Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - najčastejšie otázky

V poslednom čase sa neúnosne rozmnožili nové témy s nič nehovoriacimi nadpismi s otázkami k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005.
Pre zlepšenie orientácie zakladám teraz túto tému určenú na zadávanie Vašich súrnych otázok o RZZP.

Ak ste sa stretli s problémom, ktorý si podľa Vášho názoru zaslúži založenie osobitnej témy, pri zakladaní novej témy nepoužívajte nič nehovoriace nadpisy typu "Opäť RZZP", "RZZP - súrne", "Ročné zúčtovanie ZP".
Témy s takýmito nadpismi budú moderátormi pravidelne "filtrované" jedným z nasledovných spôsobov:
a) ak téma bude obsahovať otázku, ktorá môže zaujímať široký okruh poraďákov, príspevky z nej po adekvátnom spracovaní budú presunuté do rubriky "Vypracované otázky - mzdy"
Rubrika sa nachádza tu:
http://www.porada.sk/f108-vypracovane-otazky--mzdy.html
b) téma bude uzamknutá = nebude možné do nej pridať príspevky (téma sa relatívne rýchlo stratí "z dohľadu")
c) všetky príspevky z témy budú presunuté do "zberného koša" s najčastejšie kladenými otázkami
"Zberný kôš" je zriadený v tejto téme: http://www.porada.sk/t26030-roene-zu...zberny-ko.html
d) téma bude zrušená (duplicity nebudú "zavadzať" pri prezeraní iných tém)

Ďakujem za pochopenie.
Dúfam, že týmto sa nám podarí predísť zahlteniu Porady príspevkami s nič nehovoriacimi nadpismi.

Doplnok 12.5.2006, 19:25:
S potešením konštatujem, že sa najčastejšie otázky začínajú rozbiehať. Po prečítaní prvých príspevkov doplním predchádzajúce informácie.
Pre udržanie prehľadnosti moderátori budú vstupovať do niektorých príspevkov v tejto téme:
1) v niektorých odpovediach nie je ihneď zrejmé, na akú otázku odpovedajú. Také príspevky budeme doplňovať citátmi otázok (ak sa bude dať z obsahu odpovede vydedukovať pôvodná otázka).
Prosím všetkých odpovedajúcich, aby pre udržanie prehľadnosti odpovedali cez tlačidlo "Cituj".
2) otázky umiestnené v tejto téme s jednoznačnými odpoveďami budú kopírované do uzamknutej témy, ktorá sa nachádza tu:
http://www.porada.sk/t26109-odpovede...-rok-2005.html
Hľadajte preto pred zadaním "svojej" otázky najprv odpoveď na podobnú alebo rovnakú otázku v tejto téme.
3) ďakovné a iné im podobné príspevky budú zrušené.
Vyjadrujte, prosím, svoje poďakovanie prideľovaním bodov autorom odpovedí a súhlasmi. Pri prideľovaní bodu máte možnosť autorovi zanechať aj krátky odkaz a teda aj poďakovanie. Využívajte túto možnosť - pomôžete všetkým, ktorí chcú na Porade rýchlo nájsť odpovede na ich otázky.
Naposledy upravil endrju : 12.05.06 at 18:58 Dôvod: Doplnenie informácií
Usporiadat
ivularadula ivularadula

ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

prosím vás a APOLLO má kód aký? konkrétne by som potrebovala v Partizánskom.
Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ivularadula
prosím vás a APOLLO má kód aký? konkrétne by som potrebovala v Partizánskom.
Dakujem
Tu si zadaj akú pobočku hladáš a dá ti to kontakt na pobočku aj s číslom pobočky


http://www.apollo.sk/content/pracoviska.php
0 0
SMartina SMartina

SMartina je offline (nepripojený) SMartina

Ahojte, potrebujem radu. SZČO a má príjem z tlmočníctva a prekladateľstva, ide to do roč.zúčt. zdr.poist. alebo nie ???? Ďakujem.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ked je to prijem szčo tak to ide predsa do ročného zúčtovania...mňa by zaujimalo osoba ktora bola dobrovolne nezamestnana a platila si odvody od 1.9. podava tlačivo typu C?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Vladimír Ozimý
ked je to prijem szčo tak to ide predsa do ročného zúčtovania...mňa by zaujimalo osoba ktora bola dobrovolne nezamestnana a platila si odvody od 1.9. podava tlačivo typu C?
C podáva ak poistenec štátu v období od 1.9. do 31.12.2005 mal príjem väčší ako 13.000 a tým pádom sa stal samoplatiteľom.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
to jest pokial bol dobrovolne poisteny tak nemusi podavat spravne som to pochopil?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Čo myslíte pod pojmom "dobrovoľne poistený" ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
SMartina
Ahojte, potrebujem radu. SZČO a má príjem z tlmočníctva a prekladateľstva, ide to do roč.zúčt. zdr.poist. alebo nie ???? Ďakujem.
Do RZ ide všetko, čo bolo zdanené podľa § 6 zákona o dani z príjmov, okrem príjmov z prenájmu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Vladimír Ozimý
to jest pokial bol dobrovolne poisteny tak nemusi podavat spravne som to pochopil?
No záleží aké mal príjmy počas roka. Ale len preto že si v období od 9-12/05 platil sám poistenie a nemal žiaden príjem zúčtovanie robiť nemusí
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Prosím, skontroluje niekto? Tlačivo typ S, SA, SB
SA : zamestnanec od 01.01.2005 do 31.07.2005
A12: 6604
A13: 165013
A21: 165 013
A23: 6601
A25: 16502
A26: 1

SB: SZCO od 01.08.2005 do 31.12.2005
B05: 153
B06: 4550
B07: 102 080
B08: 4 550
B09: 49 828
B31: 0
B32: 32500
B33: 49828
B34: 82328
B37: 11 526
B41: 5
B42: 9966
B44: 1396

S:
S21: 247341
S22: 274 341
S23: 1
S31: 18 127
S32: 11 154
S33: 6973
S35: 6 973
Ten nedoplatok sa mi zdá strašne veľký, preto vás prosím o kontrolu: ďakujem
Poradi niekto?
0 0
edoadam edoadam

edoadam je offline (nepripojený) edoadam

Hľadám hore dole a stale som z toho PAF.
Čiastočne invalidný dôchodca po celý rok 2005 a zároveň SZČO s preddavkami mesačne 228 Sk ( aký ma vlasne vymeriavací základ 3250 ? a koľko % 7 ? mal platiť do ZP ) má podať S alebo X ??? ak mal základ dane 96.000 Sk
, a ešte má vpyv na to aj PN od 5.12. do 31.2005 ???
Naposledy upravil edoadam : 27.06.06 at 15:27
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ak má SZČO nižší vymeriavací základ ako 78.000,- vypĺňa tiež tlačivo B?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

marcelaStanakova
Ak má SZČO nižší vymeriavací základ ako 78.000,- vypĺňa tiež tlačivo B?
Ano, vyplní aj oddiel VI.
0 0
deimik deimik

deimik je offline (nepripojený) deimik

Prosím o pomoc,
Od 1.1.2005 - 31.1.2005 som bola SZČO a z tohto mesiaca som mala ako SZČO aj príjem. K 31.1.2005 som pozastavila činnosť SZČO. A k 31.12.2005 som zrušila živnosť. Zároveň som bola od 1.1.2005 - 31.12.2005 aj zamestnancom. Osobne som sa za SZČO považovala len za január 2005, ale pani v poisťovni mi povedala, že som ním bola celý rok. Aké obdobie si mám zadať do r. B04. Tiež som si dopredu v decembri 2004 zaplatila odvod do VšZP, ale v januári som už neplatila nič. Po odovzdaní dokladu o zastavení živnosti mi VšZP vydala doklad, že nemám žiadne nedoplatky. Ako mám zapísať odvod za r. 04 ?
0 0
allicie allicie

allicie je offline (nepripojený) allicie

MOJA MAMA JE STAROBNY DOCHODCA A MA ZIVNOST. cHCEM SA OPYTAT CI PODAVA TLACIVO B A KOLKO PERCENT ODVADZA.
DAKUJEM.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
allicie
MOJA MAMA JE STAROBNY DOCHODCA A MA ZIVNOST. cHCEM SA OPYTAT CI PODAVA TLACIVO B A KOLKO PERCENT ODVADZA.
DAKUJEM.
Podáva B - sadzba je 14% ak nie je osobou so zdrav. postihnutím a ak je nízkopríjmová SZČO a splní podmienku neprekročenia 1/2 úhrnu MM v období 9-12 platí za ňu poistné štát.
Ak ju nesplní má povinnosti ako každá iná SZČO.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pre lydinku - ten SB nie je dobrý a následne ani S. Prikladám,ako to má byť, ale III.oddiel v S si nevšímaj (nahodila som celú sumu zo zamestnania do 1 mesiaca).
0 0
allicie allicie

allicie je offline (nepripojený) allicie

ZAKLAD DANE MALA 164773,-, JE NIZKOPRIJMOVA? A CO JE TO UHRN MM?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

edoadam
Hľadám hore dole a stale som z toho PAF.
Čiastočne invalidný dôchodca po celý rok 2005 a zároveň SZČO s preddavkami mesačne 228 Sk ( aký ma vlasne vymeriavací základ 3250 ? a koľko % 7 ? mal platiť do ZP ) má podať S alebo X ??? ak mal základ dane 96.000 Sk
, a ešte má vpyv na to aj PN od 5.12. do 31.2005 ???
B. Mrkni prílohu. r.26,28 som len tresla, uprav podľa potreby.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

allicie
ZAKLAD DANE MALA 164773,-, JE NIZKOPRIJMOVA? A CO JE TO UHRN MM?
Nie je nízkopríjmová, Podáva B.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať