Zavrieť

Porady

Finančná výpomoc

Prosím o Váš názor!
Spoločník požičia svojej s.r.o.nejaký finančný obnos na dobu 1 roka.Môžem sa rozhodnúť,či spoločnosť uzavrie so spoločníkom zmluvu o fin.výpomoci a bude mu vyplácať aj úroky,alebo to bude bezúročná výpomoc.
Keď sa uzavrie zmluva o bezúročnej výpomoci,bude odpustený úrok z pôžičky nepeňažným príjmom spoločnosti,ktorý bude musieť zdaňovať???
Niekedy dávno som o tom niečo čítala,ale už neviem kde....
Ďakujem za každý názor.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alex1
Dik ayya, je strááášne rozsiahle. Skúsim to trochu okresať. Chcem tam dať len pár viet, že spoločník dal do firmy vtedy a vtedy, toľko a toľko a hotovo. Musím to totiž vyhotoviť na každý jeden vklad konateľa do firmy od začiatku podnikania. Tak potrebujem niečo krátke. Myslela som, či niekto už vo svojej firme ničo také nepoužíva.
je to circa na jednu stranu a je to dobré. Ja by som narátala celkovú sumu a dala ju do tej zmluvy. A pridala ustanovenie, že poskytne prostriedky podľa potreby... no a na doklady, kde ten vklad je zaúčtovaný, by som doplnila "podľa zmluvy xxyy zo dňa)......
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ahoj Alex! Prosím Ťa ako si dopadol pri daňovej kontrole ohľadom finančnej výpomoci? Aké doklady si musel doložiť a úročil si finančnú výpomoc konateľa? Ďakujem.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Daňová kontrola dopadla dosť dobre. Finančnú výpomoc konateľov sme neúročili. V zmluve som im dala, že ide o bezúročnú pôžičku. Daňová kontrola chcela zdokladovať všetky vklady konateľov a spoločníkov do spoločnosti od začiatku podnikania, tak som im to všetko prácne dorobila. Nakoniec to už nechceli. Ale mám to.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

A nevytýkali Vám, že ide o osobu závislú? Nemôžeš mi pripnúť aj vzor zmluvy, ktorú ste použili? V účtovníctve ste to evidovali na účte 249? Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Nevytýkali nič také. Len chceli mať doklad, koľko toho vložili a či boli skutočne také vklady, lebo si spoločník v jednom období zúčtoval záväzok z pokladne na väčšiu sumu a to ich zaujalo. Evidujeme to na 365 ako záväzok voči spoločníkom.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Prosím Vás o názor:
Spoločník s.r.o. vložil v priebehu roka do pokladne krátkodobú finančnú výpomoc v slovenských korunách a v českých korunách. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť má voľné prostriedky v cudzej mene (EUR), môže si časť pôžičky vrátiť v EURách?
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vianocka Pozri príspevok
Prosím Vás o názor:
Spoločník s.r.o. vložil v priebehu roka do pokladne krátkodobú finančnú výpomoc v slovenských korunách a v českých korunách. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť má voľné prostriedky v cudzej mene (EUR), môže si časť pôžičky vrátiť v EURách?
Ďakujem

Áno môže. Len treba prepočítať koľko je vlastne tá suma v EUR.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
U nás tiež spoločníci priebežne dotujú s.r.o. počas jej začínajúcich rokov. Účtujem to na 365. Trvá to už cca 2,5 roka. Je to v poriadku ? Považuje sa to za krátkodobú alebo dlhodobú pôžičku. Je to bez úročenia.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
posúvam....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať