Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
pavol54
misoft
A je to vyriešené.... za studena rafinované prírodné jadrové palivo
olej zo semiačok(jadier) sa získava: lisovaním za studena (robil som to pred rokmi na dvore a lieval v letnom období do traktora a starej klasickej avie v pomere 1:1), alebo za tepla (v palme), rafinuje výhradne za tepla zase len v palme. Ale bola to zaujímavá vôňa niečo medzi koláčikom a langošom.
Na novom, slnecnicovom oleji som v lete pred niekolkymi rokmi jazdil v starsom dieseli. Z vyfuku vona hranoliek a vykon mierne vyssi ako nafta. Ale potom som toho nechal, lebo udajne to viac karbonuje ako s naftou.
V BA taxikari v starych diesloch takto fungovali nonstop aj v zime bez predhrevnej upravy.
Však daj dnes von fľašku oleja a ráno ho skús vyliať, tá kaša odrovná čerpadlo, bolo treba špirálu na ohrev, ak si nemal dosť tesný tak sa v olejovej nádrži spravila taká brečka a to už bol v riziku filter, inak sa dá upraviť pomocou hydroxidu a po vyčistení doliať. Ale videl som nákladný mercedes priamo výrobcom upravený.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
pavol54
misoft
A je to vyriešené.... za studena rafinované prírodné jadrové palivo
olej zo semiačok(jadier) sa získava: lisovaním za studena (robil som to pred rokmi na dvore a lieval v letnom období do traktora a starej klasickej avie v pomere 1:1), alebo za tepla (v palme), rafinuje výhradne za tepla zase len v palme. Ale bola to zaujímavá vôňa niečo medzi koláčikom a langošom.
Na novom, slnecnicovom oleji som v lete pred niekolkymi rokmi jazdil v starsom dieseli. Z vyfuku vona hranoliek a vykon mierne vyssi ako nafta. Ale potom som toho nechal, lebo udajne to viac karbonuje ako s naftou.
V BA taxikari v starych diesloch takto fungovali nonstop aj v zime bez predhrevnej upravy.
Však daj dnes von fľašku oleja a ráno ho skús vyliať, tá kaša odrovná čerpadlo, bolo treba špirálu na ohrev, ak si nemal dosť tesný tak sa v olejovej nádrži spravila taká brečka a to už bol v riziku filter, inak sa dá upraviť pomocou hydroxidu a po vyčistení doliať. Ale videl som nákladný mercedes priamo výrobcom upravený.
Ja som mal stary "hladky diesel" 1,4, lial som to tam cez jedno leto. Ak by som chcel cez zimu, upravovali to predhrevom, a aj riedili s naftou. Prekvapil ma ale citelne vyssi vykon, a ta vona z vyfuku stala za to.
Rozmyslam, ze tie taxiky aj ked su nonstop nastartovane, tak nadrz sa pri mrazoch moc od vyfuku asi neohrieva, tak to kvoli zgelovateniu paliva museli riedit.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tohoto som sledoval v telke https://en.wikipedia.org/wiki/Leepu_Nizamuddin_Awlia - ten vedel stvárať vozidlá - žiadne plány, žiadne meranie, od oka. A v jednom dieli použil diesel a ako palivo... prepálený olej z reštaurácií a po fritovaní. Len prefiltroval cez dámske panšucháče a IŠLO to! A vraj to voňalo po hranolkách .
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
pavol54
Nandrolon
pavol54
misoft
A je to vyriešené.... za studena rafinované prírodné jadrové palivo
olej zo semiačok(jadier) sa získava: lisovaním za studena (robil som to pred rokmi na dvore a lieval v letnom období do traktora a starej klasickej avie v pomere 1:1), alebo za tepla (v palme), rafinuje výhradne za tepla zase len v palme. Ale bola to zaujímavá vôňa niečo medzi koláčikom a langošom.
Na novom, slnecnicovom oleji som v lete pred niekolkymi rokmi jazdil v starsom dieseli. Z vyfuku vona hranoliek a vykon mierne vyssi ako nafta. Ale potom som toho nechal, lebo udajne to viac karbonuje ako s naftou.
V BA taxikari v starych diesloch takto fungovali nonstop aj v zime bez predhrevnej upravy.
Však daj dnes von fľašku oleja a ráno ho skús vyliať, tá kaša odrovná čerpadlo, bolo treba špirálu na ohrev, ak si nemal dosť tesný tak sa v olejovej nádrži spravila taká brečka a to už bol v riziku filter, inak sa dá upraviť pomocou hydroxidu a po vyčistení doliať. Ale videl som nákladný mercedes priamo výrobcom upravený.
Ja som mal stary "hladky diesel" 1,4, lial som to tam cez jedno leto. Ak by som chcel cez zimu, upravovali to predhrevom, a aj riedili s naftou. Prekvapil ma ale citelne vyssi vykon, a ta vona z vyfuku stala za to.
Rozmyslam, ze tie taxiky aj ked su nonstop nastartovane, tak nadrz sa pri mrazoch moc od vyfuku asi neohrieva, tak to kvoli zgelovateniu paliva museli riedit.
čítal som niekde že má vyššie cetánové číslo, čo sa týka toho ohrevu, stačí do nádrže namontovať ohrievač ako do hlavy v Avii
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
A je to vyriešené.... za studena rafinované prírodné jadrové palivo
Je to vyriešené presne ako ten tvoj jednosmerný striedavý prúd.
Alebo to bol striedavý jednosmerný prúd?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
pavol54
a ten striedač ako funguje ?
Sú buď rotačné, alebo statické - v Teslách bud statické - a tie s založené na GTO tyristoroch.
Statické meniče napätia a frekvencie sa skladajú s tyristorov, riadiacich a komutačných obvodov. Riadiace obvody umožňujú automatické riadenie celého pohonu. Komutačné obvody umožňujú zapínanie a vypínanie tyristorov.
A že si si to video vôbec nekukol.
To tvoje GTO je staré ako ja sám.
r.1955
Tu máš docentovu teóriu
doc. Ing. Stanislav Bartoš, CSc.,
Ústav pro elektrotechniku AV ČR, Praha
Článek vznikl za podpory grantu GA ČR 102/00/1246.
Součástky IGCT zjednoduší a zdokonalí výkonové polovodičové měniče
1. Úvod
Křemíková tyristorová struktura zobrazená na obr. 1a se stala technologickým základem postupně tří významných výkonových spínacích polovodičových součástek: „klasických“ tyristorů (řídicím impulsem nevypínatelné, vyvinuté v roce 1955 ve firmě General Electric), vypínacích tyristorů (součástky GTO) a nejnověji součástek IGCT. Uvedené typy představují tři stupně stále se zvyšující dokonalosti tyristorových součástek.

http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/soucastky-igct-zjednodusi-a-zdokonali-vykonove-polovodicove-menice--15150
Tesla nerieši lokomotívu, Tesla S je elektromobil.

V tom videu ti chlapci jasne ukážu MOSFET a IGBT, ktorý vykuchali priamo z riadiacej jednotky.

Naposledy upravil jar88 : 28.02.18 at 08:01
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Niektoré armády NATO sú takmer nebojaschopné -treba medializovať aby sa našla potreba zdvihnúť% HDP na zbrojenie, Na druhej strane ak by sa malo bojovať s nepriateľom čapicami tak sme proti Rusku v prevahe 8:1 Vo vojenskej terminológii sily stačia na prielom na celej fronte
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zabudol som dať video pre misofta.
Takže tu je.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Určite alternatívu má,len so na nu zatiaľ neprišla.Jedine snád vláda odborníkov.No navrhuj...bjuty
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Je to možné?
https://zpravy.idnes.cz/island-krade...zahranicni_fer
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

JE!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
Určite alternatívu má,len so na nu zatiaľ neprišla.Jedine snád vláda odborníkov.No navrhuj...bjuty
vláda odborníkov bola pred pár rokmi v čechách a bola hodnotené pozitívne..môže byť.
súčasná opozícia je plná morálne silných a odborne zdatných politikov

aj najviac ficom kritizovaní politici opozície majú za sebou iba" kvázi " škandáli, čo ficová
goebbels párty servíruje jednoduchým voličom zlepenca zlodejov a tunelárov eurofondov

kludne mi oponujte a dajte príklady..najhorší je podla fica matovič
6 rokov na ňom pracuje NAKA aj daňováci a stále nič...
potom je sulík- stretával sa s kočnerom ...aha ...a aká škoda tým slovensku vznikla ? aký zákon porušil ? pritom s paštrnákom vymysleli ficov brloh bonaparte a bol dlhé roky jeho sused .....
další ? asi galko.....
súdy aj prokuratúra jasne rozhodli, že sú to krivé obvinenia...ale zlodej pozemkov glváč a e.tomáš to každý polrok ohlasujú ako obrovský škandál...

další ??
neviem

každý jeden človek z opozície je 100x lepší ako chrap fico s kaliňákom...
1 1
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

každý jeden človek z opozície je 2x horší ako chrap fico s kaliňákom..., a to týchto dvoch by som určite nevolil
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

hej ?

v čom je veronika remišová 2 x horšia ako chrap fico s kaliňákom ??
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Remišová, Nicholska, Beblavý, ....atď.

Kto z nich je horší - nehorší ? Ťažká otázka.
Prečo ? Lebo ešte nemali šancu vládnuť. Ak by som vzal príklad ?
Babiš je ťažký miliardár a aj tak sú okolo neho kauzy.
Berlusconi (najbohatší talian) nesmie kvôli daňovým podvodom ani len pomyslieť na kanditatúru.

Každý jeden (minulý, terajší, budúci) sa správa podľa hesla : ... " Štedrými sľubmi nič nepokazíš ."
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo


2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

STV1 : hranatý bezstavovec mal pred novinármi "vyhlásenie"... no skôr miesto toho, aby povedal niečo k tomu, čo sa stalo minule, začal kydať a útočiť na prezidenta. Totálna úbohosť o predsedu vlády. Dúfam, že i tí zarytí, čo ho stále volia, pochopia, čo je ten hranatý za ľudský odpad v našej politike.
3 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
misoft
STV1 : hranatý bezstavovec mal pred novinármi "vyhlásenie"... no skôr miesto toho, aby povedal niečo k tomu, čo sa stalo minule, začal kydať a útočiť na prezidenta. Totálna úbohosť o predsedu vlády. Dúfam, že i tí zarytí, čo ho stále volia, pochopia, čo je ten hranatý za ľudský odpad v našej politike.
Oplatí sa urobiť si "štatistiku", kto hovorí o faktoch na jednej strane a kto zas nepotrebuje fakty a stačia mu hodnotenia, komentáre a hysterické reči s akože emóciami.
PS - pod faktmi rozumiem napríklad, čo robila SIS s hlásenými bezpečnostnými rizikami od zahraničmých kolegov. Alebo čo robil NBÚ, keď zistil, že nie sú splnené podmienky pre bezpečnostnú previerku. Alebo aké opatrenia podnikol premiér, aby zabránil prístupu nepreverenej osoby k utajovaným skutočnostiam.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.z Českej tlače..stojí za to si prečítať, celý až do konca...mnoho vecí sa tým vysvetlí..!!!!
. 2.3.2018...pozri dátum a porovnaj s realitou..
..
Smrt Jána Kuciaka hýbe Slovenskem a dle posledních informací i celým
světem. Co vlastně o celém případu dodnes víme? Byl údajně zabit mladý
muž
(27 let) se svou snoubenkou, který tři roky pracoval jako
"investigativní" žurnalista zajímající se hlavně o propojení slovenské
strany Smer a italské mafie...

Jenže...On nebyl investigativec,
ale analytik, tedy "datař"...z volně dostupných zdrojů sbíral informace
od skutečných investigativců a skládal je dohromady
tak, aby šipka vždy ukazovala proti vládě páně Fica.

Jeho šéf Peter Bárdy o něm řekl: "...Ján by takový neviditelný, mohl tu být a ani jste
si
ho nevšimli...proč by zabíjeli analytika, který neodhaluje průsery, on
pracoval s otevřenými zdroji. Takových kluků by měly být stovky na
policii, kteří budou sedět a hrabat se v otevřených zdrojích. To jsou
smlouvy se státem, eurofondy. Nic skrytého, investigativního"...

Další věc co o něm víme, je že spolupracoval s panem Nicholsonem a Megem (oba
lidé
ze stáje prezidenta Kisky), první z nich se krátce před vraždou
odstěhoval do Kanady a těsně po ní přišel se stopou, že - Italská mafie a
Fico.

A dále spolupracoval s paní Holcovou a tam je to o dost
zajímavější. Paní Holcová (ano, to je ten český "přesah" v případě
vraždy j. Kuciaka, dnes ji hlídá policie na neznámém místě) je
aktivistka org. Člověk v tísni (vedena neomarxistou p. Pánkem), je
zakladatelkou "Českého centra pro investigativní žurnalistiku" (kdopak
je
financuje, co myslíte?) a podílela se na odhalení politiků a
podnikatelů v kauze Panama Papers. Takže co se týče žurnalistiky dáma na
velmi vysokém postě...ale dle informací dělala rešerše mladému,
začínajícímu "dataři" panu Kuciakovi??? To jako opravdu? Není to tak, že
jí své analýzy posílal k posouzení, ona je opřipomínkovala, on to pak
zapracoval a poslal dál pod SVÝM jménem? Nezní to pravděpodobněji?

Dále se příliš nepíše o tom, že spolupracovala i s Malťankou Daphne Galizia,
kterou kdosi zavraždil bombou v jejím autě.

Byl
zavražděn mladý novinář...a k jeho vraždě se vyjadřuje dokonce i
Juncker, pár hodin po ohlášení jeho smrti se již po Slovensku objevili
lidé v ulicích, s transparenty na odvolání vlády - rychlost k jaké k
tomu došlo překvapila
i mnoho novinářů u nás i v zahraničí. Kvůli člověku, kterého nikdo
neznal se protestuje i v Londýně, Pekingu (!!!), Dubaji (!!!!!!), Paříži, Praze a Ostravě.

Italská
policie tvrdí, že o propojení s jejich mafií a vládou informovali
slovenskou justici a policii již dávno. Obě instituce to ovšem popírají,
naopak tvrdí, že s Italy je spolupráce vůbec jedna z nejhorších. Důkazy
Itálie nepodala žádné... popravdě... poslali by jste do spřátelené země
informaci, že jejich vláda je ovládaná vaší mafií? Na jakém postu by
jste asi tak museli být, aby jste toto udělali? Policejního prezidenta?
Ministra vnitra? Ředitele tajné služby?...

Takže je zde někdo, kdo
má zdrojové možnosti doslova obratem svolávat demonstrace na podporu
kohokoliv, kdekoliv na světě a lhát doslova na státní úrovni...Prezident
Kiska, v době vraždy zrovna na dovolené, měl loni velké problémy v
jisté korupční kauze, nevypadalo to s ním ani trochu dobře...a pak
pozval na Slovensko pana Soroše a hle, krátce na to celá kauza
"zmizela", copak za to pan prezident musel slíbit?. A dnes protestují
proti slovenské "mafiánské"
vládě lidé po celém světě a to i ti, kteří tento stát nedokáží ani najít na mapě.

Přátelé
drazí, na Slovensku se chystá krásný a dokonale připravený
"Majdan"...pan Kiska si již připravuje řeč jak převezme moc v zemi, jak
rozbije V4 (Dublin4, migrace atd..) a jak se pokloní svým eurosoudruhům
a chlebodárcům.

Z diskusie tu...

https://glob.zoznam.sk/komentar-ivan...lnej-situacii/
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

preboha, že z českej tlače...
povieš z akej ?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať