Zavrieť

Porady

Ako získať späť peniaze od stavebnej firmy, ktorá mi nepostavila dom a zaplatil som jej 1. splátku?

Ako získať späť peniaze od stavebnej firmy, ktorá mi nepostavila dom a zaplatil som jej 1. splátku?
Naposledy upravil Mariana B. : 16.01.15 at 11:47 Dôvod: Zmena fontu v názve otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Ak ste uzavreli so stavebnou firmou zmluvu na zhotovenie diela, v niektorom z jej bodov ste zaiste mali uvedené podmienky jej plnenia pre jednu a druhú zmluvnú stranu. Ak ste vy naplnili jeden z jej bodov, poukázanie finančnej zálohy na účet zhotoviteľa, bolo jeho zmluvnou povinnosťou začať tiež s jej hoci aj len čiastočným plnením. Ak sa tak nestalo, zhotoviteľ sa dostal zrejme do omeškania. Ak ste ho vyzvali na plnenie a nereaguje, máte možnosť a povinnosť konať tak, aby ste nepremeškali dobu v ktorej sa môžete domáhať svojich práv.
    Ak ste ho písomne k takémuto konaniu vyzvali,a nereagoval, zrejme od prvopočiatku vedel a kalkuloval, že spácha podvod s cieľom získať neoprávnený majetkový prospech. bez otáľania preo na konateľa- mnie na firmu!!!! podajte na polícii SR trestné oznámenie o spáchaní trestného činu podvodu, konateľom dotknutej firmy. Tým nezaniká Váš nárok na finančnú náhradu. Dusansl.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ŤAžko....




    Písomná výzva na vrátenie bezdôvodného obohatenia, ak neuhradí, návrh na platobný rozkaz, ak podá námietky, tak bude pojednávanie.
    satindoll JASNE UZ PLATOBNY ROZKAZ DOSTALI NIC NEZAPLATILI ZOSTAVA EXEKUCIA A NIC CAKAT

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Koľko malo byť tých splátok celkom?
    Na čo mala byť použitá prvá splátka /vybavovanie povolení, projekt, nákup materiálu, deka, hrubá stavba.../.?
    Naozaj si mal zmluvne dohodnuté, že za 1. splátku Ti postavia dom???

    Ako získať späť peniaze od stavebnej firmy, ktorá mi nepostavila dom a zaplatil som jej 1. splátku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.