Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Brusel a Kyjev plánujú vytvoriť spoločný proti korupčný tým, no majú sa čo učiť, my tam už máme odborníkov aby sa niečo poučili .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
A to je zas čo?
koho sa pýtaš?
Samozrejme že teba aj som niečo čítal.
Dokonca aj od teba samého.
Vraj si budoval čosi a zvyšoval tým HDP a za to ti riadne platili.
Ale tiež som kdesi čítal, že ste sa zaslúžili tým zvyšovaním HDP o ukončenie studenej vojny.
Čo je na tom pravda? Naozaj ste toho Régana tak ekonomicky vyčerpali?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
A to je zas čo?
koho sa pýtaš?
Samozrejme že teba aj som niečo čítal.
Dokonca aj od teba samého.
Vraj si budoval čosi a zvyšoval tým HDP a za to ti riadne platili.
Ale tiež som kdesi čítal, že ste sa zaslúžili tým zvyšovaním HDP o ukončenie studenej vojny.
Čo je na tom pravda? Naozaj ste toho Régana tak ekonomicky vyčerpali?
ty máš mozgovú dyslexiu? kde som si tie vety prisvojil svojej osobe? Keď si si dal muštu alebo niečo tak vynechaj debatu dobre? to asi ty keď niečo niekde prečítaš ak sa ti to páči tak si to prisvojíš ako svoju myšlienku tak potom tvoja debata vyzerá.
Možno si niekedy počul že existuje mesto Martin, Dubnica, Detva Liptovský Hrádok Stropkov ak nie sú to Slovenské mestá s bývalou špeciálnou výrobou a tá sa exportovala za tvrdé bol to síce obchod zo smrťou ale za to sa kupovali o. i. ( pre teba: okrem iného) pomaranče, banány a o výsledkoch výskumu aplikovaného radšej ani nebudem písať alebo problémový most Sereď ak vieš že také mesto existuje alebo pneumatiky na škoda 105/120 a to už vôbec si nemyslím že si počul o vynáleze hologram
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
A to je zas čo?
Veď sa už spamätaj a ak nevieš, tak nereaguj. Si skoro ako buchač.
-----------------
Ale aj tak by ma zaujímalo, ako si sa ty dostal od armády k poľnohospodárskemu podnikaniu a vykorisťovaniu za minimálku.
Alebo koľko euro platíš vlastníkom nájom za hektár pôdy.
Tí čo si odslúžili dostávali polia o tom nevieš?
Ty si hovoril že si od roku 89 nič nerobil tak si pamätaj ! Kto klame a vymýšľa si musí mať dobrého pamätováka.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Aháá, tak export za "tvrdé"?!
A čo tvrdé?
Alebo za sľúbené "tvrdé"? Či čo vlastne?
---------------------------------------------------
Alebo lukratívna výroba za banány? To sme teda dopadli.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
jar88
pavol54
jar88
A to je zas čo?
koho sa pýtaš?
Samozrejme že teba aj som niečo čítal.
Dokonca aj od teba samého.
Vraj si budoval čosi a zvyšoval tým HDP a za to ti riadne platili.
Ale tiež som kdesi čítal, že ste sa zaslúžili tým zvyšovaním HDP o ukončenie studenej vojny.
Čo je na tom pravda? Naozaj ste toho Régana tak ekonomicky vyčerpali?
ty máš mozgovú dyslexiu? kde som si tie vety prisvojil svojej osobe? Keď si si dal muštu alebo niečo tak vynechaj debatu dobre? to asi ty keď niečo niekde prečítaš ak sa ti to páči tak si to prisvojíš ako svoju myšlienku tak potom tvoja debata vyzerá.
Možno si niekedy počul že existuje mesto Martin, Dubnica, Detva Liptovský Hrádok Stropkov ak nie sú to Slovenské mestá s bývalou špeciálnou výrobou a tá sa exportovala za tvrdé bol to síce obchod zo smrťou ale za to sa kupovali o. i. ( pre teba: okrem iného) pomaranče, banány a o výsledkoch výskumu aplikovaného radšej ani nebudem písať alebo problémový most Sereď ak vieš že také mesto existuje alebo pneumatiky na škoda 105/120 a to už vôbec si nemyslím že si počul o vynáleze hologram
Nie z pasie Havel preniesol výrobu ťažkej techniky do Plzne...
Dovtedy fungovali len fabričky na ručné zbrane v Čechách...holt, aby si tie svoje zlaté české ručičky nedodrbali...
-------------------------------------------
...a zasa sa len ku tej ekonomika vracia pán prevelebný...a mudruje.
Lebo k inému sa nevie vyjadriť...tam už sú potrebné aj iné vedomosti...a hlavne prax.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Myslím, že ak by sme ten super systém plnenia štátnej kasy udržali dodnes, buchač by sa zrejme z takého dôchodku veľmi nevyškieral.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
pavol54
jar88
pavol54
jar88
A to je zas čo?
koho sa pýtaš?
Samozrejme že teba aj som niečo čítal.
Dokonca aj od teba samého.
Vraj si budoval čosi a zvyšoval tým HDP a za to ti riadne platili.
Ale tiež som kdesi čítal, že ste sa zaslúžili tým zvyšovaním HDP o ukončenie studenej vojny.
Čo je na tom pravda? Naozaj ste toho Régana tak ekonomicky vyčerpali?
ty máš mozgovú dyslexiu? kde som si tie vety prisvojil svojej osobe? Keď si si dal muštu alebo niečo tak vynechaj debatu dobre? to asi ty keď niečo niekde prečítaš ak sa ti to páči tak si to prisvojíš ako svoju myšlienku tak potom tvoja debata vyzerá.
Možno si niekedy počul že existuje mesto Martin, Dubnica, Detva Liptovský Hrádok Stropkov ak nie sú to Slovenské mestá s bývalou špeciálnou výrobou a tá sa exportovala za tvrdé bol to síce obchod zo smrťou ale za to sa kupovali o. i. ( pre teba: okrem iného) pomaranče, banány a o výsledkoch výskumu aplikovaného radšej ani nebudem písať alebo problémový most Sereď ak vieš že také mesto existuje alebo pneumatiky na škoda 105/120 a to už vôbec si nemyslím že si počul o vynáleze hologram
Nie z pasie Havel preniesol výrobu ťažkej techniky do Plzne...
Dovtedy fungovali len fabričky na ručné zbrane v Čechách...holt, aby si tie svoje zlaté české ručičky nedodrbali...
-------------------------------------------
...a zasa sa len ku tej ekonomika vracia pán prevelebný...a mudruje.
Lebo k inému sa nevie vyjadriť...tam už sú potrebné aj iné vedomosti...a hlavne prax.
Byť tebou tak spokojne sedím za búdou, to akože na tej tvojej chalupe, a tichúčko šúcham nohami. Veď ty si si na ten svoj dôchodok nedal ani cent.
Ani len toľko, čo môj sused cigán.
Každý deň ho počujem o 5:20 ráno, ako mastí na autobus do roboty. Už 30 rokov. A ty si dovolíš vypisovať, že cigáni, akože amblok nič nerobia a len podporu berú? Veď ty tomu môjmu susedovi nesiahaš ani po trenky. Nie tak ešte mne. Veď sa uvedom z čoho vlastne žiješ a čím si na to prispel ty osobne.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Aháá, tak export za "tvrdé"?!
A čo tvrdé?
Alebo za sľúbené "tvrdé"? Či čo vlastne?
---------------------------------------------------
Alebo lukratívna výroba za banány? To sme teda dopadli.
Zase vieš prd o svete, ty mi pripadáš ako ten Filipovský vo Švejkovi alebo sa to snažíš na nás hrať alebo si naozaj natvrdlý najhoršia kombinácia je prešpekulovaný blbec. Zlý Kaddáfí , alebo Páhláví alebo Husajn cvakali a tebe to nehlásili akurát Dlouhý povedal že už predávať nebudeme.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
Byť tebou tak spokojne sedím za búdou, to akože na tej tvojej chalupe, a tichúčko šúcham nohami. Veď ty si si na ten svoj dôchodok nedal ani cent.
Ani len toľko, čo môj sused cigán.
Každý deň ho počujem o 5:20 ráno, ako mastí na autobus do roboty. Už 30 rokov. A ty si dovolíš vypisovať, že cigáni, akože amblok nič nerobia a len podporu berú? Veď ty tomu môjmu susedovi nesiahaš ani po trenky. Nie tak ešte mne. Veď sa uvedom z čoho vlastne žiješ a čím si na to prispel ty osobne.
Nuž - ani sám nevieš, o čom točíš. Dali sme, dali a nie málo! Platil nás síce štát, ale odvody sme mali vyššie (to si nevedel, čo?). Okrem toho, nemali sme nárok na nejaké "bokovky" v podnikaní (ako niektorí). A do roku 2000 sme odvádzali do SP, ale dôchodky vyplatila armáda zo svojho rozpočtu a vypočítala z toho, čo sa po 2000 odviedlo do rozpočtu armády (VÚSZ) - takže sme svojimi odvodmi dotovali SP a z toho i tých dôchodcov - obyčajných. Až v 2013 to upravili. Do tej doby sme brali podľa naposledy získaného ročného prijmu a žiadne roky v civile, prípadne odvody do civilnej SP sa nepripočítavali.

http://www.porada.sk/t217642-dochodk...e-funkcii.html

http://www.socpoist.sk/1998-menu/54233s

A k tomuto: Ani len toľko, čo môj sused cigán. - podľa toho koľko odviedol. Pretože ak z minimálky - tak nie veľa. A to výsluhoví (terajší) dôchodcovia počas aktívnej služby (hore som spomínal) odviedli omnoho viacej (a mali prd z toho!)



Takže toto - nebude to náhodou naopak?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Myslím, že ak by sme ten super systém plnenia štátnej kasy udržali dodnes, buchač by sa zrejme z takého dôchodku veľmi nevyškieral.
Mal si sa lepšie učiť...

Keby bol ten systém plnenia sľubov na vyššej úrobni, tak som/me niekde inde...
Lenže čo môže očakávať jeden od sľubov jednej Smerujúcej strany...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Včuleky počúvam Hranatého - zase balíček, zase sľuby, zase medové motúzy - veď treba preferencie zvyšovať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Byť tebou tak spokojne sedím za búdou, to akože na tej tvojej chalupe, a tichúčko šúcham nohami. Veď ty si si na ten svoj dôchodok nedal ani cent.
Ani len toľko, čo môj sused cigán.
Moja chalupa - môj hrad.
TVoja búda -Tvoj hajzel.
---------------------------------------------
Daní som/sme platili oveľa vyššie ako ostatní...ale to predsa Ty musíš vedieť...šak si "ekonóm nad ekonómami"....
---------------------------------------------
Suseda cigána máš ?
Čo už rovný rovného si hľadá...degeš ku degešovi si sadá...veď oni predsa sedia v tých búdach viaceré generácie pekne pospolu a hovno robia...šak si spomínal, že aj Ty tak žiješ...a dokonca od toho 90 roku nič nerobíš. No šak jasné, dovtedy bolo príživníctvo trestné a basy plné degešov-cigánov-príživníkov.
...ozaj....a Ty si koľko rokov sedel ...???
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

jarr88, ja už nepotrebujem odpoveď.
Vieš, ja pracujem na mieste, kde ľudia za svoju nepozornosť platia smrťou. Myslíš, že tých 15€ za stráženie je veľa?[/QUOTE]

Neviem čo robíš a tak neviem posúdiť, ale ja si myslím, že každý by mal vedieť svoju cenu a stáť si za ňou. Len bezcenný hlupák povie dajte koľko viete.
------------------------
Ale podľa toho čo si napísal, je to akurát. Zrejme ste spokojní obaja, keď tam pracuješ 30 rokov.
Zamestnávateľ je spokojný, že neplatí veľa a ty si spokojný, že ťa neplatí málo. Tak že obojstranná spokojnosť a tak to má byť.[/QUOTE]

jar88, som súčasťou tímu, ktorý zabezpečuje opravy zariadení v hodnotách niekoľko sto tisíc €. Mam na starosti aj dodávateľské firmy, takže mám o tom trochu prehľad, hlavne koho zamestnávajú. Zodpovedám za ich bezpečnosť a kvalitu odvedenej práce. Viac ti vysvetľovať nepovažujem za potrebné.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Byť tebou tak spokojne sedím za búdou, to akože na tej tvojej chalupe, a tichúčko šúcham nohami. Veď ty si si na ten svoj dôchodok nedal ani cent.
Ani len toľko, čo môj sused cigán.
Moja chalupa - môj hrad.
TVoja búda -Tvoj hajzel.
---------------------------------------------
Daní som/sme platili oveľa vyššie ako ostatní...ale to predsa Ty musíš vedieť...šak si "ekonóm nad ekonómami"....
---------------------------------------------
Suseda cigána máš ?
Čo už rovný rovného si hľadá...degeš ku degešovi si sadá...veď oni predsa sedia v tých búdach viaceré generácie pekne pospolu a hovno robia...šak si spomínal, že aj Ty tak žiješ...a dokonca od toho 90 roku nič nerobíš. No šak jasné, dovtedy bolo príživníctvo trestné a basy plné degešov-cigánov-príživníkov.
...ozaj....a Ty si koľko rokov sedel ...???
Nuž pravda, že ste platili do štátnej kasy, ale aj vaše platy boli zo štátnej kasy.
No a za to že je originálny cigán, je automaticky degeš?
Nauč sa čítať a neprekrúcaj. Písal som že som nepracoval (nebol som nikoho muklom) nie že som nič nerobil. A aj to čo som robil, nebola pre mňa práca, ale užívanie si života a zábava. To je niečo také, ako pre teba chlast a juchanie do nemoty a poblití.
No a k tomu sedeniu?
No jasné že som sedel a nie raz.
Dva mesiace za opakovaný pokus o nelegálny prechod štátnej hranice.
Dva roky s podmienkou na tri roky za nelegálnu držbu dvoch sa vz. 58 a dvoch pištolí ráže 7,62, či 7,65 mm dve bedne streliva 7,62 a jednu bedňu do pištole. Všetko pred vojenskou službou a všetko zahladené.
-----
Ďalej na ZVS
jeden krát 10 dní a jeden krát 21 dní.
Plus 158 dni zarazených prdov.
------
Dva krát povýšený z vojaka na slobodníka a dva krát degradovaný na vojaka.
Tak že tri krát som bol vojakom a dva krát slobodníkom. Nenadsluhoval som ani deň. Zahladenie trestu nadsluhovania v posledný deň ukončenia ZVS.
------------------------
No a teraz spusť, aký som ja protispoločenský živel a príživník.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
hej,ocujte osoby, prestante s tym osocovanim, lebo vas pomazem a hotovo Vtaky ste si pomerali, tak si pekne sadkajte, dajte si pivko a klidecek
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
No a k tomu sedeniu?
No jasné že som sedel a nie raz.
Dva mesiace za opakovaný pokus o nelegálny prechod štátnej hranice.
Dva roky s podmienkou na tri roky za nelegálnu držbu dvoch sa vz. 58 a dvoch pištolí ráže 7,62, či 7,65 mm dve bedne streliva 7,62 a jednu bedňu do pištole. Všetko pred vojenskou službou a všetko zahladené.
------------------------
No a teraz spusť, aký som ja protispoločenský živel a príživník.
To druhé mám na háku...nikdy nezačínam prvý...NIKDY !
==========================================
To ozbrojovanie bolo za socíku....teda predpokladám.
Ak áno, proste neverím...a ani neuverím.

Teraz je za to paleta 3-5 alebo 3-8 rokov...záleží od okolností.
Plus pokus o nelegálny pokus štátnej hranice...
Za socíku by dupľom za to nebola podmienka...iba ak boli fajnové soc. známosti.
-------------------------------------------------------------------
To si už fakt myslíš, že Ti každý všetko spapká ???
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
jar88
Byť tebou tak spokojne sedím za búdou, to akože na tej tvojej chalupe, a tichúčko šúcham nohami. Veď ty si si na ten svoj dôchodok nedal ani cent.
Ani len toľko, čo môj sused cigán.
Moja chalupa - môj hrad.
TVoja búda -Tvoj hajzel.
---------------------------------------------
Daní som/sme platili oveľa vyššie ako ostatní...ale to predsa Ty musíš vedieť...šak si "ekonóm nad ekonómami"....
---------------------------------------------
Suseda cigána máš ?
Čo už rovný rovného si hľadá...degeš ku degešovi si sadá...veď oni predsa sedia v tých búdach viaceré generácie pekne pospolu a hovno robia...šak si spomínal, že aj Ty tak žiješ...a dokonca od toho 90 roku nič nerobíš. No šak jasné, dovtedy bolo príživníctvo trestné a basy plné degešov-cigánov-príživníkov.
...ozaj....a Ty si koľko rokov sedel ...???
Nuž pravda, že ste platili do štátnej kasy, ale aj vaše platy boli zo štátnej kasy.
No a za to že je originálny cigán, je automaticky degeš?
Nauč sa čítať a neprekrúcaj. Písal som že som nepracoval (nebol som nikoho muklom) nie že som nič nerobil. A aj to čo som robil, nebola pre mňa práca, ale užívanie si života a zábava. To je niečo také, ako pre teba chlast a juchanie do nemoty a poblití.
No a k tomu sedeniu?
No jasné že som sedel a nie raz.
Dva mesiace za opakovaný pokus o nelegálny prechod štátnej hranice.
Dva roky s podmienkou na tri roky za nelegálnu držbu dvoch sa vz. 58 a dvoch pištolí ráže 7,62, či 7,65 mm dve bedne streliva 7,62 a jednu bedňu do pištole. Všetko pred vojenskou službou a všetko zahladené.
-----
Ďalej na ZVS
jeden krát 10 dní a jeden krát 21 dní.
Plus 158 dni zarazených prdov.
------
Dva krát povýšený z vojaka na slobodníka a dva krát degradovaný na vojaka.
Tak že tri krát som bol vojakom a dva krát slobodníkom. Nenadsluhoval som ani deň. Zahladenie trestu nadsluhovania v posledný deň ukončenia ZVS.
------------------------
No a teraz spusť, aký som ja protispoločenský živel a príživník.
v y m ý š ľ a š kecáš ako stará blašková, najmä čo sa týka tých zbraní, ty si vlastne bol disident ktorý bol riadený štb a potom ani kontráši nemali proti tebe nič a mohol si byť na vojne aj na poddôstojníckej funkcii, dnes sa robí výpis s registra z trestov a odpis(z ktorého ti to vymažú vtedy keď ti bude liečiť lekár problémy s patami teda patológ ) a ten odpis išiel s vojakom na kádrové o tom si nevedel že?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
hej,ocujte osoby, prestante s tym osocovanim, lebo vas pomazem a hotovo Vtaky ste si pomerali, tak si pekne sadkajte, dajte si pivko a klidecek
však nechaj sobotná sranda, tak dobre sme sa už dávno nepobavili.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
...z ktorého ti to vymažú vtedy keď ti bude liečiť lekár problémy s patami teda patológ...
si ma rozplakal
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať