Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
Dane zo mzdy zamestnancov sú príjmom rozpočtu obce, mesta, Z týchto príjmov sú platení aj nepedagogickí zamestnanci škôl. Treba zmeniť zákon, že budú platení zo štátneho rozpočtu. Len čo na to povie babička z fotky ( ktorá už dávno zomrela v čechách)
Dane zo mzdy nejdú do rozpočtu obce/mesta - to nie sú PODIELOVÉ dane!
Dane zo mzdy idú do ŠTÁTNEHO rozpočtu....
To si kde na to prišiel?
čo sú potom tie podielové dane? To že dane z príjmu fyzických osôb, teda dane zo mzdy idú na obce a mestá určite povedal niekto z ministerstva financií pri televíznej debate. Voľne citujem: "Čím budú vyššie mzdy zamestnancov, tým viac budú rásť dane a tým viac bude prevedené na obce a mestá ako podielová daň, z ktorej sú platení zamestnanci obce"
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
pavol54
Dane zo mzdy zamestnancov sú príjmom rozpočtu obce, mesta, Z týchto príjmov sú platení aj nepedagogickí zamestnanci škôl. Treba zmeniť zákon, že budú platení zo štátneho rozpočtu. Len čo na to povie babička z fotky ( ktorá už dávno zomrela v čechách)
Dane zo mzdy nejdú do rozpočtu obce/mesta - to nie sú PODIELOVÉ dane!
Dane zo mzdy idú do ŠTÁTNEHO rozpočtu....
To si kde na to prišiel?
Čo je to podielová daň ?
Nariadenie vlády o rozdeľovaní výnosu dane z príjmov územnej samospráve č.668/2004 upravuje kritéria a spôsob rozdelenia výnosu dane z príjmov FO s výnimkou dane z príjmov, ktorá sa vyberá zrážkou obciam a VUC. Obce a mestá dostávajú z prerozdelenia 70,3% (v súčasnosti 65,4 %), VUC 23,5% a štát 6,2%.
Príjem podielových daní závisí na výkonnosti ekonomiky, vytváraní podmienok pre živnostníkov odvádzajúcich daň z príjmu FO, ale aj od efektívnosti vymáhanie daní alebo odhaľovania tieňovej ekonomiky.
-------------------------
Ďalej si prečítaj TU
https://www.glasnak.sk/index.php?opt...sk=view&id=799
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
pavol54
Dane zo mzdy zamestnancov sú príjmom rozpočtu obce, mesta, Z týchto príjmov sú platení aj nepedagogickí zamestnanci škôl. Treba zmeniť zákon, že budú platení zo štátneho rozpočtu. Len čo na to povie babička z fotky ( ktorá už dávno zomrela v čechách)
Dane zo mzdy nejdú do rozpočtu obce/mesta - to nie sú PODIELOVÉ dane!
Dane zo mzdy idú do ŠTÁTNEHO rozpočtu....
To si kde na to prišiel?
čo sú potom tie podielové dane? To že dane z príjmu fyzických osôb, teda dane zo mzdy idú na obce a mestá určite povedal niekto z ministerstva financií pri televíznej debate. Voľne citujem: "Čím budú vyššie mzdy zamestnancov, tým viac budú rásť dane a tým viac bude prevedené na obce a mestá ako podielová daň, z ktorej sú platení zamestnanci obce"
Vidieť, že vôbec nechápeš, ako to s daňami beží.
Daň z príjmu je VŽDY daňou ŠTÁTU! Mesto predsa nemá svoj mestský daňový úrad, ten je štátny.
Mesto má príjem zo štátu podľa počtu obyvateľov - dostáva svoj podiel od štátu a má prijmy z poplatkov a miestnych daní - to sú poplatky a dane, ktoré platia obyvatelia priamo mestu - poplatok za odpad, za psa, daň za nehnuteľnosť, pozemok....
Ale mzdy (príjem) sa zdaňuje a dane sú vždy príjmom štátneho rozpočtu.

Toto je na stránke FS

https://www.financnasprava.sk/sk/obc.../dan-z-prijmov

"Povinnosť platenia dane z príjmov sa vzťahuje na každého občana, ktorý......".

Chceš mi snáď tvrdiť, že FS patrí mestu A, mestu B, mestu C?



Zobuď sa!
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tak to uzavriem: cast dani zo mzdy ide mestu/obci, ale predtym sa pozdrzi a pomiesa s inymi danami na urovni statu a premenuje na podielovu dan. Moze byt?
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
misoft
pavol54
Dane zo mzdy zamestnancov sú príjmom rozpočtu obce, mesta, Z týchto príjmov sú platení aj nepedagogickí zamestnanci škôl. Treba zmeniť zákon, že budú platení zo štátneho rozpočtu. Len čo na to povie babička z fotky ( ktorá už dávno zomrela v čechách)
Dane zo mzdy nejdú do rozpočtu obce/mesta - to nie sú PODIELOVÉ dane!
Dane zo mzdy idú do ŠTÁTNEHO rozpočtu....
To si kde na to prišiel?
čo sú potom tie podielové dane? To že dane z príjmu fyzických osôb, teda dane zo mzdy idú na obce a mestá určite povedal niekto z ministerstva financií pri televíznej debate. Voľne citujem: "Čím budú vyššie mzdy zamestnancov, tým viac budú rásť dane a tým viac bude prevedené na obce a mestá ako podielová daň, z ktorej sú platení zamestnanci obce"
Pali, keď si pozrieš zákon o štátnom rozpočte (prílohy), nájdeš tam konkrétne čiastky, ktoré štát presúva na obce. Nie sú to percentá.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
misoft
pavol54
Dane zo mzdy zamestnancov sú príjmom rozpočtu obce, mesta, Z týchto príjmov sú platení aj nepedagogickí zamestnanci škôl. Treba zmeniť zákon, že budú platení zo štátneho rozpočtu. Len čo na to povie babička z fotky ( ktorá už dávno zomrela v čechách)
Dane zo mzdy nejdú do rozpočtu obce/mesta - to nie sú PODIELOVÉ dane!
Dane zo mzdy idú do ŠTÁTNEHO rozpočtu....
To si kde na to prišiel?
čo sú potom tie podielové dane? To že dane z príjmu fyzických osôb, teda dane zo mzdy idú na obce a mestá určite povedal niekto z ministerstva financií pri televíznej debate. Voľne citujem: "Čím budú vyššie mzdy zamestnancov, tým viac budú rásť dane a tým viac bude prevedené na obce a mestá ako podielová daň, z ktorej sú platení zamestnanci obce"
Pali, keď si pozrieš zákon o štátnom rozpočte (prílohy), nájdeš tam konkrétne čiastky, ktoré štát presúva na obce. Nie sú to percentá.
ja som nepísal o nejakej kvantifikovanej veličine, len som opakoval to čo som počul v médiách od osoby "znalej problematiky". Mám dosť starostí s tým, aby som zvládol zákony ktoré potrebujem k životu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Tak to uzavriem: cast dani zo mzdy ide mestu/obci, ale predtym sa pozdrzi a pomiesa s inymi danami na urovni statu a premenuje na podielovu dan. Moze byt?
PRESNE TAK.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
misoft
pavol54
Dane zo mzdy zamestnancov sú príjmom rozpočtu obce, mesta, Z týchto príjmov sú platení aj nepedagogickí zamestnanci škôl. Treba zmeniť zákon, že budú platení zo štátneho rozpočtu. Len čo na to povie babička z fotky ( ktorá už dávno zomrela v čechách)
Dane zo mzdy nejdú do rozpočtu obce/mesta - to nie sú PODIELOVÉ dane!
Dane zo mzdy idú do ŠTÁTNEHO rozpočtu....
To si kde na to prišiel?
čo sú potom tie podielové dane? To že dane z príjmu fyzických osôb, teda dane zo mzdy idú na obce a mestá určite povedal niekto z ministerstva financií pri televíznej debate. Voľne citujem: "Čím budú vyššie mzdy zamestnancov, tým viac budú rásť dane a tým viac bude prevedené na obce a mestá ako podielová daň, z ktorej sú platení zamestnanci obce"
Vidieť, že vôbec nechápeš, ako to s daňami beží.
Daň z príjmu je VŽDY daňou ŠTÁTU! Mesto predsa nemá svoj mestský daňový úrad, ten je štátny.
Mesto má príjem zo štátu podľa počtu obyvateľov - dostáva svoj podiel od štátu a má prijmy z poplatkov a miestnych daní - to sú poplatky a dane, ktoré platia obyvatelia priamo mestu - poplatok za odpad, za psa, daň za nehnuteľnosť, pozemok....
Ale mzdy (príjem) sa zdaňuje a dane sú vždy príjmom štátneho rozpočtu.

Toto je na stránke FS

https://www.financnasprava.sk/sk/obc.../dan-z-prijmov

"Povinnosť platenia dane z príjmov sa vzťahuje na každého občana, ktorý......".

Chceš mi snáď tvrdiť, že FS patrí mestu A, mestu B, mestu C?



Zobuď sa!
ešte dobre že si to teoreticky pochopil lenže TVOJU fikciu a DOMÝŠĽANIE SI NENAPÍSANÉHO vydávaš za svoju pravdu. Kde som ja napísal že každý mesiac za zamestnancov odvádzam dane do obce? Ak tvrdím že dane z príjmov zo závislej činnosti zamestnancov sú príjmom obce či mesta ti potvrdilo viacero diskutujúcich a mne sa jedná o podstatu a ako si to štát rozdeľuje je jeho problém. Lenže ty musíš mať vo svojej obmedzenosti vždy pravdu, aj za cenu urážok.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A) Kde som ťa urážal? Uveď presne!
Naopak - toto je z tvojej strany čo?
Lenže ty musíš mať vo svojej obmedzenosti vždy pravdu
B) Toto si písal:
pavol54
Dane zo mzdy zamestnancov sú príjmom rozpočtu obce, mesta, Z týchto príjmov sú platení aj nepedagogickí zamestnanci škôl. Treba zmeniť zákon, že budú platení zo štátneho rozpočtu. Len čo na to povie babička z fotky ( ktorá už dávno zomrela v čechách)
Chceš snáď naznačiť, že som to pozmenil, že si to nenapísal?
Preto píšem druhýkrát - zobuď sa!
A keďže si vyhradzuješ právo, aby som ťa "neurážal", naopak - začnem štýlom, ktorý mnohí poznajú u buchača....
S pakom ako ty je ťažké komunikovať, pretože:
Osla mluvit není těžké, ale kdo pak se má s nim pak bavit?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Štát(ale to platí len len pre slovenský) je zlý vlastník, preto sa u nás muselo všetko včetne bánk sprivatizovať.
Taliansky štát je dobrý hospodár teda aj vlastník - kupuje krachujúcu najstaršiu taliansku súkromnú banku
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Štát(ale to platí len len pre slovenský) je zlý vlastník, preto sa u nás muselo všetko včetne bánk sprivatizovať.
Taliansky štát je dobrý hospodár teda aj vlastník - kupuje krachujúcu najstaršiu taliansku súkromnú banku
Vieš pavol54, to je tak,
ak niekto niečomu nerozumie, použije jeden a ten istý argument ne dve, tri protichodné veci.
Tu je super príklad:
18.7.2017 je Čína fuj a 19.7.2017 je Čína super kšeft a neskutočný pokrok.
https://soundcloud.com/slobodnyvysie...7-07-18#t=0:00
https://soundcloud.com/slobodnyvysie...108-2017-07-19
Pritom sa nedá poveda, že by ten "človiečik" nemal vedomosti a dokonca nadpriemerné.
Len akosi nepostrehol, že dnes neznamená pred tridsiatimi piatimi rokmi.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Futurológ Stanek

Svet je plný náhod. A všetko je náhoda.
-----------------------
Nuž čo je to predsa vedecký pracovník.SAV.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
jar88
Futurológ Stanek

Svet je plný náhod. A všetko je náhoda.
-----------------------
Nuž čo je to predsa vedecký pracovník.SAV.
Skôr ideologický ako odborný diskusný panel.
Od ekonómov a finančníkov, dupľom z SAV, by som skôr očakával alternatívne spoločensko-ekonomické modely a ich finančné dopady.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ing. Ľubomír Janoška
jar88
Futurológ Stanek

Svet je plný náhod. A všetko je náhoda.
-----------------------
Nuž čo je to predsa vedecký pracovník.SAV.
Skôr ideologický ako odborný diskusný panel.
Od ekonómov a finančníkov, dupľom z SAV, by som skôr očakával alternatívne spoločensko-ekonomické modely a ich finančné dopady.
Presne tak.
Pre Staneka, ako sa sám rád vyjadruje, to má vždy nejakú chybičku.
Rusi sa uzbrojili ochranou proti imperializmu až k bankrotu. A tak Regan dosiahol ukončenie "studenej vojny", ktorú vraj vyvolával západ. Ale má to jednu chybičku. Agresívny západ na zbankrotovaný a úplne bezbranný sojuz nezaútočil a ani ho vojensky neobsadil.
Naopak, po ukončení studenej vojny sa USA rozhodli pustiť do celého sveta moderné technológie. Technológie pomocou ktorých kapitalizmus porazil komunizmus aj s jeho výbojnou ideológiou. A podľa Staneka to bola zas akási chybička. Rusi sa spamätali a hneď sa pustili do obnovovania svojej novej vojenskej mocnosti.
Teraz západ, ale hlavne USA, prinášajú ďalšie nové technológie, ktoré privedú celé ľudstvo k "spoločnosti dostatku". Každý bude dostatočne bohatý a tak nikto nebude mať potrebu o niečo bojovať. Ale zas to má podľa Staneka jednu chybičku. Prinesie to Amerika - USA a nie Rusko. Lepšie povedané, príde to zo slobodného sveta a nie z direktívne riadeného, vedecky plánovaného hospodárstva.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Tomu idiotovi nevysla este ani jedna predpoved...napriek tomu je cely zivot nasaty na statny cecek....parazit ako fico...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Ing. Ľubomír Janoška
jar88
Futurológ Stanek

Svet je plný náhod. A všetko je náhoda.
-----------------------
Nuž čo je to predsa vedecký pracovník.SAV.
Skôr ideologický ako odborný diskusný panel.
Od ekonómov a finančníkov, dupľom z SAV, by som skôr očakával alternatívne spoločensko-ekonomické modely a ich finančné dopady.
Presne tak.
Pre Staneka, ako sa sám rád vyjadruje, to má vždy nejakú chybičku.
Rusi sa uzbrojili ochranou proti imperializmu až k bankrotu. A tak Regan dosiahol ukončenie "studenej vojny", ktorú vraj vyvolával západ. Ale má to jednu chybičku. Agresívny západ na zbankrotovaný a úplne bezbranný sojuz nezaútočil a ani ho vojensky neobsadil.
Naopak, po ukončení studenej vojny sa USA rozhodli pustiť do celého sveta moderné technológie. Technológie pomocou ktorých kapitalizmus porazil komunizmus aj s jeho výbojnou ideológiou. A podľa Staneka to bola zas akási chybička. Rusi sa spamätali a hneď sa pustili do obnovovania svojej novej vojenskej mocnosti.
Teraz západ, ale hlavne USA, prinášajú ďalšie nové technológie, ktoré privedú celé ľudstvo k "spoločnosti dostatku". Každý bude dostatočne bohatý a tak nikto nebude mať potrebu o niečo bojovať. Ale zas to má podľa Staneka jednu chybičku. Prinesie to Amerika - USA a nie Rusko. Lepšie povedané, príde to zo slobodného sveta a nie z direktívne riadeného, vedecky plánovaného hospodárstva.
Agresívny západ si myslel že vystačí s piatou kolónou- farebnými a zamatovými revolúciami, prvý krát mierne narazil vo svojom exporte v bývalej juhoške, po druhý raz v Čečensku, takže bolo treba Rusko rozleptať mali tam dementného Jelcina, a ekonomických prilsuhovačov typu Chodorkovskij. Ani nás po tretej svetovej vojne hneď neobsadili, najprv bolo treba pregumovať spoločenské vedomie. Takže tak. A čo sa týka technologického pokroku, po druhej svetovej tam presunuli technické kapacity do nezničeného štátu, po tretej dostali zelenú vedecké kapacity na migráciu. Ostali tu len menej použiteľní. A ty kam patríš?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Zabudol si na vesmirnych jasterov.......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Zabudol si na vesmirnych jasterov.......
to sú krycie mená Sarkozyho a Klintonovej?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Hrdinovia tej tvojej tretej svetovej.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Hrdinovia tej tvojej tretej svetovej.....
Tá skončila v roku 1989
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať