Zavrieť

Porady

val.pokl.

Ahojte, chcela by som sa opýtať ohľadom valutovej pokladne v MS3:
Mám tam zostatok 21.842 EUR v Sk je zostatok 834.439, čo moja predchodkyňa dostala odrátavaním sumy, kurz k 31.12. bol 37,76, má tam vyrátaný kurz. rozdiel, to je dobre, ale ja som si nahodila vo val. pokl. v MS3 v eurách 21842 ale v sk mi to nejako nesedí(827167), aký kurz by som tam mala zadať, aby som sadla na tých 834.439, alebo mám dať kurz k 31.12., vlastne rozdiel medzi týmito dvoma číslami je kurz rozdiel. Neviem teda aká suma by tam mala byť? Môže mi niekto poradiť? či mám zadať kurz k 31.12. a budem tam mať 827.167, lebo tých 834.439 tam asi nijako nedostanem.
díky za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Toto nie je jasne položená otázka. Ty si prebrala účtovníctvo po niekom a chceš nahodiť počiatočné stavy?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sybila3
    Ahojte, chcela by som sa opýtať ohľadom valutovej pokladne v MS3:
    Mám tam zostatok 21.842 EUR v Sk je zostatok 834.439, čo moja predchodkyňa dostala odrátavaním sumy, kurz k 31.12. bol 37,76, má tam vyrátaný kurz. rozdiel, to je dobre, ale ja som si nahodila vo val. pokl. v MS3 v eurách 21842 ale v sk mi to nejako nesedí(827167), aký kurz by som tam mala zadať, aby som sadla na tých 834.439, alebo mám dať kurz k 31.12., vlastne rozdiel medzi týmito dvoma číslami je kurz rozdiel. Neviem teda aká suma by tam mala byť? Môže mi niekto poradiť? či mám zadať kurz k 31.12. a budem tam mať 827.167, lebo tých 834.439 tam asi nijako nedostanem.
    díky za skorú odpoveď
    Pripájam sa k Marianne.
    Ale ak veľmi chceš dostať pôvodnú sumu, potom: 834439:21842=38,2034...
    21842x38,2034=834439.
    Ale mala by si upresniť, čo vlastne s tou pokladňou robíš.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Môžem výber z valutovej pokladne prerátavať kurzom NBS?
    - výdaj z pokladne - kurz NBS
    - príjem do pokladne - kurz KB-ak nie je tak NBS.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3
    Môžem výber z valutovej pokladne prerátavať kurzom NBS?
    - výdaj z pokladne - kurz NBS
    - príjem do pokladne - kurz KB-ak nie je tak NBS.
    Áno, môžeš.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Keď robím inventúru valut.pokl. vyčíslim ju len vo valutách alebo musí byť prepočítaná aj na sk - kurzom NBS- napr. k 31.3.2006? Ď

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    sybila3
    Keď robím inventúru valut.pokl. vyčíslim ju len vo valutách alebo musí byť prepočítaná aj na sk - kurzom NBS- napr. k 31.3.2006? Ď
    Ahoj,
    ak robiš inventúru zahraničnej meny, tak by sa to malo prepočítať k dátumu inventúry kurzom NBS.

    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.