Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko
Apropo je jasne ze miliardarom a hedgovym fondom sa bitcoin nepaci, ale zase na druhej strane niektore burzy uz zapocali s uvadzanim bitcoinovych derivatov.
https://www.ft.com/content/9404475c-...4-0a1e63a52f9c
Sam som zvedavy ako to dopadne.
Derivaty sú svinstvo.
Začiatky takych operacii boli pri komoditach. Napr. farmar mal zasiatych 1000 ha pšenice a dohodol kontrakt na odpredaj už pri zasiatí. Cena platila samozrejme bez ohladu na aktualny trh. Resp. bola dohodnuta cena pokuty pri nezrealizovaní.
Derivaty vo finančnom svete je čertov vynalez.
Naposledy upravil duves : 13.12.17 at 07:51
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
taiko
Apropo je jasne ze miliardarom a hedgovym fondom sa bitcoin nepaci, ale zase na druhej strane niektore burzy uz zapocali s uvadzanim bitcoinovych derivatov.
https://www.ft.com/content/9404475c-...4-0a1e63a52f9c
Sam som zvedavy ako to dopadne.
Derivaty sú svinstvo.
Začiatky takych operacii boli pri komoditach. Napr. farmar mal 1000 ha pšenice a dohodol kontrakt už pri zasiatí. Cena platila samozrejme bez ohladu na aktualny trh. Resp. bola dohodnuta cena pokuty pri nezrealizovaní.
Derivaty vo finančnom svete je čertov vynalez.
myslel si futures. Nie je to vsetko svinstvo. Vies konkretne pomocou futures dobre napalnovat svoj business. Kamarat mi vravel ze prepravcovia pouzivaju futures nafty. Niektore derivate su ale toxicke.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ved píšem, že pri cenach komodit to ma logiku.

Deriváty sú väčšinou ako "futures", resp. futures stali pri ich vzniku.
http://bit.ly/2yl15HI
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko
Nie je to vsetko svinstvo.
Nie? A čo tie chytlave reklamy typu : "Obchoduj s menami za 100€" a vypisuju, že možno zarobiť aj 10 tisic €. Ale nenapíšu, že tolko môže byť aj strata.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Naprv si to vyskušajte na demo účte.
http://bit.ly/2z65B0o
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
taiko
duves
Kto ešte nema nakupene bitcoiny, nech sa hlási u súdruha Žinčicu!
Je to oficiálne. Bitcoin je najväčšou bublinou všetkých čias
http://bit.ly/2yk5D1h
Aj ked sam mam o bitcoine pochybnosti, najprv sa musi potvrdit, ze je to bublina, az potom to konstatovanie bude mat nejaku vahu
Apropo je jasne ze miliardarom a hedgovym fondom sa bitcoin nepaci, ale zase na druhej strane niektore burzy uz zapocali s uvadzanim bitcoinovych derivatov.
https://www.ft.com/content/9404475c-...4-0a1e63a52f9c
Sam som zvedavy ako to dopadne.
Prečo sa má najprv potvrdiť, že je to bublina? Rovnako správna aj premisa, že najprv sa má potvrdiť, že má hodnotu (nie cenu, tá je jasná). A odtiaľto už je len malý krok k otázke krytia, lebo niektorí (napríklad ja) si myslia, že krytie meny "poctivou prácou SW robotov" je hodné asi toľko ako krytie meny "poctivou prácou zamestnancov štátnych podnikov".
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
taiko
Nie je to vsetko svinstvo.
Nie? A čo tie chytlave reklamy typu : "Obchoduj s menami za 100€" a vypisuju, že možno zarobiť aj 10 tisic €. Ale nenapíšu, že tolko môže byť aj strata.
Ako suvisi obchodovanie s pakou s derivatmi ? Mozes dat nejaky priklad takeho inzeratu, kde nie je spomenute riziko ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
duves
Kto ešte nema nakupene bitcoiny, nech sa hlási u súdruha Žinčicu!
Je to oficiálne. Bitcoin je najväčšou bublinou všetkých čias
http://bit.ly/2yk5D1h
Aj ked sam mam o bitcoine pochybnosti, najprv sa musi potvrdit, ze je to bublina, az potom to konstatovanie bude mat nejaku vahu
Apropo je jasne ze miliardarom a hedgovym fondom sa bitcoin nepaci, ale zase na druhej strane niektore burzy uz zapocali s uvadzanim bitcoinovych derivatov.
https://www.ft.com/content/9404475c-...4-0a1e63a52f9c
Sam som zvedavy ako to dopadne.
Prečo sa má najprv potvrdiť, že je to bublina? Rovnako správna aj premisa, že najprv sa má potvrdiť, že má hodnotu (nie cenu, tá je jasná). A odtiaľto už je len malý krok k otázke krytia, lebo niektorí (napríklad ja) si myslia, že krytie meny "poctivou prácou SW robotov" je hodné asi toľko ako krytie meny "poctivou prácou zamestnancov štátnych podnikov".
... potvrdit preto, lebo bublina musi prasknut aby sme videli, ze je to bublina...
... nuz ti niektori nech bitcoin nekupuju a ti ostatni za bitcoinom hodnotu vidia a su za tu hodnotu ochotni platit momentalnu cenu ...
... nikto netvrdi ze bitcoin je kryty pracou SW robotov, a tu paralelu s krytim prac ou si si len vytvoril ...
... bitcoin sam o sebe podla mna nema ziadnu vnutornu hodnotu ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko
Mozes dat nejaky priklad takeho inzeratu, kde nie je spomenute riziko ?
Ja nemusím čítať upozornenie, ja viem o čo ide, o ake velke riziko.

A o aku pyramídu sa jedna, tak toto je pekne napísané:
http://bit.ly/2BgcChk



citujem:
Po delší době jsem mrknul na bednu a hned jsem se skoro úžasem vyvrátil, kluci od XTB shánějí nové hejly už i mezi TV diváky a vydatně jim v tom pomáhá jeden známý fešák z Dánska. Hned se mi vybavily ty TV spoty od kluků z Patrie pod názvem Věřte si, které v bedně lákaly nové klienty už před devíti lety, tj. těsně před finanční krizí a spektakulárním propadem cen akcií. By mne zajímalo, kdo pak bude v montovnách nadnárodních korporací vytvářet hodnoty, až budou všichni sedět doma u počítače s otevřeným MetaTraderem a s vidinou bezpracného zisku budou bojovat proti forexovým robotům až do úplného roztrhání těla. Masakr. DD
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko

... bitcoin sam o sebe podla mna nema ziadnu vnutornu hodnotu ...


No ty si človeče ale znalec!
To nemaju ani tradične peniaze-bankovky a mince.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
BTW forexoví roboti sú presne o stádovitom efekte - idem kupovať, lebo sa kupuje. Idem predávať, lebo sa predáva.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
taiko
jar88
Taiko,
treba si však uvedomiť (a priznať si), že žiadny nevedomý hlupák sa na žiadnu burzu nedostane. Sú tam iba odborníci. Bežný človek (teda nevedomý) nemá šancu stratiť na burze ani cent.
hmmmm, ja si myslim, ze sa mylis. Na https://www.interactivebrokers.com/en/home.php a milion dalsich miestach si mozes otvorit konto a obchodovat. V NL dokonca mozes nakupovat priamo akcie aj cez svoj bankovy ucet. Neviem ako je to na SK, ale obchodovat na burze moze, s trochou nadsazky, kazdy, kto vie citat a pisat, nie je nejaky zlocinec a ma prostriedky
Nuž hej, môžeš si otvoriť konto, ale u obchodníka s CP, nie stať sa členom burzy a obchodovať. To že nakupuješ priamo akcie neznamená, že ich nakupuješ priamo od predávajúceho.
Píšeš, že v NL vieš zadať priamo na nejakú burzu požiadavku na nákup akcií? Neblázni. Alebo radšej daj kontakt. Budem ti naozaj vďačný.
nepisal si o stavani sa clenom burzy.

Pisal si o beznom obcanovi stracajucom peniaze na burze. 95% ludi co stracaju peniaze na burze su bezni obcania.
Chlapi co to s vami je, co zabudate, co pisete, ci ki fras? Uz ma to nebavi. takto sa neda diskutovat.
Máš pravdu taiko, takto sa naozaj diskutovať nedá.
Lebo ty si písal o bežných občanoch, čo strácajú peniaze na burzách.
Ja som naopak písal, že bežný občan na žiadnej burze peniaze nestráca. Nemá ich ako na tej burze stratiť, lebo on vlastne na burze ani neobchoduje. On obchoduje s obchodníkom. S obchodníkom, ktorý ho len zavádza a balamutí, že obchoduje na burze a dokonca onlain.
Chcel som tým iba poukázať, aby sme si to vôbec uvedomili a dali na pravú mieru.
Tak že, aj keď som nepísal o stávani sa členom burzy, aj tak platí, že na burze obchodujú členovia burzy a obchodníci, ktorí platia poplatok za možnosť obchodovania na tej ktorej konkrétnej burze.
Tam sa nekupujú akcie po kusoch, alebo pšenica po veciach. Tam sa kupujú a predávajú celé balíky a kontrakty. Následne si môžeš aj ty od nejakého obchodníka s CP kúpiť napríklad 10 akcií BMW, ale nie za cenu, ktorú zaplatil obchodník (zaplatíš totiž cenu plus poplatok). To isté platí pri predaji. Tak že obchodník zarobí vždy keď zrealizuje nejaký predaj a je úplne jedno či je to ziskové, alebo stratové.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
taiko

... bitcoin sam o sebe podla mna nema ziadnu vnutornu hodnotu ...


No ty si človeče ale znalec!
To nemaju ani tradične peniaze-bankovky a mince.
Duves, mne je úplne jasné, že ty osobne si znalec, tak nám teda napíš, (objasni) čo tú Bitcoinovú bublinu vlastne nafukuje?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
duves
taiko

... bitcoin sam o sebe podla mna nema ziadnu vnutornu hodnotu ...


No ty si človeče ale znalec!
To nemaju ani tradične peniaze-bankovky a mince.
Duves, mne je úplne jasné, že ty osobne si znalec, tak nám teda napíš, (objasni) čo tú Bitcoinovú bublinu vlastne nafukuje?
žeby postupne blížiaci sa koniec ťaženia nových bitcoinov, ktorý je tu o pár rokov v predstihu ako bolo pôvodne predpokladané???
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
Duves, mne je úplne jasné, že ty osobne si znalec, tak nám teda napíš, (objasni) čo tú Bitcoinovú bublinu vlastne nafukuje?

nezaujímam sa o bitcoin a ani o dalšie iné vrtuálne meny

No jedno viem, ofajče budu v ludskej civilizácii dovtedy, dokedy bude túžba bezpracne zbohatnúť.
Naposledy upravil duves : 13.12.17 at 10:46
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
žeby postupne blížiaci sa koniec ťaženia nových bitcoinov, ktorý je tu o pár rokov v predstihu ako bolo pôvodne predpokladané???
Ani nie.... ale spomalenie ťažby..... blockchain sa už získa pomalšie, nakoľko sa hodnota pre ťažbu (čas) zdvojnásobil....resp. za rovnaký čas pri ťažbe sa získa len polovica hodnoty, ako to bolo predtým....
https://cryptosvet.cz/prognoza-hodno...inu-roce-2020/

Počet bitcoinov vo svete je presne...... (ale nenapíšem, to som dal za úlohu expertovi počasie88, aby napísal, keď je taký múdry).... a viacej ich nikdy nebude.
Ale vznikne ďalšia cryptomena a ďalšia cryptomena a bude sa ťažiť a ťažiť.
Naposledy upravil misoft : 13.12.17 at 10:41
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Riešite tu mňa, alebo Bitcoinovú bublinu?
Tak že upresním otázku, čo ma na tej bubline naozaj zaujíma.
Aký význam, alebo vplyv to má na užívateľa Bitcoinu. Kúpi si za svoj Bitcoin viac, alebo menej?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
taiko
jar88
Taiko,
treba si však uvedomiť (a priznať si), že žiadny nevedomý hlupák sa na žiadnu burzu nedostane. Sú tam iba odborníci. Bežný človek (teda nevedomý) nemá šancu stratiť na burze ani cent.
hmmmm, ja si myslim, ze sa mylis. Na https://www.interactivebrokers.com/en/home.php a milion dalsich miestach si mozes otvorit konto a obchodovat. V NL dokonca mozes nakupovat priamo akcie aj cez svoj bankovy ucet. Neviem ako je to na SK, ale obchodovat na burze moze, s trochou nadsazky, kazdy, kto vie citat a pisat, nie je nejaky zlocinec a ma prostriedky
Nuž hej, môžeš si otvoriť konto, ale u obchodníka s CP, nie stať sa členom burzy a obchodovať. To že nakupuješ priamo akcie neznamená, že ich nakupuješ priamo od predávajúceho.
Píšeš, že v NL vieš zadať priamo na nejakú burzu požiadavku na nákup akcií? Neblázni. Alebo radšej daj kontakt. Budem ti naozaj vďačný.
nepisal si o stavani sa clenom burzy.

Pisal si o beznom obcanovi stracajucom peniaze na burze. 95% ludi co stracaju peniaze na burze su bezni obcania.
Chlapi co to s vami je, co zabudate, co pisete, ci ki fras? Uz ma to nebavi. takto sa neda diskutovat.
Máš pravdu taiko, takto sa naozaj diskutovať nedá.
Lebo ty si písal o bežných občanoch, čo strácajú peniaze na burzách.
Ja som naopak písal, že bežný občan na žiadnej burze peniaze nestráca. Nemá ich ako na tej burze stratiť, lebo on vlastne na burze ani neobchoduje. On obchoduje s obchodníkom. S obchodníkom, ktorý ho len zavádza a balamutí, že obchoduje na burze a dokonca onlain.
Chcel som tým iba poukázať, aby sme si to vôbec uvedomili a dali na pravú mieru.
Tak že, aj keď som nepísal o stávani sa členom burzy, aj tak platí, že na burze obchodujú členovia burzy a obchodníci, ktorí platia poplatok za možnosť obchodovania na tej ktorej konkrétnej burze.
Tam sa nekupujú akcie po kusoch, alebo pšenica po veciach. Tam sa kupujú a predávajú celé balíky a kontrakty. Následne si môžeš aj ty od nejakého obchodníka s CP kúpiť napríklad 10 akcií BMW, ale nie za cenu, ktorú zaplatil obchodník (zaplatíš totiž cenu plus poplatok). To isté platí pri predaji. Tak že obchodník zarobí vždy keď zrealizuje nejaký predaj a je úplne jedno či je to ziskové, alebo stratové.
takze to mame chapat tak, ze
1. ked si clovek kupi u obchodnika, ( lebo samozrejme jar88 nikto na trading floor v NASDAQ-u nepusti), 1000 akcii GE za 25USD/kus, zaplati 25000USD + 30USD transakcny poplatok obchodnikovi
2. akcie klesnu na 12,50USD kvoli zlym vysledkom, krize, dobrym vysledokm konkurenta, alebo len zlej nalade na trhu
3. tak o tych 12,50USDx1000 akcii = 12500USD okradol bezneho cloveka obchodnik, ci ich stratil na burze ?

pocuj kupil si Ty niekedy nejaku akciu ?

Ja nepisem o vselijakych online sumakoch, ktori si vytvaraju nejake vlastne zrkadlene trhy. Ja pisem o brokeroch, market maker-ch, ktori su na realnej burze, na realnom trhu u ktorych si kupujes akciu za realnu cenu v danom momente. Ktori su Ti ochotni vystavit k Tvojim akciam cetifikat atd Napr. scottrade.com, interactivebrokers.com a ini. Aj napr computershare.com aj ked sami nie su market-maker, tak market maker-ov pouzivaju. Samozrjeme ze vsetkym platis poplatok, ale s nimi obchodujes priamo na burze. Obchodujes a mnohokrat ziskavas, ale este castejsie stracas, ak nevies co robis. Jasne, ze niektori nepoctivci Tvoju transakciu pozdrzia, ak sa to hodi, ale to moze mat za nasledok len nezrealizovanie obchodu, nie Tvoje okradnutie. A ak sa Ti to stane, tak to mozes rekamovat, ci ist k inemu.
Naposledy upravil taiko : 13.12.17 at 11:00
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Ústavní sudcovia majú (zdá sa mi) 10 ročné funkčné obdobie.
Podľa tohto: https://www.ustavnysud.sk/organizaci...8Das%C5%A5%20B čl.137 ods.1 - by sa mali vzdať členstva v strane.... ale to neznamená, že nie sú spätí so stranou - naopak, sú ňou viazaní a jej zaviazaní, že sa stali ústavnými sudcami. A z toho vychádza len jedno: ak povie preceda, oni budú podľa precedových "názorov" rozhodovať!

A k hranatému.... koľko už toho nakecal...... a tie jeho okázalé vyhlásenia, že na zdravie svojho syna nebude..... tůdle...... predpovedám..... BUDE kandidovať!
A už sa to zase zauzľuje........
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...-aj-lassakovu/

Tak teraz čo? Bude Hranatý tak isto útočiť proti kapitáňovi? Alebo bude teraz ticho a neskôr zase začne kričať, že prezident niečo porušil?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať