Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali:

Zákon 8/2009 - §48 - na obyčajnom nákladiaku nie je povolené! Takže zelenobieli sponzorovali štát od Paliho za tvoju hlúposť (sorry, ale je to pravda).
§ 48


(1) Prepravovať osoby v ložnom priestore nákladného automobilu možno len pri preprave príslušníkov ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície obecnej polície, Horskej záchrannej služby, členov stráže prírody a zamestnancov organizácie ochrany prírody28aa) pri plnení ich úloh a iných osôb pri plnení úloh civilnej ochrany obyvateľstva alebo pri živelnej pohrome.


(2) Nákladný automobil, v ktorého ložnom priestore sa prepravujú osoby podľa odseku 1, smie viesť len vodič starší ako 21 rokov, ktorý má vo vedení nákladného automobilu najmenej dvojročnú prax. Počet prepravovaných osôb nesmie byť vyšší ako 30. Preprava osôb v prípojnom vozidle nákladného automobilu je zakázaná.


(3) Osoby prepravované v ložnom priestore nákladného automobilu nesmú počas jazdy stáť, vykláňať sa, nechať vyčnievať predmety z vozidla ani inak ohrozovať bezpečnosť cestnej premávky; dbá na to osoba, ktorú z prepravovaných osôb určí prevádzkovateľ vozidla alebo vodič.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Myslia sa dospeli. V aute pre 5 osob mozes viezt aj 10 ludi. 5 dospelych + 5 deti /nad 4 roky/ kvoli autosedacke. Hovorim iba o diere v zakone, ktora este ASI nie je zaplatana..., nie ze realne sa da takto jazdit. To dokaze iba homoklada weiss, ktorej to zrejme vyhovuje.
Ale na korbe sa nemoze viezt nikto, tiez par krat do roka vozim :-))
Ak sa to uz zmenilo, prosim opravte ma.
No veď platila vyhláška resp. bola tá diera že počet prepravovaných ľudí nebol obmedzený počtom miest na sedenie ale vodičským oprávnením vodiča (ak si si na nákladnom vozidle spravil potrebné miesta na sedenie nebol problém)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Pali:

Zákon 8/2009 - §48 - na obyčajnom nákladiaku nie je povolené! Takže zelenobieli sponzorovali štát od Paliho za tvoju hlúposť (sorry, ale je to pravda).
§ 48


(1) Prepravovať osoby v ložnom priestore nákladného automobilu možno len pri preprave príslušníkov ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície obecnej polície, Horskej záchrannej služby, členov stráže prírody a zamestnancov organizácie ochrany prírody28aa) pri plnení ich úloh a iných osôb pri plnení úloh civilnej ochrany obyvateľstva alebo pri živelnej pohrome.


(2) Nákladný automobil, v ktorého ložnom priestore sa prepravujú osoby podľa odseku 1, smie viesť len vodič starší ako 21 rokov, ktorý má vo vedení nákladného automobilu najmenej dvojročnú prax. Počet prepravovaných osôb nesmie byť vyšší ako 30. Preprava osôb v prípojnom vozidle nákladného automobilu je zakázaná.


(3) Osoby prepravované v ložnom priestore nákladného automobilu nesmú počas jazdy stáť, vykláňať sa, nechať vyčnievať predmety z vozidla ani inak ohrozovať bezpečnosť cestnej premávky; dbá na to osoba, ktorú z prepravovaných osôb určí prevádzkovateľ vozidla alebo vodič.
SO svojou hlúposťou sa tiež chváliť nemusíš ak si nepochopil že som to uvádzal ako príklad, a len tak na okraj pred platnosťou uvedeného zákona platilo niečo iné Dokonca bolo povolené prevážať osoby aj na nákladných sklápačoch ako boli vybavené fixačnými zariadeniami. Veľa múdrosti si na tej vojne nepobral. A vtedy NESMELI prepravovať 18 roční tí ktorí po absolvovaní psychotestov testov mali UQ. Ale mohli viesť vozidlá v ktorých sedela organická osádka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Chalpci, chlapci - nemýľte si to s vyhláškou 100. Tam to bolo, ale v zákone to už nie je.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
SO svojou hlúposťou sa tiež chváliť nemusíš ak si nepochopil že som to uvádzal ako príklad, a len tak na okraj pred platnosťou uvedeného zákona platilo niečo iné Dokonca bolo povolené prevážať osoby aj na nákladných sklápačoch ako boli vybavené fixačnými zariadeniami. Veľa múdrosti si na tej vojne nepobral. A vtedy NESMELI prepravovať 18 roční tí ktorí po absolvovaní psychotestov testov mali UQ. Ale mohli viesť vozidlá v ktorých sedela organická osádka.
Tuším sa ti tukabel pretrhol.....
Ak je toto príklad:
pavol54
Na korbe Avie pod plachtou, som viezol 2 osoby na základe toho mi zelenobieli chlapci dovolili sponzorovať štát cestou ich firmy 60 eurami Dodali že moje tvrdenie o tom že môžem voziť vo vozidle na základe vodičského oprávnenia až osem ľudí neplatí, ale podľa novej vyhlášky len toľko koľko je miest na sedenie v technickom preukaze. V prípade kde sa skutok nestal, sedelo v aute až 9 ľudí( to je na oprávnenie skupiny D). Ak zelenobieli chlapci zistia že moje auto porušilo vyhlášku, bez ďalšieho skúmania mi pošlú návrh na sponzorstvo z dôvodu objektívnej zodpovednosti majiteľa auta. Tak to nech mi niekto vyvráti že tam nebola korupcia (Minimálne tri priestupky a aspoň jeden či dva trestné činy, len skutok sa nestal). Du Blejt
Keby si napísal "napríklad" - tak je to jasné, lenže v texte nie je o príklade ani slovo, ale je popísaný fakt. Asi potrebuješ viacej vitamínov, alebo ešte lepšie niečo do dutiny lebečnej naliať (ale nie alkohol z obilia...).
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Chalpci, chlapci - nemýľte si to s vyhláškou 100. Tam to bolo, ale v zákone to už nie je.
Aj tá vyhláška 100 bola aplikáciou zákona naposledy som sa o to zaujímal v roku 90, ale mám taký dojem že to bol zákon 23 alebo 27(nechce sa mi hľadať) ale určite sme ju aj s NTAS-om študovali a aplikovali denne pri takej vysokej prevádzke techniky. Boli aj vtedy prípady keď na nás dopraváci chceli niečo hodiť. Takže poučovanie sedí.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
SO svojou hlúposťou sa tiež chváliť nemusíš ak si nepochopil že som to uvádzal ako príklad, a len tak na okraj pred platnosťou uvedeného zákona platilo niečo iné Dokonca bolo povolené prevážať osoby aj na nákladných sklápačoch ako boli vybavené fixačnými zariadeniami. Veľa múdrosti si na tej vojne nepobral. A vtedy NESMELI prepravovať 18 roční tí ktorí po absolvovaní psychotestov testov mali UQ. Ale mohli viesť vozidlá v ktorých sedela organická osádka.
Tuším sa ti tukabel pretrhol.....
Ak je toto príklad:
pavol54
Na korbe Avie pod plachtou, som viezol 2 osoby na základe toho mi zelenobieli chlapci dovolili sponzorovať štát cestou ich firmy 60 eurami Dodali že moje tvrdenie o tom že môžem voziť vo vozidle na základe vodičského oprávnenia až osem ľudí neplatí, ale podľa novej vyhlášky len toľko koľko je miest na sedenie v technickom preukaze. V prípade kde sa skutok nestal, sedelo v aute až 9 ľudí( to je na oprávnenie skupiny D). Ak zelenobieli chlapci zistia že moje auto porušilo vyhlášku, bez ďalšieho skúmania mi pošlú návrh na sponzorstvo z dôvodu objektívnej zodpovednosti majiteľa auta. Tak to nech mi niekto vyvráti že tam nebola korupcia (Minimálne tri priestupky a aspoň jeden či dva trestné činy, len skutok sa nestal). Du Blejt
Keby si napísal "napríklad" - tak je to jasné, lenže v texte nie je o príklade ani slovo, ale je popísaný fakt. Asi potrebuješ viacej vitamínov, alebo ešte lepšie niečo do dutiny lebečnej naliať (ale nie alkohol z obilia...).
ty si už cvakol že?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
ty si už cvakol že?
Tupelo.... jeden.....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
ty si už cvakol že?
Tupelo.... jeden.....
Musíš sa predstaviť správne "tupelo prvý", číslovka jeden sa používa v inej súvislosti
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Musíš sa predstaviť správne "tupelo prvý", číslovka jeden sa používa v inej súvislosti
No vidíš, ako ti to pekne ide - dokonca aj predstaviť sa vieš.....Bravó......
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vodu si vážia, pretože už musia.
http://www.vodazakladzivota.cz/
http://www.metro.cz/chytejte-dest-do...tro-region_lam
.
U nás si jej stav uvedomuje trochu menej ľudí, ale zato intenzívne. Ťažko sa vyjadriť, kto je na tom lepšie vzhľadom pre budúcnosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mária27
Niekedy si myslím, po zverejneniach rozhodnutí určitých sudcov, že :

Právny NÁZOR by mal byť niekedy stíhaný ako trestný ČIN.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Vodu si vážia, pretože už musia.
http://www.vodazakladzivota.cz/
http://www.metro.cz/chytejte-dest-do...tro-region_lam
.
U nás si jej stav uvedomuje trochu menej ľudí, ale zato intenzívne. Ťažko sa vyjadriť, kto je na tom lepšie vzhľadom pre budúcnosť.
No ale u nás splachovať dažďovou vodou je prieser, pretože stočné je odvodené od vodného a ako si potom zarobia vodárne a kanalizácie?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

I zarobia oni, zarobia!
Pretože sa počíta, že koľko vody k tebe prišlo, toľko +/- autobus musí odísť. Lenže odíde viac. A bez zaplatenia v stočnom. Takže si pridali aj k tomu za dažďovú vodu (počítajú podľa povrchu strechy). V konečnom dôsledku sú v pluse..... Oni totiž nepočítajú s tým, že tú vodu niekto pozbieral a použil, stále myslia, že odtiekla len tak, na zdar boh....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
I zarobia oni, zarobia!
Pretože sa počíta, že koľko vody k tebe prišlo, toľko +/- autobus musí odísť. Lenže odíde viac. A bez zaplatenia v stočnom. Takže si pridali aj k tomu za dažďovú vodu (počítajú podľa povrchu strechy). V konečnom dôsledku sú v pluse..... Oni totiž nepočítajú s tým, že tú vodu niekto pozbieral a použil, stále myslia, že odtiekla len tak, na zdar boh....
čítať faktúry ešte viem ak nepoužijem ani liter vody vodovodnej tak nezaplatím žiadne stočné
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale zaplatíš - pomernú časť (v prípade bytového domu/paneláku) napršaného.... v prípade rodinného domu niekde v meste - podľa strechy.....
https://nasapovazska.sme.sk/c/158460...j-za-dazd.html
Toto - žiaľ - platí.... http://www.epi.sk/zz/2003-397 §6
Takže????
Budeš platiť, alebo nebudeš platiť, aj keď neodoberieš ani centiliter vody?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Ale zaplatíš - pomernú časť (v prípade bytového domu/paneláku) napršaného.... v prípade rodinného domu niekde v meste - podľa strechy.....
https://nasapovazska.sme.sk/c/158460...j-za-dazd.html
Toto - žiaľ - platí.... http://www.epi.sk/zz/2003-397 §6
Takže????
Budeš platiť, alebo nebudeš platiť, aj keď neodoberieš ani centiliter vody?
podla mna ked dokazes, ze vsetku vodu zo svojho pozemku pozbieras, tak by si platit nemal, ako aj spominaju v onom paragrafe, co stara mat spominali

(3) Spoplatneniu nepodliehajú vody z povrchového odtoku, ktoré sa
a) neodvádzajú z plôch nehnuteľností priamo kanalizačnou prípojkou alebo voľným povrchovým odtokom cez dažďové vpusty do verejnej kanalizácie,
b) odvádzajú do vybudovaného, funkčného a kapacitne vyhovujúceho vsakovacieho zariadenia,
c) odvádzajú zo spevnených plôch na vlastné priepustné plochy, kde voda vsakuje v celom množstve.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vcelku dobrá diskusia pod druhým linkom z CZ. Koľko ľudí sa nabalí na projektoch, predaji nádrží, možno zbytočnej technológie, ak úplne postačí obyčajná vsakovacia jama a pod., trochu to na čas podporí zamestnanosť.
Kto má RD a spevnené plochy vyspádované na svoj pozemok a nie na ulicu, ten predsa nemôže platiť za dažďovú vodu. O dedinách bez uličnej kanalizácie už ani nevravím.
Všetko je otázkou projektu alebo dodatočných úprav na pozemkoch. Chodievam okolo hromadných garáží, od odkvapu vedie pomerne plytký a úzky betónový rigol asi 3 m od budovy na viacerých miestach a voda prirodzene vsakuje na trávnik. V lete spálená tráva, zelené oázy trávnika iba okolo vyústenia.
Na koľkých pozemkoch na Slovensku sa nachádza až tak nepriepustná pôda, aby takto odvedená voda nestíhala vsakovať do zeme?
Ľudia tuším radi platia aj za to, za čo nemusia.
V mestách situácia iná, ale pri výškových budovách sa to rozráta na všetkých obyvateľov.
Rady nad zlato: Čo s dažďovou vodou, ak nechcete za ňu platiť vysoké faktúry?
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/z...e-faktury.html
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať