Zavrieť

Porady

zálohová faktúra

ahojte, mám otázocku, dostala som zálohovú faktúru s DPH, tovar bude dodaný az v júni, kedy si mam uplatnit DPH? dakujem a poprosím súúrne
Usporiadat
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Zálohovú faktúru sme nemali. Vykonali nám časť prác, ktoré sme sa dohodli, že teraz zaplatíme a zbytok, keď dokončia práce. Len na faktúre v texte napísali ....faktúrujeme Vám: Zálohovú fa za....
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tak vám zle napísali faktúru. Treba ich požiadať, aby ju opravili. Až po zaplatení vám majú vystaviť zálohovú faktúru rozpísanú na ZD + DPH.
Túto faktúru, o ktorej píšeš, si nemôžeš uplatniť pre odpočet DPH v daň. priznaní.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

alex1
Firma nám už vykonala určité práce, ktoré bude ešte dorábať a poslala nám faktúru, kde nám faktúruje: Zálohová Fa za.... je tam základ dane+ DPH. Mám to považovať za normálny daňový doklad a DPH si uplatniť?
Asi Vám iba firma poslala oneskorene ZF na práce, ktoré už vykonala,neviem aký dátum máš na ZF ale podľa mňa to nieje doklad na odpočet DPH musíš počkať na FAKTÚRU K PRIJATÉMU PREDDAVKU.
(teraz asi len zaplatíte ZF a do 15 dní by si mala obdržať faktúru)
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

A keby som to brala tak, že vykonali nám práce - vystavia fa, vykonajú ďalšie práce vystavia fa, lebo tak to teraz bolo, neplatím teraz za niečo čo nám ešte dorobia. Keby mi len zmenili text na faktúrujeme Vám: to a to...
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

alex1
A keby som to brala tak, že vykonali nám práce - vystavia fa, vykonajú ďalšie práce vystavia fa, lebo tak to teraz bolo, neplatím teraz za niečo čo nám ešte dorobia. Keby mi len zmenili text na faktúrujeme Vám: to a to...
no to už sa musíš s tou firmou dohodnúť bolo by to logickejšie ak ste nezaplatili za niečo vopred Zmenený text ti nepomôže aj v hlaviče dokladu musí byt jasné že je to faktúra( musí mať všetky náležitisti) a nie zálohová fa.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Veď práve, ja mám v hlavičke FAKTURA a v texte Faktúrujeme Vám: Zálohová faktúra za... Takže stačí, keď mi to v texte prepíšu a môžem to brať ako daňový doklad a DPH si uplatniť?
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

alex1
Veď práve, ja mám v hlavičke FAKTURA a v texte Faktúrujeme Vám: Zálohová faktúra za... Takže stačí, keď mi to v texte prepíšu a môžem to brať ako daňový doklad a DPH si uplatniť?
To je na tvojom rozhodnutí ty máč pred sebou tú mrchavú Faktúru či tam tereba iba z textu vyhodiť ,že zálohovo
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Alllena
tak už mám jasno, V predošlom príspevku som sa opravila tovar bude dodaný až 15.05.2006 .Takže som volala dodavateľovi aby vystavil faktúru k preddavku lebo do 15 dní od zaplatenia nedošlo k dodaniu materialu . Kde dátum dodania bude 28.04.2006 a dátum vystavenie 12.05.2006 a na základe takto vystaveného dokladu si môžem uplatniť odpočet DPH za 04/06. No a ešte to všetko pekne zaúčtovať ak nebudem vedieť tak sa ozvem .( poz. ano mala som preklep nie 28.05.06 ale 28.04.06). A ešte vážne niektoré softy uvádzajú na zálohových fa rozpis DPH a to ma poplietlo,zneistilo lebo čo ja viem .Prajem Vám príjemný deň.
Dodrý deň poraďáci,

už je to tady musím celé zaúčtovať pozerala som poradu, ale ja som sa rozhodla nasledovne a prosím Vás o konzultáciu.Zmenili sa okolnosti v uplatnení DPH , chcem si DPH uplatniť odpočet až v 05/06 čo aj môžem mám možnosť voľby(mám doklad do dátumu 25.05) a teraz to účtovanie:
vytvorila som si an.na 31406 Pred zdanením a 31407 po zdanení.
1. Preddavková Fa úhrada 31406/221
2.Fa k preddavku 31407/31406 (účtujem na základe ID)
343
3.Došlá Fa po dodávke materialu 111/321
odúčtovanie zálohy 321/31407
zálohova platba bola do výšky 100%

prosím Vás ešte raz o konzultáciu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať