Zavrieť

Porady

Tlac poklad. dokladov

Ak sa mi nechce ručne vypisovať podkladničné doklady kde si môžem v MRP Win JU nastaviť tlač výdavkových alebo príjmových dokladov? Myslím tým súhrn všetkých napr. 3 doklady na 1 stranu s tým ,že potom ich len postrihám a založím. Dá sa to. Skúšam ale mi to nejde.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dá sa, si v denníku, pôjdeš na Výstupy,
Hromadná tlač dokladov, a zvolíš si číslo dokladov, tak ako ich máš číslované,
napr: P001 do P005.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V MRP PÚ som si dala hromadne tlačiť PPD a VPD, ale keďže nemám urobený ročný prevod pomiešalo mi doklady s rokom 2009. PPD sa volajú Výdavkové doklady s označením PPD a sumy sú správne ale ešte mi napíše k tomu, že uhradené a sumu pripíše z takého istého čísla dokladu ale z r. 2009. Viete mi poradiť čo s tým?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš nejak inak rozlíšený poradový sled číslovania pokl. dokladov?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
lenkak Pozri príspevok
máš nejak inak rozlíšený poradový sled číslovania pokl. dokladov?
Čiastočne som na to už prišla, musela som prečíslovať všetky doklady a tak mi to už nepomiešalo, ale u jedného klienta mi miesto PPD tlačí ako výdavkový pokladničný doklad č. PPD0001. Tak z toho som už naozaj na nervy.....
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

prosím Vás poradíte nám ako v programe MRP - podvojné účto, tlačiť PPD a VPD spolu s účtovaním DPH, lebo nám tlačí len predkontáciu príklad 501/211 a nie aj 343/211.
Dakujeme za radu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mysimis Pozri príspevok
Čiastočne som na to už prišla, musela som prečíslovať všetky doklady a tak mi to už nepomiešalo, ale u jedného klienta mi miesto PPD tlačí ako výdavkový pokladničný doklad č. PPD0001. Tak z toho som už naozaj na nervy.....
aj ked ako doklad zadáš, že má tlačiť od čísla VPD001?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
monikago Pozri príspevok
prosím Vás poradíte nám ako v programe MRP - podvojné účto, tlačiť PPD a VPD spolu s účtovaním DPH, lebo nám tlačí len predkontáciu príklad 501/211 a nie aj 343/211.
Dakujeme za radu
máš nastavenú správnu predlohu výstupnej zostavy?
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

lenkak Pozri príspevok
máš nastavenú správnu predlohu výstupnej zostavy?

výstupy som skúšala všetky, ani na jednom mi nzaúčtuje DPH a ked ma v doklade rozpisanych viac riadkov ako jeden, tak na doklade mi vytlaci len prvy riadok s predkontaciou a to je vsetko, chybaju dalsie + DPH
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skúšala si sa nastaviť priamo na ten doklad a vytlačiť iba ten?
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

lenkak Pozri príspevok
Skúšala si sa nastaviť priamo na ten doklad a vytlačiť iba ten?
skúšala, nejde to
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skús
buď nastavená na doklade, ktorý chceš vytlačiť, potom výstupy- pokladničný doklad- predloha004. Mne to takto funguje.
1 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

lenkak Pozri príspevok
Skús
buď nastavená na doklade, ktorý chceš vytlačiť, potom výstupy- pokladničný doklad- predloha004. Mne to takto funguje.
nefunguje, stále len 1 položka s predkontáciou a bez predkontácie DPH
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

lenkak Pozri príspevok
Dá sa, si v denníku, pôjdeš na Výstupy,
Hromadná tlač dokladov, a zvolíš si číslo dokladov, tak ako ich máš číslované,
napr: P001 do P005.
sú tam možnosti 001 a 002, ale ani v jednom pokladničnom doklade nie je možnosť zapísať kto vystavil, prijal a zaúčtoval. Dá sa to nejak upraviť? Alebo radšej tlačiť po jednom, kde táto možnosť podpisu je?
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pokiaľ chceš mať aj tieto možnosti, potom tlačiť po jednom a vybrať možné Predlohy výstupnej zostavy 004, 005, 006.
Ináč z Hromadnej tlači jedine ak by sa výstupná predloha upravila editáciou.
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

lenkak Pozri príspevok
Pokiaľ chceš mať aj tieto možnosti, potom tlačiť po jednom a vybrať možné Predlohy výstupnej zostavy 004, 005, 006.
Ináč z Hromadnej tlači jedine ak by sa výstupná predloha upravila editáciou.
ďakujem za odpoveď, v hromadnej tlači by som mohla vytlačiť tri doklady naraz, bolo by to šikovnejšie, ten podpis by tam ale asi mal byť,a čo sa týka úpravy výstupnej predlohy to som nedokázala urobiť.
2 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Mám stiahnutú DEMO verziu a výstup pokladničného dokladu neobsahuje údaj. pod akým poradovým číslom je zaúčtovaný doklad v peňažnom denníku. Prosím niekoho, kto pracuje s plnou verziou, či obsahuje tlačový výstup pokladničného dokladu tento údaj.

Ďakujem pekne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Obsahuje
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Nepotešil si ma, ale ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ivuchak Pozri príspevok
Mám stiahnutú DEMO verziu a výstup pokladničného dokladu neobsahuje údaj. pod akým poradovým číslom je zaúčtovaný doklad v peňažnom denníku. Prosím niekoho, kto pracuje s plnou verziou, či obsahuje tlačový výstup pokladničného dokladu tento údaj.

Ďakujem pekne.
A prečo si myslíš, že to tam musí byť?

Zákon o účtovníctve.
§ 10
Účtovný doklad

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.

(2) Účtovná jednotka je povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje, a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípadu spôsobom podľa § 8 ods. 5.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Niektoré kontroly, hlavne na čerpanie Eurofondov, vyžadujú aj údaj "Zaúčtované v peňažnom denníku pod poradovým číslom".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať