Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie poistného

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Prosím Vás, poradí mi niekto? Nie som si istá, akú sumu mám uviesť v tlačive pre Ročné zúčtovanie poistného na verejné zdrav. poist. Typ B do položky 27 (z ktorého riadku daňového priznania za r. 2005). A tiež neviem, aké výdavky na poistné treba uviesť do položky 28 (sú tým myslené zaplatené preddavky na poistné za r. 2005?) Ďakujem.
Usporiadat
pedruci pedruci

pedruci je offline (nepripojený) pedruci

ak mam situaciu: SZČO + DoVP.......... vyplnam teda S + SB + SD a nemusim prikladat potvrdenie za odmenu DoVP? pochopil som to spravne ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak ste SZČO, tak odmeny na základe DoVP akokeby neexistovali, neplatí sa z nich poistné, neuvádzajú sa v RZ.

Vypĺňate typ B, ak ste boli v r.2005 len SZČO.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
pedruci
ak mam situaciu: SZČO + DoVP.......... vyplnam teda S + SB + SD a nemusim prikladat potvrdenie za odmenu DoVP? pochopil som to spravne ?
Vypĺňaš B ...dohody sa u SZČO neberú pre zdravotné poistenie do úvahy.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jozef...namôjveru som neopisovala, všimni si čas...kedy som prispela ja aj ty.....lenže ty si asi o nejakú sekundu bol skôr.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

v TYP B, prečítala som si celú túto tému, no ale stále nerozumiem tejto veci:
- v r. 26 sa píše, uvedte úhrady zaplatených preddavkov na poistné- to mám chápať tak, že v r.2005 som zaplatila napr.10 010,00 na poistné , tak uvediem túto sumu do r.26 ?alebo tam mám vždy napísať sumu 10 920,00? Ak by som tam uvádzala skutočne zaplatené výdavky čiže 10 010,00, tak suma by sa mi potom rovnala s riadkom 27 v ktorom sa píše, tiež výdavky o ktoré som si znížila základ dane z príjmov FO. Prosím vás môhol by mi niekto laicky vysvetliť r.26?
Naposledy upravil domacnost : 07.05.06 at 10:51
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
domacnost
TYP B, prečítala som si celú túto tému, no ale stále nerozumiem tejto veci:
- v r. 26 sa píše, uvedte úhrad zaplatených preddavkov na poistné- to mám chápať tak, že v r.2005 som zaplatila napr.10 010,00 na poistné alebo tam mám vždy napísať sumu 10 920,00? Ak by som tam uvádzala skutočne zaplatené výdavky , tak suma by sa mi potom rovnala s riadkom 27 v ktorom sa píše, tiež výdavky o ktoré som si znížila základ dane z príjmov FO. Prosím vás môhol by mi niekto laicky vysvetliť r.26?
pol.26 sú preddavky, ktoré si mala zaplatiť za r. 2005
a tieto si aj zaplatila ku dňu ,kedy podávaš RZP.
pol 28 to sú tie preddavky,ktoré máš vo svojom
účtovníctve v čase od 1.1.-31.12. naozaj zaúčtované-sú
to daňovo uplatnené výdavky.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte,zdravím všetkých poraďakov.
Mám otázku, čo ak je konateľ súčastne aj zamestnancom?
Ako konateľ nemá príjem.Príjem má iba ako zamestnanec.
Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozrite toto:
http://www.porada.sk/t25813-zdravotn...konatelia.html
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ďakujem!!!
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

somij
K dohodám nemusíte žiadať doklad od zamestnávateľa - tie príjmy si "priznávate", nepotvrdzuje ich zamestnávateľ.
Ale u človeka, ktorý je zamestnaný, aj SZČO a pracoval aj na dohody, tieto sa do ročného zúčtovania nepočítajú, ano?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dohody sa nepočítajú, ak:
- sú zúčtované a vyplatené za mesiace január až august 2005 alebo
- sú zúčtované a vyplatené za mesiac, v ktorom príjemca odmeny bol čo len deň zamestnancom alebo SZČO.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Prečítala som si k RZ ZP na tejto stránke: http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/95FF1F73B23E261DC125714F0033F558/$FILE/OZNAM_PRE_POISTENCOV_ZDRAVOTNEHO_POISTENIA.htm toto: "Ak v súčte zo všetkých zamestnaní presiahnete mesačne sumu 43 095 Sk, nie ste povinní podať ročné zúčtovanie poistného, ale dobrovoľne ho podať môžete, pretože vám vždy bude vychádzať preplatok."
Ale nesedí mi ta veta nejako, nemalo by tam byť: Ak v súčte zo všetkých zamestnaní NEPRESIAHNETE sumu 43 095 Sk....????
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
nikulik
Prečítala som si k RZ ZP na tejto stránke: http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/95FF1F73B23E261DC125714F0033F558/$FILE/OZNAM_PRE_POISTENCOV_ZDRAVOTNEHO_POISTENIA.htm toto: "Ak v súčte zo všetkých zamestnaní presiahnete mesačne sumu 43 095 Sk, nie ste povinní podať ročné zúčtovanie poistného, ale dobrovoľne ho podať môžete, pretože vám vždy bude vychádzať preplatok."
Ale nesedí mi ta veta nejako, nemalo by tam byť: Ak v súčte zo všetkých zamestnaní NEPRESIAHNETE sumu 43 095 Sk....????

ja si myslím, že je to O.K,lebo keď každý mesiac presiahne 43095, tak nemusí podať a keď každý mesiac nepresiahne 43095 tak nemusí podať a je to toisté -podľa mňa:p
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Súhlasím s Barbarou. Preplatok Ti vznikne tým, že si platila preddavky z vyššieho ako maximálneho VZ.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

nikulik
Prečítala som si k RZ ZP na tejto stránke: http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/95FF1F73B23E261DC125714F0033F558/$FILE/OZNAM_PRE_POISTENCOV_ZDRAVOTNEHO_POISTENIA.htm toto: "Ak v súčte zo všetkých zamestnaní presiahnete mesačne sumu 43 095 Sk, nie ste povinní podať ročné zúčtovanie poistného, ale dobrovoľne ho podať môžete, pretože vám vždy bude vychádzať preplatok."
Ale nesedí mi ta veta nejako, nemalo by tam byť: Ak v súčte zo všetkých zamestnaní NEPRESIAHNETE sumu 43 095 Sk....????
Pri príjmoch nad 43095 by správne malo byť napísane :
Povinnosť sa nevzťahuje na poistenca, kt. v roku 2005 nebol SZČO a súčasne jeho príjmy zo zamestnania vo všetkých mesiacoch a u všetkých zamestnávateľov jednotlivo (nie " v súčte") presiahli 43 095 Sk. (§19 ods.1b)

Čiže, ak poistenec mal 2 zamestnania a v jednom mal príjem každý mesiac 50 000 Sk a v druhom každý mesiac príjem 20 000 Sk, má povinnosť vykonať RZP. (Tomu sa to aj tak oplatí, lebo mu vznikne preplatok.)
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tak sa ospravedlňujem, ak som Vás zmiatla, ale už mám v tom chaos.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Prosim o potvrdenie,alebo vyvratenie mojho nazoru:
RZP typ X - okrem iných aj poistenec, u ktoreho doslo pocas roka ku zmene sadzby poisteneho.
Podla mna:
1/ak bol poberatelom ID napr. od
1.3.2005,a my sme uz za 3/05 odviedli znizenu sadzbu poisteneho,aky to ma vyznam robit RZ,ak bol zamestnancom iba u nas s prijmom cely rok
do 43O95,-Sk/mesiac?
2/A ak sa stal držitelom preukazu TZP v 6/05 / nie je poberatel ID/,
znizena sadzba sa mala uplatnovat od 9/05,co sme aj urobili, zase nevidim
dôvod na robenie RZ. / prijem je znova cely rok pod 43O95,-Sk/mesiac.
Vdaka.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je dotyčný povinný robiť RZ, robí ho na tlačive X.
Ale ak nie je povinný robiť RZ (bod 1 aj 2) nerobí ho na žiadnom tlačive.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Somij,
to bola odpoved na moj dotaz?
Pises,ze ak ma povinnost, tak X.
Ale v tychto konkretnych pripadoch ma tu povinnost?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Asi som to nenapísala dosť zrozumiteľne - v druhej vete bod 1 a 2 som myslela, źe oboch týchto konkrétnych prípadov sa to týka, že nemusia robiť RZZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať