Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
...
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.
ZLE ma chápeš...mňa serie niečo úplne iné.
-------------------------------------------------------
Fóbiu z vysokých škôl nemám...si predstav, že som na dvoch bol dokonca zamestnaný-presnejšie na logistike.
Takže logicky vyplýva, že som prichádzal do styku aj so študentmi. Videl som, ako študujú, aké výsledky sa dosahovali a podobne...

Ty ani tak nejde o opovrhnutie vysokou školou (a to Tebou ostatné vymenované)...tu ide (mne ide) o to, že tá úroveň vysokých škôl je taká aká je. Nehnevaj sa, ale ak je pomaly v každej väčšej dedine vysoká škola alebo univerzita, ktoré produkujú tých všeliakých titulovaných, tak tá úroveň je o ničom. Tie kauzy okolo úplatkoch, lietajúcich profesoroch len svedčia o tom, že aké je to školstvo.

Mám suseda...je profesorom na jednej vysokej škole.
Keď sú určité obdobia študenstských termínov, by si mal vidieť, že koľko áut sa premelie za víkend. Všetky sú s ev.číslami SV, MI, VV, TV a podobne...Proste prídu študenti na "konzultácie"...a všetci samozrejme aj uspejú a pán profesor je vysmiaty jak lečo. Bodaj by aj nebol, keď už postavil tri baráky....

By si študenti rozmysleli, či sa budú učiť, alebo nie ak by sa za štúdium platila plná pálka a nie iba nejaké drobné.
By si študenti rozmysleli, ak by sa spoplatňovali aj tie slúšky...rodičia by ich zbláznili, neboj nič.
Spomínaš toho týpka....na západe je tých týpkov oveľa viac.
Vezmú si pôžičku, pracujú, brigádujú a aj študujú.
Potom splácajú trebárs aj 10-20 rokov...


Ďalšia kapitola a tá najviac markantná je tá ohľadom budúcich lekároch.
Je ich plno, ktorí ešte ani diplom nemajú, no už si hľadajú miesto niekde v zahraničí...a tu nemá kto ordinovať.
da sa v zasade suhlasit, len problem, s financovanim je komplexnejsi podla mna..
Ludia platia dane a chcu za tie dane sluzby a skolstvo jednou z takych sluzieb je. Je pravda, ze nie vsetci platici dane, tuto sluzbu vyuziju, ale tak je to aj s mnohymi inymi sluzbami. Mnohi napr dopadnu tak (aj ked je to v konecnom dosledku pozitivne), ze cely zivot platia zdravotne a socialne odvody a nikdy u lekara neboli, nepoberali davky a nevyuzili ziadne socialne sluzby, mozno okrem penzie. Ale ja ta je z ich penazi.
Neviem, aky by bol najspravodlivejsi model.

S tym odlivom do zahranicia mas tiez pravdu. Sam som toho prikladom. Len zato asi nemozu ti konkretni studenti samotni. Ved je legitimne sa snazit, si prilepsit, ci financne, ci hodnotovo, ci vedomostne, ci skusenostami. Ale je pravda, ze som vystudoval na SK a SK z toho momentalne nema nic. Proti tomu sa neda nic povedat. Tu ale tiez neviem, co by bolo spravodlive, ze zaviazat cloveka aby po VS odrobil x rokov na SK, alebo co. Fakt neviem.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Možno som na inej planéte, ale mám pocit, že sú tu ľudia, ktorí nikdy nikomu nevynadali, neoponovali, neprifajčili a podobne.
A možno prídu večer domov a vynahradia si to na svojej žene a deťoch....
Za nadávky sa nehanbím, nakoľko myslím že boli ešte v určitých bežných "medziach".
To, prečo som spomenul rodinu, konkrétne otca /podľa mňa štb/ som už vysvetlil vo svojich príspevkoch.
Ak niekto povie iba A, je normálne, že druhý k tomu dodá B.
Zrno od pliev sa oddeľuje až pri výrobe konkrétnych výrobkov, pokiaľ je mi známe, plevy sú súčasťou zrna, bez pliev by nebolo ani zrno...
Je tu plno ľudí, ktorým som pomohol a to je podstatné. Nejakí trollovia ma nerozhodia...
Toto tu čo zas splietaš, veď už si sa dávno predstavil a v plnej nahote.
Snáď nám tu nechceš vyčítať, že si ich zase musel zmlátiť na jednu hromadu, lebo jar88 a leto ťa vytočilo.
-----------------------------
Mlátiť deti a dokonca aj ženu je neospravedlniteľné. To je prejav slabosti ducha. To sa jednoducho nerobí. Ovládaj sa aj večer, nie len cez deň.
1 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno je, ale treba to začať reformovať, lebo vlastne platíme okolitým štátom kvalitne vyškolených odborníkov a SR má z toho "nič"...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon
áno je, ale treba to začať reformovať, lebo vlastne platíme okolitým štátom kvalitne vyškolených odborníkov a SR má z toho "nič"...
To by sme vlastne mali o to menej prispievať do rozpočtu EU.
A na Ukrajinu sa nikto netlačí. S výnimkou Miklóša a Dzurindu
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
Nandrolon
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...))
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko
Nandrolon
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...))
jeeesus marja, este aj Ty ? ake socanstvo zase , sak som len komentoval nandrolonovu premisu, ze ti co nezaplatili dane, by mali platit za skolstvo. Ja na toto nemam vyhraneny nazor, Neviem, stanovit, co je spravne, ci spravodlive, ci prijatelne pre vsetkych. ja som prave jeden z tych co vyuzil a odisiel
Inac vo firmach je bezne, ze ked Ti daju plateny training, tak tam musis nejaky ten rok ostat robit, inac si ten training musis zaplatit, alebo jeho alikvotu cast

Pocuj bjuty, vazne, napis, co tam bolo "socanske" na tom co som napisal. Lebo mozno inac rozumieme pojmom.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Nandrolon
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
Armádne školstvo to má jednoduché/šie.
Po štátniciach a vyradení idú študenti na personálne oddelenie, kde podpíšu ten zaväzok....alebo aj nepodpíšu, veď sa demokraticky rozhodnú.
Ak je to tá druhá varianta, tak odchod na finančné oddelenie, kde dotyčnému vyčíslia určitú sumu, ktorú už musí dotyčný podpísať.
...a kúúúa, nie sú to malé sumy...rádovo desaťtisíce eur (aj keď je pravdou, že v tej sume je komplet všetko...strava, ubytovanie, pranie,...a aj ten posledný náboj ).
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
bjuty smis
taiko
Nandrolon
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...))
jeeesus marja, este aj Ty ? ake socanstvo zase , sak som len komentoval nandrolonovu premisu, ze ti co nezaplatili dane, by mali platit za skolstvo. Ja na toto nemam vyhraneny nazor, Neviem, stanovit, co je spravne, ci spravodlive, ci prijatelne pre vsetkych. ja som prave jeden z tych co vyuzil a odisiel
Inac vo firmach je bezne, ze ked Ti daju plateny training, tak tam musis nejaky ten rok ostat robit, inac si ten training musis zaplatit, alebo jeho alikvotu cast

Pocuj bjuty, vazne, napis, co tam bolo "socanske" na tom co som napisal. Lebo mozno inac rozumieme pojmom.
toto :

ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostal

to nemôžeš myslieť vážne......

má to byť presne tak, ako písal nandrolon...
samozrejme systém štipendií, prípadne splácanie až po ukončení štúdia...
aby sa nestalo, že nedaným chudobným deťom sa nedostane vzdelania...
a kludne by mohli práchači na to vytvoriť fondy, granty...

ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
,...a aj ten posledný náboj ).

To akože pre seba posledný?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bjuty smis
rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..
Šak aj preto budú mať tie švajčiarske dôchodky.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty, je to tak, nechcel som to rozvíjať, ale dane sa vzťahujú na povinnú školskú dochádzku, a tá je daná zákonom.
Prečo by sa mali vzťahovať aj na dobrovoľné štúdium... a zvlášť ak dotyčný už dopredu vie že po ukončení ide preč.
ps: ale aj tak je to nerealizovateľné, lebo ak by ten dotyčný išiel pracovať k súkromníkovi /keďže výhradne štátne podniky už nevlastníme/, hodnoty by vytváral jemu, takže v konečnom dôsledku by štát teoreticky zo správnej optimalizácie daní mal toľko isto ako keď je preč.
I keď podstatne by sa navýšila domáca spotreba.
U armády je to iné, tá nie je súkromná....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ale ked sa najlepší študenti, alebo aspon dobrí a vzdelaní študenti zamestnajú na slovensku u súkromníka, pomôže to aj slovensku...o tom niet pochýb...
a na viacerých frontoch...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Písal som že hej, domáca spotreba, zamestnanosť, dane.
Lenže viem si predstaviť tie búrlivé debaty na TA3...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
Nandrolon
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
Armádne školstvo to má jednoduché/šie.
Po štátniciach a vyradení idú študenti na personálne oddelenie, kde podpíšu ten zaväzok....alebo aj nepodpíšu, veď sa demokraticky rozhodnú.
Ak je to tá druhá varianta, tak odchod na finančné oddelenie, kde dotyčnému vyčíslia určitú sumu, ktorú už musí dotyčný podpísať.
...a kúúúa, nie sú to malé sumy...rádovo desaťtisíce eur (aj keď je pravdou, že v tej sume je komplet všetko...strava, ubytovanie, pranie,...a aj ten posledný náboj ).
Hmm, tak to som nevedel. Tam je to ale realizovatelne jednoduchsie. Ja by som nemal s kym taku zmluvu podpisat Ale principialny rozpor tu teda je, to je pravda.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko
bjuty smis
taiko
Nandrolon
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...))
jeeesus marja, este aj Ty ? ake socanstvo zase , sak som len komentoval nandrolonovu premisu, ze ti co nezaplatili dane, by mali platit za skolstvo. Ja na toto nemam vyhraneny nazor, Neviem, stanovit, co je spravne, ci spravodlive, ci prijatelne pre vsetkych. ja som prave jeden z tych co vyuzil a odisiel
Inac vo firmach je bezne, ze ked Ti daju plateny training, tak tam musis nejaky ten rok ostat robit, inac si ten training musis zaplatit, alebo jeho alikvotu cast

Pocuj bjuty, vazne, napis, co tam bolo "socanske" na tom co som napisal. Lebo mozno inac rozumieme pojmom.
toto :

ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostal

to nemôžeš myslieť vážne......

má to byť presne tak, ako písal nandrolon...
samozrejme systém štipendií, prípadne splácanie až po ukončení štúdia...
aby sa nestalo, že nedaným chudobným deťom sa nedostane vzdelania...
a kludne by mohli práchači na to vytvoriť fondy, granty...

ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..
aaa uz Ti rozumiem. Ved nech sa Ti hned krv neburi, sak si to vysvetlime a bude klud.
Aby bolo jasne, to bolo napisane v kontexte nandrolonovej premisy. Chapes? myslel som to tak, ze ak nieco statu platime, mali by sme zato nieco dostat. Ak si to mame platit sami, podla toho, kto co vyuzije, tak by sme mali menej platit statu. Ja teda nevidim nic "socanske", ako Ty hovoris, na tom , ze ked nieco statu uz platim, tak chcem nieco na oplatku. Naco by mi potom taky stat bol.

Suhlasim s tym, aby ti co tu vystudovali zadarmo, to nejakym sposobom zaplatili. Len mam problem s tym, ze naco potom platime dane? Ak by sa teda za skolstvo platilo, tak by sa mali znizit dane, kedze by uz VS skolstvo bolo platene (nejakou mierou, ktoru nedokzem odhadnut) z penazi studentov a nie zo spolocnych penazi. Bolo by to adresne. Co povies?

Dalsia vec je, ze co potom s ostatnymi sluzbami statu, za ktore kazdy mesiac cedime dukaty do statneho. To nie je vycitka, ci vyzva, ale otazka s ktorou si neviem poradit. A niektoru suvislosti hadam ani neviem odhadnut.
Naposledy upravil taiko : 03.06.15 at 13:08
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..

taiko
a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.
Viď vyššie...od bjutyho.
Na kerú máriu je nám toľko tých oných ???
Potom si nenájde adekvátnu robotu, lebo ich školy chrlia na kvantá...následne titulovaný ide prepravky ťahať do hyperu. Lebo aj také bolo, poznám z rozprávania manželky...nie jedna ženská tak dopadla, lebo účty treba platiť a dieťa kŕmiť...a jeden plat na to nestačí.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
bjuty smis
ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..

taiko
a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.
Viď vyššie...od bjutyho.
Na kerú máriu je nám toľko tých oných ???
Potom si nenájde adekvátnu robotu, lebo ich školy chrlia na kvantá...následne titulovaný ide prepravky ťahať do hyperu. Lebo aj také bolo, poznám z rozprávania manželky...nie jedna ženská tak dopadla, lebo účty treba platiť a dieťa kŕmiť...a jeden plat na to nestačí.
neviem naco nam su. Ktovie ci to nesuvisi s tym, ze za kazdeho studenta dostavaju skoly peniaze od statu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať