Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie poistného

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Prosím Vás, poradí mi niekto? Nie som si istá, akú sumu mám uviesť v tlačive pre Ročné zúčtovanie poistného na verejné zdrav. poist. Typ B do položky 27 (z ktorého riadku daňového priznania za r. 2005). A tiež neviem, aké výdavky na poistné treba uviesť do položky 28 (sú tým myslené zaplatené preddavky na poistné za r. 2005?) Ďakujem.
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Niečo sa tu myhlo ale nie som si ista, ohľadom pracovníčky so zdravotným postihnutím. Naše pracovníčky zarobia tak max.12 000 v hrubom za mesiac, čiže im nemusím robiť ročné zúčtovanie. Ale čo s pracovníčkou, ktorá je zdravotne postihnutá? Robí si sama aj keď má príjem ako ostatné?
0 0
aninka aninka

aninka je offline (nepripojený) aninka

Môže zamestnanec požiadať o vykonanie RZ zamestnávateľa keďže prekročil v niektorých mesiacoch príjem 43 095 ak je poberateľom starobného dôchodku. Štatút zamestnca mal celý rok 2005. Iné príjmy nemal.

Ďakujem za odpoveď
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

aninka
Môže zamestnanec požiadať o vykonanie RZ zamestnávateľa keďže prekročil v niektorých mesiacoch príjem 43 095 ak je poberateľom starobného dôchodku. Štatút zamestnca mal celý rok 2005. Iné príjmy nemal.

Ďakujem za odpoveď
Zamestnanec je v uvedenom prípade povinný vykonať RZZP. Má dve možnosti, buď do 15.05.2006 požiada o jeho vykonanie svojho zamestnávateľa, alebo do 30.06.2006 si vykoná RZZP sám.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Dakujem Somij za odpoved a mam dalsi dotaz.
Idem robit potvrdenie o prijme pre zamestnanca, ktorý bol cely rok poberatel ID,ale mne to nahlasil len od 1.4.05, odvtedy ma aj znizenu sadzbu poistneho.
Ktore mesiace ako osobe so zdravotnym postihnutim mam vykrižikovat v Doklade o prijme? a/ 4/05-12/05
b/ 1/05-12/05
Dakujem.
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Veľmi ma to súri, myslela som, že mňa sa to netýka, keďže som mala príjmy iba od 1 zamestnávateľa, ale dostala som ročnú odmenu v apríly , ktorá v hrubom presahuje 43 095. Mám požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZP? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

iika
Veľmi ma to súri, myslela som, že mňa sa to netýka, keďže som mala príjmy iba od 1 zamestnávateľa, ale dostala som ročnú odmenu v apríly , ktorá v hrubom presahuje 43 095. Mám požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZP? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pokiaľ si nemala iné príjmy len zo závislej činnosti a presiahla si v jednom mesiaci 43.095 tak do 15.5.2006 požiadaj zamestnávateľa o zúčtovanie ZP
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nikulik
Niečo sa tu myhlo ale nie som si ista, ohľadom pracovníčky so zdravotným postihnutím. Naše pracovníčky zarobia tak max.12 000 v hrubom za mesiac, čiže im nemusím robiť ročné zúčtovanie. Ale čo s pracovníčkou, ktorá je zdravotne postihnutá? Robí si sama aj keď má príjem ako ostatné?
TIe podmienky, kedy si musí poistenec robiť RZ platia rovnako pre "zdavých" aj pre tých so zdravotným postihnutím.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

AnitaMartinska
Dakujem Somij za odpoved a mam dalsi dotaz.
Idem robit potvrdenie o prijme pre zamestnanca, ktorý bol cely rok poberatel ID,ale mne to nahlasil len od 1.4.05, odvtedy ma aj znizenu sadzbu poistneho.
Ktore mesiace ako osobe so zdravotnym postihnutim mam vykrižikovat v Doklade o prijme? a/ 4/05-12/05
b/ 1/05-12/05
Dakujem.
Tie, ktoré máte momentálne zdokladované. Do osobitných záznamov by som dala poznámku že preddavky v 1-3/2005 boli platené s vyššou sadzbou, lebo neboli dokaldy- boli doložené dodatočne - ale nie je povinnosť to tam písať.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Mám tiež otázku:
1)
Zamestnanec bol od 1.1.2005 - 30.6.2005 ,tiež aj ako SZČO. Bol prihlásený v ZP, ale neplatil žiadne odvody, pretože príjem mal z uzatvárania poistných zmlúv. Musí urobiť ročné zúčtovanie? Bude podávať tlačivá S s prílohami SA a SB aj tak , ak neplatil žiadne odvody?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

domacnost
Mám tiež otázku:
1)
Zamestnanec bol od 1.1.2005 - 30.6.2005 ,tiež aj ako SZČO. Bol prihlásený v ZP, ale neplatil žiadne odvody, pretože príjem mal z uzatvárania poistných zmlúv. Musí urobiť ročné zúčtovanie? Bude podávať tlačivá S s prílohami SA a SB aj tak , ak neplatil žiadne odvody?
Nie je dôležité že neplatil žiadne odvody. Bol SZČO mal príjmy podľa par.6 tak musí robiť zúčtovanie. A tam si vypočíta výšku zdravotného a do 30.9. prípadný nedoplatok doplatí A tlačivá S s prílohami SA a SB sú správne.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

katkaj
Nie je dôležité že neplatil žiadne odvody. Bol SZČO mal príjmy podľa par.6 tak musí robiť zúčtovanie. A tam si vypočíta výšku zdravotného a do 30.9. prípadný nedoplatok doplatí A tlačivá S s prílohami SA a SB sú správne.
ďakujem.
0 0
aninka aninka

aninka je offline (nepripojený) aninka

Prosím poradiť: poberateľ invalidného dôchodku od 1.1. - 31.5.05 (nepracoval) zamestnaný od 1.6.2005 - 31.12.2005 s príjmom nad 43095,- v mesiaci 6/05 mu nebolo uplatnené zníženie sadzby na ZP
- spracovala som RZ typ X - a vznikol mi nedoplatok i keď som zadala že za obdobie od 1.1. - 31.05.05 - poistencom štátu.
Kde som spravila chybu? Predpokladala som že tým, že sa spraví RZ rozdiel o ktorý zaplatil on a organizácia na ZP viac sa vráti.
Má vôbec povinnosť spracovať RZ? ďakujem za pomoc
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

RZZP musí robiť, lebo nebol zamestnancom celý rok a v čase, keď bol zamestnancom mal príjem vyšši ako 43095 Sk. Chybu ste asi neurobila, keďže preddavky zaplatil zo 7x43095, ale RZZP je z celého príjmu (hranica je 517140 Sk).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať