení. Tí hore nie, a v tom spočíva podľa mňa najväčší rozdiel.

Zažila som celonárodné nadšenie v 1967, nefalšovaný 1. máj s Dubčekom na tribúne v Prahe. Brali ho všetci ako prvú nádej od 48. Bolo treba zažiť, aby človek pochopil atmosféru v štáte. Ľudí doslova bavilo pracovať a aj žiť.

O 20 r. to už bolo o inom. A najmä o tých, ktorí sa dostali k uvoľneným miestam. Budem to tu neustále opakovať, žili sme odtrhnutí už príliš dlho od reality zbytku sveta a jeho fungovania.
Zabila nás naivita. Vtedy sa spustilo vykrádanie Slovenska ako nikdy predtým, s nesprávnymi ľuďmi na najrozhodujúcejších miestach. S ich každodenným zlým rozhodovaním. A pokračuje podnes. Krížom cez celé politické spektrum. Ukáž mi jednu stranu, ktorá zostala čistá.
Ako prebiehala privatizácia?
Počas 89 si mal +- 20. Netuším, do akej hĺbky si tie udalosti vnímal. V tvojich rokoch sa už Kaník ale do politiky trepal.

Taiko, ty s veľkou pravdepodobnosťou netušíš, čo sa vtedy v okamihu spustilo.
Koľko ľudí sa ocitlo na dlažbe, a ako vyskočili ceny v priebehu pol roka. Ako fungovali rekvalifikačné kurzy, čo nám napriek našim ministrom nadiktovali Česi.

Stále poukazuješ na nízku vzdelanosť. Máš pravdu, už nemáme na Slovensku klasické gymnáziá (ak však vôbec mali rovnaké osnovy ako české), kde sa vyučovalo naraz 6 cudzích jazykov vrátane latinčiny a humanitné predmety. Alebo si niekto myslí, že národ takto vzdelaných ľudí už dnes nepotrebuje? Kto má formovať dnešných intelektuálov?
Ale niekomu to musí v prvom rade veľmi vyhovovať, čo ti tiež musí byť jasné.
Školstvo!!!
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
Nie som si isty, ci prave Ty mozes prehlasovat, co je spravne, ci nespravne
Skus porozmyslat, ako sa ti hore, tam hore dostali a hlavne odkial prisli. Podla mna si ich ti dole vybrali spomedzi seba. A kedze moznosti vyberu su, ake su, tak ti hore reflektuju tych dole. Chapeme sa uz ?
A za dalsie, ti dole, by si miesto pozerania na tych hore mali najprv pozametat pred vlastnym prahom v zmysle vyroku niekoho znameho " Ked chces zmenit svet, najprv zmen seba ".
Ako sa tam hore dostali? Predsa jednoducho - populistickými kecmi, ktoré im tí jednoduchší zhltli aj s navijákom. Žiaľ!
Môžu dať dole, ak konečne otvoria oči a začnú rozmýšľať a neveriť tým sladkým rečičkám. Žiaľ - malá nádej.
A za posledné - pozametať - veď práve tí hore zametajú - svojich očistia a drobného picmocha, ktorý dlhuje 100€ na dani dobre do basy nedostanú. I takto sa upevňuje moc.

Tých, ktorí do toho vidia, očiernia a odstavia, tých, ktorí čušia a reflektujú - opäť odrbú. A tých, ktorí sa im do zadnej dierky strkajú - povýšia.

Toť v správach RTVS - Široký vraj nikdy nebol majiteľom Váhostavu - a odrazu priznal, že je majiteľom od 2006, pričom vždy klamal, že nie je. Ale pchal sa do zadnice SMERákom, takže bol vždy "čistý". A práve takýchto zadničiarov-janičiarov je potrebné dostať za kater, majetok zhabať. Lenže sa to nestane, pretože je pod "ochrannými krídlami" ďalšieho zlodeja....
myslim, ze ma nechapes. Ale lepsie to uz vysvetlit neviem. Mozno snad len " konaj dobro, spravaj sa slusne a moralne a na inych sa nepozeraj ".
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Taiko, ja viem, že to myslíš dobre. Už je neskoro začať zdola, pretože tí drobní lopotníci sú k tomu prinútení. Tí hore nie, a v tom spočíva podľa mňa najväčší rozdiel.

Zažila som celonárodné nadšenie v 1967, nefalšovaný 1. máj s Dubčekom na tribúne v Prahe. Brali ho všetci ako prvú nádej od 48. Bolo treba zažiť, aby človek pochopil atmosféru v štáte. Ľudí doslova bavilo pracovať a aj žiť.

O 20 r. to už bolo o inom. A najmä o tých, ktorí sa dostali k uvoľneným miestam. Budem to tu neustále opakovať, žili sme odtrhnutí už príliš dlho od reality zbytku sveta a jeho fungovania.
Zabila nás naivita. Vtedy sa spustilo vykrádanie Slovenska ako nikdy predtým, s nesprávnymi ľuďmi na najrozhodujúcejších miestach. S ich každodenným zlým rozhodovaním. A pokračuje podnes. Krížom cez celé politické spektrum. Ukáž mi jednu stranu, ktorá zostala čistá.
Ako prebiehala privatizácia?
Počas 89 si mal +- 20. Netuším, do akej hĺbky si tie udalosti vnímal. V tvojich rokoch sa už Kaník ale do politiky trepal.

Taiko, ty s veľkou pravdepodobnosťou netušíš, čo sa vtedy v okamihu spustilo.
Koľko ľudí sa ocitlo na dlažbe, a ako vyskočili ceny v priebehu pol roka. Ako fungovali rekvalifikačné kurzy, čo nám napriek našim ministrom nadiktovali Česi.

Stále poukazuješ na nízku vzdelanosť. Máš pravdu, už nemáme na Slovensku klasické gymnáziá (ak však vôbec mali rovnaké osnovy ako české), kde sa vyučovalo naraz 6 cudzích jazykov vrátane latinčiny a humanitné predmety. Alebo si niekto myslí, že národ takto vzdelaných ľudí už dnes nepotrebuje? Kto má formovať dnešných intelektuálov?
Ale niekomu to musí v prvom rade veľmi vyhovovať, čo ti tiež musí byť jasné.
Školstvo!!!
skusim postupne
1. nikdy nie je neskoro zacat od seba, teda zdola, ako Ty pises.
2. prave preto, co sa opakovane deje of 1989 sa mi vidi, ze zmena zhora nikdy prist nemoze. Z principu. Ti co su hore, boli niekedy dole a aki boli dole, taki su aj hore. Ergo, kym nebudu lepsi ti dole, nikdy nebudu lepsi ani ti hore.
3. Nemyslim si, ze za to, co sa na SK deje mozu Cesi, ci ktokolvek iny
4. S tym skolstvom suhlasim, aj ked je asi prehnane, ze "stale poukazujem na nizke vzdelanie". V kazdom pripade nevzdelany narod sa lahko ovlada. Na druhej strane je tu otazka, ci nato, aby bol niekto moralny a eticky musi byt aj vzdelany a naopak, aj Kalinak, Babis, ci Fico su vzdelani, ale....
Naposledy upravil taiko : 17.01.17 at 22:35
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko
bjuty smis
taiko, dnes ti naozaj ide karta.........ludia nie su od svojej podstaty poctiví, pracovití....dobrí...
ani náhodou nie su.
...
musíš pracovať s takým materiálom, aký na slovensku máme....po 40 r. vlády bolševika.......
10 rokov nám vládne arcizločinec fico a stále tu suveréne vyhráva volby.....
keby som ťa tu za tie roky nepoznal, povedal by som, že tu tie rozprávky píšeš na jeho prianie )
no vidis a tu sa lisime. Ja poznam ludi aj z jednej aj z druhej skupiny, ergo ziadne rozpravky. Len tych, nazvime ich, "dobrych", je asi menej. A kym ich nebude viac, budeme sa vyhovarat na socializmus a ako Kryl spieval, "tise si krast" dalej.

mimochodom, nejde o to ci vies servisaka, ci bufetara vyriesit. Ide o to ci taki su a co robia.

EDIT: obavam sa, ze ma nechapes. Toho Fica niekto zvolil a voli aj napriek tomu, co robil a robi. Co myslis, preco asi ?
ok.ja nekradnem...ani nandrolon...ani vačšina ludí...
kedy že to teda začne fungovať ?? ten tvoj recept ??

o tom ficovi ti píšem ja, tak mi to nevracaj ako argument....
aky recept mas Ty ?
...to co si napisal ohladne Fica postrada logiku, ja som pisal nieco ine nez Ty a okrem toho som polozil otazku, nie argument
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Cez Vianoce som náhodne natrafila v rádiu na koniec rozhovoru s profesorom Krčmérym. Vravel, že Slovensko je jedna z najkrajších krajín na svete a on ich veru pochodil dosť. Okrem iného ale povedal, že nikde inde nevidel toľko závisti a neprajnosti.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka, mohli by sme tu urobiť anketu ako je to v iných krajinách, iba či by bola objektívna. Verím, že závisť je aj inde, nielen u nás. Ak je u nás najhoršou vlastnosťou závisť, inde môžu prekvitať iné vlastnosti.
Pán. Prof. inak tiež, pri všetkej úcte, niekedy povie veci veľmi prekvapivé.
Ja tvrdím, že celá Zem je krásna a zaujímavá. Nestačí jeden život.
Osobne slovo závisť nepoznám, aj keby ma posadili na detektor lži. A to od detstva. Ale niekto závidí až tak, že sa to prejaví na mimike. Nepríjemné. Aspoň v tomto ohľade sa mi žije ľahšie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko

skusim postupne
1. nikdy nie je neskoro zacat od seba, teda zdola, ako Ty pises.
2. prave preto, co sa opakovane deje of 1989 sa mi vidi, ze zmena zhora nikdy prist nemoze. Z principu. Ti co su hore, boli niekedy dole a aki boli dole, taki su aj hore. Ergo, kym nebudu lepsi ti dole, nikdy nebudu lepsi ani ti hore.
3. Nemyslim si, ze za to, co sa na SK deje mozu Cesi, ci ktokolvek iny
4. S tym skolstvom suhlasim, aj ked je asi prehnane, ze "stale poukazujem na nizke vzdelanie". V kazdom pripade nevzdelany narod sa lahko ovlada. Na druhej strane je tu otazka, ci nato, aby bol niekto moralny a eticky musi byt aj vzdelany a naopak, aj Kalinak, Babis, ci Fico su vzdelani, ale....
1.Poznala som jednu staršiu učiteľku, ktorá keď stretla svojich žiakov, vždy sa ich spýtala, kde majú svedomie. A veru sa ukazovalo na srdiečko. To žiakom vštepovala po celý život. Kde býva svedomie, býva aj charakter.
2. Sme na Slovensku a mám osobný pocit, že sa tu ešte dlho bude pri voľbách vyberať z menšieho zla. Aj kvôli tomu, čím doteraz Slovensko prešlo a prechádza.
3. Dnes už očividne nie. Ale vieš ako dokáže pracovať napr. diplomacia. :-) A nielen česká. O.i.
4. Ako klesá úroveň školstva, úmerne klesá úroveň národa. Nie je to však iba slov. jav. Ale najviac sa pod úroveň národa podpisujú v dnešnej dobe médiá, absencia kultúry v nich. Žalostné denné témy aj spravodajstvo. Ku 4. pripojím už spomenutý charakter z bodu 1.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko

skusim postupne
1. nikdy nie je neskoro zacat od seba, teda zdola, ako Ty pises.
2. prave preto, co sa opakovane deje of 1989 sa mi vidi, ze zmena zhora nikdy prist nemoze. Z principu. Ti co su hore, boli niekedy dole a aki boli dole, taki su aj hore. Ergo, kym nebudu lepsi ti dole, nikdy nebudu lepsi ani ti hore.
3. Nemyslim si, ze za to, co sa na SK deje mozu Cesi, ci ktokolvek iny
4. S tym skolstvom suhlasim, aj ked je asi prehnane, ze "stale poukazujem na nizke vzdelanie". V kazdom pripade nevzdelany narod sa lahko ovlada. Na druhej strane je tu otazka, ci nato, aby bol niekto moralny a eticky musi byt aj vzdelany a naopak, aj Kalinak, Babis, ci Fico su vzdelani, ale....
1.Poznala som jednu staršiu učiteľku, ktorá keď stretla svojich žiakov, vždy sa ich spýtala, kde majú svedomie. A veru sa ukazovalo na srdiečko. To žiakom vštepovala po celý život. Kde býva svedomie, býva aj charakter.
2. Sme na Slovensku a mám osobný pocit, že sa tu ešte dlho bude pri voľbách vyberať z menšieho zla. Aj kvôli tomu, čím doteraz Slovensko prešlo a prechádza.
3. Dnes už očividne nie. Ale vieš ako dokáže pracovať napr. diplomacia. :-) A nielen česká. O.i.
4. Ako klesá úroveň školstva, úmerne klesá úroveň národa. Nie je to však iba slov. jav. Ale najviac sa pod úroveň národa podpisujú v dnešnej dobe médiá, absencia kultúry v nich. Žalostné denné témy aj spravodajstvo. Ku 4. pripojím už spomenutý charakter z bodu 1.
Nie celkom chapem, co si chcela povedat v bode 3. Inak, uplny suhlas
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

taiko
bjuty smis
taiko
bjuty smis
taiko, dnes ti naozaj ide karta.........ludia nie su od svojej podstaty poctiví, pracovití....dobrí...
ani náhodou nie su.
...
musíš pracovať s takým materiálom, aký na slovensku máme....po 40 r. vlády bolševika.......
10 rokov nám vládne arcizločinec fico a stále tu suveréne vyhráva volby.....
keby som ťa tu za tie roky nepoznal, povedal by som, že tu tie rozprávky píšeš na jeho prianie )
no vidis a tu sa lisime. Ja poznam ludi aj z jednej aj z druhej skupiny, ergo ziadne rozpravky. Len tych, nazvime ich, "dobrych", je asi menej. A kym ich nebude viac, budeme sa vyhovarat na socializmus a ako Kryl spieval, "tise si krast" dalej.

mimochodom, nejde o to ci vies servisaka, ci bufetara vyriesit. Ide o to ci taki su a co robia.

EDIT: obavam sa, ze ma nechapes. Toho Fica niekto zvolil a voli aj napriek tomu, co robil a robi. Co myslis, preco asi ?
ok.ja nekradnem...ani nandrolon...ani vačšina ludí...
kedy že to teda začne fungovať ?? ten tvoj recept ??

o tom ficovi ti píšem ja, tak mi to nevracaj ako argument....
aky recept mas Ty ?
...to co si napisal ohladne Fica postrada logiku, ja som pisal nieco ine nez Ty a okrem toho som polozil otazku, nie argument

ked niečo nepochopíš, neznamená to, že to postráda logiku....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ako to tu tak čítam, zas hľadáte spôsob, ako ten systém v ktorom si tak bahníte vylepšiť.
Som zvedavý, kedy vám konečne docvakne, že aj málo socializmu stačí na to, aby sa ďalej reprodukoval a stále narastal. Je to ako mor, či vírus. Darmo špekulujete o morálke tých hore, či dole. Všetko je to tá istá bezcharakterná čvarga.
Kázať o morálke, čumeť na měďáky, tichúčko kradnúť, klamať a podvádzať, veď to všetko v ľuďoch generuje hlavne ten náš socializmus. Ak sa toho nezbavíme, nikdy tu nebude pokoj a poriadok.
Túto slamu ste mlátili už stokrát a nič ste z nej ešte nikdy nevymlátili. Prečo asi? Nuž preto, že nechcete pripustiť, že kapitalizmus a trh je základom prirodzenej ľudskej spoločnosti.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Túto slamu ste mlátili už stokrát a nič ste z nej ešte nikdy nevymlátili. Prečo asi?
Céééérus bratu....a Ty si kde bol ? Zavialo signál ?

...a prečo asi ?
Kuwa, šak na Teba predsa čakáme...na odborníka cez mlátenie prázdnej slamy a jalových rečí.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

takže fico sa zlakol hnevu ludí a rýchlo zrušil dalšiu svoju zlodejinu......

a vraj nezávislé urso ))
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko
bjuty smis
taiko
bjuty smis
taiko, dnes ti naozaj ide karta.........ludia nie su od svojej podstaty poctiví, pracovití....dobrí...
ani náhodou nie su.
...
musíš pracovať s takým materiálom, aký na slovensku máme....po 40 r. vlády bolševika.......
10 rokov nám vládne arcizločinec fico a stále tu suveréne vyhráva volby.....
keby som ťa tu za tie roky nepoznal, povedal by som, že tu tie rozprávky píšeš na jeho prianie )
no vidis a tu sa lisime. Ja poznam ludi aj z jednej aj z druhej skupiny, ergo ziadne rozpravky. Len tych, nazvime ich, "dobrych", je asi menej. A kym ich nebude viac, budeme sa vyhovarat na socializmus a ako Kryl spieval, "tise si krast" dalej.

mimochodom, nejde o to ci vies servisaka, ci bufetara vyriesit. Ide o to ci taki su a co robia.

EDIT: obavam sa, ze ma nechapes. Toho Fica niekto zvolil a voli aj napriek tomu, co robil a robi. Co myslis, preco asi ?
ok.ja nekradnem...ani nandrolon...ani vačšina ludí...
kedy že to teda začne fungovať ?? ten tvoj recept ??

o tom ficovi ti píšem ja, tak mi to nevracaj ako argument....
aky recept mas Ty ?
...to co si napisal ohladne Fica postrada logiku, ja som pisal nieco ine nez Ty a okrem toho som polozil otazku, nie argument

ked niečo nepochopíš, neznamená to, že to postráda logiku....
dobre, vyhral si, pravdu mas
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

akú pravdu ?
však ja ti tvoj názor neberiem...kludne začni od seba, nekradni a čakaj....
alebo ešte lepšie, ako si radil misoftovi :

konaj dobro, spravaj sa slusne a moralne a na inych sa nepozeraj ".

a ono sa to zmení........len na nich nepozeraj....

ale mne nechaj môj názor.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač

Céééérus bratu....a Ty si kde bol ? Zavialo signál ?

...a prečo asi ?
Kuwa, šak na Teba predsa čakáme...na odborníka cez mlátenie prázdnej slamy a jalových rečí.
No.... materiálu na mlátenie sme mu nachystali dosť......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aspoň niečo dobré Hranatý urobil - stopol ÚRSO! Tie ich nezmyselne vysoké fixné poplatky.
A Holjenčík - vraj to musia prehodnotiť.
A ozvali sa starostovia niektorých obcí, že ak by museli toto zaplatiť, tak môžu rovno obecné rady zhasnúť, zamknúť a nič nerobiť, pretože tie platby by boli vyššie, ako majú na mesiac vyčlenené na chod celej obce.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

stopol to, čo včera schválil.....nečakal taký odpor,
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...pretože občania-ovčania konečne aspoň jedno oko otvorili... a protestovali proti tejto "zlodejine"....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Túto slamu ste mlátili už stokrát a nič ste z nej ešte nikdy nevymlátili. Prečo asi?
Céééérus bratu....a Ty si kde bol ? Zavialo signál ?

...a prečo asi ?
Kuwa, šak na Teba predsa čakáme...na odborníka cez mlátenie prázdnej slamy a jalových rečí.
Zjavne si si ma zmýlil s odendutým misoftom. Ten je tu predsa na jalové reči.
A ty predsa ani tú slamu nevieš buchať. Ako to tak čítam, mláti to tu misoft, korela, taiko a podobní. Ty si sa zapojil až teraz.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
jar88
Túto slamu ste mlátili už stokrát a nič ste z nej ešte nikdy nevymlátili. Prečo asi?
Céééérus bratu....a Ty si kde bol ? Zavialo signál ?

...a prečo asi ?
Kuwa, šak na Teba predsa čakáme...na odborníka cez mlátenie prázdnej slamy a jalových rečí.
Zjavne si si ma zmýlil s odendutým misoftom. Ten je tu predsa na jalové reči.
A ty predsa ani tú slamu nevieš buchať. Ako to tak čítam, mláti to tu misoft, korela, taiko a podobní. Ty si sa zapojil až teraz.
No fasa....

Privítam Ťa po dlhšej dobe a Ty takto ???
No ta díkes...

Mimochodom, o búchaní mi nevrav nič.
Od tejto činnosti..."búchanie, výbuch, výbušnina"....je odvodený môj nick.
A nie od tej druhej, ako si každý myslí...že niekomu rozbiť hubu.
Takže by sa dalo povedať, že som iné veci búchal a nie slamu.
Ale určite sa dozviem, že Ty si určite odborník aj v tomto.

No na druhej strane musím uznať...treskoty jak sviňa tu zaznievajú.
Radšej ani nemenujem (napríklad taiko a korela) dotyčných...to sú kydy nad drísty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať