Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
sú vyššie tržby alebo zisky? to nie je jedno.. ešte plat čo bolo pred pár rokmi nadštandard je dnes inde
Nie je náhodou vzájomná súvislosť ?
Predsa ak sú tržby, tak sú aj primerané zisky....či ?
Jasné, jasné....tržby môžu byť vyššie, no zisk nižší. No to predsa záleží aj od určitých okolností...povedzme vrážanie peňazí do firmy, do zariadenia, do xyz.
Ale ak niekto vráža love do vozového parku (ešte aj švekra má pomaly SUV), do dovoleniek, do xyz ?
Niekde sa to predsa premietne....

...a to nie je proskám pekne, len ten jeden podnikateľ, čo spomínam. Tých je na Slovensku teda po milú kedveš.
0 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
sú vyššie tržby alebo zisky? to nie je jedno.. ešte plat čo bolo pred pár rokmi nadštandard je dnes inde
Nie je náhodou vzájomná súvislosť ?
Predsa ak sú tržby, tak sú aj primerané zisky....či ?
Jasné, jasné....tržby môžu byť vyššie, no zisk nižší. No to predsa záleží aj od určitých okolností...povedzme vrážanie peňazí do firmy, do zariadenia, do xyz.
Ale ak niekto vráža love do vozového parku (ešte aj švekra má pomaly SUV), do dovoleniek, do xyz ?
Niekde sa to predsa premietne....

...a to nie je proskám pekne, len ten jeden podnikateľ, čo spomínam. Tých je na Slovensku teda po milú kedveš.
Keď sme začínali v roku 2000 minimálna mzda 22,5 Sk u nás bola 30 Sk(1 euro) predajná cena výrobku 90,-Sk (3 eurá) v roku 2017 minimálna mzda 2,5 (75 Sk) predajná cena výrobku 2,5 (75 Sk) o iných vstupoch nehovorím
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko
dobre ako pre koho
Dovolim si povedat ze v NL, ci v DE je kapitalizmus, ale nevidel som na ulici "milióny ľudí odsúdenych na život bez perspektívy", ani "zomierajúcich ludi na ulici lebo nemajú zdravotné poistenie".
Takze kapitalizmom to asi nebude.
Zeby to bolo ludmi ako takymi ?
V DE a predpokladam, ze aj v NL je niekolkonasobne ine prerozdelovanie zisku voci zamestnancom ako u nas.
Fabrika s vyssim ziskom v SR dava zamestnancom menej penazi ako ta ista fabrika v DE.
Zeby sme boli stale pre niekoho podradnou rasou?
Jednoducho v SR sa dava mensie % na mzdy voci zisku ako v inych krajinach. A su to prave tie najnizsie vrstvy, ktore sa stavaju otrokmi bez perspektivy a upadaju do socialnej pasce...
PS: v skratke povedane - maju tam spravodlivejsi system voci sebe. U nas sa ta o*ebavacska krv nezaprie. Nemec radsej bude odrbavat ostatnych, slovak musi odrbavat svojich, lebo ostatni sa mu nedaju...
Pravda je, to prerozdelovanie je ine. Prave preto pisem, ze to, ako sa kapitalizmus pouziva zavisi od ludi.
Naposledy upravil taiko : 23.12.17 at 12:17
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi...ja som cicho.....moj chlap zacina mat zase "otrčenu hubu" do de....navyse ked vie,ze stale dvere otvorene....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Buchi...ja som cicho.....moj chlap zacina mat zase "otrčenu hubu" do de....navyse ked vie,ze stale dvere otvorene....
Čo už...pre neho/vás lepšie.
Ale na druhej strane ? Je to o trte, ak rodina nie je pokope. Ty/vy ste už ako tak v pohode, čiže svojim spôsobom zabezpečení. Ja/my síce v podstate tiež...šak decká na poriadku, zabezpečené...žijú si svoj život vo vlastnom.

Ale čo s tými mladými, čo žijú aj tri generácie pokope v králikarni ?
Rodičia makajú na dôchodok...deti šetria (jeden maká vonku) na vlastné bývanie, lebo hypo by nezvládli...a tí najmenší prichádzajú v podstate o rodiča...a život uniká jedna radosť...len tej radosti je trochu pomenej.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač
....a ten odrb ?
Pred dvoma dňami moja 1/2ka dostala obálku s koncoročnou odmenou. Fujtajbl, z roka na rok je nižšia a nižšia. Spočiatku to bola cifra skoro na úrovni platu. Včul obálka obsahovala 100€...a to bola najvyššia odmena zo všetkých, poniektorí mali len polovičku z tej cifry.
Kuwa, hlavne, že tržby sú každým rokom-mesiacom vyššie a vyššie..

Ale to niekomu proste nevysvetlíš...nezažil - nepochopí....a môže mi tu drbať múdrosti zo zahraničia, koľko len chce.
Žijeme predsa na Slovensku a nie niekde v Nemecku alebo Holandsku, tak porovnanie je úplne o dvoch veciach.
V roku 1989 boli naše platy v porovnaní s kúpnou silou napr. nemca asi 1/3, tzv.HDP-meradlo vykonnosti ekonomiky bola tak asi tretinova v porovnaní s nemeckom. No a teraz? Teraz su platy v priemere nie tretinové, ale až 36% v porovnaní s priemerom EU, ale HDP je už na úrovni 77% priemeru EU. Bratislavsky kraj však v údaji HDP daleko poraža priemer EU.
V čom je ku*va problem? No v tom, že sme ochotní stale makať za tretinové platy.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Podla.teba sme rovnocenni nemcom, aleno francuzom ??
Ci sa ti to , alebo synovi paci - nepaci - sme a stale budemu voci nim ...." menejcenni"
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Toto je realita na území česka a slovenska
https://a2larm.cz/2017/09/budou-peni...e-je-neunesem/
https://a2larm.cz/2017/09/to-je-jen-...o-tu-nevydrzi/
atd atd
dalšie časti tu
https://a2larm.cz/2017/09/hrdinove-k...isticke-prace/
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tomu, čo ho holiči praktizovali vo svojej práci bolo smutno za kapitálom. Dosiahol ho láskou a pravdou, ktorá zvíťazila. Lež už to nie je kapitalizmus. Demokracia je to, je to tiež pekné svinstvo. A svine ho zneužívajú, ako čítam.





... no, víťazí! Pravda?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Keby kazdy 10-ty pozdvihol hocijaku zbran a usmrtil aspon 1-ho, ostatni by sa v zlomku sekundy stali lepsimi...
Lenze u nas zakony chrania zlodejov...
Edit: stacilo by, keby to nebol ani kazdy desiaty, ani sty, ale iba kazdy tisici, mozno aj desattisici.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - myslíš to "dobre", ale počítaš zle.
Prečo?
Ak každý 10-ty zdvihne zbraň a "odstráni" 1-ho zlého - zmizne ten jeden zlý, ale na jeho miesto sa týmto dostane ten, čo ho odstránil, pretože sa stal "zlým". A počet "zlých" sa nezmení, ale klesne počet "dobrých".
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nandrolon
Keby kazdy 10-ty pozdvihol hocijaku zbran a usmrtil aspon 1-ho, ostatni by sa v zlomku sekundy stali lepsimi... Lenze u nas zakony chrania zlodejov... Edit: stacilo by, keby to nebol ani kazdy desiaty, ani sty, ale iba kazdy tisici, mozno aj desattisici.
Lenže nie niekto by pozdvihol zbraň, lebo by to boli práve tí grazli, čo by pozdvihli zbraň a strielali by do slusnych ludí. A svet by nebol lepsí.
Ale viem čo myslis, je to komplikovane.

No po jednom vystrele sa musí v tom pokračovať, presne ako v tom jednom filme, takto:
Naposledy upravil duves : 24.12.17 at 19:18
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kukam, ze ako pekne vianocne dnes debatujete
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
No - myslíš to "dobre", ale počítaš zle.
Prečo?
Ak každý 10-ty zdvihne zbraň a "odstráni" 1-ho zlého - zmizne ten jeden zlý, ale na jeho miesto sa týmto dostane ten, čo ho odstránil, pretože sa stal "zlým". A počet "zlých" sa nezmení, ale klesne počet "dobrých".
... ty myslis prebrat teritorium... Ja myslim "zabit" pre vieru /a byt tym, co doteraz..."
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
misoft
No - myslíš to "dobre", ale počítaš zle.
Prečo?
Ak každý 10-ty zdvihne zbraň a "odstráni" 1-ho zlého - zmizne ten jeden zlý, ale na jeho miesto sa týmto dostane ten, čo ho odstránil, pretože sa stal "zlým". A počet "zlých" sa nezmení, ale klesne počet "dobrých".
... ty myslis prebrat teritorium... Ja myslim "zabit" pre vieru /a byt tym, co doteraz..."
1. desatoro "Nezabiješ"
2. kto rozhodne že kto je zlý a kto dobrý?
3. Krista ukrižovali (zabili) lebo bol zlý?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Keby kazdy 10-ty pozdvihol hocijaku zbran a usmrtil aspon 1-ho, ostatni by sa v zlomku sekundy stali lepsimi...
Lenze u nas zakony chrania zlodejov...
Edit: stacilo by, keby to nebol ani kazdy desiaty, ani sty, ale iba kazdy tisici, mozno aj desattisici.
Zákon nechráni zlodejov, ale zlý - sudca
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves
Mena ako taka, ma, resp. mala by byť stabilna a to bitcoin nie je. Nie je to ani akciua, čo je to? Dobry ofajč.
Ako by som znížil svoj dlh? vydal by som cez zástupnú firmu paralelnú menu predával by som ju za menu v ktorej mám dlh, a potom by som paralelnú menu znehodnotil. Nie je to tak celkom jednoduché, ale ide o princíp
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
duves
Mena ako taka, ma, resp. mala by byť stabilna a to bitcoin nie je. Nie je to ani akciua, čo je to? Dobry ofajč.
Ako by som znížil svoj dlh? vydal by som cez zástupnú firmu paralelnú menu predával by som ju za menu v ktorej mám dlh, a potom by som paralelnú menu znehodnotil. Nie je to tak celkom jednoduché, ale ide o princíp
Kludne to tak moze byt. Len otazka je, ci Tvoj najvacsi veritel by sa dal takym niecim omedovomotuzovat. Uvidime ako to dopadne.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pavol54
Zákon nechráni zlodejov, ale zlý - sudca
To preto, lebo každy je úplatný.
Na tom je postaveny náš svet.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
duves
Mena ako taka, ma, resp. mala by byť stabilna a to bitcoin nie je. Nie je to ani akciua, čo je to? Dobry ofajč.
Ako by som znížil svoj dlh? vydal by som cez zástupnú firmu paralelnú menu predával by som ju za menu v ktorej mám dlh, a potom by som paralelnú menu znehodnotil. Nie je to tak celkom jednoduché, ale ide o princíp
Kludne to tak moze byt. Len otazka je, ci Tvoj najvacsi veritel by sa dal takym niecim omedovomotuzovat. Uvidime ako to dopadne.
On to nemusí vedieť. Neviem ako sa volal ten kanadský film o majiteľovi veľkého obchodného domu ako predal jeho akcie za niekoľko násobne vyššiu cenu ako bola jeho hodnota (nadhodnotená cena akcii)? až po transakcii vyšlo najavo čo urobil. A všetci mu na ten ofajč naleteli
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať