Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
bjuty smis
pavol54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?

a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice )
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.
Môžem potvrdiť otvorené hranice, rodičia svoje deti normálne navštevovali vo Viedni a prehovárali ich k návratu.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
Môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti.
Týždeň pelendrekovali všetkých "podozrivých" a nič z nich nevymlátili. Vlastne ani nevedeli čo sa im všetko stratilo.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
Môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti.
Týždeň pelendrekovali všetkých "podozrivých" a nič z nich nevymlátili. Vlastne ani nevedeli čo sa im všetko stratilo.
a boli to tí praví? Ale najlepšie bolo ak rota komplet nespala tri dni tri noci(niečo ako pahorok) potom si odhaleného vinníka podali sami vojaci tak že prosil aby ho ihneď zavreli do basy Najväčší neporiadok bol na strelnici ten čo bol výdajca mal možností až až Najlepší bol aktívny sväzák výkonný praporčík išiel do civilu tak sa ožral že stratil tašku s ukradnutými F1 deti ju našli a jeden chlapec "že táto hoď mi túto výbušku" a špeciálny vlak s prepustencami ostal stáť asi 50 km od posádky v poliach kým si pes nenašiel toho pravého
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - ako vždy - on trepe...... veď už kradol samopaly dozornému pod nosom....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Pali - ako vždy - on trepe...... veď už kradol samopaly dozornému pod nosom....
čo už, ale si neviem predstaviť ako by to robili dnes, keď sme zažili cvičnú mobilizáciu všetky zbrane optika( a najväčší trhák útočné nože) sa po nej a po následnom cvičení vrátili presne podľa evidencie
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tu pracujú horší cenzori ako za komunizmu vlastne sú to bývalí komunisti teraz sa hrajú na demokratov. Kto sa nepáči vyvoleným tomu zlikvidujú príspevok, alebo v "lepšom" prípade aj samotného prispievateľa. že ďakujem zase budem parafrázovať Štepku " To ja nieeee, to oni, tie kuvýýýýýýýýýýý"
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
Taký bordel nebol v armáde ani za socíku, ak sa stratila pištol zo skladu roty tak sme to zistili behom 24 hodín a rozsah možných páchateľov sa eliminoval na 48 hodín. Stratí sa bedňa granátov a bedna RPG(dúfam že nie RPG 75) a oni ani nevedia obdobie. Ak to nebolo násilné vniknutie tak to urobil skladník. A tam niet čo riešiť v našom prípade pomáhal bezpečne polmetrový kábel a vždy sa priznal vinník (však sme nemohli dovoliť aby nejaký lump ohrozil životy nevinných a nezaintresovaných. otázka čo bolo lepšie byť sadista a mlátiť vinníka do priznania, alebo dopustiť niečo podobné ako výbuch v metre. Boli niektorí dlho nezlomní zapierači)
Môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti.
Týždeň pelendrekovali všetkých "podozrivých" a nič z nich nevymlátili. Vlastne ani nevedeli čo sa im všetko stratilo.
a boli to tí praví? Ale najlepšie bolo ak rota komplet nespala tri dni tri noci(niečo ako pahorok) potom si odhaleného vinníka podali sami vojaci tak že prosil aby ho ihneď zavreli do basy Najväčší neporiadok bol na strelnici ten čo bol výdajca mal možností až až Najlepší bol aktívny sväzák výkonný praporčík išiel do civilu tak sa ožral že stratil tašku s ukradnutými F1 deti ju našli a jeden chlapec "že táto hoď mi túto výbušku" a špeciálny vlak s prepustencami ostal stáť asi 50 km od posádky v poliach kým si pes nenašiel toho pravého
Samozrejme že to neboli tí praví. Voď o tých pravých nemali ani tušenia a tak sa snažili to našiť na niekoho z posádky.
Ak by sa neprihlásil môj otec a nenahlásil to na nás, určite by to z niekoho z nich vymlátili.
Naposledy upravil jar88 : 07.04.17 at 07:53
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
bjuty smis
pavol54
V roku 1968 do 50 000 emigrantov. V súčasnosti okolo 300 000 emigrantov, tak kto tu vykastroval dušu? Dnes človek nevylezie pred barák či bytovku, vtedy sa takto bavili celé komunity všetci až na výnimky boli priatelia, že by preto že nemali dušu?

a kolko z tých súčasných 300 000 postrielali na hranici ?
kolkých roztrhali vlčiaci ?
kolkí za to sedeli v base ??

však sloboda cestovania je jeden z najvačších výdobytkov, čo máme....snád to len nekritizuješ...

v 68-70.- by 300 000 obvatelov utieklo za 1. víkend, keby ste sa tak nebáli a otvorili hranice )
V 68 boli hranice otvorené kto si požiadal a mal na to korunky dostal potrebné povolenia, od nás chodili napr do Ríma autobusové zájazdy a od 21.8 69 sa hranice nezatvorili a koľkí sa vrátili dokonca som poznal jedného čo prišiel až z vysnívanej ameriky.
Píšeš, že v 68 boli hranice otvorené, ale nepíšeš za akých podmienok.
Nože daj informáciu, či tým odcestovaným zostávalo občianstvo, budúci prístup k rodine k majetku a tak podobne.
-----------------------------
To sa nedá s dneškom nijako porovnávať. Teraz ak chceš, môžeš skúsiť či sa ti tam bude páčiť a keď sa ti to nebude páčiť, pokojne sa môžeš vrátiť. Môžeš si tu nechať zázemie a nemusíš spáliť všetky mosty s domovinou, ako v tom slávnom 68.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

čo hovorí UPN ?

"Pri pokuse o nelegálne prekročenie hranice bolo na Slovensku usmrtených 42 ľudí. ÚPN sa v minulosti pokúsil v spolupráci s Generálnou prokuratúrou stíhať aktérov týchto činov, ich skutky sú však už premlčané. Krajňák teraz rokuje s Generálnou prokuratúrou o tom, aby boli zabitia na hraniciach posudzované ako zločiny proti ľudskosti. Porušenie ľudských práv je na rozdiel od zločinov komunizmu nepremlčateľné."


ja sa teda čudujem tým nebohým, že nešli legálne....do viedne za detičkami.....či do ríma za pamiatkami.....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
čo hovorí UPN ?

"Pri pokuse o nelegálne prekročenie hranice bolo na Slovensku usmrtených 42 ľudí. ÚPN sa v minulosti pokúsil v spolupráci s Generálnou prokuratúrou stíhať aktérov týchto činov, ich skutky sú však už premlčané. Krajňák teraz rokuje s Generálnou prokuratúrou o tom, aby boli zabitia na hraniciach posudzované ako zločiny proti ľudskosti. Porušenie ľudských práv je na rozdiel od zločinov komunizmu nepremlčateľné."


ja sa teda čudujem tým nebohým, že nešli legálne....do viedne za detičkami.....či do ríma za pamiatkami.....
Naviac si treba uvedomiť, že väčšinou sa ani nejednalo o skutočnú, ale iba o fiktívnu štátnu hranicu. Takže tí ľudia boli zabíjaní už za priblíženie sa k hranici. Pritom skutočná hranica bola často aj 300 až 500 metrov ďalej.
---------------------------
Ten režim nás strážil brutálnejšie, ako na západe strážili trestancov.
1 2
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
bjuty smis
čo hovorí UPN ?

"Pri pokuse o nelegálne prekročenie hranice bolo na Slovensku usmrtených 42 ľudí. ÚPN sa v minulosti pokúsil v spolupráci s Generálnou prokuratúrou stíhať aktérov týchto činov, ich skutky sú však už premlčané. Krajňák teraz rokuje s Generálnou prokuratúrou o tom, aby boli zabitia na hraniciach posudzované ako zločiny proti ľudskosti. Porušenie ľudských práv je na rozdiel od zločinov komunizmu nepremlčateľné."


ja sa teda čudujem tým nebohým, že nešli legálne....do viedne za detičkami.....či do ríma za pamiatkami.....
Ja sa čudujem tiež. Sníval som že pôjdem s Čedokom za hranice všedných dní a poplávam loďou na 3 dni do Viedne. Sen sa mi nesplnil, lebo otvorili hranice a do Viedne som jazdil autom. Btw. stále nechápem ten ľuskoprávny problém. Zákony boli aké boli, tie nedemokratické sme zmenili a ďalšie tiež. Hranica bola jasne vo vnútrozemí vyznačená, upozornenia na zákaz vstupu... na každom kroku a potom koľkosi plotov strážených samozrejme záklaďákmi. Každý kto vstúpil do tohto priestoru vedel, že sú tam prekážky, nástrahy a PS-áci ktorí môžu/musia prechodu hraníc zabrániť. Stačilo mi raz v Bratislave nastúpiť do autobusu do Rusoviec a hneď na zastávke v Rusovciach nás kontrolovali čo tam robíme a prečo tam vlastne sme. Ani nás nenapadlo že by sme sa pokúsili ten prvý plot preskočiť a vlastne ani vyliezť naň. Omylom ma povolali k PS a za styk so zahraničím ma odvelili do armády k rakeťákom a dali podpísať PTZD. Ale ak by som sa nebol nechal odveliť a šlapal by som v hliadke... ani radšej nedomýšľam. Deti som tiež učil že sporák môže byť horúci. Tie ma ale poslúchli a nepopálili sa.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu
Zas trepeš hlúposti - ako vždy.
Útok pod kontrolou a naviac, Rusom vopred oznámený a ty si nie a nie odpustiť takéto komentáre.
Ako si predstavuješ, že by mohli vykázať 60 rakiet, ak použili iba 59?

0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu
Zas trepeš hlúposti - ako vždy.
Útok pod kontrolou a naviac, Rusom vopred oznámený a ty si nie a nie odpustiť takéto komentáre.
Ako si predstavuješ, že by mohli vykázať 60 rakiet, ak použili iba 59?

ak chceš byť presný a upozorňovať tak údajne vyletelo len 58 jedna zlyhala iné zdroje tvrdia že dopadlo na cieľ len 23 v tom je tá pointa a v hlave 22, ak nie si schopný pochopiť tak nereaguj
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
jar88
pavol54
Aj tak sa dá.
Ukrajina - ak sa prekšeftuje munícia tak sa pre zahladenie stôp odpáli celý muničák
USA - ak sa prekšeftujú rakety, odpáli sa na cieľ 23 tomahavkov a spotreba sa vystaví 60
Slovensko- ak sa prekšeftujú granáty a zabudne sa vypísať výkaz o spotrebe granátov na výcvik tak sa hľadajú. Skrátka sme nepoučiteľní. Hlava 22 bola známa už cez druhú svetovú vojnu
Zas trepeš hlúposti - ako vždy.
Útok pod kontrolou a naviac, Rusom vopred oznámený a ty si nie a nie odpustiť takéto komentáre.
Ako si predstavuješ, že by mohli vykázať 60 rakiet, ak použili iba 59?

ak chceš byť presný a upozorňovať tak údajne vyletelo len 58 jedna zlyhala iné zdroje tvrdia že dopadlo na cieľ len 23 v tom je tá pointa a v hlave 22, ak nie si schopný pochopiť tak nereaguj
Najdôležitejšie NEMALI TO SCHVÁLENÉ OSN, takže USA je agresor
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Presne tak.
USA ako agresor spacifikoval svetového mierotvorca. Naviac zas pod vymyslenou zámienkou (chemické zbrane) vraj to Asad. Asad, ktorého už dávno Putin odzbrojil a celému svetu potvrdil, že všetky chemické zbrane odviezol.
-------------------
Ja som kdesi počul, že to robia len preto, aby do EÚ nahnali čo najviac tých umiernených moslimov. Vraj to pomôže nášmu HDP.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Najdôležitejšie NEMALI TO SCHVÁLENÉ OSN, takže USA je agresor
Nuž.... v tomto prípade môže OSN akurát o tom rokovať a vydávať rezolúcie. Toto sa totiž nedeje pod hlavičkou OSN.
Palinko - tu vedle jak tá jedle.....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft
pavol54
Najdôležitejšie NEMALI TO SCHVÁLENÉ OSN, takže USA je agresor
Nuž.... v tomto prípade môže OSN akurát o tom rokovať a vydávať rezolúcie. Toto sa totiž nedeje pod hlavičkou OSN.
Palinko - tu vedle jak tá jedle.....
A kedy a kde nebol, agresor, či už USA a či USA bez buša?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

I bez buša do buša - lietajú v tom oba ma i z buša buš....
A tak zazneli trump ety zo závodu, kde vyrábali ETY....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať