Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
aby som to tak basnicky napisal. Mam zato, ze autor chcel naznacit, ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej. Aby sme negeneralizovali, samozrejme nie vsetci boli, su zli.
Ja sa ešte pre istotu spýtam, či by niekto mohol bližšie špecifkovať skladbu tých komunistov. Pretože neviem, či mám nad príspevkom zaplakať, alebo sa smiať.
" ... ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej."
Chvalabohu, že je ešte ten skromný príspevok na konci príspevku.
Cakal som takuto reakciu. Skusim objasnit. Mozno nejde ani tak celkom o jednotlivych komunistov. Sam som poznal aj kopu rovnych a priamych ludi z ich radov.
Skor ide o to, co zle aplikovana idea sposobila vo vseobecnosti. Jednoducho podla mna to co sa deje teraz, je priamym dosledkom vlady komunistov. Myslim, napr. uplatkarstvo, rozkradanie, klientelizmus, upadok moralky, zavist, nedostatok samostatnosti jednotlivca, spoliehanie sa na silneho vodcu atd atd.
A tou vladou komunistov myslim tu minulu ale aj tu terajsiu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
korela
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
ach...ty technologia nokia..

komunisti " vybudovali " dve veci
...investičný dlh v desiatkach miliard korun a zdegenerovanú morálku na desaťročia...
TIE DROGY A PRÁZDNE KOSTOLY čo film to krvák? Ale sme ten klasický západ poriadne zmenili.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
korela
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
ach...ty technologia nokia..

komunisti " vybudovali " dve veci
...investičný dlh v desiatkach miliard korun a zdegenerovanú morálku na desaťročia...
TIE DROGY A PRÁZDNE KOSTOLY čo film to krvák? Ale sme ten klasický západ poriadne zmenili.
to je sloboda...
sloboda nie je to,ked ostatní robia a pozerajú to, čo sa páči tebe......

čo je teba do toho, ked si zapálim jointa ?
čo je teba do toho, ked si pozriem krvák ??
čo je teba do toho, ked som ateista ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?

a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice )
Naposledy upravil taiko : 04.04.17 at 12:12 Dôvod: uprava citovania
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Páči sa mi, ako porovnávame súčasných mocipánov s tými spred '89.
Akoby to neboli na 90% synáčikovia komunistov, eštebákov a kágebákov. Prípadne komunisti, eštebáci a kágebáci osobne.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
.
pavol54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?

a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice )
dnes nemusia ísť na hranicu aby ich postrieľali a roztrhali psy
Naposledy upravil taiko : 04.04.17 at 12:11 Dôvod: uprava citovania
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
korela
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?
vsak som pisal, ti isti banditi su to, popripade novi, banditi, ktorych vychovali stari banditi.
Okrem toho, keby komunisti neurobili z ludi frustrovane, rezignovane, sede rovnostarske stado, potichu kradnuce vsetko a vsade (nadsazka), ochotne tolerovat zo strachu panske huncuctvo, tak by sme neboli tam kde sme a poniektorym by za tym nebolo este aj smutno.
Naposledy upravil taiko : 04.04.17 at 12:21
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ing. Ľubomír Janoška
Páči sa mi, ako porovnávame súčasných mocipánov s tými spred '89.
Akoby to neboli na 90% synáčikovia komunistov, eštebákov a kágebákov. Prípadne komunisti, eštebáci a kágebáci osobne.
Zbytok je čistý ako ľalia. Až nato, že kvôli poradiu sa nedostal k červenej knižke, ale po novembri sa začali chovať ešte horšie, ako by ich predtým mali. Aj so svojimi deťmi. A národ začali ožobračovať rovnako ako ich predkovia po niekoľko generácií.
A kto tú kýženú knižku dostal dva týždne pred novembrom, ten sa pre istotu pred kolegami rovno na pracovisku zrútil.
Veľmi nesúhlasím s tvojím názorom, pretože Slovensko sa nerozkradlo za jedno - dve funkčné obdobia červených. Všetci sa pod to podpísali. Modrí, čierni, červení. Ani zelení neostanú čistí.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
pavol54
korela
Ešte z veľavravného príspevku zo smečka:
"A nic nebudovala,/ Konkurencie schopne / lebo nic nevedela, lebo slusnych a mudrych vyhanala ".
Nech si autor láskavo zráta, ktorá vlna vysťahovalcov prebieha teraz. Ona je v podstate kontinuálna, ak mu to ešte nedošlo. Z akého človeka môže vzísť taká znôška zmätočných dezinformácií? Nemá potuchy, čo sa tu dialo, prečo sa to dialo, čo sa tu vybudovalo. Že tu boli technológie Nokie a mnohých iných zn. dávno pred novembrom. Na svoje nové priehrady sa tak zavčasu Slovensko nenazbiera. Ani svoju rafinériu a pod.
Slovensko stráca každým dňom svoju identitu pre záujmy developerov, najviac to vidno na industriálnej histórii, ktorá mizne zo slovenského povrchu. O pár generácií nebude mať obyvateľstvo potuchy o svojich predkoch a o živote v mestách, kde žijú.
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?
vsak som pisal, ti isti banditi su to, popripade novi, banditi, ktorych vychovali stari banditi.
Okrem toho, keby komunisti neurobili z ludi frustrovane, rezignovane, sede rovnostarske stado, potichu kradnuce vsetko a vsade (nadsazka), ochotne tolerovat zo strachu panske huncuctvo, tak by sme neboli tam kde sme a poniektorym by za tym nebolo este aj smutno.
Čo sa textu hymny týka, Slováci ju majú ešte stále aktuálnu.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
korela
[
Nemusíš súhlasiť s mojimi názormi, ale životopisy oligarchov a mafiánov nepustia.
KSČ, ŠTB, MGIMO - inštitút medzinárodných vzťahov v Moskve (čiže škôlka KGB).
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ale veď áno, ale je to poprepletané.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
korela
[
Nemusíš súhlasiť s mojimi názormi, ale životopisy oligarchov a mafiánov nepustia.
KSČ, ŠTB, MGIMO - inštitút medzinárodných vzťahov v Moskve (čiže škôlka KGB).
ale aj rôzni okresní funkcionári tvrdí normalizátori ktorí znepríjemňovali život konkrétnzm jedincom ( ala Štepkovské "To ja niee, to ony kuvýý") majú svoje deti dobre umiestnené
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V šesťdesiatom ôsmom sa pýtajú Cigáňa:
"Cigáň, čo urobíš, keď otvoria hranicu na západ?"
"Vyleziem na strom"
"Prečo?"
"Aby ma neušliapali"
"A čo keď otvoria hranicu na východ?"
"Vyleziem na ešte vyšší strom."
A prečo?"
"Aby som videl toho blázna, ktorý by tam šiel!!"
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Ing. Ľubomír Janoška
Páči sa mi, ako porovnávame súčasných mocipánov s tými spred '89.
Akoby to neboli na 90% synáčikovia komunistov, eštebákov a kágebákov. Prípadne komunisti, eštebáci a kágebáci osobne.
Zbytok je čistý ako ľalia. Až nato, že kvôli poradiu sa nedostal k červenej knižke, ale po novembri sa začali chovať ešte horšie, ako by ich predtým mali. Aj so svojimi deťmi. A národ začali ožobračovať rovnako ako ich predkovia po niekoľko generácií.
A kto tú kýženú knižku dostal dva týždne pred novembrom, ten sa pre istotu pred kolegami rovno na pracovisku zrútil.
Veľmi nesúhlasím s tvojím názorom, pretože Slovensko sa nerozkradlo za jedno - dve funkčné obdobia červených. Všetci sa pod to podpísali. Modrí, čierni, červení. Ani zelení neostanú čistí.
Zaujímavé s akou istotou vieš, kto všetko to rozkradol. A myslím, že to vedia aj ostatní debatníci. Len akosi tu nepíšete, prečo niesu všetci tí zlodeji v base. Teda ak nám naozaj voľačo ukradli.
-----------------------
Nemyslíte, že je to všetko trošku inak a že si za to môžeme skôr my sami? Veď kto im dával a stále dáva možnosti beztrestne (v súlade so zákonom a vašou morálkou) "kradnúť"?
-----------------------
Dúfam, že mi tu nebudete tvrdiť, že stále ešte neviete, že najľahšie sa kradne z verejného. To znamená zo spoločného. Naviac si myslím, že je naozaj veľká naivita veriť, že raz sa nájde nejaký spôsob, ako to verejné ochrániť pred rozkrádaním, tunelovaním a iným zneužívaním. To už hraničí s tuposťou.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Ale veď áno, ale je to poprepletané.
Presne tak. Je to poprepletané.
Hlavne v popletených hlavách.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?

a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice )
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
korela
taiko
aby som to tak basnicky napisal. Mam zato, ze autor chcel naznacit, ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej. Aby sme negeneralizovali, samozrejme nie vsetci boli, su zli.
Ja sa ešte pre istotu spýtam, či by niekto mohol bližšie špecifkovať skladbu tých komunistov. Pretože neviem, či mám nad príspevkom zaplakať, alebo sa smiať.
" ... ze komunisti ukradli tomuto narodu dusu. A navyse, ich potomkovia nivocia ludi nadalej."
Chvalabohu, že je ešte ten skromný príspevok na konci príspevku.
Cakal som takuto reakciu. Skusim objasnit. Mozno nejde ani tak celkom o jednotlivych komunistov. Sam som poznal aj kopu rovnych a priamych ludi z ich radov.
Skor ide o to, co zle aplikovana idea sposobila vo vseobecnosti. Jednoducho podla mna to co sa deje teraz, je priamym dosledkom vlady komunistov. Myslim, napr. uplatkarstvo, rozkradanie, klientelizmus, upadok moralky, zavist, nedostatok samostatnosti jednotlivca, spoliehanie sa na silneho vodcu atd atd.
A tou vladou komunistov myslim tu minulu ale aj tu terajsiu.
Vraj zle aplikovaná idea. Tá idea je sama o sebe chorá, zlá. Úplne chorá a nemohúcna. Tá sa nedá dobre aplikovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
bjuty smis
pavol54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?

a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice )
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.
Nuž v tom máš čiastočne aj pravdu.
Hranice už nebol až taký problém a aj môj otec navrhoval, aby sme išli preč. Ale zostali sme tu.
Vieš prečo?
1. Mali sme tu rodinu.
2. Kamarátov, frajerky a podobné vzťahy.
3. Rozdiel v cene majetku tu a za hranicou. 1 : 10
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
bjuty smis
pavol54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?

a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice )
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.
Nuž v tom máš čiastočne aj pravdu.
Hranice už nebol až taký problém a aj môj otec navrhoval, aby sme išli preč. Ale zostali sme tu.
Vieš prečo?
1. Mali sme tu rodinu.
2. Kamarátov, frajerky a podobné vzťahy.
3. Rozdiel v cene majetku tu a za hranicou. 1 : 10
lenže nevedel ako to potom uchopia do rúk najnižšie normalizačné kádre V jednom okrese sesternica, učiteľka, tajne mala sobáš v kostole a na svadbe bol ako hosť riaditeľ školy. a nič, jej spolužiačka, kdesi pod tatrami behom dvoch mesiacov doučila. Aktívny okresný normalizátor na ňu mal práskača ako svadobného hosťa. Takže vždy ľudia, jeden deň nosili čierne čižmy a za pár dní ich vymenil za stranícku knižočku a takto vychoval deti, ktoré komunistom už ani na meno nemôžu prísť (teda ani svojim rodičom)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať